Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εχω παρατηρησει και κατι αλλο. Οταν τρωω μαυρη οθονη και κανω ρεσταρτ το pc οταν μπαινει στα windows κανει ηχο απο ηχεια σαν να συνδεεις συσκευη σε usb. Δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
16 λεπτά πριν, sotiris123 είπε

Εγω εχω παρατηρησει και κατι αλλο. Οταν τρωω μαυρη οθονη και κανω ρεσταρτ το pc οταν μπαινει στα windows κανει ηχο απο ηχεια σαν να συνδεεις συσκευη σε usb. Δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο. 

Λογικά φυσιολογικό είναι, ίσως τα windows επαναεντοπίζουν τις συσκευές, ή κάτι τέτοιο. Το έχω ακούσει και εγώ μετά από μπλε οθόνες σε ram OC προσπάθειες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο περιεργια ειπα να δω  πωλησεις στη Τσεχια των Navi  σε ενα απο τα μεγαλυτερα μαγαζια εδω ,,και για παραδειγμα αυτη την βδομαδα ειχε μεγαλυτερες πωλησεις απο NVIDIA...  παρατηρησα οτι κανεις δεν αγορασε πανω απο 2070 Super  ( λογικο με το κοστος που εχουν )  αλλα μια χαρα βλεπω τις gpu  να πουλανε εδω ( πανω απο 200  σε ενα μονο μαγαζι..www.alza.cz )

Απο οτι φενεται αν και ειναι μικρο το δειγμα της μιας βδομαδας μια χαρα πουλανε οι Navi  ακομα και με την ασχημη εικονα για τους drivers  και τα διαφορα θεματα που εχουν αναφερθει...

 

image.png.a81bbc1e30fb5890f1ea099141bb6c74.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο οτι φενεται Σεπτεμβριο η η AMD  μαζι με τα cpu  θα εχει και RDNA2  και τοτε  και η NVIDIA θα βγαλει και τη 3000 σειρα... Ωραιος προμηνυεται αυτος ο μηνας ...

 

https://www.techpowerup.com/267474/amd-rdna2-based-radeon-rx-graphics-cards-launching-this-september

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Λογικά το μεγάλο "5800Χ" ε; δε νομίζω αντικατάσταση των 5700Χ και κάτω

5900 λογικα

5800 θα ειναι το mid-upper range και το 5700 θα μεινει για αντικατασταση του Polaris

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, narta είπε

5900 λογικα

5800 θα ειναι το mid-upper range και το 5700 θα μεινει για αντικατασταση του Polaris

χωρις να ξερω κατι νομιζω οτι θα παει σε 6χ00 κυριως για να ξεχωριζει οτι θα χει ray tracing, και λογικα ο αντικαταστατης του 5700 θα βγει 1h/2021 και θα χει και αυτος. Τα 5500 λογικα θα μεινουν σαν αντικαταστατης των polaris με χαμηλοτερες τιμές

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, EddieObscurant είπε

χωρις να ξερω κατι νομιζω οτι θα παει σε 6χ00 κυριως για να ξεχωριζει οτι θα χει ray tracing, και λογικα ο αντικαταστατης του 5700 θα βγει 1h/2021 και θα χει και αυτος. Τα 5500 λογικα θα μεινουν σαν αντικαταστατης των polaris με χαμηλοτερες τιμές

Αν και έχει νόημα αυτό που λες η Lisa έχει επιβεβαιώσει ότι το μεγάλο navi θα βγει μεσα στο 2020 

Επεξ/σία από nickk0kkav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Αν και έχει νόημα αυτό που λες η Lisa έχει επιβεβαιώσει ότι το μεγάλο navi θα βγει μεσα στο 2020 

Δεν ειπα κάτι διαφορετικο, το μεγάλο navi δεν ειναι αντικαταστατης των 5700

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Να δούμε αν η AMD θα σκοτώσει επιτέλους το blower με το "Big Navi". Γιατί αν είναι να βάλει blower σε τόσο δυνατή κάρτα, χαχαχα, θα γίνει το Κούκγι και θα πέφτει και το throttle του αιώνα. Βέβαια λίγοι αγοράζουν ref αλλά και πάλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Να δούμε αν η AMD θα σκοτώσει επιτέλους το blower με το "Big Navi". Γιατί αν είναι να βάλει blower σε τόσο δυνατή κάρτα, χαχαχα, θα γίνει το Κούκγι και θα πέφτει και το throttle του αιώνα. Βέβαια λίγοι αγοράζουν ref αλλά και πάλι..

το έχει πει κάτι μήνες ότι το blower έλαβε τέλος.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...