Προς το περιεχόμενο

Apex Legends [F2P Battle Royale]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

Εχει ακούσει κάνεις τίποτα για solos? βαρέθηκα να παίζω με βλαμενα randoms, short story, με κανουν knock στο early του game γιατί δεν έχω βρει gun τις προκοπής, σκοτώνουν οι δικοί μου που ήταν παρεακι 2 squad με κάνουν revive και ψαχνω τα deathbox για guns/heals κλπ. τα έχουν πάρει όλα οι πριν με σηκώσουν. τους λέω δώστε μου heals ammo Κλπ. η απάντηση τους, how many kills do you have? δεν μου δώσανε ούτε σύριγγα και τους είπα βδέλλες.

ψάχνω loot 5 λεπτά σε ήδη looted aereas, καταφέρνω σκοτώνω έναν με 1 κουτάκι ζωή. η συνέχεια στην photo.

δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει με randoms. 

Screenshot_99.jpg

 

Το ίδιο παθαίνω και εγώ έλεος με τον καθε low level random νοομπα.

 

 

Επεξ/σία από solidsnake222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 627
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως έχω αρχίσει και το βαριέμαι λίγο. Ίσως μια προσθήκη TDM Mode και ενός νέου χάρτη να δώσει νέα πνοή. Αυτό συζητούσαμε και με κάποια παιδιά τις προάλλες. Βομβαρδιστηκαμε και το νέο αυτό game mode, το BR δηλαδή, έγινε πιο γνωστό τα τελευταία σχεδόν 2 έτη ( προϋπήρχε στο Αρμα ) και πλέον ξεκίνησε να κουράζει λιγάκι.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Πάντως έχω αρχίσει και το βαριέμαι λίγο. Ίσως μια προσθήκη TDM Mode και ενός νέου χάρτη να δώσει νέα πνοή. Αυτό συζητούσαμε και με κάποια παιδιά τις προάλλες. Βομβαρδιστηκαμε και το νέο αυτό game mode, το BR τα τελευταία σχεδόν 2 έτη και πλέον ξεκίνησε να κουράζει λιγάκι.

Οντως εχει καταντησει πολυ βαρετο, δεν υπαρχει καθολου ποικιλια στα modes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγηκε το παιχνιδι πριν 12 Σαββατα . Εχετε 300 ωρες σε αυτο + αλλες τοσες σε pubg etc ειναι λογικο να αρχιζει να κουραζει . Ακομα και να βγει αλλο mode , οταν θα εχετε 600 ωρες θα το βαρεθειτε παλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζει να βγει σολο με τίποτα, αρκετα απο τα abilities βασιζονται στο teamplay όπως και ολο το συστημα με τα revives. Duo πιο πιθανο το βλεπω. Παντως αν θελετε να βρειτε ατομα παιζει discord server για grouping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κάποιο discord για να παίζουμε? Μπήκα χθες στο παιχνίδι και ήδη μου σπάνε τα νεύρα οι randomαδες. 

Βλέπω κάτι τύπους ούτε κτήριο να μην μπορούν να στοχεύσουν. 

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο το λιγο που επαιξα, γενικα μου φαινεται ενδιαφερον (ερχομενος απο bf firestorm). Βασικα μου αρεσουν τα ξεχωριστα skills του καθε char, τα πολυ περισσοτερα items κτλ.Γενικα μεχρι τωρα εχουμε βγει 2η-3η squad (με αρκετα kills απο εμενα, σε 1 game 2 squad down εκανα).

Το 1ο season ποσο θα κρατησει? Θελω να παρω το pass (εχω τα 1000 coins ηδη του access) αλλα θα λειπω για Πασχα και θα γυρισω 10 Μαιου, οποτε δεν θελω να παει χαμενο.

Edit: Τωρα ειδα οτι το αναφερει στο μενου του Battle pass. Ακομα 65 μερες, οποτε μεχρι ~20 Ιουνιου

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το βαρέθηκα σχετικά γρήγορα. Οι πιο δυνατοί χαρακτήρες είναι αυτοί που έχουν το περισσότερο mobility άρα και παίζονται οι 4 μόνο, έλλειψη objectives , το μικρό αλλά μαζεμένο map γίνεται επαναλαμβανόμενο. Το shooting και η αίσθηση των όπλων σύν την ταχύτητα είναι αυτά που με κράτησαν μέχρι σχεδόν τα 100level αλλά από κει και μετά μόνο cosmetics και kills μαζέυεις.

Με το PUBG που ήταν σε παρόμοια επίπεδα tryhard είχα διασκεδάσει περισσότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ξαναπαίξει battle royale παιχνίδι πέραν του apex και του firestorm. Το παιχνίδι είναι εξαιρετικό και συνάμα διασκεδαστικό. Δεν το έχω βαρεθεί αφενός διότι πλέον παιζω με παρέα και αφετέρου γιατί έχω kill/death ratio >1 και θεωρώ πως κι αυτό συνηγορεί. Τείνουμε δηλαδή να παίζουμε παιχνίδια που είμαστε κάπως καλοί κι όχι παιχνίδια που είμαστε κατω του μετρίου. Αυτή είναι απλά η προσωπική μου άποψη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...