Προς το περιεχόμενο

Black Friday παραγγελίες από Γερμανό που δεν παραδόθηκαν


james9tito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποψιάζομαι ότι ο Γερμανός και κάθε Γερμανός είναι νομικά καλυμμένος για τέτοιες περιπτώσεις. Δικαιολογίες υπάρχουν ένα σωρό: "Μεγάλος όγκος παραγγελιών", "αδυναμία εξυπηρέτησης από τον προμηθευτή", "λάθος του συστήματος" κτλ. Αλλά όπως και να έχει το πράγμα, η μεγαλύτερη τιμωρία θα είναι το μποϋκοτάζ. Δεν μιλάω για το επόμενο Black Friday ή για μποϋκοτάζ διαρκείας. Ένας μήνας ξεκινώντας από τώρα, θα είναι αρκετός. Αλλά δεν ελπίζω σε τέτοιες ομαδικές κινήσεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι δωροεπιταγές που σας δίνουν είναι οι κλασικές του Γερμανού που πρέπει να ξοδέψεις 50 ευρώ τουλάχιστον για να πάρεις έκπτωση 10 ή 100 για να πάρεις έκπτωση 20 ή είναι  χωρίς μιμινουμ ποσό αγοράς ; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καθαρή περίπτωση αθέμιτης εμπορικής πρακτικής είναι.δινει και δωροεπιταγη υποτίθεται για να σε κάνει να ψωνίσεις από κει.κοινως δόλωμα.ποιος μου λεει οτι δεν το κανε με σκοπο να μοιρασει δωροεπιταγουλες μετα και να πεις εσυ ας παω να παρω κατι αλλο μετα και  αυτός να βγαλει μεγαλυτερο ακομα κερδος. Καντε καταγγελιουλες να φάει κανένα προστιματακι και άλλη φορά ας πρόσεχε.δικαιολογιες κτλ στο δημοτικό.δε μας νοιάζει αν δεν είχε απόθεμα η σφάλμα στο σύστημα κτλ.εσεις παραγγειλατε και απο τη  στιγμή που χε αποθεμα να κοψει το λαιμο του και να σας παραδωσει.γραψτε ότι δίνει δωροεπιταγη για να μας προσελκύσει στο κατάστημα με αφορμή το black friday κτλ.γιατι ετσι εσυ δεν ψωνισες απο αλλο μαγαζι που μπορει να χε αντιστοιχη προσφορα.καταλαβες τωρα γιατι ειναι αθεμιτη?

αμα δεν κάνεις τίποτα μετά μην γκρινιάζεις γτ ο καθένας κάνει το κοντό του και το μακρύ του.αν τον αφήνεις έτσι χαλαρο καλά να σε κάνει τότε...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη στο χωριο μας δεν ειχαμε black friday. Αντιθετα με τα οσα πρεσβευε η σχετικη διαφημιση πολυκαταστηματος, εχω την εντυπωση οτι στο εξωτερικο οι ουρες και τα σπρωξιδια γινονται για φυσικα προιοντα σε φυσικο καταστημα. Οποτε, πας ξενυχτας απεξω, σπρωχνεσαι, κανεις ενα μπλονζον στην παλετα αρπαζεις ενα δυο τεμαχια απο αυτο που θες τρεχεις στο ταμειο και οντως παιρνεις κοψοχρονια αυτο που επιθυμουσες.

Τωρα, σε μια χωρα που ασχετως πολιτικης ως γνωστον το νομιμο ειναι και ηθικο ε, φιλοι, τρεχατε να κανετε καταγγελιες και να τα λετε σε φορουμ. Λες και δεν ξερουμε τι ειναι οι προσφορες που βγαινουν η οι τιμες που βαρανε. Η που καταχωρουνται τα παραπονα. Ολα ρυθμισμενα. Μια χαρα για αυτους.

Τελειως οφτοπικ θυμαμαι ομαδικη καταγγελια στην ΕΕΤΤ . Δικαιωθηκαμε και αυτο απλα σημαινε οτι δεν πληρωσαμε νταβατζιλικια.Καμμια κυρωση στον παροχο. Περαστικα και καλα μυαλα σε ολους μας.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Προσθηκη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, vixos είπε

Παράγγειλα το  tablet Samsung στα 120 ευρώ. Δεν ήρθε ποτέ. Μου έστειλαν 20 ευρώ δωροεπιταγή. 

Για το ίδιο tabet μετά από 10 μέρες μου το ακύρωσαν τηλεφωνικά και μου έδωσαν δωροεπιταγή 10 ευρώ...  Ούτε στις ακυρώσεις δεν έχουν πολιτική... :P

13 ώρες πριν, MikeJ είπε

Οι δωροεπιταγές που σας δίνουν είναι οι κλασικές του Γερμανού που πρέπει να ξοδέψεις 50 ευρώ τουλάχιστον για να πάρεις έκπτωση 10 ή 100 για να πάρεις έκπτωση 20 ή είναι  χωρίς μιμινουμ ποσό αγοράς ; 

για ένα καλώδιο 9,9 μια χαρά την πήρε την 10άρα δωροεπιταγή

Επεξ/σία από pareklinon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ότι απάντησαν στο mail μου λέγοντας ότι η παραγγελία μου είναι από 27/11 στο κατάστημα.....

Στην εξέλιξη παραγγελίας γράφει ακόμα 26/11 αποστολή από αποθήκη.....

Άρα εγώ έπρεπε να μυρίσω τα νύχια μου ότι είναι διαθέσιμη για παραλαβή....  Το να στείλουν ένα e-mail ότι Περάστε να παραλάβετε είναι πολύ δύσκολο...

Για να δούμε αν θα είναι όντως........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MikeJ είπε

Να πω ότι απάντησαν στο mail μου λέγοντας ότι η παραγγελία μου είναι από 27/11 στο κατάστημα.....

Στην εξέλιξη παραγγελίας γράφει ακόμα 26/11 αποστολή από αποθήκη.....

Άρα εγώ έπρεπε να μυρίσω τα νύχια μου ότι είναι διαθέσιμη για παραλαβή....  Το να στείλουν ένα e-mail ότι Περάστε να παραλάβετε είναι πολύ δύσκολο...

Για να δούμε αν θα είναι όντως........

και μήνυμα στο κινητό έπρεπε να ερθει, αλλα ειναι μπακάλικο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μετά από 15 μέρες έφαγα ακυρο, πίστευα ότι θα πιάσω το μήνα . Τελικα έχουν "γρήγορη" εξυπηρέτηση μόνο που είχα ξεχάσει τι παρήγγειλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια από τα ίδια παρήγγειλα ένα ασύρματο τηλέφωνο και για Xbox Fallout 4 και Mad max στις 20/11.

1/12 Με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει το Fallout και θα μου έδιναν 10€ δωροεπιταγή.

Σήμερα μου έστειλαν την δωροεπιταγή και με ενημέρωσαν ότι τελικά δεν υπάρχει τίποτα και ΘΑ επιστρέψουν τα χρήματα που πλήρωσα στην αρχή της παραγγελίας.

Το σύστημα τους είναι καταπληκτικό μάλλον λειτουργεί με στυλό μολύβι και μουτζούρες, έλα βγάλε ένα βάλε ενα. 3 αντικείμενα παρήγγειλα το ένα έγραφε χαμηλή διαθεσιμότητα και τα δύο διαθέσιμα.

Επεξ/σία από angelponiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παραγγείλει κάποια παιχνίδια για Xbox τα οποία δεν καιγομουν και ιδιαίτερα να τα πάρω αξίας 67 ευρώ. Τελικά λόγο έλλειψης αποθέματος μου δώσανε δωροεπιταγη 70 ευρώ. Για μένα έκατσε καλύτερα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, EvilEyes είπε

Είχα παραγγείλει κάποια παιχνίδια για Xbox τα οποία δεν καιγομουν και ιδιαίτερα να τα πάρω αξίας 67 ευρώ. Τελικά λόγο έλλειψης αποθέματος μου δώσανε δωροεπιταγη 70 ευρώ. Για μένα έκατσε καλύτερα. 

Photo or it didn't happen. Οχι γιατι δεν σε πιστεύω αλλά εμένα στο τηλέφωνο μου είπαν ότι το ανώτερο που μπορούν να δώσουν είναι 30. Και αν δίνουν ας πούμε σε εσένα 40 ή σε εμένα 30 με παραγγελίες των 60-70 ευρώ, τότε σε κάποιους με παραγγελίες 500+ευρω τι πρέπει να δώσουν; Μ@λακες είναι; Ας τους κηνυγησουν και γιαυτό λοιπόν.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, james9tito είπε

Photo or it didn't happen. Οχι γιατι δεν σε πιστεύω αλλά εμένα στο τηλέφωνο μου είπαν ότι το ανώτερο που μπορούν να δώσουν είναι 30. Και αν δίνουν ας πούμε σε εσένα 40 ή σε εμένα 30 με παραγγελίες των 60-70 ευρώ, τότε σε κάποιους με παραγγελίες 500+ευρω τι πρέπει να δώσουν; Μ@λακες είναι; Ας τους κηνυγησουν και γιαυτό λοιπόν.. 

It did happen. Μια των 50 και μια των 20 μου στείλανε σήμερα το πρωί. Είμαι δουλειά τώρα δε μπορώ να στείλω φωτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, EvilEyes είπε

It did happen. Μια των 50 και μια των 20 μου στείλανε σήμερα το πρωί. Είμαι δουλειά τώρα δε μπορώ να στείλω φωτό. 

Δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω. Χτυπάω άλλη μια καταγγελία και ελπίζω το ίδιο να κάνουν και οι άλλοι που εξαπατηθηκαν. Μην παρεξηγηθώ καλά έκανες και τους πήρες τα 70 αλλά οκ το ξεφτίλισαν αυτή τη φορά, σκέφτομαι κάτι άλλους με παραγγελίες λαπτοπ και δεν έχουν πάρει φράγκο, χώρια την ταλαιπωρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2018 στις 8:36 ΜΜ, vixos είπε

Παράγγειλα το  tablet Samsung στα 120 ευρώ. Δεν ήρθε ποτέ. Μου έστειλαν 20 ευρώ δωροεπιταγή. 

Ακριβως και σε μένα αυτο έκαναν με πήραν τηλέφωνο μετά από 10 μέρες μετά την παραγγελία μου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...