Προς το περιεχόμενο

Apex Legends [F2P Battle Royale]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 627
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Telumetar είπε

Δεν έχω ξαναπαίξει battle royale παιχνίδι πέραν του apex και του firestorm. Το παιχνίδι είναι εξαιρετικό και συνάμα διασκεδαστικό. Δεν το έχω βαρεθεί αφενός διότι πλέον παιζω με παρέα και αφετέρου γιατί έχω kill/death ratio >1 και θεωρώ πως κι αυτό συνηγορεί. Τείνουμε δηλαδή να παίζουμε παιχνίδια που είμαστε κάπως καλοί κι όχι παιχνίδια που είμαστε κατω του μετρίου. Αυτή είναι απλά η προσωπική μου άποψη 

Το παιχνίδι είναι σαφώς πιο εύκολο από τα περισσότερα royale όσον αφορά shooting μηχανισμούς και με μια μεγάλη βάση συνεχόμενα νέων παικτών , είναι σχετικά σύνηθες να τελειώνεις με το λιγότερο 2-3 kills.

 300αρισα kills με lifeline, bangalore, bloodhound και κάποια με τον octane σε λιγότερο από 70 ώρες. Το skill curve παίζει ρόλο για να ασχοληθείς αλλά δεν χρειάζεται να είναι κάποιος καλός για να δει την απουσία modes ή objectives στο χάρτη. βγήκε έτοιμο και στρωμένο αλλά δεν αρκεί να βάζουν skins. υπάρχουν παίκτες με 10Κ kills και βάλε που λένε ότι κάθε match είναι ακριβώς ίδιο με το προηγούμενο και όντως δίνει αυτή την αίσθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2019 στις 10:19 ΠΜ, newlynx είπε

Δεν είναι δική μου εικόνα άλλα γέλασα πολύ! Νεκροταφείο ο διάδρομος...
hx32f7lgmgs21.jpg

Μου θύμισες ένα δικό μου match όπου σε ένα ξεκάρφωτο σημείο μέσα σε ένα κτίριο έξω από το airbase γίνεται ο κακός χαμός. Εγώ έχω μείνει μόνος, γιατί οι άλλοι δύο σκοτώθηκαν και κλασικά την κοπάνησαν. Αμολάω zipline και κάθομαι και περιμένω. Μόλις σταματούν οι πυροβολισμοί πετάω από το παράθυρο ό,τι είχα και δεν είχα σε arcstar και grenades. 8 lootboxes λούταρα. Λυπάμαι τον κακομοίρη που ξεσκίστηκε να επιβιώσει μέσα στο μακελειό και τελικά πέθανε από έναν τύπο που σλάκαρε έξω από το παράθυρο και δεν ξόδεψε ούτε μία σφαίρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα τελευταία με έχει ταράξει να freezάρει για 3 δευτερόλεπτα και να με πετάει στο desktop. 8/10 φορές χωρίς κάποιο crash report/error. Το έχει αντιμετωπίσει και κανείς άλλος; Αν ναι, κάποια λύση;

Σε reddit/youtube/google που τσέκαρα το έχουν αρκετοί αλλά δεν έβγαλα κάποιο συμπέρασμα καθώς δεν υπάρχει ακριβής εξήγηση εάν πρόκειται περί αστάθειας του παιχνιδιού ή του OC του κάθε pcιου

- παραθέτω ένα από τα τελευταία crash reports, 2 τέτοια  και τα υπόλοιπα ήταν απλό κόλλημα - κλείσιμο μόνο του και desktop 

apex_crash.txt

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Τώρα τελευταία με έχει ταράξει να freezάρει για 3 δευτερόλεπτα και να με πετάει στο desktop. 8/10 φορές χωρίς κάποιο crash report/error. Το έχει αντιμετωπίσει και κανείς άλλος; Αν ναι, κάποια λύση;

Σε reddit/youtube/google που τσέκαρα το έχουν αρκετοί αλλά δεν έβγαλα κάποιο συμπέρασμα καθώς δεν υπάρχει ακριβής εξήγηση εάν πρόκειται περί αστάθειας του παιχνιδιού ή του OC του κάθε pcιου

- παραθέτω ένα από τα τελευταία crash reports, 2 τέτοια  και τα υπόλοιπα ήταν απλό κόλλημα - κλείσιμο μόνο του και desktop 

apex_crash.txt 2 kB · 0 downloads

το έπαθα και εγώ στο προηγούμενο update. έκανα repair τα files και μετά κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως το έχει πολύς κόσμος. Και είναι περίεργο το γεγονός ότι το παιχνίδι τρέχει smoothly άψογα. Το κάνω μια στο τόσο repair αλλά πάλι του ρχεται. Και όλως τυχαίως όταν θα είμαστε προς το τέλος 5-3 squads ή οταν θα έχω κάνει πολλά kills σαν επίτηδες.

 

//update και με το repair, στο μισάωρο, το ίδιο

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2019 στις 7:38 ΜΜ, Zus είπε

Dead δεν το λες πάντως 

DEAD ? Εγώ βρίσκω σερβερ μετά απο ουτε 1 λεπτο αναμονης. Πώς ο φίλος το θεωρεί "dead" δεν μπορώ να το συλλάβω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2019 στις 4:46 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Πάντως το έχει πολύς κόσμος. Και είναι περίεργο το γεγονός ότι το παιχνίδι τρέχει smoothly άψογα. Το κάνω μια στο τόσο repair αλλά πάλι του ρχεται. Και όλως τυχαίως όταν θα είμαστε προς το τέλος 5-3 squads ή οταν θα έχω κάνει πολλά kills σαν επίτηδες.

//update και με το repair, στο μισάωρο, το ίδιο

Εχεις κανα killer network ανοιχτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Telumetar είπε

DEAD ? Εγώ βρίσκω σερβερ μετά απο ουτε 1 λεπτο αναμονης. Πώς ο φίλος το θεωρεί "dead" δεν μπορώ να το συλλάβω 

Το μόνο BR game που έχω παίξει και συνεχίζω να παίζω. Δεν παίζει να ασχοληθώ με κανένα άλλο. Το γέλιο που έχω ρίξει εκεί μέσα και την τσαντίλα είχα να τα βιώσω από εποχές WoW. Πραγματικά είναι απορίας άξιο που δεν έχει ξεπεράσει ήδη αυτό το σκουπίδι το crapnite. Όσο για dead, είναι από τα λίγα παιχνίδια που βρίσκω server μέσα σε 30 με 40 δεύτερα ό,τι ώρα κι αν πατήσω. Well done Respawn, well done!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...