Προς το περιεχόμενο

Black Friday παραγγελίες από Γερμανό που δεν παραδόθηκαν


james9tito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, Alexandros7474 είπε

Φίλε η εταιρεία αν δεν το εχεις καταλάβει δεν οφείλει τίποτα. Η έχει διαθεσιμότητα και εξυπηρετεί  η όχι . Και στα π@@@ τους αν σε αφορά η όχι . 

Η προλαβαίνει να ανταποκριθει η όχι . Είναι η Cosmote κράτος εν κράτη .

Και εσυ από την μεριά σου αν θέλεις συνεχίζεις να είσαι πελάτης τους η όχι .

Το σωστό είναι όταν βγάλεις τέτοια προσφορά να την δίνεις μονο μέσα από καταστήματα και οποίος προλάβει στην κλότσοπατιναδα

οπως έκανε πρόπερσι η public με το I phone η φέτος με το Samsung s7 

Ας το κανει λοιπον ετσι και να εφαρμοσει το black friday οπως και εξω,αλλα εδω και σε περιοδους απλων εκπτωσεων(πχ Πασχα)και το ηλεκτρονικο τους συστημα πασχει,τωρα στις γιορτες δεν θα εχει θεματα?

Και για να μην κοροιδευομαστε και μεταξυ μας οι Ελληνικες αλυσιδες ειδικα τυπου Γερμανος,απο τις προσφορες τετοιων ημερων κανουν τους μεγαλους τζιρους(λογω σκρουτζομαγαζων και amazon τον υπολοιπο χρονο κανεις δεν τους πλησιαζει).

Οπως αναφερθηκε και στο αλλο θεμα αν δεν εχουν κανει σε αποθεμα ή δεν ξερουν αν θα εχουν,ας ενημερωσουν τον αλλο που εχει κανει την παραγγελια να ξερει αν ειναι να παραγγειλει και απο αλλου.

Οχι να του τραβηξουν τα χρηματα και μετα απο χ διαστημα να του πουν οτι''ξερεις κατι ακυρο''.

Ουτε νομικα ειναι οκ να τραβανε τα χρηματα του κοσμου για προιοντα που δεν ξερουν ποτε και αν θα φερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Ας το κανει λοιπον ετσι και να εφαρμοσει το black friday οπως και εξω,αλλα εδω και σε περιοδους απλων εκπτωσεων(πχ Πασχα)και το ηλεκτρονικο τους συστημα πασχει,τωρα στις γιορτες δεν θα εχει θεματα?

Και για να μην κοροιδευομαστε και μεταξυ μας οι Ελληνικες αλυσιδες ειδικα τυπου Γερμανος,απο τις προσφορες τετοιων ημερων κανουν τους μεγαλους τζιρους(λογω σκρουτζομαγαζων και amazon τον υπολοιπο χρονο κανεις δεν τους πλησιαζει).

Οπως αναφερθηκε και στο αλλο θεμα αν δεν εχουν κανει σε αποθεμα ή δεν ξερουν αν θα εχουν,ας ενημερωσουν τον αλλο που εχει κανει την παραγγελια να ξερει αν ειναι να παραγγειλει και απο αλλου.

Οχι να του τραβηξουν τα χρηματα και μετα απο χ διαστημα να του πουν οτι''ξερεις κατι ακυρο''.

Ουτε νομικα ειναι οκ να τραβανε τα χρηματα του κοσμου για προιοντα που δεν ξερουν ποτε και αν θα φερουν.

Φίλε εγω συμφωνώ μαζί σου . Απλά ειπα ότι δεν τους ενδιαφέρει .

11 λεπτά πριν, Bakos100 είπε

ρε Μαν,μη γραφεις τετοια πραγματα....οτι δεν οφειλει τπτ....κ πως ξερεις οτι εχει δωσει 8.000 τεμαχια....?

think before you type something....εκτος κ αν εισαι υπαλληλος cosmote/Γερμανου...ελεος.....!

χρωσταγα εγω του καθε μακακα 540ε να του τα δανεισω 15 μερες ? κ να μη μπορεσω να κοιταξω αλλου ?

κ να παρω και απ τα 3 το μακρυτερο,μετα απο 10 μερες....?

εισαι σοβαρος...? φυσικα κ δεν ηξερα τι αχρηστα & ανημπορα 'κουμασια' ειναι...αλλιως

δεν θα παραγγελνα.......!

1) Έχει δώσει 8.000 τεμ . Επειδή εγω το ξέρω χωρίς να είμαι υπάλληλος του Γερμανού . Αν ρωτήσεις και εσυ σε ένα μαγαζί ποσά έδωσαν κάνε το επι 400 που είναι τα μαγαζιά τους να σου βγάλει το νούμερο 

2) το σχόλιο think before you type τα man κτλ στους φίλους σου στην Νέα Υόρκη . Σε εμένα θα μιλάς με τον ίδιο σεβασμό που μιλάω .

3) το ποιος είναι σοβαρός και ποιο όχι το βλέπουμε στο post σου . Να μάθει να μιλάς όπως σου μιλάνε . 

 

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Alexandros7474 είπε

Φίλε εγω συμφωνώ μαζί σου . Απλά ειπα ότι δεν τους ενδιαφέρει .

Αν δεν τους ενδιεφερε δεν θα δινανε στον παραπανω το δωρακι 30ευρω για επομενη αγορα.

Μια χαρα τους ενδιαφερει γιατι αυτες τις μερες κυριως ειναι οτι πουλησουν/ξεστοκαρουν.

Και πιστεψε με αλλα υπαρχει και αλλος κοσμος(που δεν σχολιαζει σε forum)που σε κατι τετοια τους κυνηγα για τετοια.

24 λεπτά πριν, billathens! είπε

Θα δανειστώ τον χώρο σας καθώς μετά από αγορά στον κωτσοβολο του bundle - ακουστικά +farcry5 - και με επιβεβαίωση της trust, 

Ο κωδικός ενεργοποίησης έληξε (τραγικό το λιγότερο). Βέβαια πουθενά δεν αναφερόταν πότε έληγε έτσι... 

Σκέφτομαι τι ιστορία ανοίξαμε πάλι και σιχτιριζω... 

Παιρνεις το bundle αυτο οπως ειναι και το επιστρεφεις πισω στον Κωτσοβολο και ζητας τα χρηματα σου πισω γιατι σου πουλησανε κατι που δεν ισχυει.

Αλλιως αν σου αρχισουν τα δικα τους,πες τους να σου δωσουν το Far Cry 5 κουτατο αλλιως τα χρηματα σου πισω.

Το πιο τραγικο ειναι οτι συνεχιζουν και το πουλανε το bundle

https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/pc/gaming-headsets/183704-trust-gxt-383-dion-7.1-bass-vibration-headset-%26-far-cry-5

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις σέβομαι αν κάποιος δουλεύει σε Γερμανό αλλά μην πάτε να μας βγάλετε ηλίθιους. Στα παπαρια μας πόσα κομμάτια έδωσε. 

Θα μπορούσαμε όλοι να δώσουμε όλοι τα λεφτά μας κάπου αλλού αλλά μας δεσμευσε γιατί έδειχνε ψεύτικες διαθεσιμότητες. Δεν είναι πυρηνική φυσική. 

  • Like 7
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Alexandros7474 είπε

Φίλε η εταιρεία αν δεν το εχεις καταλάβει δεν οφείλει τίποτα. Η έχει διαθεσιμότητα και εξυπηρετεί  η όχι . Και στα π@@@ τους αν σε αφορά η όχι . 

Η προλαβαίνει να ανταποκριθει η όχι . Είναι η Cosmote κράτος εν κράτη .

Και εσυ από την μεριά σου αν θέλεις συνεχίζεις να είσαι πελάτης τους η όχι .

Το σωστό είναι όταν βγάλεις τέτοια προσφορά να την δίνεις μονο μέσα από καταστήματα και οποίος προλάβει στην κλότσοπατιναδα

οπως έκανε πρόπερσι η public με το I phone η φέτος με το Samsung s7 

Συμφωνώ απόλυτα οι μεγάλες προσφορές να είναι μόνο στα καταστήματα και να γίνεται της πουτανας όπως στο Αμέρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Alexandros7474 είπε

Φίλε εγω συμφωνώ μαζί σου . Απλά ειπα ότι δεν τους ενδιαφέρει .

1) Έχει δώσει 8.000 τεμ . Επειδή εγω το ξέρω χωρίς να είμαι υπάλληλος του Γερμανού . Αν ρωτήσεις και εσυ σε ένα μαγαζί ποσά έδωσαν κάνε το επι 400 που είναι τα μαγαζιά τους να σου βγάλει το νούμερο 

2) το σχόλιο think before you type τα man κτλ στους φίλους σου στην Νέα Υόρκη . Σε εμένα θα μιλάς με τον ίδιο σεβασμό που μιλάω .

3) το ποιος είναι σοβαρός και ποιο όχι το βλέπουμε στο post σου . Να μάθει να μιλάς όπως σου μιλάνε . 

επιχειρημα σοβαρου ανθρωπου #1: φερανε Χ κομματια, οποτε δεν πειραζει που κρατανε τα λεφτα απο 2Χ ανθρωπους

 

3 λεπτά πριν, MegalosVeziris είπε

Συμφωνώ απόλυτα οι μεγάλες προσφορές να είναι μόνο στα καταστήματα και να γίνεται της πουτανας όπως στο Αμέρικα

να μπορουμε να χουμε και μεις οπλα ομως, μη μας πουν και φλωρους :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Alexandros7474 είπε

1) Έχει δώσει 8.000 τεμ . Επειδή εγω το ξέρω χωρίς να είμαι υπάλληλος του Γερμανού . Αν ρωτήσεις και εσυ σε ένα μαγαζί ποσά έδωσαν κάνε το επι 400 που είναι τα μαγαζιά τους να σου βγάλει το νούμερο 

2) το σχόλιο think before you type τα man κτλ στους φίλους σου στην Νέα Υόρκη . Σε εμένα θα μιλάς με τον ίδιο σεβασμό που μιλάω .

3) το ποιος είναι σοβαρός και ποιο όχι το βλέπουμε στο post σου . Να μάθει να μιλάς όπως σου μιλάνε . 

Μόνο για τον τρόπο που γράφει μιλάς. Τα επιχειρήματα του δεν τα σχολιάζεις. (δεν λέω ότι αυτό είναι σωστό ή λάθος, απλή παρατήρηση)

Επεξ/σία από JoannisV
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, james9tito είπε

Ρε σεις σέβομαι αν κάποιος δουλεύει σε Γερμανό αλλά μην πάτε να μας βγάλετε ηλίθιους. Στα παπαρια μας πόσα κομμάτια έδωσε. 

Θα μπορούσαμε όλοι να δώσουμε όλοι τα λεφτά μας κάπου αλλού αλλά μας δεσμευσε γιατί έδειχνε ψεύτικες διαθεσιμότητες. Δεν είναι πυρηνική φυσική. 

Το χειρότερο είναι ότι χάνεις το BF,  έπρεπε να μας είχε ειδοποιήσει την επόμενη μέρα της παραγγελίας (αλλά δεν υπάρχει τίποτα που να φοβίζει τους Γερμανούς).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Alexandros7474

επετρεψε μου να πιστευω & να επιμεινω οτι γραφεις ατεκμηριωτα  πραγματα.

εγω αντιθετα αναφερω γεγονοτα,με χαρτια,αποδειξεις κ τα παντα !

οποτε σου ξαναλεω σκεψου λιγο πριν γραψεις κατι (αν σε ενοχλουν τα αγγλικα)...

τα 8.000 τεμ που 'το ξερεις χωρις να εισαι υπαλληλος κλπ,κλπ,κλπ' - ΠΩΣ βγαινει κ πως το στηριζεις ?

μιλας σοβαρα οτι θα ρωτησω σ'ενα μαγαζι ποσα εδωσαν (και θα το πιστεψω),και θα το κανω χ 400,και θα βγει το νουμερο.....Αληθεια τωρα ? 😲

Και μιλας για σοβαροτητα ?

εγραψαν αλλωστε και αλλοι συνφορουμιτες πιο πανω για το σχολιο σου.

Επεξ/σία από Bakos100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ παθών... Καταχώρησα μία παραγγελία με παραλαβή και πληρωμή στο κατάστημα και με εξαίρεση το πρώτο αυτόματο e-mail επιβεβαίωσης απολύτως τίποτα σε επικοινωνία (εντωμεταξύ στην εξέλιξη παραγγελίας γράφει ολοκληρωμένη... 

Έπειτα λέω μάλλον πρέπει να πληρώσεις για να δώσουν σημασία οπότε έκανα και δεύτερη παραγγελία στην οποία πλήρωσα με κάρτα on line , πάλι καμία επικοινωνία...

Έστειλα e-mail τίποτα, τηλέφωνο έχει αναμονές τρελές.....

Επίσης τα τελευταία 2 χρόνια έχω καταχωρήσει άλλες 3 φορές παραγγελία (με παραλαβή και πληρωμή στο κατάστημα) και πάλι το ίδιο .. καμία επικοινωνία.... Είναι λες και το site το έχουν για εμφάνιση και μόνο... οι παραγγελίες καταχωρούνται και μέχρι εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Bakos100 είπε

 Alexandros7474

επετρεψε μου να πιστευω & να επειμενω οτι γραφεις ατεκμηριωτα  πραγματα.

εγω αντιθετα αναφερω γεγονοτα,με χαρτια,αποδειξεις κ τα παντα !

οποτε σου ξαναλεω σκεψου λιγο πριν γραψεις κατι (αν σε ενοχλουν τα αγγλικα)...

τα 8.000 τεμ που 'το ξερεις χωρις να εισαι υπαλληλος κλπ,κλπ,κλπ' - ΠΩΣ βγαινει κ πως το στηριζεις ?

μιλας σοβαρα οτι θα ρωτησω σ'ενα μαγαζι ποσα εδωσαν (και θα το πιστεψω),και θα το κανω χ 400,και θα βγει το νουμερο.....Αληθεια τωρα ? 😲

Και μιλας για σοβαροτητα ?

εγραψαν αλλωστε και αλλοι συνφορουμιτες πιο πανω για το σχολιο σου.

μπορεις να πληκτρολογησεις @ και το ονομα του συμφορουυμιτη στον οποιο θελεις να αναφερθεις. το φορουμ θα του στειλει και μηνυμα οτι καποιος αναφερθηκε σε αυτον και μπορει ευκολα να βρει το μηνυμα σου :)

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πράγματα είναι εξαιρετικά απλά, ούτε πόσα πούλησε, ούτε παραπλανητική διαφήμιση, ούτε τίποτε:

η σύμβαση πώλησης δεν είναι λοταρία να πρέπει να σου πουν πόσοι είναι οι τυχεροί και να περιμένεις να σου κάτσει.

Επίσης η έννοια της διαθεσιμότητας συνομολογείται πριν και κατά τη στιγμή της πώλησης, όχι κατόπιν της πώλησης πολλώ δε μάλλον της εξόφλησης κιόλας.

Οι νόμοι δε περί ηλεκτρονικού εμπορίου είναι συγκεκριμένοι και κανείς δε δικαιούται να παρανομεί κατ' εξακολούθηση ούτε να εμπαίζει και να προκαλεί την αγορά και το κοινό.

Τα υπόλοιπα είναι εκ του πονηρού.

Και προσωπικά ως παθών έχοντας χάσει bf εξαιτίας τους και δε μίλησα αλλά έκτοτε έκοψα τα πάρε δώσε με καφενεία Γερμανού μέχρι να κλείσουν (ω ναι δεν έχω την καλύτερη αίσθηση τελευταία οπότε LOL ...έχω ελπίδες), προτείνω τουλάχιστον σε άλλους που την πατήσανε εσχάτως να μην κλείνουν το στόμα τους όταν ζημιώνονται και αντιμετωπίζονται εξευτελιστικά.

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, samsunglife είπε

22/11 παραγγελία ηλεκτρονική mate 10 pro , email και sms για την επιβεβαίωση της παραγγελίας, τον αριθμό της και ότι θα παραλάβω απο το τάδε κατάστημα (πλήρωσα ηλεκτρονικά και όχι στο κατάστημα παραλαβής για να πάρω την επιστροφή 20%).  26/11 πήρανε και τα λεφτά απο τον λογαριασμό (μέχρι τότε ήταν δεσμευμένα). 

Σε 4 mail δεν απαντήσανε ποτέ. Στο κατάστημα μου λέγανε κάθε φορά πάρτε μας αύριο να δούμε αν ήρθε, ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΊΑ στην εξέλιξη της παραγγελίας.

30/11 μετά από τηλεφωνο δικό μου  (και 40 λεπτά αναμονή) μου απάντησαν ότι το προϊόν δεν μπήκε ποτέ στο καλάθι και επομένως δεν υπάρχει παραγγελία, οπότε πάμε για επιστροφή των χρημάτων (χωρίς καμία 10ευρη δωροεπιταγή...).  Την ίδια μέρα καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή και (γεγονός μάλλον άσχετο με το προηγούμενο τηλεφωνημα μου) μου μπήκαν 80 ευρώ επιστροφή στην κάρτα!!! και σήμερα 4/12 μου επιστράφηκε ΟΛΟΚΛΗΡΟ το ποσό των 399 ευρώ!!!

Οπότε με βλέπω σήμερα-αύριο να καταναλώνω όλοκληρο το ποσό της επιστροφής και αν με πάρουν τηλέφωνο να μου τα ζητήσουν πίσω θα τους βάλω σε...ολιγόλεπτη αναμονή (και κάθε 5 λεπτά θα τους λέω να μην κλείσουν την γραμμή για να μη...χάσουν την προτεραιότητά τους...)👿

Και με ηχογραφημένη κλήση όχι αστεία!! 😂😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, james9tito είπε

Ανοίγω το θέμα μιας και δε νομίζω να είμαι ο μόνος. 

Τέσσερις παραγγελίες από Γερμανό την Black Friday , φυσικά όλες πληρωμή στο κατάστημα γιατί ξέρω για τι μπακαλομαγαζο μιλαμε, να μην κλαίω τα λεφτά μου τουλάχιστον. 

Δεν μπήκα στη διαδικασία να παραγγείλω κάτι που πραγματικα χρειαζόμουν γιατί δεν ήθελα να χαλαστώ , αλλά πήρα παιχνίδια σε χαμηλή τιμή και αν έρθουν ήρθαν. 

Παραγγελία 1η. Τηλέφωνο μετά από 5 μέρες από το support του Γερμανου ότι δεν υπάρχει παρόλο που όταν παράγγειλα ήταν διαθέσιμο. Για την ταλαιπωρία μου , μου έδωσαν κουπόνι 10 ευρώ για τα καταστήματά τους. 

Παραγγελία 2η. Καμία εξέλιξη , καμια ενημέρωση παρόλο που τους έστειλα μειλ

Παραγγελία 3η . Ομοίως με τη 2η. 

Παραγγελία 4η και αυτή που ήθελα πιο πολύ . Καμια ενημέρωση , πολλά τηλέφωνα απο μένα που δεν απαντάει κανείς , 3 μειλ με ερώτηση πότε θα παραλάβω (χωρις απάντηση βεβαια) και τέλος ηλεκτρονική καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη. 

Ξαναλέω δεν ειναι τα αντικείμενα , δεν ειναι ο κοπος μου , αλλά σκεφτομαι ότι καποιος που παραγγειλε κατι αξιας και πληρωσε με πιστωτικη θα εχει παθει εγκεφαλικο τωρα. 

Οποτε αν υπαρχουν αλλες περιπτωσεις ας τις μαζεψουμε εδω. Αν οχι και ειμαι ο μονος , παλι καλα. 

 

Είμαι κι εγώ ένας από αυτούς. Την παραγγελία για το tablet Samsung T580 την εκανα πρωί Τρίτης 20/11 και μια ώρα μετά πέρασα μπροστά από δύο τους καταστήματα, που δεν είχαν κόσμο. Αν ήξερα θα έμπαινα να το ζητήσω. Με ενημέρωσαν στις 3/12 ότι δεν δύνανται να με εξυπηρετησουν και μου αντιπροτειναν στα ίδια λεφτά το Huawei Mediapad T3 που είναι αισθητά υποδεέστερο από το Samsung. Τελικά πήρα μια 20€ δωρ/γη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλά τραγικό να πουλάνε πράγματα που δεν έχουν. Εδώ μικρά μαγαζάκια που τα κρατάνε 1-2 άτομα μόνα τους και διεκπεραιώνουν αναλογικά πολύ μεγαλύτερο όγκο παραγγελιών με συνεχή αυτόματη ενημέρωση αποθεμάτων και όλα αυτά πολλές φορές με free εργαλεία (όπως Joomla/Virtuemart). Στο άλλο άκρο, το Amazon, το μεγαλύτερο κατάστημα του κόσμου, διαχειρίζεται άψογα και με ελάχιστα λάθη τις παραγγελίες. Αν κοιτάξει κανείς site προσφορών του εξωτερικού, πχ το hotukdeals, βλέπει ότι "λάθη" και "ελλείψεις" μπορεί μεν να συμβούν περιστασιακά στις μεγάλες αλυσίδες της χώρας, αλλά είναι αδιανόητα στο βαθμό, την έκταση και την συχνότητα που συμβαίνουν εδώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...