Προς το περιεχόμενο

Ιδιωτική ασφάλιση υγείας


margas1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει τιμοκαταλογος που μαλλον ειναι κοινος μεταξυ των ασφαλιστικων και λογικα συμπεριλαμβανεται στους ορους τους ασφαλιστηριου

Απο την αλλη εμενα στο παρελθον η εταιρεια μου ειχε καλυψει και δευτερο χειρουργο και μεγαλυτερη αμοιβη για μια επεμβαση της πλακας, παρολο που θα μπορουσαν να αρνηθουν

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, vagos789 είπε

Υπαρχει τιμοκαταλογος που μαλλον ειναι κοινος μεταξυ των ασφαλιστικων και λογικα συμπεριλαμβανεται στους ορους τους ασφαλιστηριου

Απο την αλλη εμενα στο παρελθον η εταιρεια μου ειχε καλυψει και δευτερο χειρουργο και μεγαλυτερη αμοιβη για μια επεμβαση της πλακας, παρολο που θα μπορουσαν να αρνηθουν

Σε ευχαριστω.

Στο ομαδικο που λεω εγω δεν υπαρχει .Υπαρχει επιδομα χειρουργείου από 600-2000 ευρω αναλογα την κατηγορια της επέμβασης σε Δημοσιο νοσοκομειο και 60 ευρω την ημερα για κάθε μερα νοσηλείας αν δεν γινει χρηση της ιδιωτικης ασφαλαις για άλλη συμετοχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Επεμβαση σε δημοσιο λογικα δεν στοιχιζει κατι σε καποιον ασφαλισμενο ,επομενως ποιο το νοημα ; 

Κατι για το ...φακελακι !!!

Προφανως και τους συμφερει ετσι για αυτό το κανουν.

Το πολύ να πληρωσουν από 600-2000 ευρω εστω χωρις παραστατικα παρα μερικες χιλιαδες.Νομιζω αλλα με επιφυλλαξη ότι πολλες ασφαλιστικες το εχουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagos789 είπε

Επεμβαση σε δημοσιο λογικα δεν στοιχιζει κατι σε καποιον ασφαλισμενο ,επομενως ποιο το νοημα ; 

Αν θυμάμαι καλά το νοσοκομείο ζητάει χρήματα για την επέμβαση τα οποία πληρώνει ο ΕΟΠΥΥ. Συνεπώς αν θέλω να κάνω επέμβαση γρήγορα, διότι το ΕΟΠΥΥ μπορεί αν αργήσει για την έγκριση, ίσως να έχει νόημα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ather είπε

Αν θυμάμαι καλά το νοσοκομείο ζητάει χρήματα για την επέμβαση τα οποία πληρώνει ο ΕΟΠΥΥ. Συνεπώς αν θέλω να κάνω επέμβαση γρήγορα, διότι το ΕΟΠΥΥ μπορεί αν αργήσει για την έγκριση, ίσως να έχει νόημα.  

Για δημοσιο νοσοκομειο μιλας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, να κανω μια ερωτηση και εγω.

 

Αν καποιοςεχει ομαδικη ασφαλεια απο την εταιρια που εργαζεται, υπαρχει λογος να κανει και προσωπικη ιδιωτικη?

Τα περισσοτερα απο τα χρονια που εργαζομαι, συμμετειχα σε ομαδικο προγραμμα μεσω της εταιριας στην οποια δουλευα.

Αλλα τον τελευταιο καιρο, τριγυρναει η ιδεα να κανω και ατομικη, μιας και μπορω να το στηριξω οικονομικα,

Σκεφτομαι οτι στα 42 που ειμαι τωρα, ισως ειναι η τελευταια ευκαιρια για να κανω ατομικη με καπως φυσιολογικα ασφαλιστρα, γιατι οσο περνανε τα χρονια ανεβαινουν και τα ασφαλιστρα. Επισης εχει τυχει να παω ως επισκεπτης ή συνοδος ασθενους σε δημοσιο νοσοκομειο και δεν θελω να φτασω σε αυτη την καταντια, γιατι περι καταντιας προκειται να κρεμεσαι σε ενα ραντζο στη μεση ενος διαδρομου και να παρακαλας να μην σε βγαλουν απο το νοσκομειο που εισαι γιατι δεν φτανουν τα κρεββατια( ή ραντζα) ή να σιχενεσαι τον διπλανο σου ή να πας τουαλετα ή τις διαφορες ελλειψεις σε αναλωσιμα. Και δεν επισης δεν ξερω η επομενη εταιρια στην οποια θα παω, αν θα εχω ομαδικο προγραμμα ή οχι.

Ποια ειναι η γνωμη σας? παω για συμπληρωματικη ασφαλιση? Αξιζει ή δεν προσφερει τιποτα?

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις οπως λες κανε ....Ποτε δεν ξερεις τι γινεται με τα ομαδικα ή αν αλλαξεις εργοδοτη .

Οσο αργεις τοσο πιο πολλα χρηματα με λιγοτερες καλυψεις θα εχεις .

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά αξίζει. Άλλωστε όσο περνάνε τα χρόνια δεν ξέρεις τι μπορεί να πάθεις και μετά η ασφάλεια να στο βάζει ως εξαίρεση σ ένα συμβόλαιο. Όσο είσαι ακόμα νέος και χωρίς σοβαρές παθήσεις, κάντο 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα! Για ασφάλιση υγείας μόνο infomax.gr ! Εγώ διάβασα τις αξιολογήσεις που έχουνε στο Google και με έπεισαν. Το αποτέλεσμα έδειξε ότι δεν είναι μόνο ένα site για σύγκριση ασφάλισης υγείας αλλά υπάρχει από πίσω πλήθος ασφαλιστικών διαμεσολαβητών και μια ομάδα που διαχειρίζεται το συμβόλαιο σου σε όλη τη διάρκεια που είναι σε ισχύ. Είμαι εδώ και κάτι μήνες ασφαλισμένος στην infomax και ότι και να χρειάστηκα ήταν εκεί και με εξυπηρέτησαν! Άρα μη κοιτάτε μόνο μια εικόνα αλλά και τι κρύβεται από πίσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...