Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, triastros είπε

Την γνώμη σας παιδιά! Σε ηλιακο φυρογένη παλιό που εχω, ενω ειναι ξεσυνδεδεμενοι οι συλλεκτες απο το κλειστο κυκλωμα, απο την αριστερη τρυπα που φευγει απτο καζανι για τους συλλεκτες τρεχει νερο οταν ανοιγω τον διακοπτη του ηλιακου (τον οποιο τον χρησιμοιποιω μονο με ρευμα τωρα).
ευχαριστώ για την όποια απάντηση σας!

αν το παλιό μποιλερ είναι αυτό με το πλαστικό μέσα και με μανδύα που το γέμιζε με νερό για να αντέχει τις πιέσεις αυτό  είχε για εναλλάκτη σερπαντίνα από  χαλκό Από την άλλη μεριά πρέπει πάνω ψιλα στο μποιλερ να είναι η είσοδος από τους συλλέκτες και η αντίσταση βάλε μια φωτο να δω  και την άλλη μεριά Αν είναι έτσι όπως τα λέω έχει τρυπήσει  ο εναλλακτης Αν ταπώσεις είσοδο και έξοδο θα είναι οκ Φαντάζομαι οτι το δουλευεις σαν απλο θερμοσιφωνα  χωρις να ετρεχε ?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απο την δεξια πλευρα ειχε ενα δοχειο διαστολης αρχαίο το οποίο κάποια στιγμη εδω και κανα 2 βδομαδες ειχε ανοίξει οπως φαινεται στην φωτο.Το εβγαλα τελειως και πλεον απο την δεξια πλευρα ειναι ανοιχτη η τρυπα χωρις διαρροή.

Μαλλον πάει για φούντο απο οτι καταλαβαίνω.Να ειστε καλα για τις απαντησεις σας παιδια!

0B28F1CA-1034-4F7C-8B70-4D7D3B00C929.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, triastros είπε

Απο την δεξια πλευρα ειχε ενα δοχειο διαστολης αρχαίο το οποίο κάποια στιγμη εδω και κανα 2 βδομαδες ειχε ανοίξει οπως φαινεται στην φωτο.Το εβγαλα τελειως και πλεον απο την δεξια πλευρα ειναι ανοιχτη η τρυπα χωρις διαρροή.

Μαλλον πάει για φούντο απο οτι καταλαβαίνω.Να ειστε καλα για τις απαντησεις σας παιδια

ισχύει ότι έγραψα  Είναι ερείπιο Αν θυμάμαι καλά η σερπαντίνα βζαινει και επισκευάζεται Δεν νομίζω να αξίζει αν και το μποιλερ αυτο πρεπει να ειναι 25 + ετων  και πρεπει να ειναι πλαστικο

η σερπαντίνα είναι κάπως έτσι μέσα 

Spoiler

1530032444_.png.3b4cb60373a1566e9f10f3be9d2b22b2.png

 

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

αν τυχόν κάποιος είτε έχει συνεργαστεί και έμεινε ικανοποιημένος είτε ο ίδιος ασχολείται με περιφράξεις για αυλή (κατασκευή μαντρότοιχου, κάγκελα, γκαραζόπορτα, διαμόρφωση πρασιάς κλπ) ας μου στείλει ένα π.μ. αν δεν είναι κόπος, ενδιαφέρομαι να πάρω 2-3 προσφορές απο Αθήνα.

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βίντεο φαίνεται ότι κάτι έχει γίνει λάθος με την εγκατάσταση. Στο κατάστημα όταν πήρα μου είπαν να βγάλω τις 4 βίδες του κάδου στο πίσω μέρος. Έβγαλα τις βίδες που φαίνονται στη φωτογραφία, αλλά όπως βλέπετε έχω κάνει λάθος. Πρέπει να βγάλω κάτι άλλο? 

IMG_20220203_171016_LI.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dimitris156 είπε

Στο βίντεο φαίνεται ότι κάτι έχει γίνει λάθος με την εγκατάσταση. Στο κατάστημα όταν πήρα μου είπαν να βγάλω τις 4 βίδες του κάδου στο πίσω μέρος. Έβγαλα τις βίδες που φαίνονται στη φωτογραφία, αλλά όπως βλέπετε έχω κάνει λάθος. Πρέπει να βγάλω κάτι άλλο? 

IMG_20220203_171016_LI.jpg

Δεν καταλαβα τι ρωτας;

Μιλάς για τις ασφάλειες μεταφοράς του πλυντηρίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να αφαιρέσω για να λειτουργεί σωστά το πλυντήριο. Από το κατάστημα μου είπαν 4 βίδες του κάδου από το πίσω μέρος, οπότε αφαίρεσα αυτές που έδειξα πάνω, που προφανώς είναι λάθος. Βλέπεις κάτι που πρέπει να βγάλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Dimitris156 είπε

Δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να αφαιρέσω για να λειτουργεί σωστά το πλυντήριο. Από το κατάστημα μου είπαν 4 βίδες του κάδου από το πίσω μέρος, οπότε αφαίρεσα αυτές που έδειξα πάνω, που προφανώς είναι λάθος. Βλέπεις κάτι που πρέπει να βγάλω?

Πρέπει να βγάλεις ολο το μπρακετο και να ξαναβάλεις τις 4 βιδες που εβγαλες.

Δες εδω για ιδια εταιρια, διαφορετικό μοντέλο

Αναφορά σε κείμενο
INSTALLATION
Removal of transport bracket
The washing machine is fitted with a transport bracket
to avoid any possible damage during transport.
IMPORTANT: Before using the washing machine,
the transport bracket at the back MUST be
removed.
1. Unscrew the two screws “A” and the four screws
B” with a flat screwdriver or a No. 8 hex nut box
spanner (picture 2).
2. Remove the transport bracket (picture 3).
3. Replace the four outer screws “B” on the machine
and tighten them (picture 2).
4. Clip the two covers “C” supplied into the openings
D” of the washing machine (picture 4).
Note: do not forget to replace and tighten the four
outer screws

Ελπιζω να μην εκανες ζημια στον καδο!!!

Screenshot from 2022-02-03 18-10-01.png

Screenshot from 2022-02-03 18-14-49.png

Screenshot from 2022-02-03 18-18-28.png

Επεξ/σία από Petros Electron
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Πρέπει να βγάλεις ολο το μπρακετο και να ξαναβάλεις τις 4 βιδες που εβγαλες.

Δες εδω για ιδια εταιρια, διαφορετικό μοντέλο

Ελπιζω να μην εκανες ζημια στον καδο!!!

Screenshot from 2022-02-03 18-10-01.png

Screenshot from 2022-02-03 18-14-49.png

Screenshot from 2022-02-03 18-18-28.png

Επειδή σπίτι μόνο κάτι κατσαβίδια έχω και δεν ανοίγουν με τίποτα οι 2 βίδεςστη μέση, πως λέγεται το εργαλείο στην εικόνα 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dimitris156 είπε

Επειδή σπίτι μόνο κάτι κατσαβίδια έχω και δεν ανοίγουν με τίποτα οι 2 βίδεςστη μέση, πως λέγεται το εργαλείο στην εικόνα 2?

Καρυδάκι θέλει Νο 8 είναι. Σε κατσαβίδι η και σε καρυδάκι αν έχεις για καστανιά. Δεν έχεις καμιά πένσα να δοκιμάσεις μήπως μπορείς να το λασκάρεις και να βγάλεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Για 100 τετραγωνικά, 2 χέρια, πόσο χρώμα χρειάζεται ?

Για αρχή εμπειρικά θα έπερνα σίγουρα 2* 10kg πλαστικό. Τώρα και αυτό είσαι σχετικό επειδή κάθε εταρεία έχει 2-3 ποιότητες και όσο πιο καλή ποιότητας χρώμα πάρεις τόσο λιγότερο χρώμα θα τραβήξει και θα αφήσει καλύτερο απότέλεσμα και σε βάθος χρόνου. Σε καμία περίπτωση πάντως δεν συμφέρει απο οικονονικής απόψεως να πάρεις 3kg..

Επεξ/σία από cger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...