Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Το αστείο είναι ότι αν την βάλεις στο ίδιο επίπεδο θορύβου με τις καλές υλοποιήσεις είναι πολύ θερμότερη και έχει και τα fanακια της strix που είναι καλύτερα υποτίθεται..

Εμένα καλή μου φάνηκε, ίδιες επιδόσεις με Sapphire Pulse, καλύτερη θερμοκρασία (64 vs 68) με 1dB θόρυβο λιγότερο. Αναλόγως τι τιμή θα βγει μπορεί να είναι μια καλή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, malakudi είπε

Εμένα καλή μου φάνηκε, ίδιες επιδόσεις με Sapphire Pulse, καλύτερη θερμοκρασία (64 vs 68) με 1dB θόρυβο λιγότερο. Αναλόγως τι τιμή θα βγει μπορεί να είναι μια καλή αγορά.

όσο η nitro+ θα βγει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, leros2004 είπε

όσο η nitro+ θα βγει... 

Η Nitro+ είναι 440$ MSRP, η TUF EVO 420$ και η Sapphie Pulse με την Gigabyte Gaming OC 410$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Misanthropy είπε

Σε γενικό επίπεδο αξίζει κανείς να κοιτάξει για τις 5000 series ή δεν αξίζει το ρίσκο;

Σου προτείνω την GT1030

https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?keyphrase=1030

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Misanthropy said:

Sorry, όταν έγραψα 5000 series εννοούσα κυρίως 5600 XT/5700/5700 XT. 

Ρίσκο σχετικά με τα drivers.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο ρίσκο, ίσως υπήρχε πριν κανα 3μηνο, προσωπικά δεν έχω δει ποτέ σοβαρό issue σε παιχνίδι και την έχω μήνες την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα την Strix μου και είναι στον γυρισμό... Δευτέρα ή Τρίτη θα την έχω....πέρα από τις θερμοκρασίες που είχα πριν την στείλω δεν είχα πλέον κανένα θέμα... τώρα δεν θα έχω ούτε και με τις θερμοκρασίες φαντάζομαι... όποτε θα είμαι 100% ικανοποιημένος... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι θερμοκρασίες/θόρυβος είναι αυτό που κάνει την διαφορά μεταξύ των custom  gpu , επιδόσεις λίγο πολύ ίδιες έχουν όλες ,άρα δεν το λες και κανένα θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμμμμ...ξανά Black Screen με 20.2.2 στο RDR2 αυτή την φορά που δν είχα ποτέ εδώ και 80hours played...Δν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...Μήπως ειναι λόγο extented gaming periods?Υπάρχει περίπτωση τώρα να φταίει το τροφοδοτικό?(corsair CX600).. Αν και η εμπειρία μου με τις navi δείχνει οτι το software έφταιγε τόσο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

χμμμμμμμ...ξανά Black Screen με 20.2.2 στο RDR2 αυτή την φορά που δν είχα ποτέ εδώ και 80hours played...Δν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...Μήπως ειναι λόγο extented gaming periods?Υπάρχει περίπτωση τώρα να φταίει το τροφοδοτικό?(corsair CX600).. Αν και η εμπειρία μου με τις navi δείχνει οτι το software έφταιγε τόσο καιρό.

Αλλαξε καλωδιο :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
48 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

χμμμμμμμ...ξανά Black Screen με 20.2.2 στο RDR2 αυτή την φορά που δν είχα ποτέ εδώ και 80hours played...Δν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...Μήπως ειναι λόγο extented gaming periods?Υπάρχει περίπτωση τώρα να φταίει το τροφοδοτικό?(corsair CX600).. Αν και η εμπειρία μου με τις navi δείχνει οτι το software έφταιγε τόσο καιρό.

It's not a bug, it's a feature. Σε προφυλάσσει ώστε να μην παίζεις με τις ώρες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dantε είπε

Αλλαξε καλωδιο :lol:

 Υπάρχουν 1002 παράγοντες που μπορεί να παίζουν ρόλο για τα black screens (unstable oc, drivers, game/windows updates, υψηλότερες ambient τώρα το καλοκαίρι κλπ). Αλλά το άλλαξε καλώδιο είναι  το καλύτερο για memes.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...