Προς το περιεχόμενο

Black & Decker Δραπανοκατσάβιδο 39€ @kotsovolos [ΤΕΛΟΣ-ΑΝΑΜΟΝΕΣ]


sezebo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για "ερασιτεχνική χρήση" ειναι μια τρυπα στο τοσο νομιζω θα κραταει και τη φορτιση  . Αυτα τα τρυπαει τοιχους που λενε μη πιστευετε τις υπερβολες . Για μπετο ειναι για γελια φυσικα .Το θες και για βιδες ;

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις κριτικές στο eshop το εκθειάζουν πάντως.. τώρα για μπετό, φυσικά και δεν περιμένω κάτι τέτοιο άσχετα τι γράφουν, άλλωστε έχω το μεγάλο κλασσικό (ενσύρματο) black n decker για τέτοια (αλλά και πόσα είναι αυτά.. ζήτημα να έχω χρειαστεί κάτι τέτοιο 1-2 φορές ως τώρα ερασιτεχνικά.. συνήθως μέχρι τούβλο), όπως και για ψιλοδουλειές, βίδες, ξύλο κτλ έχω το κλασσικό Parkside 10,8v που με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο 2 χρόνια τώρα (που καθένας πρέπει να έχει ένα τέτοιο μικρό.. ούτε καν το ηλεκτρικό κατσαβίδι δεν χρησιμοποιώ πια με αυτό) .

Αυτό είναι κάτι που μου έλειπε για ενδιάμεσο και κυρίως με μπαταρία (το να θες κάτι πιο βαρύ απ αυτά που αντέχει το 10,8 και να πρέπει να ψάχνεις πρίζα είναι σκότωμα.. άσε που το μεγάλο black n decker είναι overkill για τα περισσότερα), οπότε τελικά το χτύπησα και εγώ ;)

Ευχαριστώ TS!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ευχαριστουμε ts τσιμπησα και εγω ενα. Ελπιζω για καμια τρυπα στο τοχο και απλες εργασιες να μας βγαλει ασπροπροσωπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αργος φορτιστης ειναι στα μεγαλα +. Καλυτερα 8 ωρες φορτιση, παρα 4 και μιση ζωη μπαταριας (ειναι ni cd).

ΤΟ SOS ειναι να αφαιρείται ΠΑΝΤΑ την μπαταρια απο το κατσαβιδι. Εαν γινεται να μενει πανω μονο την ωρα της χρησης. 2 εχω παρει (οχι αυτο αλλα με ni cd) το 1ο η μπαταρια καπουτ τον πρωτο χρονο και στο 2ο μετα απο 3 χρονακια ζει ικανοποιητικά (κανενα 15' δουλεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, sezebo είπε

https://www.kotsovolos.gr/site/kipos-ergaleia-spiti/ergaleia-mastoremata/katsavidia/184712-black %26 decker-bdchd18-qw-18v

Σε τετοια τιμη αξιζει μια 1000...το δικο μου το ειχα παρει 50...

Το πήρα και εγώ. 40€ μαζί με μεταφορικά είναι καλή τιμή. Θα ήθελα φυσικά να έχει 2η μπαταρία αλλά έχω και άλλο {άλλης μάρκας) για εναλλακτικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό φαίνεται. Βέβαια σήμερα παίζει και στο lidl κρουστικό δραπανοκατσαβιδο 20v με όλα μέσα στα 60 ευρώ. Με όσα μάστορια έχω μιλήσει μου έχουν πει τα καλύτερα. Μάλλον θα πάω για το Parkside

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω δουλέψει και τρυπάει και τοίχο μια χαρά (τούβλο-σοβά). Βιδώνει άνετα σε ξύλο και έχει άριστη λαβή.

Τώρα επειδή κάποιοι μίλησαν για μπετόν και τέτοια, αν περιμένεις να τρυπήσεις μπετόν με 35€ εργαλείο είσαι λίγο ασχετούλης. Κακώς αναφέρετε την λέξη "μπετόν" και κάνετε συγκρίσεις. 

Φορτίζει σε περίπου 6 ώρες, όχι σε 8 που είπε κάποιος

Επεξ/σία από pinakas0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μπετο μονο εργαλειο μπριζας κανει.

Για τουβλοτοιχο και το b&d και το parkside θα τρυπησουν μια χαρα.

Το parkside πιο δυνατο (20v , 45nm  ροπη), και με μπαταρια που φορτιζει σε μια ωρα και πιο μεγαλη  (2 αντι 1,5 του b&d), και 3 χρονια εγγυηση. 

Vfm (ελα παρε παρε) και τα 2 τρυπητηρια, οποτε διαλεγετε και παιρνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alkis13 είπε

Ο αργος φορτιστης ειναι στα μεγαλα +. Καλυτερα 8 ωρες φορτιση, παρα 4 και μιση ζωη μπαταριας (ειναι ni cd).

ΤΟ SOS ειναι να αφαιρείται ΠΑΝΤΑ την μπαταρια απο το κατσαβιδι. Εαν γινεται να μενει πανω μονο την ωρα της χρησης. 2 εχω παρει (οχι αυτο αλλα με ni cd) το 1ο η μπαταρια καπουτ τον πρωτο χρονο και στο 2ο μετα απο 3 χρονακια ζει ικανοποιητικά (κανενα 15' δουλεια)

Η μπαταρία είναι Λιθίου-Ιόντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
36 λεπτά πριν, pinakas0 είπε

Φορτίζει σε περίπου 6 ώρες, όχι σε 8 που είπε κάποιος

200mAx6h=1200mAh

Aρα θες να πεις οτι δεν ειναι ουτε 1.5 Ah η μπαταρια οπως ισχυριζεται η εταιρια;

Ενα απο τα 2 δεν ισχυει, απλα μαθηματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alkis13 είπε

Ο αργος φορτιστης ειναι στα μεγαλα +. Καλυτερα 8 ωρες φορτιση, παρα 4 και μιση ζωη μπαταριας (ειναι ni cd).

ΤΟ SOS ειναι να αφαιρείται ΠΑΝΤΑ την μπαταρια απο το κατσαβιδι. Εαν γινεται να μενει πανω μονο την ωρα της χρησης. 2 εχω παρει (οχι αυτο αλλα με ni cd) το 1ο η μπαταρια καπουτ τον πρωτο χρονο και στο 2ο μετα απο 3 χρονακια ζει ικανοποιητικά (κανενα 15' δουλεια)

Τι δουλειά έχει το NiCd στο παρόν θέμα;

Li ion φοράει, αυτό έλειπε. Οι μοντέρνες μπαταρίες δεν έχουν ανάγκη μεταχείρισης με το γάντι, μια χαρά θα ήταν ο μεγάλος φορτιστής αλλά... επώνυμο εργαλείο σε τέτοια τιμή σημαίνει συμβιβασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε διαφορές μεταξύ BDCD18 που πουλάει το MediaMarkt και του BDCHD18-QW που πουλάει ο Κωτσόβολος;

Ρωτάω γιατί το Media το έχει ετοιμοπαράδοτο και παραλαβή από το κατάστημα και με δώρο μύτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Gizmox είπε

Ξέρουμε διαφορές μεταξύ BDCD18 που πουλάει το MediaMarkt και του BDCHD18-QW που πουλάει ο Κωτσόβολος;

Ρωτάω γιατί το Media το έχει ετοιμοπαράδοτο και παραλαβή από το κατάστημα και με δώρο μύτες.

Ψιλοψοφιο... μονο 30nm ροπη, αντι 40 που εχει αυτο του θεματος, και 45 του parkside

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...