Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, makfil είπε

Ένα από τα καινούργια χαρακτηριστικά στην 1909 είναι το πεδίο της αναζήτησης που αντικατέστησε το φακό .

Υπάρχει τρόπος να φύγει και να μείνει ο φακός μόνο όπως ήταν στην 1803 που είχα;

Έχεις απόλυτο δίκιο...
Τώρα το τσέκαρα και μου πετάει κάτι αναζητήσεις για πορνό... ΦΡΊΚΗΗΗ!!! :lol:;)
Δεν νομίζω να δουλέψει έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για οσους αναρωτιουνται για το μικρο update:
1903 + ολες οι ενημερωσεις μεχρι τον Οκτωβριο = build 18362.418
1909 = buiild 18363.418

Shameless version bumping που λενε και στο χωριο μου και, πλεον, πρακτικη αρκετων software devs που δεν εχουν να παρουσιασουν κατι μεγαλο για να δικαιολογησουν νεα εκδοση, αλλα πρεπει να βγαλουν νεα εκδοση επειδη απλα περασε Χ χρονικο διαστημα απο την παλια. 

For the record, ολες οι προηγουμενες ενημερωσεις των windows αλλαζαν το μπροστα μερος του build κατα πολυ και μετα την υποδιαστολη ειχανε 0 ή 1 για την πρωτη build της νεας εκδοσης, πχ η 1803 ητανε η 17134.1 και η 1809 ητανε η 17763.1, την μερα που βγηκανε παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, makfil said:

Πολύ καλή πληροφορία.

Έτσι εξηγείται και η μεγάλη καθυστέρηση στο πέρασμα της 1909 από την 1803.

Σε τόσο μεγάλο κενό ανάμεσα στις versions, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις έιναι να κατεβάσεις τον Windows 10 Update Assistant που θα σε πάει άμεσα στο latest...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για του λογου το αληθες, το update που παει απο 18362.418 σε 18363.418 ειναι το kb4517245, ονομαζεται απλα "1909 enablement package" και ειναι μολις 20kb!
https://support.microsoft.com/en-us/help/4517245/feature-update-via-windows-10-version-1909-enablement-package

Βεβαια, βγηκε και αλλο update στο καπακι, το kb4524570, που παει την 1903 σε 18362.476 και την 1909 σε 18363.476 και ειναι απο ~150ΜΒ ως ~300, αναλογα την αρχιτεκτονικη
https://support.microsoft.com/en-us/help/4524570/windows-10-update-kb4524570

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε version 1909 με os build 18363.476 και μου βγάζει ένα μήνυμα "Your device is missing important security and quality fixes." στο Windows update μεσα στα settings. Το έχει κανείς άλλος οπότε είναι κάποιο bug ή μπορεί να είναι κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πριν ανοίξω θέμα.

Έχω γλώσσα στα 10ρια US-EN και keyboard layouts en-us και ελληνικα.

Μετά το october update καθε τρεις και λίγο απο μόνο του μου προσθέτει γλώσσα πληκτρολογίου en-uk. στις ρυθμίσεις είναι άφαντη όμως. μόνο στο win-space φαινεται.

ο μόνος τρόπος μέχρι στιγμής να το φιξάρω είναι μέσω powershell να σετάρω τη γλώσσα ως en-us και έπειτα να προσθέσω ελληνικά...

δουλευει άψογα και μετά απο τυχαία ρισταρτ (1, 2 5 τελειως τυχαια) ξαναπροσθετει μονο του τα βρετανικα....

εχει καταντησει πολυ σπαστικο..εχει παρει κανεις πρεφα τιποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mdd45 είπε

Είμαι σε version 1909 με os build 18363.476 και μου βγάζει ένα μήνυμα "Your device is missing important security and quality fixes." στο Windows update μεσα στα settings. Το έχει κανείς άλλος οπότε είναι κάποιο bug ή μπορεί να είναι κάτι άλλο?

μου το έβγαλε και μένα και ξανα γύρισα στην 1903.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mdd45 είπε

Οπότε λογικά είναι κάποιο Bug....

φυσιολογικά.....το ξανα εγκατέστησα μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.....αλλά περνάει επόμενες αναβαθμίσεις που βρίσκει......

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/11/2019 στις 3:49 ΜΜ, mdd45 είπε

Είμαι σε version 1909 με os build 18363.476 και μου βγάζει ένα μήνυμα "Your device is missing important security and quality fixes." στο Windows update μεσα στα settings. Το έχει κανείς άλλος οπότε είναι κάποιο bug ή μπορεί να είναι κάτι άλλο?

Το ιδιο συμβαινει και σε εμενα. Εψαξα παντου,εκανα uninstall τις ενημερωσεις εφυγε και οταν τις ξαναπερασα παλι τα ιδια. Δυστυχως δεν ξερω τι συμβαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...