Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, mitsakhs είπε

LT379855483NL έχει κανένας κολλημένο δέμα τοσο καιρό σε αυτο το σημείο;

Αν κοιτάξεις εδώ http://17track.net/en δείχνει πάνω δεξιά (ένα σαν ρολογάκι) ότι πιθανόν ή να μην έχουν κάνει ενημέρωση ή και να έχει χαθεί! Καλύτερα να επικοινωνήσεις με τον αποστολέα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστολή από ALi express υποτίθεται από Γαλλία, με tracking 

HY510047741JF το οποίο γίνεται μετά 04051100477410 Με Cainao μετά με DPD. Κολλημένο από 28 του Γενάρη κάπου στην Αυστρία. Κάποια βοήθεια; Ο έμπορος δεν απαντά σε ερωτήσεις (υποτίθεται ότι έδινε παράδοση εντός 7 ημερών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, gustsiam είπε

Αποστολή από ALi express υποτίθεται από Γαλλία, με tracking 

HY510047741JF το οποίο γίνεται μετά 04051100477410 Με Cainao μετά με DPD. Κολλημένο από 28 του Γενάρη κάπου στην Αυστρία. Κάποια βοήθεια; Ο έμπορος δεν απαντά σε ερωτήσεις (υποτίθεται ότι έδινε παράδοση εντός 7 ημερών)

Λογικά μέσα σε αυτή την εβδομάδα θα φτάσει. Έτσι είχε γίνει και σε 'μένα από Γαλλία με chronopost και μετά DPD, ενώ παλιά έκανε μία εβδομάδα τώρα τελευταία που αγόρασα κάτι έκανε 2 εβδομάδες να φτάσει και είχε κολλήσει αν θυμάμαι καλά κάπου στη Ρουμανία.

Επεξ/σία από Hell_from_the_past
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2021 στις 7:09 ΜΜ, nikosgiann78 είπε

Πρόβλημα 'ασφαλείας' φαίνεται αυτό που λες! Αυτό από china post πρέπει να είναι. Δώσε φίλος tracking number να δούμε. Επίσης, τι αντικείμενο είναι;

RE172635111CN

 

 

Ένα παιδικό Τζιν μπουφάν

Τα πυρηνικά απόβλητα τα έχω σταματήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Hell_from_the_past είπε

Λογικά μέσα σε αυτή την εβδομάδα θα φτάσει. Έτσι είχε γίνει και σε 'μένα από Γαλλία με chronopost και μετά DPD, ενώ παλιά έκανε μία εβδομάδα τώρα τελευταία που αγόρασα κάτι έκανε 2 εβδομάδες να φτάσει και είχε κολλήσει αν θυμάμαι καλά κάπου στη Ρουμανία.

Ποια εταιρία παραδίδει Ελλάδα αυτά τα δέματα? H ACS έχει διακόψει με την DPD. Μήπως η Speedex?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, gustsiam είπε

Ποια εταιρία παραδίδει Ελλάδα αυτά τα δέματα? H ACS έχει διακόψει με την DPD. Μήπως η Speedex?

DPD σε μενα πριν μια βδομαδα,ACS το εφερε παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Dantε είπε

DPD σε μενα πριν μια βδομαδα,ACS το εφερε παντως.

Το τράκινγκ που το βρίσκουμε? Αυτό που μου έχουν δώσει σίγουρα δεν είναι της Acs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, gustsiam είπε

Το τράκινγκ που το βρίσκουμε? Αυτό που μου έχουν δώσει σίγουρα δεν είναι της Acs...

Δε το παρακολουθουσα απο ACS.Εγραφε αναλυτικα της DPD που ηταν και στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Δε το παρακολουθουσα απο ACS.Εγραφε αναλυτικα της DPD που ηταν και στην Ελλαδα.

Το πρόβλημά μου είναι ότι στο δικό μου τράκινγκ δεν υπάρχει ενημέρωση απ' τις 27 Γενάρη και μετά, με τελευταίο σταθμό την Αυστρία και ενώ υποτίθεται ότι το δέμα θα έφτανε εντός επτά ημερών Ελλάδα από Γαλλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, tornado είπε

RE172635111CN

 

 

Ένα παιδικό Τζιν μπουφάν

Τα πυρηνικά απόβλητα τα έχω σταματήσει

Έφαγε 2 rejections στον έλεγχο. Την τρίτη φορά όμως το δέχθηκε η αεροπορική εταιρία. Για αυτό και στην σελίδα των ΕΛΤΑ βλέπεις 3 φορές αποστολή αντικειμένου. Και έγινε στο 'κλασικό' σημείο που γίνονται αυτά τα περίεργα (ενώ κανονικά δεν έπρεπε να γίνει, γιατί είναι ρούχο). Στο Πεκίνο

Χωρίς τίτλο.png

2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πως ανοίγουμε dispute για μερική παράδοση από το Αλί; Δηλαδή σε παραγγελία 10 μικροπραγμάτων, μου ήρθανε τα 8. Πάω να ανοίξω dispute για full refund γι' αυτά που λείπουνε, αλλά μου λέει ότι στο σύστημά μας φαίνεται ότι τα πράγματα σας παραδόθηκαν-επικοινωνήστε με τον πωλητή (αντίο). Έκανα confirm τα υπόλοιπα και έχω αυτά που εκκρεμούν.

Ή γενικά πως να χειριστώ το θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, alexisnik19911 είπε

εχει κανεις εικονα για το πως ειναι η κατασταση στα ελτα μεχρι στιγμης? εχει αρχησει και ξεκολλάει η ακομα τιποτα?

Δέμα που έφτασε αεροδρόμιο στις 13/12/20 ακόμη είναι εκεί και ξεκουράζεται απ΄το μακρύ ταξίδι !

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...