Προς το περιεχόμενο

Ιδιωτική ασφάλιση υγείας


margas1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, drago21n είπε

Καλησπέρα! Για ασφάλιση υγείας μόνο infoβλαξgr ! Εγώ διάβασα τις αξιολογήσεις που έχουνε στο Google και με έπεισαν. Το αποτέλεσμα έδειξε ότι δεν είναι μόνο ένα site για σύγκριση ασφάλισης υγείας αλλά υπάρχει από πίσω πλήθος ασφαλιστικών διαμεσολαβητών και μια ομάδα που διαχειρίζεται το συμβόλαιο σου σε όλη τη διάρκεια που είναι σε ισχύ. Είμαι εδώ και κάτι μήνες ασφαλισμένος στην infomax και ότι και να χρειάστηκα ήταν εκεί και με εξυπηρέτησαν! Άρα μη κοιτάτε μόνο μια εικόνα αλλά και τι κρύβεται από πίσω!

Καλε τι αυθορμητα ευχαριστημενος καταναλωτης ειναι αυτος;; Μπραβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/4/2019 στις 4:28 ΜΜ, turbat0s είπε

Τί κρύβεται δηλαδή πίσω από την ινφομαξ?

Δεν είναι πολύ εύκολο να κατανοήσει κάποιος το πόσο σπουδαίο είναι να έχεις έναν ασφαλιστή να διαχειριστεί το συμβόλαιό σου! Σε ένα χώρο με πολλά μαύρα πρόβατα, λογικό είναι και το καταλαβαίνω! Πίσω από την online παρουσία της infomax όμως κρύβεται πλήθος εξειδικευμένων ασφαλιστικών συμβούλων υγείας όπου με γνώση και προσήλωση είναι εκεί όποτε το χρειαστείς. Επιπλέον η infomax συνεργάζεται με όλες τις ελληνικές και πολλές διεθνείς εταιρείες και έχει μεγάλη γκάμα στις προσφορές που στέλνει ανάλογα με τη περίπτωση! Στη δική μου περίπτωση επιλέξαμε την Metlife. Αχρείαστη να είναι μέχρι τώρα πολύ καλά όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Interamerican είναι καλή ($$ / ποιότητα) για ασφάλειες αυτοκ/ων (anytime κυρίως) και για κάποια νέα νοσοκ/κα που έβγαλε για ενήλικες.

Συγκριτικά, για παιδάκια, η Εθνική με τα νέα της μη ισόβια είναι ΑΣΥΓΚΡΙΤΗ δεδομένου ταμείου, και σε κόστος και σε παροχές.

Επεξ/σία από JiovanniGeorgeo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2019 στις 11:14 ΠΜ, drago21n είπε

Δεν είναι πολύ εύκολο να κατανοήσει κάποιος το πόσο σπουδαίο είναι να έχεις έναν ασφαλιστή να διαχειριστεί το συμβόλαιό σου! Σε ένα χώρο με πολλά μαύρα πρόβατα, λογικό είναι και το καταλαβαίνω! Πίσω από την online παρουσία της infomax όμως κρύβεται πλήθος εξειδικευμένων ασφαλιστικών συμβούλων υγείας όπου με γνώση και προσήλωση είναι εκεί όποτε το χρειαστείς. Επιπλέον η infomax συνεργάζεται με όλες τις ελληνικές και πολλές διεθνείς εταιρείες και έχει μεγάλη γκάμα στις προσφορές που στέλνει ανάλογα με τη περίπτωση! Στη δική μου περίπτωση επιλέξαμε την Metlife. Αχρείαστη να είναι μέχρι τώρα πολύ καλά όλα!

Aρκεί να μιλάμε για σοβαρούς και καταρτισμένους ασφαλιστές αλλά η άποψή μου είναι οτι η πλειοψηφία τους είναι άσχετοι (ειδικά σε προώθηση χρηματοοικονομικών προϊόντων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/6/2019 στις 11:20 ΠΜ, prometheas είπε

Aρκεί να μιλάμε για σοβαρούς και καταρτισμένους ασφαλιστές αλλά η άποψή μου είναι οτι η πλειοψηφία τους είναι άσχετοι (ειδικά σε προώθηση χρηματοοικονομικών προϊόντων)

για την infomax τι πιστευεις?

Στις 8/5/2019 στις 11:14 ΠΜ, drago21n είπε

Δεν είναι πολύ εύκολο να κατανοήσει κάποιος το πόσο σπουδαίο είναι να έχεις έναν ασφαλιστή να διαχειριστεί το συμβόλαιό σου! Σε ένα χώρο με πολλά μαύρα πρόβατα, λογικό είναι και το καταλαβαίνω! Πίσω από την online παρουσία της infomax όμως κρύβεται πλήθος εξειδικευμένων ασφαλιστικών συμβούλων υγείας όπου με γνώση και προσήλωση είναι εκεί όποτε το χρειαστείς. Επιπλέον η infomax συνεργάζεται με όλες τις ελληνικές και πολλές διεθνείς εταιρείες και έχει μεγάλη γκάμα στις προσφορές που στέλνει ανάλογα με τη περίπτωση! Στη δική μου περίπτωση επιλέξαμε την Metlife. Αχρείαστη να είναι μέχρι τώρα πολύ καλά όλα!

ελπιζω να λες την αληθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας προηγούμενα μηνύματα είδα ότι κάποιοι που έχουν ομαδικά συμβόλαια αναρωτιούνται αν πρέπει να κάνουν ατομικά...   

Να έχουν στο νου τους ότι συνήθως τα ομαδικά με την συνταξιοδότηση  σταματάνε... δεν έχω ακούσει κάποιο που να μπορείς να το συνεχίσεις σαν ατομικό....

Όσοι θεωρούν την ιδιωτική ασφάλιση αναγκαία ας υπολογίσουν αυτή την παράμετρο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Σωστός.

 

Επίσης, όποιος έχει ομαδικό και θέλει να το ενισχύσει είναι σαν τσάμπα να διογκώσεις το πλαφόν (δηλαδή το μέχρι που καλύπτεσαι).

 

Η φιλοσοφία είναι η εξής : Καλύπτει το ομαδικό μέχρι 15.000€. Από τις 15.000 μέχρι τις 300.000€ βγαίνει ένα νοσοκομειακό σε ιδιωτική, και το ένα έρχεται και καλύπτει το άλλο και σταματάς να σκέφτεσαι το πόσο πήγε ή πόσο θα πάει, είσαι 100% καλυμμένος.

 

Όποιος ενδιαφέρεται μου κάνει PM. Broker είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, johnmadgr είπε

για την infomax τι πιστευεις?

 

Δεν τους ξέρω, δεν έχω άποψη

Επαναλαμβάνω προσοχή στα ψιλά γράμματα.

Επίσης να έχετε υπόψιν οτι οι τιμές σε  όλα τα προγράμματα υγείας αναπροσαρμόζονται ετησίως (προς τα επάνω).  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, prometheas είπε

Δεν τους ξέρω, δεν έχω άποψη

Επαναλαμβάνω προσοχή στα ψιλά γράμματα.

Επίσης να έχετε υπόψιν οτι οι τιμές σε  όλα τα προγράμματα υγείας αναπροσαρμόζονται ετησίως (προς τα επάνω).  

ποιες πιστευεις ειναι καλες ασφαλειες στην αγορα εχεις να προτεινεις καποιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ασφάλιση υγείας δεν είναι τόσο εύκολη ώστε να γίνεται από κάποιον ιδιώτη η έρευνα μέσω ίντερνετ. 

Κάθε εταιρεία έχει κάποια υπέρ και κάποια κατά, βρείτε αυτή που είναι πιο κοντά στις δικές σας ανάγκες, δεν είμαι πολύ σύμφωνος με την άποψη " ο Ταδε έκανε συμβόλαιο στην Α insurance θέλω και γω το ίδιο", διαφορετικοί άνθρωποι, διαφορετικές ανάγκες άρα διαφορετικά συμβόλαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TiMoRiS είπε

Η ασφάλιση υγείας δεν είναι τόσο εύκολη ώστε να γίνεται από κάποιον ιδιώτη η έρευνα μέσω ίντερνετ. 

Κάθε εταιρεία έχει κάποια υπέρ και κάποια κατά, βρείτε αυτή που είναι πιο κοντά στις δικές σας ανάγκες, δεν είμαι πολύ σύμφωνος με την άποψη " ο Ταδε έκανε συμβόλαιο στην Α insurance θέλω και γω το ίδιο", διαφορετικοί άνθρωποι, διαφορετικές ανάγκες άρα διαφορετικά συμβόλαια..

καποιο topic στο forum που να γινεται αναφορα στης ιδιωτικες ασφαλειες ειναι μονο αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, johnmadgr είπε

ποιες πιστευεις ειναι καλες ασφαλειες στην αγορα εχεις να προτεινεις καποιες;

Οτι είπε ο ΤiΜοRiS.  Αλλά προσοχή πριν υπογράψετε. Και μην πιστεύετε όλα όσα τάζουν οι ασφαλιστικοί "σύμβουλοι"

Όταν πάρετε το συμβόλαιό σας τσεκάρετε προσεκτικά και βεβαιωθείτε πως όσα συμφωνήσατε και σαν υποσχέθηκαν είναι καταγεγραμμένα. Αλλιώς έχετε δικαίωμα υπαναχώρησης και επιστροφής των ασφάλιστρων που έχετε καταβάλλει..

 

 

 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...