Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, saltofx_v είπε

σε κλασικη κλειδαρια τζαμοπορτας gevy μπορει να αλλαξει ο κυλινδρος?φαντζομαι οτι ειναι καποιος συστημα "μισου" κυλινδρου?

σε καποιες ναι - σε καποιες οχι. βαλε φωτογραφια αν μπορεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, saltofx_v είπε

ναι, αλλαζει. η βιδα στο πλάι τον συγκρατει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για είσοδο πολυκατοικίας 10 διαμερισματων, για αλλαγή σε πόρτα ασφαλείας, τι προτείνετε;Τώρα έχει ένα multilock κύλινδρο πάνω από 10 χρόνια από τον κατασκευαστή, νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αλλαχθεί... Το θέμα είναι να συμφωνούν κ οι υπόλοιποι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους.

Διάβασα αρκετές σελίδες του παρόν θέματος αλλά η αλήθεια είναι ότι χάθηκα (δεν έχω και γνώσεις πάνω σε πόρτες και κλειδαριές)

Σκέφτομαι να βάλω πόρτα ασφαλείας (κεντρική πόρτα σπιτιού) αλλά δε ξέρω από εταιρίες / μάρκες τι παίζει και τι αξίζει (για πόρτα + κύλινδρο + ότι άλλο χρειάζεται)

Έχετε να προτείνετε κάτι με κόστος 1500€ ; (τελικό κόστος με όλα μέσα). Άντε βαριά-βαριά 2000€ αν είναι κάτι πολύ πολύ καλό και αξίζει τα επιπλέον € .

Αν υπάρχει πρόβλημα να κατονομάσετε εταιρία/ες, παρακαλώ στείλτε π.μ.

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από purif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, 26ska είπε

Για είσοδο πολυκατοικίας 10 διαμερισματων, για αλλαγή σε πόρτα ασφαλείας, τι προτείνετε;Τώρα έχει ένα multilock κύλινδρο πάνω από 10 χρόνια από τον κατασκευαστή, νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αλλαχθεί... Το θέμα είναι να συμφωνούν κ οι υπόλοιποι... 

ειτε κατι νορμαλ : iseo r7 / agb 5000s κλπ

ειτε πατενταρισμενο : tekno pro / integrator / eps κλπ

ολα εξαρτωνται απο το κλειδωμα & οχι απο τον κυλινδρο.

καλυτερα θα ηταν να μαζεψετε καποια χρηματα και να πατε σε αυτοματη κλειδαρια παρα σε αλλαγη κυλινδρου.

10 ώρες πριν, purif είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Διάβασα αρκετές σελίδες του παρόν θέματος αλλά η αλήθεια είναι ότι χάθηκα (δεν έχω και γνώσεις πάνω σε πόρτες και κλειδαριές)

Σκέφτομαι να βάλω πόρτα ασφαλείας (κεντρική πόρτα σπιτιού) αλλά δε ξέρω από εταιρίες / μάρκες τι παίζει και τι αξίζει (για πόρτα + κύλινδρο + ότι άλλο χρειάζεται)

Έχετε να προτείνετε κάτι με κόστος 1500€ ; (τελικό κόστος με όλα μέσα). Άντε βαριά-βαριά 2000€ αν είναι κάτι πολύ πολύ καλό και αξίζει τα επιπλέον € .

Αν υπάρχει πρόβλημα να κατονομάσετε εταιρία/ες, παρακαλώ στείλτε π.μ.

Ευχαριστώ!

στα χρηματα που διαθετεις δε χρειαζονται γνωσεις & μαρκες, πηγαινεις σε 2-3 μαγαζια και ρωτας για τις καλυτερες πορτες που διαθετουν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας,

Παρακαλώ τις προτάσεις σας για αλλαγή αφαλού, κλειδαριάς και defender καθώς και τις τιμές που κυμαίνονται αυτές.

Budget πιστεύω εώς 600€ είναι αρκετά για αγορά και τοποθέτηση.

Επισυνάπτω φώτο από την υπάρχουσα κλειδαριά

https://imgur.com/KjDVLqd

https://imgur.com/uuulTCa

https://imgur.com/cKppRqc

Επεξ/σία από Psycho13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Psycho13 είπε

Καλημέρα σας,

Παρακαλώ τις προτάσεις σας για αλλαγή αφαλού, κλειδαριάς και defender καθώς και τις τιμές που κυμαίνονται αυτές.

Budget πιστεύω εώς 600€ είναι αρκετά για αγορά και τοποθέτηση.

Επισυνάπτω φώτο από την υπάρχουσα κλειδαριά

https://imgur.com/KjDVLqd

https://imgur.com/uuulTCa

https://imgur.com/cKppRqc

600€ παιρνεις μια νεα πορτα :D 

τι θελεις να κανεις σε αυτη την πορτα ; 

τι προτασεις εννοω πως περιμενεις ; 

πχ οτι καλυτερο κυκλοφορει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή οι αφαλοί τύπου χρηματοκιβωτίου πλέον ανοίγουν για την πλάκα και επειδή τώρα μετακόμισα σε νέα πολυκατοικία, θα ήθελα την μάξιμουμ προστασία.

Περιμένω ότι καλύτερο κυκλοφορεί για να κοιμάται η γυναίκα μου ήσυχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho13 είπε

Επειδή οι αφαλοί τύπου χρηματοκιβωτίου πλέον ανοίγουν για την πλάκα και επειδή τώρα μετακόμισα σε νέα πολυκατοικία, θα ήθελα την μάξιμουμ προστασία.

Περιμένω ότι καλύτερο κυκλοφορεί για να κοιμάται η γυναίκα μου ήσυχη!

 

4 λεπτά πριν, mclein² είπε

πχ οτι καλυτερο κυκλοφορει ; 

Stealth key...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho13 είπε

Επειδή οι αφαλοί τύπου χρηματοκιβωτίου πλέον ανοίγουν για την πλάκα και επειδή τώρα μετακόμισα σε νέα πολυκατοικία, θα ήθελα την μάξιμουμ προστασία.

Περιμένω ότι καλύτερο κυκλοφορεί για να κοιμάται η γυναίκα μου ήσυχη!

Cisa Revolution Pro + Evva 4ks (5 keys) + MRM29 (3 magnet keys) + A1893 Disec = από 350€ + φπα

Omega Plus + MRM10800 (3 magnet keys) + kt2131 = απο 300€ + φπα

Cisa Revolution Pro + Agb DCK + Mag3g (2 magnet keys) + A1893 Disec = από 310€ + φπα

 

Cisa Revolution Pro + Mottura Champion Pro + Mag3g (2 magnet keys) + A1893 Disec = από 310€ + φπα

οι τιμες ειναι ενδεικτικες για αττικη απο 2-3 υπολογισμους που εκανα μεσω ιντερνετ.

αν μιλαμε για επαρχια, υπολογιζεις 50-60 ευρω περισσοτερο.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mclein² είπε

Cisa Revolution Pro + Evva 4ks (5 keys) + MRM29 (3 magnet keys) + A1893 Disec = από 350€ + φπα

Omega Plus + MRM10800 (3 magnet keys) + kt2131 = απο 300€ + φπα

Cisa Revolution Pro + Agb DCK + Mag3g (2 magnet keys) + A1893 Disec = από 310€ + φπα

Cisa Revolution Pro + Mottura Champion Pro + Mag3g (2 magnet keys) + A1893 Disec = από 310€ + φπα

οι τιμες ειναι ενδεικτικες για αττικη απο 2-3 υπολογισμους που εκανα μεσω ιντερνετ.

αν μιλαμε για επαρχια, υπολογιζεις 50-60 ευρω περισσοτερο.

Abloy?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mclein² είπε

Cisa Revolution Pro + Evva 4ks (5 keys) + MRM29 (3 magnet keys) + A1893 Disec = από 350€ + φπα

Omega Plus + MRM10800 (3 magnet keys) + kt2131 = απο 300€ + φπα

Cisa Revolution Pro + Agb DCK + Mag3g (2 magnet keys) + A1893 Disec = από 310€ + φπα

Cisa Revolution Pro + Mottura Champion Pro + Mag3g (2 magnet keys) + A1893 Disec = από 310€ + φπα

οι τιμες ειναι ενδεικτικες για αττικη απο 2-3 υπολογισμους που εκανα μεσω ιντερνετ.

αν μιλαμε για επαρχια, υπολογιζεις 50-60 ευρω περισσοτερο.

Cisa Rev pro+mottura c48+ Mag4g  παιζει καθολου;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...