Προς το περιεχόμενο

Η Apple επανακυκλοφορεί το iPhone SE στις ΗΠΑ με τιμές που ξεκινούν από τα $249


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, iodna2006 είπε

Τελευταία  βλέπω έναν Billdano κουρασμένο , με πολύ λιγότερη συμμετοχή , σκιά του παλιού εαυτού του θα έλεγα . Bill , όλα καλά ;

τον κράξανε οι συνάδελφοι και ηρέμησε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nero62 είπε

τον κράξανε οι συνάδελφοι και ηρέμησε...

Φήμες λένε ότι αυτό το μήνυμα το διαβάζει από το νεοαποκτηθέν iPhone SE του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nero62 είπε

Δηλαδή εκεί στην Αγγλία δεν μπορείτε να πάρετε android συσκευή με επιδότηση? Η Άγγλοι είναι ταγμένοι στην Apple? Ότι νάνε...

Έχει φτιάξει ένα brand name η Apple εδώ και χρόνια που είναι πλέον και σαν μόδα να πάρουμε ιφον. Είναι μικρό το ποσοστό π το πέρνει για δουλειά αλλά είναι και η υποστήριξη της εταιρία για Αγγλία πάντα πας στο Apple store αν έχεις θέμα και κανείς αντικατάσταση την συσκευή σου. Ενώ και στην Samsung να πας θέλεις 2 βδομαδες να το πάρουν να δούνε τι έχει και να το φτιάξουν εκεί περνεις refurbished device in warranty. Για Αγγλία πάντα μιλάω δεν βλέπει κανείς πέρα από Samsung, Apple!! Ειδικά όταν βλέπεις huawai ποιο ακριβά από Xs iPhone η Samsung note 8 δεν τα ακουμπάνε καν και ας έχει καλύτερη κάμερα και 5.0000 μπαταρία!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, neo83_gr είπε

Γελάω ηδη με την τιμη του

Εγω να δεις ποσκ γελασα οταν αγωρασα το max ευτυχως το πουλησα και πειρα mate 20 pro και εβαλα και στην τσεπη χαχαχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Istros είπε

Έτσι είναι όταν μένεις τεχνολογικα πισω μετά το γυρνάμε στο buttery-smoothness.Οτι και να πάρεις σφαίρα θα πηγαίνει.Παρε ένα pocophone να μπορείς να το πουλήσεις εύκολα.

Βρε πονεμένε από τον Μηλαρά, μου λες να πάρω Poco να βρώ την υγειά μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Τι ακριβώς πάθαμε οι φαν της και δεν το ξέρουμε? Δεν εξακολουθούμε να αγοράζουμε τις συσκευές που μας αρέσουν???

Επίσης τα android τηλέφωνα απευθύνονται σε ...ειδικούς? Αν είναι να το πω στους παππούδες και τις θείες στο σόι που έχουν όλοι τέτοια μπας και χαρούν και λίγο που τόσο καιρό μπορούν να υποτιτλίσουν τα torrents τους και δεν το ξέρουν! 😛 

Και έν έτει 2019... ΠΟΙΟΣ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ TORRENTS??? και θέλει και υπότιτλους??? Να δει ταινία που? στη 6" οθόνη...με ανάλυση 4Κ ...λες και θα καταλάβει διαφορά...

Δηλαδή μας μιλάνε για τεχνολογία και κινητά εξελιγμένα και τα θέλουν για να κατεβάζουν torrents... α...και υπότιτλους να προσθέσω...

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thodoris20s είπε

Δεν χρειαστήκαμε κανέναν να μας πείσει για κάτι που πιστεύει ο άλλος.

Δεν νομίζω να το κάνουν για να πείσουν τίποτε. Να ξεστραβώσουν ίσως. Αλλά να πείσουν μπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thodoris20s είπε

Δεν κάθεσαι να ονομάζεις του συνομιλητές σου, αλλά σε κάθε θέμα που αφορά την Apple είσαι πάντα ένας από αυτούς που θα ξεκινήσουν αυτό το πανηγύρι και θα μας τα πρήξεις με το πόσο αντί-apple έχεις γίνει και με το πόσο έχεις σωθεί που πήγες στο Android. Ειλικρινά εγώ προσωπικά ησύχασα με τις πληροφορίες που μας δίνεις. Θα κοιμηθώ το βράδυ επιτέλους ήσυχος.

Εγώ απορώ όλη μέρα δεν έχεις τίποτα άλλο να κάνεις και να ασχοληθείς; Καλά τι ρωτάω, προφανώς δεν θα έχεις.

Το έχω γράψει πολλές φορές και θα το ξανά πω. Οι εταιρείες και τα προϊόντα τους, και γενικότερα η τεχνολογία είναι για να μας υπηρετεί και όχι να την υπηρετούμε. Με το να βγαίνεις εσύ και ο καθένας εδώ μέσα και να τίθεστε υπέρ η κατά μίας εταιρείας είναι αν μη τι άλλο λυπηρό. Ο καθένας πράτει και αγοράζει ανάλογα με τις ανάγκες του, τα θέλω του και τα γούστα του. Δεν χρειαστήκαμε κανέναν να μας πείσει για κάτι που πιστεύει ο άλλος.

Γίνατε όλοι μαρκετίστες και ειδικοί του πληκτρολογίου. Ολόκληρες εταιρείες κολοσσοί δεν ξέρουν τι είναι καλύτερο γι αυτές και δεν έχουν ομάδες εκατοντάδων ατόμων έμπειρων και ειδικών να αξιολογήσουν και να μελετήσουν στρατηγικά την κάθε τους κίνηση. Έχουμε τον Plapouta και τους υπόλοιπους του ινσόμνια να μας ανοίξουν τα μάτια.

Δεν ξέρω αν στο έχουν πει, η εταιρία δεν έχει τους ειδικούς της επειδή νοιάζεται για εσένα αλλά για την τσέπη της. Επίσης οι "ειδικοί" της εταιρίας δεν είναι θεοί για να εμπιστεύεσαι την απόφαση τους. Μαρκετιστές είναι τα στελέχη της εταιρίας γιαυτό προσπαθούν να σου πουλήσουν τα προϊόντα τους, οι καταναλωτές είναι αυτοί που τα αγοράζουν και τα κρίνουν στην τελική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Istros είπε

Έτσι είναι όταν μένεις τεχνολογικα πισω μετά το γυρνάμε στο buttery-smoothness.Οτι και να πάρεις σφαίρα θα πηγαίνει.Παρε ένα pocophone να μπορείς να το πουλήσεις εύκολα.

Ξέρεις ότι το ιφον έχει τον ποιο γρήγορο επεξεργαστή. Αν πιστεύεις ότι ύστερη σε hardware τραβά διάβασε κανένα άρθρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, thodoris20s είπε

. Ολόκληρες εταιρείες κολοσσοί δεν ξέρουν τι είναι καλύτερο γι αυτές και δεν έχουν ομάδες εκατοντάδων ατόμων έμπειρων και ειδικών να αξιολογήσουν και να μελετήσουν στρατηγικά την κάθε τους κίνηση. Έχουμε τον Plapouta και τους υπόλοιπους του ινσόμνια να μας ανοίξουν τα μάτια.

Προφανώς οι σύμβουλοι,ειδικοί,εμπειροι καμία φορά υποτιμούν τους καταναλωτές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Θα μπορούσε να κυκλοφορούσε ένα ανανεωμένο SE όχι το παλιό στα 250€. Όσο για το ότι είναι όμοια δεν αντιλέγω, όμοια είναι αλλά άμα είσαι Power User σε δεσμεύει γιατί έχει ακόμα περιορισμούς. Η USB-C θύρα δεν θα αλλάξει και πολλά όπως είδαμε στο iPad, δεν υποστηρίζει universal περιφερειακά, ακόμα και εκεί την έχουν περιορισμένη την συνδεσιμότητα. Παρόλο που το διαφημίζουν ως υπολογιστή και κοστίζει μία περιουσία. Το να ανεβάζουν τις τιμές δίχως να προσφέρουν κάτι το καινούργιο δεν βοηθά κανέναν. Φαίνεται και στην μετοχή της εταιρίας το τελευταίο διάστημα. Από το 6S Και μετά δεν είδαμε κάποιο ουσιαστικό Innovation που να δικαιολογεί την αύξηση της τιμής στα 1700€ που φτάσαμε σήμερα. Απλά ήταν πρόφαση για να καλύψουν την τρύπα. Έχουν ξεμείνει από ιδέες, όχι ότι ο ανταγωνισμός τα πάει καλύτερα αλλά τουλάχιστον εκεί κάτι γίνεται και δεν σου αυξάνουν τις τιμές κάθε χρόνο δίχως κάποιο ουσιαστικό Feature. Ο ανταγωνισμός προχωράει και η Apple έχει μείνει στάσιμη και άρχισε να πουλάει τα παλιά προϊόντα γιατί τα καινούργια δεν πουλάνε όπως περίμεναν. Κάποτε τα Mac Και τα iPhone ήταν μπροστά από τον ανταγωνισμό, Bug-free, Smooth, πρόσφεραν αυτά που ανταγωνισμός δεν είχε, θυμάμαι εποχές Galaxy S3 - iPhone 5 που η Apple πουλούσε συσκευές που δεν μπορούσε να φτάσει ο ανταγωνισμός, που το Android κολλούσε και δεν έφτανε την ομορφιά και την εμπειρία του iOS: Από τότε που ανέλαβε ο Cook και ο Ive άρχισε το πρόβλημα. Το 6S ήταν η κορυφή της Apple, είχε πουλήσει τεράστια νούμερα. Από εκεί και μετά δεν πουλούσε τα ίδια νούμερα, άρχισαν να πέφτουν οι πωλήσεις και μαζί να ανεβαίνουν οι τιμές για να καλύψουν την χασούρα και βρήκαν τοίχο φέτος μετά το iPhone X. Τώρα ψάχνουν τρόπο να πουλήσουν ξανά για να καλύψουν την ζημιά, γιαυτό πουλάνε ξανά το iPhone X και το SE ενώ είπαν ότι θα τα έβγαζαν από τα ράφια.

Φίλε εσύ χαραμίζεσαι. Στείλε ένα βιογραφικό στο Cupertino να σε προσλάβουν στον στρατηγικό σχεδιασμό. Είναι προφανές ότι βλέπεις κάτι που εκεί στην Apple δεν μπορούν να καταλάβουν.

Ειδικά αυτό "Από τότε που ανέλαβε ο Cook και ο Ive άρχισε το πρόβλημα." είναι κορυφαίο. Από τότε που ανέλαβε ο Cook η χρηματιστηριακή αξία της Apple έχει τετραπλασιαστεί. Αλλά εντάξει, τι να λέμε τώρα, εσύ ξέρεις καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, EmnIT είπε

Ξέρεις ότι το ιφον έχει τον ποιο γρήγορο επεξεργαστή. Αν πιστεύεις ότι ύστερη σε hardware τραβά διάβασε κανένα άρθρο!

Κοίτα να δεις που φτάσαμε,  οι iPhone χρήστες που μας κορόιδευαν όταν μιλούσαμε για Specs νοιάζονται ξαφνικά για τα Benchmark του iPhone. Εγώ νόμιζα ότι η εμπειρία μετράει, ποιος νοιάζεται για τα Specs. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 360kias είπε

Εγω να δεις ποσκ γελασα οταν αγωρασα το max ευτυχως το πουλησα και πειρα mate 20 pro και εβαλα και στην τσεπη χαχαχα 

Και μετά από ένα 6μηνο που θα βγει κάτι καινούργιο θα βγάλεις αυτά που έβαλες στην τσέπη και θα δώσεις και άλλα τόσα για να αγοράσεις το νέο τεχνολογικό θαύμα..Αυτό είναι για γέλια τελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...