Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, alexisnik19911 είπε

εχει κανεις εικονα για το πως ειναι η κατασταση στα ελτα μεχρι στιγμης? εχει αρχησει και ξεκολλάει η ακομα τιποτα?

Περιμένω δέματα που έφτασαν Ελλάδα

21/11

17/12

19/12

Επεξ/σία από peg
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγειλα κατι απο αμαζον Ιταλιας και οι βλακες το εστειλαν απο αποθηκη στην αγγλια με UPS. Εντομεταξυ οταν παραγγελνεις τωρα κατι απο αγγλια (απο το αγγλικο αμαζον) σου λεει να προπληρωσεις το τελωνειο (μικρο ποσο) και σου ερχεται στην πορτα (οπως ηδη γινοταν απο το αμερικανικο αμαζον) ομως τωρα που εκανα την αγορα απο την ιταλια δεν πληρωσα τιποτα. Οι ιταλοι μου λενε θα ερθει απο αγγλια με ιταλικο τιμολογιο και δεν θα πληρωσεις τιποτα, αλλα αν σου πουν να πληρωσεις θα στα πληρωσουμε εμεις. Τοι θεμα ειναι οτι εμενα σαν ιδιωτη θα μου ριξει κανα κοστουμι 90 ευρω η ups. Εχει τυχει μετα το brexit τιποτα παρομοιο σε κανεναν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vasilismf είπε

Παραγγειλα κατι απο αμαζον Ιταλιας και οι βλακες το εστειλαν απο αποθηκη στην αγγλια με UPS. Εντομεταξυ οταν παραγγελνεις τωρα κατι απο αγγλια (απο το αγγλικο αμαζον) σου λεει να προπληρωσεις το τελωνειο (μικρο ποσο) και σου ερχεται στην πορτα (οπως ηδη γινοταν απο το αμερικανικο αμαζον) ομως τωρα που εκανα την αγορα απο την ιταλια δεν πληρωσα τιποτα. Οι ιταλοι μου λενε θα ερθει απο αγγλια με ιταλικο τιμολογιο και δεν θα πληρωσεις τιποτα, αλλα αν σου πουν να πληρωσεις θα στα πληρωσουμε εμεις. Τοι θεμα ειναι οτι εμενα σαν ιδιωτη θα μου ριξει κανα κοστουμι 90 ευρω η ups. Εχει τυχει μετα το brexit τιποτα παρομοιο σε κανεναν?

Από την στιγμή που θα σου επιστρέψει τα όποια χρήματα δώσεις τι αγχώνεσαι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πάρει κάνεις καρέκλα γραφείου από Τσεχική αποθήκη του Banggood με μέθοδο αποστολης Εu Priority Mail;; Με ποια μεταφορική έρχονται;; ΕΛΤΑ;; Ρωτάω γιατί ειναι ογκώδης δέμα.

 

Στην επιλογή αποστολής βγάζει και την Εu Priority Line που ξέρω ότι ειναι courier αλλά έχει 20 ευρώ παραπάνω κοστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Έχει πάρει κάνεις καρέκλα γραφείου από Τσεχική αποθήκη του Banggood με μέθοδο αποστολης Εu Priority Mail;; Με ποια μεταφορική έρχονται;; ΕΛΤΑ;; Ρωτάω γιατί ειναι ογκώδης δέμα.

 

Στην επιλογή αποστολής βγάζει και την Εu Priority Line που ξέρω ότι ειναι courier αλλά έχει 20 ευρώ παραπάνω κοστος.

Δεν ήταν καρέκλα, αλλά ήταν με EU Priority Mail από Τσεχία 4,2 κιλά περίπου. Μού ήρθε Ρόδο με DHL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ξέρετε με ποια μεταφορική στέλνει το amazon.de στην περίπτωση expedited delivery; Σκέφτομαι να κάνω παραγγελία ~500+ ευρώ και έλεγα να βάλω expedited delivery μήπως έρθει με UPS γιατί είναι οι μόνοι που φέρνουν σπίτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Έχει πάρει κάνεις καρέκλα γραφείου από Τσεχική αποθήκη του Banggood με μέθοδο αποστολης Εu Priority Mail;; Με ποια μεταφορική έρχονται;; ΕΛΤΑ;; Ρωτάω γιατί ειναι ογκώδης δέμα.

 

Στην επιλογή αποστολής βγάζει και την Εu Priority Line που ξέρω ότι ειναι courier αλλά έχει 20 ευρώ παραπάνω κοστος.

Καρέκλα γραφείου με EU priority mail από Τσεχία μου ήρθε με Dhl στο σπίτι,με EU priority line έρχεται από Κίνα,είχα πάρει ένα κινητό και ήρθε μέσω Βελγίου με GLS και στην Ελλάδα παρέδωσε με την Acs

Στις 9/2/2021 στις 9:21 ΜΜ, tryfos είπε

Ξέρει κανείς πως ανοίγουμε dispute για μερική παράδοση από το Αλί; Δηλαδή σε παραγγελία 10 μικροπραγμάτων, μου ήρθανε τα 8. Πάω να ανοίξω dispute για full refund γι' αυτά που λείπουνε, αλλά μου λέει ότι στο σύστημά μας φαίνεται ότι τα πράγματα σας παραδόθηκαν-επικοινωνήστε με τον πωλητή (αντίο). Έκανα confirm τα υπόλοιπα και έχω αυτά που εκκρεμούν.

Ή γενικά πως να χειριστώ το θέμα;

μίλα με το helpdesk μέσω chat στην εφαρμογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, velveteen είπε

Παιδιά αυτό είναι νορμάλ ? Είμαι τελείως άσχετη αλλά μου φαίνεται υπερβολικά πολύ καιρός 

IMG_20210211_225155.jpg

Screenshot_2021-02-11-22-57-22-957_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Υπάρχουν πολλές καθυστερήσεις και πολλοί που περιμένουμε δέματα από Νοέμβρη. Όταν περάσουν 90 μέρες έχεις δικαίωμα για dispute Και refund

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, velveteen είπε

Παιδιά αυτό είναι νορμάλ ? Είμαι τελείως άσχετη αλλά μου φαίνεται υπερβολικά πολύ καιρός 

IMG_20210211_225155.jpg

Screenshot_2021-02-11-22-57-22-957_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

έχω και εγώ καμιά δεκαριά σε παρόμοια κατάσταση,στις 90 ημέρες ζήτα refund, πιθανώς να φτάσουν κάποια στιγμή στα χέρια σου

7 ώρες πριν, chrismilo91 είπε

Καλησπέρα από banggood με dhl de με τι έρχεται Ελλάδα; ΕΛΤΑ ;

συνήθως αλλάζει το tracking όταν φτάσει Ελλάδα, έχω παραλάβει με Dhl express

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...