Προς το περιεχόμενο

Αγορά καινούριου Renault Kadjar


Kavamarou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, karaLRS είπε

δηλαδή δυο αμάξια citroen Που είχες έκαψαν φλάντζα στα 100.000 χιλιόμετρα; παρόμοιος κινητήρας;

περίπου, το πρώτο ήταν saxo με nfx και το δεύτερο 206 με nfu ... εννοείται ότι τα χω επισκευάσει και μετά όλα καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 λεπτά πριν, opcorsa είπε

τυπε ειναι ξεκαθαρο οτι εχεις πελωρια αναγκη να ζεις επικινδυνα με βλαβιαρικες φιρμες :P

Μετά από 30 χρόνια και έχοντας αλλάξει 8 διαφορετικές εταιρίες αυτοκινήτων (Lancia Y, Peugeot 206, Fiat Stilo, Alfa Romeo 147, Opel Corsa, Smart Fortwo, Ford Ka, Renault Captur) θα σου πω φίλε μου ότι όλα είναι θέμα τύχης αλλά και τρόπου χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ziaba είπε

περίπου, το πρώτο ήταν saxo με nfx και το δεύτερο 206 με nfu ... εννοείται ότι τα χω επισκευάσει και μετά όλα καλά

δηλαδή τώρα θα συγκριθεί η αξιοπιστία ενός μοντέλου παραγωγής 1996 και 1999 με τεχνολογία μοντέλων 20 χρόνια μετά;;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, karateka είπε

Μετά από 30 χρόνια και έχοντας αλλάξει 8 διαφορετικές εταιρίες αυτοκινήτων (Lancia Y, Peugeot 206, Fiat Stilo, Alfa Romeo 147, Opel Corsa, Smart Fortwo, Ford Ka, Renault Captur) θα σου πω φίλε μου ότι όλα είναι θέμα τύχης αλλά και τρόπου χρήσης.

κανένα απ αυτά δεν έβγαινε πριν 30 χρονιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα γνωστό που είχε ένα C3 και έκανε συνέχεια παράπονα για βλάβες. 

Μπήκα μια μέρα μαζί του και με το που ξεκινάει φτάνει το αυτοκίνητο στον κόφτη για να αλλάξει ταχύτητα μέσα στον χειμώνα. 

Φυσικά δεν ασχολήθηκα ξανά μαζί του. 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η χρήση που κάνει ο καθένας παίζει μεγάλο ρόλο, όπως και η τύχη. Σχεδόν όλες οι εταιρείες έχουν κοινούς προμηθευτές, παρά πολλές έχουν κοινές γραμμές παραγωγής κτλ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, karaLRS είπε

δηλαδή τώρα θα συγκριθεί η αξιοπιστία ενός μοντέλου παραγωγής 1996 και 1999 με τεχνολογία μοντέλων 20 χρόνια μετά;;

η συγκεκριμένη σειρά κινητήρων (tu) έβγαινε μέχρι το 15  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ziaba είπε

η συγκεκριμένη σειρά κινητήρων (tu) έβγαινε μέχρι το 15  

το θέμα είναι με τι τεχνολογία κατασκευάστηκε. 

δηλαδή ένας 1.2 Puretech θα κάψει φλάτζα στα 100.000

http://www.kathimerini.gr/915333/gallery/aytokinhsh/aytokinhsh-epikairothta/kinhthras-ths-xronias-o-12-puretech

Screenshot_1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, karateka είπε

Το Lancia Y 1988 δεν έβγαινε ρε παντογνώστη;

lancia y του 88 το διαβάσαμε και αυτό lol

3 λεπτά πριν, karaLRS είπε

το θέμα είναι με τι τεχνολογία κατασκευάστηκε. 

δηλαδή ένας 1.2 Puretech θα κάψει φλάτζα στα 100.000

http://www.kathimerini.gr/915333/gallery/aytokinhsh/aytokinhsh-epikairothta/kinhthras-ths-xronias-o-12-puretech

Screenshot_1.jpg

και το twin spark της alfa στο αμέρικα έχει βγει κινητήρας της χρονιάς κάποτε🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ziaba είπε

lancia y του 88 το διαβάσαμε και αυτό lol

και το twin spark της alfa στο αμέρικα έχει βγει κινητήρας της χρονιάς κάποτε🤪

κάποτε; όταν τον είχα στην 147 δεν μου έβγαλε κάποιο θέμα. αντιθέτως έβγαζε 120hp στα 1.6 κυβικά αρκετά ψηλά για την εποχή.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, karateka είπε

Μετά από 30 χρόνια και έχοντας αλλάξει 8 διαφορετικές εταιρίες αυτοκινήτων (Lancia Y, Peugeot 206, Fiat Stilo, Alfa Romeo 147, Opel Corsa, Smart Fortwo, Ford Ka, Renault Captur) θα σου πω φίλε μου ότι όλα είναι θέμα τύχης αλλά και τρόπου χρήσης.

Εγώ θα πω και πσρτε το όπως θέλετε έπειτα απο 9 αυτοκίνητα σε 20 χρόνια 8 διαφορετικές εταιρίες μόνο με τα 2  χιουνται έχω μείνει ικανοποιημένος. Χιουνται θα ξαναπάρω. Δεν ξανά αλλάζω εταιρία. 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ολα σχετικα ειναι οσο αφορα τα αυτοκινητα,peugeot 307 2002 το πουλησα το 13 με 140.000χλμ και περα απο service και δισκο πλατο δεν αλαξα τιποτα,opel corsa του 2005 με 90.000 χλμ της γυναικας μια αντλια βενζινης εχει αλαξει και αυτη πιο πολυ λογω ποιοτητας καυσιμου εδω στο νησι και εφαγα την  φολα με audi a3 8ετιας που στα 70.000χλμ χαλασε ρουλεμαν στο σασμαν και εσκασα ενα χιλιαρικο ζημια.

Αυτο κανει τα audi μαπα ? ΕΙναι απλα θεμα τυχης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, mp123 είπε

Εγώ θα πω και πσρτε το όπως θέλετε έπειτα απο 9 αυτοκίνητα σε 20 χρόνια 8 διαφορετικές εταιρίες μόνο με τα 2  χιουνται έχω μείνει ικανοποιημένος. Χιουνται θα ξαναπάρω. Δεν ξανά αλλάζω εταιρία. 

Αν σε 20 χρόνια έχεις αλλάξει 9 αυτοκίνητα (δηλαδή μ.ο. 2,22 χρόνια το ένα φουλ χρήση) και τα 7 σου βγάλανε πρόβλημα, πίστεψε με κάτι κάνεις εσύ λάθος. Τώρα πέρα από αξιοπιστία που σίγουρα έχουν, τα hyundai δεν έχουν τίποτα άλλο. Και αν μιλάμε για αξιοπιστία σε τέτοιες κατηγορίες σε βάθος χρόνου από όταν υπάρχει η hyundai την honda, suzuki,toyota δεν την φτάνει με τίποτα (Ιάπωνες γενικά). (Είμαι λάτρης ευρωπαϊκών, πιο πολύ Βρετανικών-Ιταλικών).

11 λεπτά πριν, panosk1 είπε

Παιδια ολα σχετικα ειναι οσο αφορα τα αυτοκινητα,peugeot 307 2002 το πουλησα το 13 με 140.000χλμ και περα απο service και δισκο πλατο δεν αλαξα τιποτα,opel corsa του 2005 με 90.000 χλμ της γυναικας μια αντλια βενζινης εχει αλαξει και αυτη πιο πολυ λογω ποιοτητας καυσιμου εδω στο νησι και εφαγα την  φολα με audi a3 8ετιας που στα 70.000χλμ χαλασε ρουλεμαν στο σασμαν και εσκασα ενα χιλιαρικο ζημια.

Αυτο κανει τα audi μαπα ? ΕΙναι απλα θεμα τυχης.

Παιζει σημαντικό ρόλο η "τύχη" όπως λες ή αλλιώς αστοχία υλικού. Αλλά επειδή μιλάς για μεταχειρισμένα παίζει ρόλο και η χρήση που έχει υποστεί.

Επεξ/σία από armagedwnn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Και αν μιλάμε για αξιοπιστία σε τέτοιες κατηγορίες σε βάθος χρόνου από όταν υπάρχει η hyundai την toyota δεν την φτάνει με τίποτα.

Φαίνεται ότι την έχει ξεπεράσει εδώ και χρόνια

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Αν σε 20 χρόνια έχεις αλλάξει 9 αυτοκίνητα (δηλαδή μ.ο. 2,22 χρόνια το ένα φουλ χρήση) και τα 7 σου βγάλανε πρόβλημα, πίστεψε με κάτι κάνεις εσύ λάθος. Τώρα πέρα από αξιοπιστία που σίγουρα έχουν, τα hyundai δεν έχουν τίποτα άλλο. Και αν μιλάμε για αξιοπιστία σε τέτοιες κατηγορίες σε βάθος χρόνου από όταν υπάρχει η hyundai την toyota δεν την φτάνει με τίποτα. (Είμαι λάτρης ευρωπαϊκών, πιο πολύ Βρετανικών-Ιταλικών).

Παιζει σημαντικό ρόλο η "τύχη" όπως λες ή αλλιώς αστοχία υλικού. Αλλά επειδή μιλάς για μεταχειρισμένα παίζει ρόλο και η χρήση που έχει υποστεί. 

Σιγουρα ισχυει αυτο που λες  αλλα στην δικη μου περιπτωση το audi ηταν 3 ετων και με 17.000χλμ οταν το πηρα απο γνωστο και η ζημια μου εσκασε πριν λιγο καιρο,αρα ηταν στα χερια μου τα τελευταια 5χρονια και 60.000χλμ ηταν δικα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...