Προς το περιεχόμενο

Ιδιωτική ασφάλιση υγείας


margas1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, prometheas είπε

Οτι είπε ο ΤiΜοRiS.  Αλλά προσοχή πριν υπογράψετε. Και μην πιστεύετε όλα όσα τάζουν οι ασφαλιστικοί "σύμβουλοι"

Όταν πάρετε το συμβόλαιό σας τσεκάρετε προσεκτικά και βεβαιωθείτε πως όσα συμφωνήσατε και σαν υποσχέθηκαν είναι καταγεγραμμένα. Αλλιώς έχετε δικαίωμα υπαναχώρησης και επιστροφής των ασφάλιστρων που έχετε καταβάλλει..

τελικα δεν ξερεις που να εμπιστευτεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η διαδικασία είναι η εξής:

Πρώτο ραντεβού: Ανάλυση αναγκών του πελάτη

Δεύτερο ραντεβού: Ο ασφαλιστής προσκομίζει 3-4 διαφορετικές επιλογές για το πελάτη μαζί με έναν συγκριτικό πίνακα ανάμεσα στο προγράμματα και αποφασίζει ο πελάτης ποιο πρόγραμμα τον ικανοποιεί περισσότερο.

Τρίτο ραντεβού: Παραδίδει ο ασφαλιστής το συμβόλαιο όπου κάθονται και το διαβάζουν μαζί με πελάτη και επιβεβαιώνουν ότι οι καλύψεις που αναφερόντουσαν στην προσφορά αναγράφονται στους όρους συμβολαίου. Σε περίπτωση που δεν είναι όπως ακριβώς όπως αναφερόταν στην προσφορά ο πελάτης δεν έχει καμία υποχρέωση να παραλάβει το συμβόλαιο, πόσο μάλλον να το πληρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TiMoRiS είπε

Η διαδικασία είναι η εξής:

Πρώτο ραντεβού: Ανάλυση αναγκών του πελάτη

Δεύτερο ραντεβού: Ο ασφαλιστής προσκομίζει 3-4 διαφορετικές επιλογές για το πελάτη μαζί με έναν συγκριτικό πίνακα ανάμεσα στο προγράμματα και αποφασίζει ο πελάτης ποιο πρόγραμμα τον ικανοποιεί περισσότερο.

Τρίτο ραντεβού: Παραδίδει ο ασφαλιστής το συμβόλαιο όπου κάθονται και το διαβάζουν μαζί με πελάτη και επιβεβαιώνουν ότι οι καλύψεις που αναφερόντουσαν στην προσφορά αναγράφονται στους όρους συμβολαίου. Σε περίπτωση που δεν είναι όπως ακριβώς όπως αναφερόταν στην προσφορά ο πελάτης δεν έχει καμία υποχρέωση να παραλάβει το συμβόλαιο, πόσο μάλλον να το πληρώσει.

αν το ραντεβου γινεται εξ αποστασεως εκει τι γινεται? πιστευεις πρεπει να εχεις αμεση φυσικη παρουσια με τον ασφαλιστη? εμενα ειναι εταιρεια που διαχειριζετι συμβολαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, johnmadgr είπε

τελικα δεν ξερεις που να εμπιστευτεις

Οπως είπε και κάποιος  σοφός    "Trust no one Mr Mulder.."

https://www.youtube.com/watch?v=-6Xe8HAqpwI

 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχω συμφέρον, το καλύτερο που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να μιλήσει με ένα ασφαλιστικό σύμβουλο.

Εγώ είμαι στην ΝΝ Ελλάς, έχει τις καλύτερες καλύψεις όσο αφορά συγγενείς παθήσεις και χρόνους αναμονής.

Επίσης είναι η μόνη εταιρεία που δίνει κάλυψη σε άτομα που είχαν στο παρελθόν κάποια βαριά ασθένεια.

Το κόστος συμβολαίου είναι δίκαιο.

Αυτό που κερδίζει πάντως ο ασφαλισμένος είναι η ηρεμία που προσφέρει στο μυαλό του ότι έχει κάνει ότι καλύτερο για εκείνον και όσους αγαπάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Υπάρχει κάποιος με εμπειρία από NN;

 

Αυτή τη στιγμή έχω ισόβιο πρόγραμμα για σύζυγο και κόρη στην Εθνική αλλά τα χρήματα είναι πολλά...Έχω καλή πρόταση από NN για μη ισόβιο αλλά δεν έχω άποψη για τη συγκεκριμένη.

Γενικά καμία άλλη πρόταση έχετε για ασφαλιστική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αρκετά ετησίως ανανεούμενα συμβόλαια πάντως τονίζεται πως δεν μπορούν να αλλάξουν οι όροι για κάποιον μεμονωμένο ασφαλισμένο (π.χ. λόγω ηλικίας ή προβλημάτων υγείας που θα προκύψουν), αλλά οι όποιες μελλοντικές αλλαγές (είτε είναι θετικές είτε αρνητικές) θα ισχύσουν για όλους τους ασφαλισμένους που έχουν το συγκεκριμένο πρόγραμμα εκείνη τη στιγμή. Άρα, ας μελετήσει πρώτα προσεκτικά τους όρους του προγράμματος και ας πράξει αναλόγως.

Επεξ/σία από pluss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

το πρόβλημα με το ΜΗ ισόβιο είναι ότι όταν γεράσεις και τους χρειάζεσαι συχνά θα σου κουνήσουν μαντίλι.

Τότε δε θα έκανε κανείς τέτοιο πρόγραμμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, margaritagr είπε

Τότε δε θα έκανε κανείς τέτοιο πρόγραμμα 

Μπορείς να τους ρωτήσεις κατευθείαν , θα στο πουν και οι ίδιοι. Σου κάνουν ετήσιο συμβόλαιο μέχρι κάποιο ηλικιακό όριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...