Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mclein² είπε

τι σημαινει παιζει ; 

Ανεφερες καποια <<σετακια>>για μια πορτα του Σιαμου.

Καταρχην,αν το σετακι που γραφω ταιριαζει στην πορτα

και αν θα μπορουσε να ειναι επιλογη για την πορτα αυτη με υψηλα στανταρ ασφαλειας.Αυτο σημαινει "παιζει".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Patrikeas είπε

Ανεφερες καποια <<σετακια>>για μια πορτα του Σιαμου.

Καταρχην,αν το σετακι που γραφω ταιριαζει στην πορτα

και αν θα μπορουσε να ειναι επιλογη για την πορτα αυτη με υψηλα στανταρ ασφαλειας.Αυτο σημαινει "παιζει".

φυσικα, τα παντα μπορουν να ταιριαξουν σε οποιαδηποτε πορτα.

οπως για παραδειγμα --> 

Cisa Revo + Stealth (3 keys) + Bd200 (με ειδικό ρότορα) + διακοσμητικο μεσα + {εργασια} = από 595€ + φπα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πάντα και ο EVVA MCS. Μιας και μιλάμε για "ότι καλύτερο" και το budget επιτρέπει την αγορά ιδιαίτερων προϊόντων.

Κύριε mclein, μιας και μιλάμε για υπερβολές, τα παρακάτω σετ βγαίνουν με 600 λογικά..; :

 

Α. Cisa Revo Pro + EVVA MCS (3 keys) + MAG3G (2 keys)

B. Cisa Revo Pro + EVVA MCS (3 keys) + CLS5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα,

Θέλω να κάνω μια ερώτηση , προτιμότερο για πόρτα θα ήταν να μπεί

Κλειδαριά Τάκου ή Λαιμού (πέταλο - κλασσική) ;

Θέλω να κλείσω εξτρά 2 πόρτες ,που έχουν ναι μεν κάμερες, στόρια ασφαλείας, μπλά μπλά, αυτά τα προσπερνάω, απλά θα βάλω 2 εξτρά βάσεις στις 2 πόρτες και θέλω να ρωτήσω τι θα αγοράζατε;

Δηλαδή τέτοια :

https://www.skroutz.gr/products/show/31982847

ή

Τέτοια έτοιμο σετάκι κιόλας:

  Set

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, swayback είπε

Υπάρχει πάντα και ο EVVA MCS. Μιας και μιλάμε για "ότι καλύτερο" και το budget επιτρέπει την αγορά ιδιαίτερων προϊόντων.

Κύριε mclein, μιας και μιλάμε για υπερβολές, τα παρακάτω σετ βγαίνουν με 600 λογικά..; :

Α. Cisa Revo Pro + EVVA MCS (3 keys) + MAG3G (2 keys)

B. Cisa Revo Pro + EVVA MCS (3 keys) + CLS5

Μιας και μιλάμε για υπερβολές, εγώ στο σετακι με το cls5 θα πρόσθετα και ένα disec controdef.

6 ώρες πριν, mclein² είπε

Cisa Revolution Pro + Evva 4ks (5 keys) + MRM29 (3 magnet keys) + A1893 Disec = από 350€ + φπα

Omega Plus + MRM10800 (3 magnet keys) + kt2131 = απο 300€ + φπα

Cisa Revolution Pro + Agb DCK + Mag3g (2 magnet keys) + A1893 Disec = από 310€ + φπα

Cisa Revolution Pro + Mottura Champion Pro + Mag3g (2 magnet keys) + A1893 Disec = από 310€ + φπα

οι τιμες ειναι ενδεικτικες για αττικη απο 2-3 υπολογισμους που εκανα μεσω ιντερνετ.

αν μιλαμε για επαρχια, υπολογιζεις 50-60 ευρω περισσοτερο.

Από τι τιμές(τελική) ξεκινάνε τα mrm29, mrm23, mag3g? 

Και πόσο κάθε έξτρα κλειδί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mclein² είπε

στα χρηματα που διαθετεις δε χρειαζονται γνωσεις & μαρκες, πηγαινεις σε 2-3 μαγαζια και ρωτας για τις καλυτερες πορτες που διαθετουν..

Δε διαφωνώ αλλά δε θέλω να μου πλασάρουν κάτι φθηνό για ακριβό.

Για τις πόρτες ασφαλείας απ΄ότι έχω καταλάβει, πάνω-κάτω καλές είναι όλες, την ίδια προστασία προσφέρουν. Σε κύλινδρο τι μάρκες / μοντέλα να κοιτάξω; 

Εκτός από πόρτα + κύλινδρο, πρέπει να κοιτάξω κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Shalerin είπε

Καλησπέρα και από εμένα,

Θέλω να κάνω μια ερώτηση , προτιμότερο για πόρτα θα ήταν να μπεί

Κλειδαριά Τάκου ή Λαιμού (πέταλο - κλασσική) ;

Θέλω να κλείσω εξτρά 2 πόρτες ,που έχουν ναι μεν κάμερες, στόρια ασφαλείας, μπλά μπλά, αυτά τα προσπερνάω, απλά θα βάλω 2 εξτρά βάσεις στις 2 πόρτες και θέλω να ρωτήσω τι θα αγοράζατε;

Δηλαδή τέτοια :

https://www.skroutz.gr/products/show/31982847

ή

Τέτοια έτοιμο σετάκι κιόλας:

  Set

Θα προτιμούσα τάκου, που είναι λιγότερο εκτεθειμένος ο πίρρος. Αντί για το Yale, θα προτιμούσα CISA 28550 67mm(υπάρχει στο ίδιο site με τα δύο abus λουκέτα του set).

10 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Μιας και μιλάμε για υπερβολές, εγώ στο σετακι με το cls5 θα πρόσθετα και ένα disec controdef.

giphy.gif

Επεξ/σία από swayback
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, swayback είπε

Θα προτιμούσα τάκου, που είναι λιγότερο εκτεθειμένος ο πίρρος. Αντί για το Yale, θα προτιμούσα CISA 28550 67mm(υπάρχει στο ίδιο site με τα δύο abus λουκέτα του set).

 

Δηλαδή ,γενικά σαν εταιρία η Cisa είναι καλή ,και γενικά να προτιμήσω με τον πίρρο να μην είναι τόσο εκτεθημένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Shalerin είπε

Δηλαδή ,γενικά σαν εταιρία η Cisa είναι καλή ,και γενικά να προτιμήσω με τον πίρρο να μην είναι τόσο εκτεθημένος;

το abus που εβαλες με το απλο κλειδι ειναι ενα μετριο λουκετο σε ακριβη τιμολογηση.

γενικα το καλυτερο σεναριο ειναι γωνιες (gevy, cisa ή οτι βρεις + τακος).

1 ώρα πριν, purif είπε

Δε διαφωνώ αλλά δε θέλω να μου πλασάρουν κάτι φθηνό για ακριβό.

Για τις πόρτες ασφαλείας απ΄ότι έχω καταλάβει, πάνω-κάτω καλές είναι όλες, την ίδια προστασία προσφέρουν. Σε κύλινδρο τι μάρκες / μοντέλα να κοιτάξω; 

Εκτός από πόρτα + κύλινδρο, πρέπει να κοιτάξω κάτι άλλο;

γενικα στα 1200++ θα παρεις κατι καλο εως αρκετα καλο. παρα πολυ καλο θα πρεπει να πιεσεις για να παρεις ή να δειξεις οτι ξερεις.

δωσε μας οδηγο 2-3 μαγαζια που πηγες & τι σου προτειναν ωστε να δουμε για αντι-προτασεις.

1 ώρα πριν, swayback είπε

Υπάρχει πάντα και ο EVVA MCS. Μιας και μιλάμε για "ότι καλύτερο" και το budget επιτρέπει την αγορά ιδιαίτερων προϊόντων.

Κύριε mclein, μιας και μιλάμε για υπερβολές, τα παρακάτω σετ βγαίνουν με 600 λογικά..; :

Α. Cisa Revo Pro + EVVA MCS (3 keys) + MAG3G (2 keys)

B. Cisa Revo Pro + EVVA MCS (3 keys) + CLS5

ναι, λογικα εκει θα βγουν. εχω μια αμφιβολια για το αν θα δουλεψει το CLS στην πορτα του Σιαμο αλλα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, pintourikio είπε

@swayback @mclein² είπα πατάτα? 😂

Για τις τιμές των defender?

Όχι, δεν είπες. Αντιθέτως, μου άρεσε η ιδέα του contro.

MRM29 (συνήθως με 2 κλειδιά) = 100~120€

MRM23 ( >>   >> ) = 150+€

MAG3G ( >>  >> ) = 180~190€

Με ΦΠΑ οι παραπάνω τιμές. Για το MRM23, δεν είμαι σίγουρος αν μου είχαν πει περίπου 150+ΦΠΑ ή μαζί με ΦΠΑ.

 

Κάθε έξτρα μαγνητικό κλειδί = 25€ περίπου

Επεξ/σία από swayback
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, mclein² είπε

εχω μια αμφιβολια για το αν θα δουλεψει το CLS στην πορτα του Σιαμο αλλα.....

Λόγω πάχους θωράκισης λές;
Αν βιδωθεί τέρμα έξω η ροζέτα του CLS5, αφήνει περιθώριο 19~20mm. Οπότε αν ο καπλαμάς δεν είναι πάνω από 15mm (χλωμό), τότε λογικά θα κάνει. Πάνω από 5mm δεν παίζει να είναι η θωράκιση λογικά.

Επεξ/σία από swayback
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, swayback είπε

Αν βιδωθεί τέρμα έξω η ροζέτα του CLS5, αφήνει περιθώριο 19~20mm. Οπότε αν ο καπλαμάς δεν είναι πάνω από 15mm (χλωμό), τότε λογικά θα κάνει. Πάνω από 5mm δεν παίζει να είναι η θωράκιση λογικά.

λογικα δεν εχει θεμα.

ομως η πορτα κ η γενια της ειναι της εκδοσης που ολα ειναι ηλεκτροκολλημενα μεσα & υπαρχει κ η αμφιβολια σχετικα με το αν θα εχει πατουρα για τις βιδες στηριξης...ισως υπαρξει δυσκολια ανοιγματος της τρυπας για το defender.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mclein² είπε

το abus που εβαλες με το απλο κλειδι ειναι ενα μετριο λουκετο σε ακριβη τιμολογηση.

γενικα το καλυτερο σεναριο ειναι γωνιες (gevy, cisa ή οτι βρεις + τακος).

Σε ευχαριστώ για την απάντηση .Θα , προχωρήσω σε CISA ,και στην οικοδομή την Tekno Pro έχουμε (Όχι,κάτι τρελό απλά σαν εταιρία το λέω)

Οπότε , τάκος και τα μυαλά στο μπλέντερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...