Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, ilos είπε

 Υπάρχουν 1002 παράγοντες που μπορεί να παίζουν ρόλο για τα black screens (unstable oc, drivers, game/windows updates, υψηλότερες ambient τώρα το καλοκαίρι κλπ). Αλλά το άλλαξε καλώδιο είναι  το καλύτερο για memes.😁

Black screens είναι είτε drivers είτε ότι να 'ναι ρυθμίσεις στα bios. Unstable OC στην κάρτα συνήθως θα το δεις γρήγορα, θα δεις artifacts ή απλά θα κρασσάρει ο driver και το game. Όσων αφορά τις θερμοκρασίες 4-5 βαθμοί είνα η διαφορά Χειμώνα-Καλοκαίρι στην εσωτερική. Το Χειμώνα 20-21 και το καλοκαίρι 25-26. Τώρα αν ο άλλος παίζει games χωρίς AC και με 32άρια εσωτερικές ε κακό του κεφαλιού του. Που και σε αυτή την περίπτωση γιατί να κάνει black screen; Απλά θα τρέχουν σαν τρελά τα ανεμηστήρια και θα ανεβάζει 80άρια. Το πολύ πολύ να κάνει throttling..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Υπάρχει περίπτωση τώρα να φταίει το τροφοδοτικό?(corsair CX600)..

Ασχετο με το συγκεκριμένο θέμα, η συγκεκριμένη σειρά εχει προβλημα με την 3.3v γραμμη (οχι τα καινουρια που τελιωνουν σε 50). Αν βαλεις m.2 ssd μπορει να χεις θεμα. samsung 950 ή 960 δεν θυμαμαι, εχουν θεμα και χανονται οι δισκοι. Tο εχει επιβεβαιώση η samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EddieObscurant είπε

Ασχετο με το συγκεκριμένο θέμα, η συγκεκριμένη σειρά εχει προβλημα με την 3.3v γραμμη (οχι τα καινουρια που τελιωνουν σε 50). Αν βαλεις m.2 ssd μπορει να χεις θεμα. samsung 950 ή 960 δεν θυμαμαι, εχουν θεμα και χανονται οι δισκοι. Tο εχει επιβεβαιώση η samsung

Samsung 950 έχω και τόσια χρόνια δεν είχα ποτέ κανένα θέμα στο PC.24/7 ανοιχτό φουλ. Οπως και να έχει απο την στιγμή που το σύστημα είναι νέο θα πάρω και τροφοδοτικό.Απλα το τρενάρω όσο μπορώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα , για black screen και manual restart σωστά είμαι ?

Εχω μια 5700xt 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, GIORGOS-D είπε

Καλησπέρα , για black screen και manual restart σωστά είμαι ?

Εχω μια 5700xt 

Πέρασε τους τελευταίους -> 20.4.2 

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλημέρα, αυτούς είχα , το pc κόλλησε τελείως με αναμμένα τα λαμπάκια του και τον έκλεισα από το κουμπί.

Καθάρισα ότι είχε με το ddu και ξανα έβαλα τους τελευταίους .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάλε τα πάντα στο bios στο auto, μετά δοκίμασε και παλιότερους drivers. Δοκίμασε άλλο καλώδιο οθόνης αν έχεις.  Aν υπάρχει 2ο PC, δοκιμή και εκεί. Aν δεν δεις φως με αυτά, RMA.

Επεξ/σία από nicksoti
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

30 fps μάστερ ρέις :P

30fps αλλά όταν μπροστά στη οθόνη σου βλέπεις δισεκατομμύρια πολύγωνα μόνο να θαυμάζεις μπορείς ;)

Επεξ/σία από nikos5800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

Next gen γραφικά!!! 

No more normal maps 

No more baked lighting

Lumen real time dynamic global illumination

Απολαύστε 😀

Tα low resolution textures ειναι το μονο πραγμα που μπορει να με εκνευρισει (απο οπτικής πλευράς) στα σύγχρονα games και τουλαχιστον οσα games χρησιμοποιήσουν ue5 φαίνεται οτι θα μπορουν να το λύσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
36 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

30fps αλλά όταν μπροστά στη οθόνη σου βλέπεις δισεκατομμύρια πολύγωνα μόνο να θαυμάζεις μπορείς ;)

Απλά μόνο μην κουνηθείς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι Black Screen(λογικά) οσο το PC ήταν Idle

Λογικά γιατί?Γιατί μόλις γύρισα σπίτι το βρήκα στο loggin screen και είδα τα κλασσικά Critical Errors στο Event viewer (Driver frameworks + Kernel-power) + στα radeon settings Fan Curve profil πάλι σε στοκ.

Με 20.2.2 , όλα στοκ εκτος Fan Curve στην GPU.. και προφανώς πολύ καλά temps(ειδικά idle τι θεμα τεμπς πες..)
-

Ειχε 10 μέρες να μου κάνει..Δεν ξέρω τι να υποθέσω? Πάλι driver issue? (extended gaming periods?) γιατι το PC έχει πάρει φωτιά τον τελευταίο καιρό... Η με αφήνει το PSU σιγά σιγά?

Σηκώνω τα χέρια ψηλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, silenoz66 είπε

Πάλι Black Screen(λογικά) οσο το PC ήταν Idle

Λογικά γιατί?Γιατί μόλις γύρισα σπίτι το βρήκα στο loggin screen και είδα τα κλασσικά Critical Errors στο Event viewer (Driver frameworks + Kernel-power) + στα radeon settings Fan Curve profil πάλι σε στοκ.

Με 20.2.2 , όλα στοκ εκτος Fan Curve στην GPU.. και προφανώς πολύ καλά temps(ειδικά idle τι θεμα τεμπς πες..)
-

Ειχε 10 μέρες να μου κάνει..Δεν ξέρω τι να υποθέσω? Πάλι driver issue? (extended gaming periods?) γιατι το PC έχει πάρει φωτιά τον τελευταίο καιρό... Η με αφήνει το PSU σιγά σιγά?

Σηκώνω τα χέρια ψηλά....

εχεις πειραξει vram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...