Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω εφαγα hang που το εκανε συνηθως οταν ετρεχα το folding@home αλλα τωρα το εφαγα οταν ανοιξα το autocad.

Δε ξερω αν ηταν τυχαιο.

Καλα μπορει να μην ηταν και drivers αλλα ακριβως το ιδιο εκανε και στο f@h.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
28 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

όχι

μηπως εισαι σε οριακα ασταθες oc? δοκιμασε να κατεβασεις ελαχιστα το core

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

μηπως εισαι σε οριακα ασταθες oc? δοκιμασε να κατεβασεις ελαχιστα το core

Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι για τα μπάζα η κάρτα? Αν είναι να την στείλω πίσω πλαίσιο να πάρω άλλη. Γιατί αν δν είναι stable σε stock...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι για τα μπάζα η κάρτα? Αν είναι να την στείλω πίσω πλαίσιο να πάρω άλλη. Γιατί αν δν είναι stable σε stock...

πρωτα απ ολα, κοιτας τα κλασσικα. τελευταιους οδηγους, καθαρες εγκαταστασεις, κλπ.

αμα τελικα φτιαξει τοτε μετα καλα θα ηταν να αλλαξεις και τα ρευματα. 1.2V ειναι πολυ σχεδον για ολες τις 5700ΧΤ, τζαμπα ρευμα και θερμοτητα. βαλε το στα 1.1v και κατεβασε λιγο το core. λογικα γυρω στο 2000 θα εισαι σταθερος, μπορει ομως να χρειαστει να πεσεις κι αλλο αναλογα το τσιπακι. επισης αλλαξε και τα πρωτα δυο voltage σε 800 - 900, ισως και να βοηθησει αν εχεις θεματα με σταθεροτητα (ισως και οχι)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2020 στις 4:52 ΜΜ, silenoz66 είπε

Samsung 950 έχω και τόσια χρόνια δεν είχα ποτέ κανένα θέμα στο PC.24/7 ανοιχτό φουλ. Οπως και να έχει απο την στιγμή που το σύστημα είναι νέο θα πάρω και τροφοδοτικό.Απλα το τρενάρω όσο μπορώ.

Και εγώ συνεχίζω να έχω προβλήματα με την 5700 από τη πρώτη μέρα. Στην αρχή είχα μπλε οθόνες κλπ τώρα απλα μαυρίζει η οθόνη και κολλαει ο υπολογιστήσε και αναγκάζομαι να κανω επανεκίνηση απο το κουμπί. Και σε τυχαίες φαση. Νετφλιξ. Απλα browsing ενω σε παιχνίδια μπορεί να μη το πάθω. Και με ολοκαίνουριπ τροφοδοτικό tx-550m. Οπότε Αφού το ίδιο πρόβλημα το έχουμε αρκετοί μάλλον δεν φταίνε τα pc μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, sotiris123 said:

Οπότε Αφού το ίδιο πρόβλημα το έχουμε αρκετοί μάλλον δεν φταίνε τα pc μας. 

Πάντως οι περισσότεροι που έχετε ποστάρει με πρόβλημα έχετε και Corsair τροφοδοτικό. Δεν λέει κάτι αυτό, απλά προσπαθώ να σου πω ότι με τέτοιες υποθέσεις δεν βγαίνει κάποιο συμπέρασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως λεει και ο δπθ ολα ε ιναι θεμα τυχης...🤑🤑

 

 

1 λεπτό πριν, Luciddream είπε

Πάντως οι περισσότεροι που έχετε ποστάρει με πρόβλημα έχετε και Corsair τροφοδοτικό. Δεν λέει κάτι αυτό, απλά προσπαθώ να σου πω ότι με τέτοιες υποθέσεις δεν βγαίνει κάποιο συμπέρασμα.

και εγω corsair εχω φτου φτου φτου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τόσο κυρίες είναι οι Navi που δεν τους φτάνουν ούτε τα gold τροφοδοτικά; :P Τι θέλουν πια; Platinum; Titanium; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι BS σήμερα...αν συνεχίσει με βλέπω για νέο τροφοδοτικό και ο θεός βοηθός να φταίει αυτό (κάποια στιγμή φέτος θα το άλλαζα ουτως η άλλως για ασφάλεια) τα έχει φάει τα ψωμιά το δικό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Πάλι BS σήμερα...αν συνεχίσει με βλέπω για νέο τροφοδοτικό και ο θεός βοηθός να φταίει αυτό (κάποια στιγμή φέτος θα το άλλαζα ουτως η άλλως για ασφάλεια) τα έχει φάει τα ψωμιά το δικό μου

Πόσα χρόνια το έχεις; Από τροφοδοτικό πάντως πιθανότερο είναι να έκανε restart και όχι black screen..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Πόσα χρόνια το έχεις; Από τροφοδοτικό πάντως πιθανότερο είναι να έκανε restart και όχι black screen..

Μην το λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Occultist είπε

Μην το λες...

Εντάξει δεν λέω 100% αλλά είναι πιο σύνηθες όταν πεθαίνει το τροφοδοτικό να τρως restart στο άκυρο. Καλύτερα ο φίλος αν μπορεί να βρει μία δανεική NVIDIA για να αποκλείσει εντελώς τους drivers της AMD και αν ξανακάνει τα ίδια σημαίνει ότι δεν έφταιγε η κάρτα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, sotiris123 είπε

Και εγώ συνεχίζω να έχω προβλήματα με την 5700 από τη πρώτη μέρα. Στην αρχή είχα μπλε οθόνες κλπ τώρα απλα μαυρίζει η οθόνη και κολλαει ο υπολογιστήσε και αναγκάζομαι να κανω επανεκίνηση απο το κουμπί. Και σε τυχαίες φαση. Νετφλιξ. Απλα browsing ενω σε παιχνίδια μπορεί να μη το πάθω. Και με ολοκαίνουριπ τροφοδοτικό tx-550m. Οπότε Αφού το ίδιο πρόβλημα το έχουμε αρκετοί μάλλον δεν φταίνε τα pc μας. 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις disable το hardware acceleration του chrome ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Πόσα χρόνια το έχεις; Από τροφοδοτικό πάντως πιθανότερο είναι να έκανε restart και όχι black screen..

Το τροφοδοτικό το έχω 6 χρόνια (φουλ χρήση).

Καταρχήν αν ήταν λόγο τροφοδοτικού γιατι έχω critical error στους drivers στο event viewer? Και γιατί χαλάνε και τα settings στο Radeon Software...

Σίγουρα παίζει θέμα με την κάρτα...Το θέμα είναι ότι απο εποχή 20.2.2 και μετά είχα πάνω απο μήνα να δώ BS...Τωρα τι άλλαξε? Μόνο οθόνη άλλαξα στο σύστημα...

Αν είναι να αγοράζω ακριβά καλώδια και μετά να έχω πάλι τα ίδια και μετά τροφοδικά κτλ κτλ...τι να πώ..πολύ κούραση. Και για να μην λέμε τώρα ότι νάναι με nvdia κάρτα δν θα είχα θέμα είναι ξεκάθαρα των issues των 5700 XT.. Γιατί πριν την αγοράσω η GTX1080 πήγαινε πένα και απο Day1 με 5700XT είχα Black Screens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...