Προς το περιεχόμενο

Ρυθμίσεις για Amd Κάρτες


Πέτρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, GeorgeSmirlis είπε

Mε power limit στο 0 έφτασα μόνο μέχρι -12 στον πυρήνα πρώτου κλείσει.

Μπηκα και στο hawaii info, δυστυχως η καρτα ειναι κλειδωμενη 290 αρα παιζω μπαλιτσα χωρις bios flash και ξεκλειδωμα καθως η καρτα εχει το bios της Trix OC.

Τότε δώσε...δώσε οc στο τέρας.

Συνήθως οι Σαπφώ είχαν τα καλύτερα κομμάτια πάνω τους, τόσο σε πυρήνα όσο και μνήμη.

Αν οι θερμοκρασίες μένουν σε λογικά επίπεδα, δώσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 790
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Τότε δώσε...δώσε οc στο τέρας.

Συνήθως οι Σαπφώ είχαν τα καλύτερα κομμάτια πάνω τους, τόσο σε πυρήνα όσο και μνήμη.

Αν οι θερμοκρασίες μένουν σε λογικά επίπεδα, δώσε.

Έκανα καμπύλη στα φανακια της κάρτας και σε στοκ παίζει μέχρι 64-65 βαθμούς το πολύ, χωρις να κάνει βαβούρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, IoaZ είπε

Gigabyte RX Vega 56 8 GB

Superposition_Benchmark_v1.0_4750_1553735327.png.d0e2ec90c2750f4eafffa5fe14f6ffde.png

giga56super.JPG

Ωραίο σκορ βρε αδερφέ μπράβο, αλλά λύσε μου μια απορία: Με αυτά τα 910mV στη μνήμη πως καταστάλαξες; Που και πως είδες διαφορά σε σχέση με το αρχικό 950mV και το έβαλες τόσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrisde είπε

Ωραίο σκορ βρε αδερφέ μπράβο, αλλά λύσε μου μια απορία: Με αυτά τα 910mV στη μνήμη πως καταστάλαξες; Που και πως είδες διαφορά σε σχέση με το αρχικό 950mV και το έβαλες τόσο;

Με δοκιμές παρατήρησα ότι με 870 880 890 900 mVolt δεν είμαι σταθερός στην ram . 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

1100 χωρίς πολλά-πολλά, να φανταστώ.

Λογικά, έχεις κι άλλο περιθώριο.

Πώς είσαι από θερμοκρασίες εκεί?

Με +75mv. Μέχρι 70 βαθμούς φτάνω peak. Παίζω γύρω στα 68. Στα 1150 γίνεται ασταθής και θέλει τουλάχιστον +95mv. Τώρα δοκιμάζω. Παίζω με afterburner αλλά δεν μπορώ να βάλω πάνω από 100mv

Μόλις ολοκλήρωσα στα +100mv με 1150/1300 με σκορ 2754. Δίνει πόνο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς με ΑΒ να δώσεις και παραπάνω, αν θυμάμαι σωστά (Extent voltage κάτι ή official oc ...στις ρυθμίσεις).

Το θέμα είναι αν θα σου προσφέρει τίποτα παραπάνω, πέρα από πόντους σε benches (να φτάσεις πόσο...1200 πυρήνα?), και κυρίως τι θα σου ζητάει.

Καλοκαίρι έρχεται, αν δεν έχεις κλιματισμό στο δωμάτιο, υπολόγιζε thermal throttle σιγουράκι.

PL, έχεις πειράξει καθόλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Μπορείς με ΑΒ να δώσεις και παραπάνω, αν θυμάμαι σωστά (Extent voltage κάτι ή official oc ...στις ρυθμίσεις).

Το θέμα είναι αν θα σου προσφέρει τίποτα παραπάνω, πέρα από πόντους σε benches (να φτάσεις πόσο...1200 πυρήνα?), και κυρίως τι θα σου ζητάει.

Καλοκαίρι έρχεται, αν δεν έχεις κλιματισμό στο δωμάτιο, υπολόγιζε thermal throttle σιγουράκι.

PL, έχεις πειράξει καθόλου?

Kλιματισμος γιοκ, καλα ουτως η αλλιως στοκ παιζω games ή στα 1100 που ειναι σταθερη. Το powerlimit το εχω +50 παντα. Τι? Λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GeorgeSmirlis είπε

Kλιματισμος γιοκ, καλα ουτως η αλλιως στοκ παιζω games ή στα 1100 που ειναι σταθερη. Το powerlimit το εχω +50 παντα. Τι? Λαθος?

To power limit δεν σε πηραζει. Οσο ειναι να τραβηξει η καρτα θα τραβηξει. Απλως της δινεις το ελευθερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές θερμοκρασίες για benching...σε καθημερινό gaming θα είσαι παρακάτω, λογικά.

Ακριβώς εκεί ήμουν σταθερός εγώ, αλλά με -31mV και χωρίς να πειράξω PL.

Τρέξε αν θέλεις ένα Heaven, να δούμε score μετά από τόσο καιρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...