Προς το περιεχόμενο

[GPU] Rx 570 4gb 139.90€ @ Plaisio ΤΕΛΟΣ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα την κάρτα σήμερα από παραγγελία 20/11. Σφραγισμένη συσκευασία με το αυτοκόλλητο του κατασκευαστή, θηριώδης κάρτα η πρώτη ματιά.

Την εγκατέστησα στο κουτί με δυσκολία , έπρεπε να επαναδιοργανώσω όλους τους σκληρούς δίσκους.

Μετά την εγκατάσταση των drivers μου δείχνει και μένα RX 580. Έκανα update drivers πάλι το θεματάκι παραμένει ίδιο. Δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα βέβαια στη λειτουργία.

Με άνεση παίζει δύο παιχνίδια που δοκίμασα ώς τώρα World Of Tanks και GTA V στα ultra με 1920χ1080 θερμοκρασίες κάρτας έως 65 βαθμούς

 

Επεξ/σία από Kindynoz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ασχετο αλλα την ιδια μερα που παρηγγειλα την καρτα εκανα παραγγελια απο Amazon ΙΤ μια οθονη. Δεν εχει ξεκινησει ακομα οπως βλεπω στο tracking. Ουτε εχουν τραβηξει λεφτα απο την καρτα. Τι φαση? Εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια?

Επεξ/σία από GBorb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, GBorb είπε

Ασχετο αλλα την ιδια μερα που παρηγγειλα την καρτα εκανα παραγγελια απο Amazon ΙΤ μια οθονη. Δεν εχει ξεκινησει ακομα οπως βλεπω στο tracking. Ουτε εχουν τραβηξει λεφτα απο την καρτα. Τι φαση? Εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια?

δεν είναι ακόμη διαθέσιμη , μπες στο chat και ρώτα τους ή μέσω εμαιλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kindynoz είπε

Παρέλαβα την κάρτα σήμερα από παραγγελία 20/11. Σφραγισμένη συσκευασία με το αυτοκόλλητο του κατασκευαστή, θηριώδης κάρτα η πρώτη ματιά.

Την εγκατέστησα στο κουτί με δυσκολία , έπρεπε να επαναδιοργανώσω όλους τους σκληρούς δίσκους.

Μετά την εγκατάσταση των drivers μου δείχνει και μένα RX 580. Έκανα update drivers πάλι το θεματάκι παραμένει ίδιο. Δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα βέβαια στη λειτουργία.

Με άνεση παίζει δύο παιχνίδια που δοκίμασα ώς τώρα World Of Tanks και GTA V στα ultra με 1920χ1080 θερμοκρασίες κάρτας έως 65 βαθμούς

Επίσης άσχετο,αλλά πως βλέπω fps και θερμοκρασία την ώρα που παίζω metal gear solid V(Phantom pain); από το μενού του παιχνιδιού δεν έχει τέτοια επιλογή..

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Επίσης άσχετο,αλλά πως βλέπω fps και θερμοκρασία την ώρα που παίζω metal gear solid V(Phantom pain); από το μενού του παιχνιδιού δεν έχει τέτοια επιλογή..

Υπάρχει overlay από το software της AMD

Ctrl + Shift + O είναι default

Εαν θες να πας στις ρυθμίσεις της κάρτας να αλλάξεις κάτι για το monitoring :

Δεξί κλικ, στην επιφάνεια, επιλέγεις AMD Radeon Settings, πας Gaming, πατάς Global Settings , Performance Monitoring

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kindynoz είπε

Υπάρχει overlay από το software της AMD

Ctrl + Shift + O είναι default

Εαν θες να πας στις ρυθμίσεις της κάρτας να αλλάξεις κάτι για το monitoring :

Δεξί κλικ, στην επιφάνεια, επιλέγεις AMD Radeon Settings, πας Gaming, πατάς Global Settings , Performance Monitoring

Θεούλης! ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Σήμερα παρέλαβα κι εγώ την κάρτα. Την παρήγγειλα με το δεύτερο κύμα διαθεσιμότητας. 
Ανυπομονώ να πάω σπίτι να την δοκιμάσω. 

Σχετικά με τους κωδικούς, ένας υπάλληλος του πλαισίου σε τηλεφωνική επικοινωνία την περασμένη εβδομάδα μου είπε να στείλω σχετικό αίτημα στο eorders ΠΑΠΑΚΙ plaisio ΤΕΛΕΙΑ gr.
Αν λάβω απάντηση θα σας ενημερώσω για να έχετε κι εσείς "πάτημα" αν το χρειαστείτε. 

Και θα ήθελα να ρωτήσω τους ειδικούς.

Να συνδέσω μόνο το 8pin; Η και το 8pin και το 6pin; (θέλω να πειραματιστώ λίγο με OC)
Οπότε με Corsair RM 750, εάν αποφασίσω να δώσω ρεύμα και στα δύο pins να το κάνω με ένα καλώδιο (σε σειρά) ή με δύο ξεχωριστά; (δεν ξέρω βέβαια αν θα το βρω το 2ο αλλά λέμε...)

ΚΑΙ στα πλαίσια του καλώς σας βρήκα, ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους σας για την διάθεσή σας να βοηθάτε είτε με την κοινοποίηση προσφορών, είτε με την "After Market" βοήθεια,
είτε τον Matrixx που έχει σιχαθεί να κλειδώνει.

xD Keep it up ! <3

Υ.Γ. Παρακολουθώ insomnia χρόνια αλλά τώρα γράφομαι νομίζω 1η φορά.
 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, zeroiner είπε

 

Οπότε με Corsair RM 750, εάν αποφασίσω να δώσω ρεύμα και στα δύο pins να το κάνω με ένα καλώδιο (σε σειρά) ή με δύο ξεχωριστά; (δεν ξέρω βέβαια αν θα το βρω το 2ο αλλά λέμε...)

 

Καλη ερωτηση... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H δικη μου RX480 nitro+ 8 gb ειχε 1 8αρι τι διαολο περισσοτερο ρευμα τραβαει η μικρη ; 2  δύο ξεχωριστά καλώδια θα εβαζα αλλα εχεις καλο τροφοδοτικο  παραπανω απο το ελαχιστο που ζηταει .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα καλωδια που θεωρητικα εχεις με βαση τις εικονες που βλεπω στην σελιδα της corsair βγαζουν 1 8αρι (6+2) το καθε 1.

οποτε αναγκαστικα θες 2 καλωδια.

προσεχε μην τα εχεις βαλει και αναποδα στο τροφοδοτικο. η μην χρησιμοποιησεις της cpu τα καλωδια.

2 minutes ago, Mhlogiatros said:

H δικη μου RX480 nitro+ 8 gb ειχε 1 8αρι τι διαολο περισσοτερο ρευμα τραβαει η μικρη ; 2  δύο ξεχωριστά καλώδια θα εβαζα 

μια απο τα ιδια, περιεργα πραγματα.

Επεξ/σία από iakoboss7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, iakoboss7 είπε

τα καλωδια που θεωρητικα εχεις με βαση τις εικονες που βλεπω στην σελιδα της corsair βγαζουν 1 8αρι το καθε 1.

οποτε αναγκαστικα θες 2 καλωδια.

Οκ. Μάλλον έχεις δίκιο. Πάντως κακό δεν θα της κάνω ε;
Επειδή δεν ξέρω ο καψερός από ρεύματα μην κάνω μ@λ@κίτσα και το δω να καίγεται.
Γι' αυτό ρωτάω.

Θα του στείλω δύο ξεχωριστά ρεύματα λοιπόν.

thanks @iakoboss7

 

Υ.Γ. Οκ θενξ διάβασα και περί σωστών καλωδίων. Thanks again.

 

@Mhlogiatros Κι εγώ αυτήν είχα και ήμουν οκ (αν και υπήρχαν φορές που άκουγα ελικόπτερα) αλλά την πούλησα και μετα από ξενέρωμα με παλιότερη GTX 960 , παρήγγειλα τυφλά αυτήν του θέματος. Thanks TS.

Επεξ/σία από zeroiner
Προσθήκη πληροφοριών
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρακαλω . Πες μας αν σου ριξει με  το  Corsair 750 να ξερουμε δηλαδη σε κανα παλιο συστημα με 550  coolmaster τι μπουμ θα κανει 😛

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...