Προς το περιεχόμενο

Αγορα γρήγορου αυτοκινητου


GIANNIS400

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, christopher0016 είπε

Πως και δεν του πρότεινες κάνα Nissan Micra 3 στάδιο η κάνα i10 με μοτέρ N30

😂😂😂

Βασικα ηθελα να του πω να ξεκινησει με vag ατμοσφαιρα 1.2-1.4 για να εκτιμησει την ιπποδυναμη των υπολοιπο μοτερ!!!

Μετα αν οδηγησει i10 θα νομιζει πως φοραει N300!!!!

Επεξ/σία από gia_nnis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς το καινούριο το ξεχνάει. Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι καινούργιο σε αυτά τα χρήματα με πολλά άλογα. 

Τα πολλά άλογα αυτό τον καιρό σε μεταχειρισμένα είναι σε πολύ καλές τιμές. 

Από εκεί και πέρα πρέπει να τεθεί και ένα όριο στα κυβικά αλλά και για τι κατηγορία αυτοκινήτου μιλάμε. 

Μικρό ? Μεσαίο?  Μεγάλο ?

Γνώμη μου είναι να προσανατολιστει σε μικρό, στιλ Peugeot Rallye ή το πολύ σε μεσαίο όπως το Seat Leon, Ford Focus κτλ. 

Θα του μείνουν και χρήματα στην τσέπη. 

Καινούριο το βλέπω πολύ χλωμό και δεν αξίζει κιόλας. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς καν να πάρει δάνειο μπορεί να πάρει μια giuletta, σύγχρονο, δυνατό και πανέμορφο!

https://www.car.gr/classifieds/cars/?fs=1&offer_type=sale&make=1&model=19&variant=Qv&engine_power-from=>170

Αυτή ή την πιο απλή έκδοση με τα 170 άλογα.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, GIANNIS400 είπε

Προκειτε για φιλο που ενδιαφέρετε, θα πουλησει ενα toyota του πατερα του και ενα 2ο αγροτικό mitsu δικο του και υπολογίζει να παρει 10.000€ χερατα. Μετα εχει ακομη 7.000€ στην ακρη και σκέφτεται να βάλει άλλα 5 χιλιάρικα δάνειο για να χτυπήσει ενα 180-190 hp.  Τι προτείνετε σε αυτην την τιμη, εγω που εψαξα βρηκα το leon το παλιο fr 180ps και το καινουριο το διλιτρο fr 190ps αν δεν κανω λαθος.

Διλιτρο, γρηγορο και δανειο.Τι δεν καταλαβαινω.Ποτε να περιμενουμε για αγγελεια στο car.gr.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Διλιτρο, γρηγορο και δανειο.Τι δεν καταλαβαινω.Ποτε να περιμενουμε για αγγελεια στο car.gr.

Τα έφτιαξες μόνος σου στο κεφάλι σου και τελικά δεν καταλαβαίνεις τις ίδιες σου τις σκέψεις! 

Ο άνθρωπος δεν μίλησε για διλητρο,  υπάρχουν και 1400 & 1600 στα άλογα που ζητάει. 

Φτάσαμε να λέμε κάποιον τρελό που θέλει παραπάνω ίππους στο αυτοκίνητο του? 

Ενώ το να αγοράζει κάποιος με 20k 1000cc είναι πιο ώριμη απόφαση και φτάσαμε να λέμε ότι το i10 είναι αυτοκινηταρα! 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

4 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Τα έφτιαξες μόνος σου στο κεφάλι σου και τελικά δεν καταλαβαίνεις τις ίδιες σου τις σκέψεις! 

Ο άνθρωπος δεν μίλησε για διλiτρο,....

...

 

11 ώρες πριν, GIANNIS400 είπε

....Τι προτείνετε σε αυτην την τιμη, εγω που εψαξα βρηκα το leon το παλιο fr 180ps και το καινουριο το διλιτρο fr 190ps αν δεν κανω λαθος.

 

Όντως μάλλον κάποιος άλλος θα μίλησε για δίλιτρο. 🤔

 

Επεξ/σία από NT1G
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NT1G είπε

Όντως μάλλον κάποιος άλλος θα μίλησε για δίλιτρο. 🤔

Δεν έχει γράψει ΘΕΛΩ διλιτρο, έχει βάλει ένα μοντέλο για παράδειγμα. Ίσως να μην γνωρίζει ότι υπάρχουν με μικρότερο κυβισμο τα άλογα που ζητάει. Για αυτόν τον λόγο θεωρώ ότι περιμένει προτάσεις! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, GIANNIS400 είπε

Προκειτε για φιλο που ενδιαφέρετε, θα πουλησει ενα toyota του πατερα του και ενα 2ο αγροτικό mitsu δικο του και υπολογίζει να παρει 10.000€ χερατα. Μετα εχει ακομη 7.000€ στην ακρη και σκέφτεται να βάλει άλλα 5 χιλιάρικα δάνειο για να χτυπήσει ενα 180-190 hp.  Τι προτείνετε σε αυτην την τιμη, εγω που εψαξα βρηκα το leon το παλιο fr 180ps και το καινουριο το διλιτρο fr 190ps αν δεν κανω λαθος.

Λεφτά για συντήρηση, τέλη, ασφάλεια και βενζίνη έχει ή θα πάρει δάνειο ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, GIANNIS400 said:

Προκειτε για φιλο που ενδιαφέρετε, θα πουλησει ενα toyota του πατερα του και ενα 2ο αγροτικό mitsu δικο του και υπολογίζει να παρει 10.000€ χερατα. Μετα εχει ακομη 7.000€ στην ακρη και σκέφτεται να βάλει άλλα 5 χιλιάρικα δάνειο για να χτυπήσει ενα 180-190 hp.  Τι προτείνετε σε αυτην την τιμη, εγω που εψαξα βρηκα το leon το παλιο fr 180ps και το καινουριο το διλιτρο fr 190ps αν δεν κανω λαθος.

Καινούριο Ford Fiesta ST

1.5 lt, 200 άλογα, στα λεφτά που διαθέτει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, NT1G είπε

Όντως μάλλον κάποιος άλλος θα μίλησε για δίλιτρο. 🤔

Εδω εχει δικιο ο panoskatos.    ειπε ΒΡΗΚΕ το FR το 2λιτρο, δεν συνεπαγεται υποχρεωτικα οτι θα αγορασει και 2λιτρο.    ετσι γινονται οι παρεξηγησεις-παρερμηνευσεις.  

 

κι εδω παω στον TS, GΙΑΝΝΙS400...,  πρεπει ο φιλος σου να διευκρινισει-ελεγξει και φορολογικα που θα παιξει.  το να λες θελω ενα αυτοκινητο 180-190ΗΡ ετσι απλα, δεν μπορει να σε βοηθησει κανεις.  

 

ξεκινας απο, καινουριο ή μεταχειρισμενο?

επειτα τι κυβισμο-τεκμηρια μπορει να καλυψει? 

μπορει, γενικοτερα να καλυψει τα εξοδα συντηρησης ενος "πειραγμενου" αυτοκινητου? (μιας και μιλησατε για STAGES...) 

θελει χωρους στο αμαξι ή δεν εχει προβλημα αν ειναι  και 2θεσιο?

 

 

δεν ειναι τοσο απλο,  "προτεινετε μου ενα 200ιππο στα 22-23.000€..."  ...!!     

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι καταλαβαίνω απο την σούμα μάλλον για καινούριο κοιτάει γύρω στα 22 - 23 χιλιάρικα. Οπότε RS και A3 τα ξεχνάει.

Εγώ έχω το τελευταίο Leon FR 1.8T με 180 άλογα , γενικά το έχω ερωτευτεί , αλλά αν το κοιτάει ας πάρει μηχανικό κιβώτιο και ότι αυτόματο DSG. οκ τα σπάει το DSG αλλά σπάει και απο μόνο του :D ( Εμένα μου έσπασε στα 3 χρόνια) 

Το skoda πάλι πάει ακριβά η έκδοση RS και είναι αρκετά μεγάλο

Το Civic ωραία επιλογή αν του αρέσει εξωτερικά , και άλλη αξιοπιστία Honda άλλη Seat

Βασικά αν κοιτάει σε καινούριο δεν έχει πολλές επιλογές σε γρήγορο σε αυτά τα λεφτά και σε αυτή την κατηγορία.

Το leon πάντως είναι οικονομικό σε service , σήμα 135ε , είναι πράσινο (κυκλοφορεί σε δακτύλιο) και έχει και μια χαρά κατανάλωση για αυτό που είναι

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην ηλικία που έχει ο εν λόγο φίλος και το αν έχει εμπειρία για να «οδηγήσει» τόσα άλογα τα ξέρουμε ή είναι άνευ σημασίας λεπτομέρειες ;;;
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, tsofras said:

Απο ότι καταλαβαίνω απο την σούμα μάλλον για καινούριο κοιτάει γύρω στα 22 - 23 χιλιάρικα. Οπότε RS και A3 τα ξεχνάει.

Εγώ έχω το τελευταίο Leon FR 1.8T με 180 άλογα , γενικά το έχω ερωτευτεί , αλλά αν το κοιτάει ας πάρει μηχανικό κιβώτιο και ότι αυτόματο DSG. οκ τα σπάει το DSG αλλά σπάει και απο μόνο του :D ( Εμένα μου έσπασε στα 3 χρόνια) 

Το skoda πάλι πάει ακριβά η έκδοση RS και είναι αρκετά μεγάλο

Το Civic ωραία επιλογή αν του αρέσει εξωτερικά , και άλλη αξιοπιστία Honda άλλη Seat

Βασικά αν κοιτάει σε καινούριο δεν έχει πολλές επιλογές σε γρήγορο σε αυτά τα λεφτά και σε αυτή την κατηγορία.

Το leon πάντως είναι οικονομικό σε service , σήμα 135ε , είναι πράσινο (κυκλοφορεί σε δακτύλιο) και έχει και μια χαρά κατανάλωση για αυτό που είναι

Με 138 g/km εκπομπές CO2, νομίζω δεν έχει 135 το σήμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...