Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η  διαδικασία  μεταξύ της παλιάς (με το ολλανδικό)  και της νέας (με το γερμανικό ) ταχυδρομείο διαφέρει μόνο στο θέμα αυτό, δηλαδή ότι διασχίζει οδικώς τη Γερμανία αλλά και την υπόλοιπη διαδρομή μέχρι την Ελλάδα.

Η προηγούμενη είχε αρκετά προβλήματα και την άλλαξε με αυτή, μέχρι να δούμε και σ' αυτή προβλήματα.

Αγχώνεσαι χωρίς λόγο, αφού όλη η ιστορία γίνεται για να αποφύγεις το τελωνείο στην Ελλάδα. Το θέλεις και γρήγορα και χωρίς τελωνείο, και χωρίς courier, αλλά δεν γίνονται όλα μαζί.

Και αφού φτάσει στην Ελλάδα, πρέπει να περάσει από τα γνωστά βήματα στα ΕΛΤΑ.

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

24 λεπτά πριν, makfil είπε

Εάν ξεκίνησε από Αμερική με usps, το πιθανότερο είναι ότι ταξιδεύει οδικώς από τη Γερμανία.

Υπομονή.

Με dhl εφυγε απο αμερικη και πηγε γερμανια.Απλα απο εκει δεν ξερω αν θα το φερει ελλαδα παλι η dhl η θα το αναλαβει το γερμανικο ταχυδρομειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την αρχή σε ρώτησα αν ταξιδεύει με usps, δηλαδή το αμερικάνικο ταχυδρομείο.

Η μέθοδος DHL eCommerce συνεργάζεται με τα τοπικά ταχυδρομεία. Επομένως, θα περιμένεις και θα παραλάβεις από τα ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannisww είπε

0a99804618e3ca4a8318f8e6571f38e7.png

Δεν νομίζω ότι ήρθε κανείς,γιατί έλεγε ότι θα έκανε παράδοση μέχρι τις 6 και τώρα λέει αυτό

Δεν έχει σημασία τι έλεγε. Μίλα με τη fedex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εταιρείες courier είναι μεγάλη πληγή δυστυχώς. Έχω αρκετές εμπειρίες από σχεδόν όλες, τόσο στην Αττική όσο και επαρχία... Η τελευταία μάλιστα πρόσφατα, με πακέτο από Αγγλία αρκετής αξίας. Δεν βγάζεις άκρη. Μίλα μαζί τους και πάλι...υπομονή μέχρι να βγάλεις άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, έχω παραγγείλει αρκετές φορές απο κινεζομάγαζα αλλά πρώτη φορά αργεί τόσο πολυ. Έχω επιλέξει priority τρόπο αποστολής αλλά αρχίζω και ψιλιάζομαι ότι έμεινε τελωνέιο.
Με το tracking UE875850158YP το βγάζει τελωνείο και δεν ξέρω αν απλά αργεί ή αν τα έκαναν μαντάρα οι κινέζοι.
 
2019-11-15 23:46:29
Last mile=> Destination country post, number YF403738555
2019-11-15 21:46:29
Departed from Yanwen Facility
2019-11-14 16:53:45
Process completed in Yanwen Facility
2019-11-14 14:39:47
Picked up
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, kostaskir είπε
Καλησπέρα παιδιά, έχω παραγγείλει αρκετές φορές απο κινεζομάγαζα αλλά πρώτη φορά αργεί τόσο πολυ. Έχω επιλέξει priority τρόπο αποστολής αλλά αρχίζω και ψιλιάζομαι ότι έμεινε τελωνέιο.
Με το tracking UE875850158YP το βγάζει τελωνείο και δεν ξέρω αν απλά αργεί ή αν τα έκαναν μαντάρα οι κινέζοι.
 
2019-11-15 23:46:29
Last mile=> Destination country post, number YF403738555
2019-11-15 21:46:29
Departed from Yanwen Facility
2019-11-14 16:53:45
Process completed in Yanwen Facility
2019-11-14 14:39:47
Picked up

Καλησπέρα και καλη χρονια.Μολις το πατησα εδω https://www.elta.gr/el-gr/εντοπισμόςαντικειμένου.aspx και δεν μου βγαζει κατι.Μηπως σου αλλαξανε το tracking?Επισης γυρω στο μηνα κανουν τα συστημενα.Αν εμεινε τελωνείο θα στο έβγαζε στο tracking σίγουρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kostaskir είπε
Καλησπέρα παιδιά, έχω παραγγείλει αρκετές φορές απο κινεζομάγαζα αλλά πρώτη φορά αργεί τόσο πολυ. Έχω επιλέξει priority τρόπο αποστολής αλλά αρχίζω και ψιλιάζομαι ότι έμεινε τελωνέιο.
Με το tracking UE875850158YP το βγάζει τελωνείο και δεν ξέρω αν απλά αργεί ή αν τα έκαναν μαντάρα οι κινέζοι.
 
2019-11-15 23:46:29
Last mile=> Destination country post, number YF403738555
2019-11-15 21:46:29
Departed from Yanwen Facility
2019-11-14 16:53:45
Process completed in Yanwen Facility
2019-11-14 14:39:47
Picked up

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους τους συμφορουμίτες, με ΥΓΕΙΑ,

 

'Εψαξα τον κωδικό σου σε μερικά sites αλλά κανένα δεν αναφέρει ότι έφτασε στην Ελλάδα και είναι στο τελωνείο.

Εσύ που το διάβασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...