Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@makfil Σχετικα με το κοστος της αποθηκης, γνωριζεις ποσες μερες περιθωριο δινουν για να αρχισει να κοστιζει και αυτο? Για fedex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 ώρες πριν, makfil είπε

1. Αφού είσαι νέος, πρέπει να μάθεις ότι, όταν κάνουμε παράθεση, κρατάμε μόνο το κομμάτι που μας ενδιαφέρει, διαγράφοντας τα υπόλοιπα που αφορούν σε άλλους,  στα συγχωνευμένα μηνύματα, γιατί δεν μπορεί να καταλάβει αυτός που διαβάζει ποιο είναι το δικό σου και ποιο όχι.

2. Από τα παραπάνω, καταλαβαίνω ότι το δέμα έχει πάει στην Αγγλία, εκτελωνίστηκε στις 6/1/20 και ταξιδεύει για Ελλάδα.

από Αγγλία πόσες μέρες κατά μέσο όρο κάνει να έρθει ένα δέμα; να ξέρω για μελλοντικές παραγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, makfil είπε

Δεν υπάρχει γενικός κανόνας για αποστολές δεμάτων από Αγγλία, αλλά για τη συγκεκριμένη περίπτωση να υπολογίζεις τις 10 μέρες.

να υποθέσω όλες τις μέρες έτσι; ήδη είναι από 06/01 άρα 11. αν εννοείς εργάσιμες είναι 8.

 

Επεξ/σία από tsanakalykos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλη μία ερώτηση θέλω να κάνω: όταν βάζεις από Banggood, PDM shipping, δεν είναι κανονικά το ολλανδικό ταχυδρομείο; το έχω απορία, γιατί 2/3 παραγγελίες μου, δεν έχουν πάει μέσω Ολλανδίας με PDM!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Έχει κάποιος εμπειρία απο την μέθοδο αποστολής του geabest Netherlands Registered(X) ?

image.png.1bcc3ec99077d7a1ca9e1553b5fcbc66.png

Δεν την έχω ξαναδεί, δεν ειναι το σιγουρο EU priority line ουτε το pdm. Ξέρει κανείς αν περνάει τελωνείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tsanakalykos είπε

άλλη μία ερώτηση θέλω να κάνω: όταν βάζεις από Banggood, PDM shipping, δεν είναι κανονικά το ολλανδικό ταχυδρομείο; το έχω απορία, γιατί 2/3 παραγγελίες μου, δεν έχουν πάει μέσω Ολλανδίας με PDM!

Η τριγωνική μέθοδος αποστολής του Banggood (PDM), μέσω του Ολλανδικού ταχυδρομείου, παρουσίασε πολλά προβλήματα, την άλλαξε με το αγγλικό, παρουσίασε και αυτό προβλήματα και τώρα χρησιμοποιεί  το Γερμανικό, μέχρι να  σταματήσει και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, theoritikos είπε

Γνωρίζουμε αν έχει οριστεί κάποιο χρονικό όριο για το πότε και αν θα φορολογούνται οι αγορές από Αγγλία?

Τελος του 2020 θα αναγγελθεί

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, makfil είπε

Η τριγωνική μέθοδος αποστολής του Banggood (PDM), μέσω του Ολλανδικού ταχυδρομείου, παρουσίασε πολλά προβλήματα, την άλλαξε με το αγγλικό, παρουσίασε και αυτό προβλήματα και τώρα χρησιμοποιεί  το Γερμανικό, μέχρι να  σταματήσει και αυτό.

εμένα τώρα μία παραγγελία με tracking είναι στο wish post και το tracking στα μισά site το δείχνει ενεργό και σε άλλα όχι! στο flyt έχει ενημέρωση που έχει σταλεί από Κίνα για Ολλανδία; για Αγγλία; θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν αγόρασες με αποστολή PDM, θα έρθει με το Γερμανικό ταχυδρομείο, μάλλον.

Αλλά και το Flyt πρέπει να σου λέει σε ποιο ταχυδρομείο θα παραδοθεί, όπως και από τον κωδικό μπορείς να καταλάβεις τη χώρα του ταχυδρομείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, makfil είπε

Εάν αγόρασες με αποστολή PDM, θα έρθει με το Γερμανικό ταχυδρομείο, μάλλον.

Αλλά και το Flyt πρέπει να σου λέει σε ποιο ταχυδρομείο θα παραδοθεί, όπως και από τον κωδικό μπορείς να καταλάβεις τη χώρα του ταχυδρομείου.

σε 2 παραγγελίες μου που μόνο το flyt τις δείχνει, δεν μου βγάζει ακριβώς με τι μεταφορική το στέλνει! image.png.f2cda51f3d2005a145e73c251484c454.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tsanakalykos είπε

σε 2 παραγγελίες μου που μόνο το flyt τις δείχνει, δεν μου βγάζει ακριβώς με τι μεταφορική το στέλνει! image.png.f2cda51f3d2005a145e73c251484c454.png

Έχουμε  πει ότι η Flyt  δείχνει την πορεία μέσα στην Κίνα και  στο pc δείχνει τη μεταφορική που  θα παραλάβει το δέμα για την υπόλοιπη διαδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...