Προς το περιεχόμενο

FRITZ!Box 7530 Review


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, poulinos είπε

οπως και καποιοι ανεφεραν οτι τους το σεταραν απο vodafone που δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.

Μόλις μίλησα με το support, μου είπαν οτι δεν γίνετε, μόνο ο δικός τους εξοπλισμός λεει μπορει να πάρει voip. 

Οταν τους είπα οτι το εχουν κάνει σε άλλους απο tr-069 ειπαν οτι δεν γινεται κάποιο σεταρισμα απο αυτους λογω ασφαλειας του συνδρομητή και της εταιρείας της ιδιας λόγω του ότι παράνομο.

Μετά απο πίεση μονο σε bussines πρόγραμμα λέει μπορει να γίνει. Όχι στα οικιακά.

Επεξ/σία από tasozz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 minutes ago, tasozz said:

Μόλις μίλησα με το support, μου είπαν οτι δεν γίνετε, μόνο ο δικός τους εξοπλισμός λεει μπορει να πάρει voip. 

Οταν τους είπα οτι το εχουν κάνει σε άλλους απο tr-069 ειπαν οτι δεν γινεται κάποιο σεταρισμα απο αυτους λογω ασφαλειας του συνδρομητή και της εταιρείας της ιδιας λόγω του ότι παράνομο.

Μετά απο πίεση μονο σε bussines πρόγραμμα λέει μπορει να γίνει. Όχι στα οικιακά.

μονο στα business.οκ. οποτε μονο αν βρεις κανα h300 με παλιο firmware ή αν υπαρχει το password για το νεο firmware και τα παρεις.αλλιως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, poulinos είπε

μονο στα business.οκ. οποτε μονο αν βρεις κανα h300 με παλιο firmware ή αν υπαρχει το password για το νεο firmware και τα παρεις.αλλιως...

Κατάλαβα.

Παίζει να έχω ολικό conf backup του h300s πριν αλλάξει ο κωδικός του SU, αλλα παρμένο με admin κωδικούς. παίζει να μπορέσω από αυτό να βρω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, tasozz said:

Κατάλαβα.

Παίζει να έχω ολικό conf backup του h300s πριν αλλάξει ο κωδικός του SU, αλλα παρμένο με admin κωδικούς. παίζει να μπορέσω από αυτό να βρω κάτι;

δυστυχως δεν το ξερω αυτο.υπαρχει ενα θεμα

για να ρωτησεις εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/3/2023 στις 3:08 ΜΜ, tasozz είπε

Κατάλαβα.

Παίζει να έχω ολικό conf backup του h300s πριν αλλάξει ο κωδικός του SU, αλλα παρμένο με admin κωδικούς. παίζει να μπορέσω από αυτό να βρω κάτι;

εχω παρει τον κωδικο voip απο backup του zte-h267a και δούλεψε κανονικά στο 7530 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, Votritis said:

εχω παρει τον κωδικο voip απο backup του zte-h267a και δούλεψε κανονικά στο 7530 

το δυσκολο ειναι πλεον να παρεις τα στοιχεια παρα να τα περασεις.και στο h300 κατι εκαναν firmware update και δεν εχει μαλλον τα παλια password οπως φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω nova 100 pstn χωρις voip, θα λειτουργησει η συνδεση στο ιντερνετ; Δεν με απασχολει καν το τηλεφωνο!

 

Επεξ/σία από xchristosx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xchristosx είπε

Εχω nova 100 pstn χωρις voip, θα λειτουργησει η συνδεση στο ιντερνετ; Δεν με απασχολει καν το τηλεφωνο!

 

Ναι θα είσαι μια χαρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, xchristosx said:

Εχω nova 100 pstn χωρις voip, θα λειτουργησει η συνδεση στο ιντερνετ; Δεν με απασχολει καν το τηλεφωνο!

 

ναι απλα θα περασεις username και password

μην ξεχασεις firmware update και vlan id 835

6 hours ago, xchristosx said:

Το χεις δοκιμασει σε συνδεση nova;

παιζει.το εχω σεταρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια καλησπερα εχω και γω νοβα 50αρα και μαλλον το zte μας αφησε χρονους, αν παρω το 7530 θα παιξει κανονικα το ιντερνετ και το τηλεφωνο? (gigaset c530)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Ioannis13 said:

Παιδια καλησπερα εχω και γω νοβα 50αρα και μαλλον το zte μας αφησε χρονους, αν παρω το 7530 θα παιξει κανονικα το ιντερνετ και το τηλεφωνο? (gigaset c530)

αν εχεις voip οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...