Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό και το πομολακι, αλλά δεν ειναι καλύτερα να κλειδώνει αυτόματα ? Μου το κάνει δώρο στην τιμή ούτως ή άλλως. Έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα ο mottura που κλειδώνει αυτόματα και δεν τον προτείνει κανείς ? Μου τον κάνει δώρο απλά επιλογή από αφαλό εχω ανάμεσα σε mottura pro και c 28 . Ειναι καλοί ? Ποιος ειναι καλύτερος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Xrhstos Tsip είπε

Καλό και το πομολακι, αλλά δεν ειναι καλύτερα να κλειδώνει αυτόματα ? Μου το κάνει δώρο στην τιμή ούτως ή άλλως. Έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα ο mottura που κλειδώνει αυτόματα και δεν τον προτείνει κανείς ? Μου τον κάνει δώρο απλά επιλογή από αφαλό εχω ανάμεσα σε mottura pro και c 28 . Ειναι καλοί ? Ποιος ειναι καλύτερος ?

τι κλειδαρια σου κανει βρε φιλε δωρο που κλειδωνει αυτοματα ; 

γραψε μας μοντελο γιατι μεχρι τωρα μας εχεις γραψει μονο για κυλινδρους και τιποτα αλλο.

1 ώρα πριν, Asmodeus21 είπε

Τι ban να φάω επειδη πηρα 3 προσοφρες και επέλεξα μια από αυτές? για ποιο λόγο?

δεν αφορουσε εσενα το μηνυμα αλλα τον steel door. η παραθεση ειναι στο παληκαρι που εγραψε για S.D, οχι σ'εσενα :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mclein² είπε

τι κλειδαρια σου κανει βρε φιλε δωρο που κλειδωνει αυτοματα ; 

γραψε μας μοντελο γιατι μεχρι τωρα μας εχεις γραψει μονο για κυλινδρους και τιποτα αλλο.

δεν αφορουσε εσενα το μηνυμα αλλα τον steel door. η παραθεση ειναι στο παληκαρι που εγραψε για S.D, οχι σ'εσενα :D 

Λαθος μου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mclein² είπε

η πιο αξιοπιστη οσον αφορα τις βλαβες / φθορες & η πιο ανθεκτικη σε κανιβαλισμο (χτυπηματα της πορτας απο ρευμα αερα κλπ)

και μονο που μας ειπε οτι θα βαλει Α και εβαλε Α2, τρωει μπαν ! 

Δεν σε πιανω ακριβως!

Προφανως αναφερεσε σε παλιοτερη αναρτηση μελους που του ειπε πως θα του βαλει Χ κλειδαρια και τελικα του εβαλε Ψ.....(ο S.D).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Patrikeas είπε

Δεν σε πιανω ακριβως!

Προφανως αναφερεσε σε παλιοτερη αναρτηση μελους που του ειπε πως θα του βαλει Χ κλειδαρια και τελικα του εβαλε Ψ.....(ο S.D).

στον πιντουρικιο δεν ειναι που ελεγε θα σου βαλω οτι πραγματα θελεις ; 

εκεινος του ζητησε cisa και την τοποθετησε με ψευδη οτι ειναι cisa & τελικα ο πελατης ελυσε το διακοσμητικο κ ειδαμε οτι ειναι iseo...

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mclein² είπε

στον πιντουρικιο δεν ειναι που ελεγε θα σου βαλω οτι πραγματα θελεις ; 

εκεινος του ζητησε cisa και την τοποθετησε με ψευδη οτι ειναι cisa & τελικα ο πελατης ελυσε το διακοσμητικο κ ειδαμε οτι ειναι iseo...

Ναι το θυμαμαι το περιστατικο αλλα δεν θυμομουν ποιος το ειχε αναφερει.

Εσυ θα ορκιζοσουν οτι δεν το κανουν αλλοι;;😁

Ερωτηση: Οι κλειδαριες δεν εχουν χαραγμενο το σημα τους στο εναν πιρο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Patrikeas είπε

Ναι το θυμαμαι το περιστατικο αλλα δεν θυμομουν ποιος το ειχε αναφερει.

Εσυ θα ορκιζοσουν οτι δεν το κανουν αλλοι;;😁

Ερωτηση: Οι κλειδαριες δεν εχουν χαραγμενο το σημα τους στο εναν πιρο;;

δε γνωριζω. το μονο σιγουρο ειναι οτι οι περισσοτεροι κοροϊδευουν χωρις λεπτομερειες :D 

δεν εχουν ολες οι κλειδαριες χαραγμα. πχ παλιοτερα οι iseo δεν ειχε κανενα χαραγμα, το ιδιο και η securemme.

οσο μεγαλωνει η αντιγραφη απο κινα & τουρκια, τοσο περισσοτερη σημασια θα δινεται στη λεπτομερεια.

αντε να εξηγησεις ομως στο θειο μου τον 50αρη και στη μανα του την 75αρα οτι η θωρακισμενη τους εχει τα Α+Β+Γ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Xrhstos Tsip είπε

Να αλλάξω συνήθεια , αλλά νομίζω ότι οι 9 στους 10 δεν κλειδώνουν όταν ειναι μέσα στο σπίτι τους κατά τη διάρκεια της μέρας. Προς αποφυγή παρεξήγησης αναφέρομαι σε μηχανική κλειδαριά αυτόματου κλειδώματος και οχι σε ηλεκτρονική . Το αυτοκίνητο όταν φεύγω το κλειδώνω, όσο είμαι μέσα δεν το κλειδώνω , όπως και σχεδόν κανένας δεν το κλειδώνει. Για αυτό οι αυτοκινητοβιομηχανίες έβαλαν αυτόματο κλείδωμα στο αμάξι όταν οδηγάς.

Να κάνω μια ερώτηση για το nuki που αναφέρατε; Η απορία μου είναι η εξής : όταν ξεκλειδώνει την πόρτα τί συμβαίνει με την γλώσσα; Δεδομένου ότι η συντριπτική πλειοψηφία των πορτών δεν έχει πόμολο έξω, αναρωτιέμαι αν μπορεί κανείς να το χρησιμοποιει και για είσοδο. Kρατά την γλώσσα "συμπιεσμένη" προς τα μέσα και ανοιγεί η πορτά με απλό σπρώξιμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ατσαλένιος πόρτας είχε συμφωνήσει για Χ κλειδαριά και έβαλε από μόνος του χωρίς να ενημερώσει κανέναν Ψ κλειδαριά. Του είχα δώσει γραπτώς όλα τα χαρακτηριστικά της πόρτας  (σχέδιο, defender, κλειδαριά, κύλινδρος, πόμολο, χερούλι και τι χρώμα στο καθένα ξεχωριστά, για να μην γίνει λάθος!!!) Του είπα ότι δεν είμαι κανας άσχετος και ότι έχω κρατήσει και εγώ αντίγραφο του χαρτιού που του δίνω. Από ότι φάνηκε, στα π@π@ρι@ του. Ότι γουσταρε έκανε. 

Είχαμε συμφωνήσει να κοπεί απόδειξη Χ πόσο... Όταν, παρατήρησα την απόδειξη, έγραφε μικρότερο ποσό....

Μετά από 2-5 μέρες από την εγκατάσταση της πόρτας, ένας άλλος μάστορας έκανε ζημιά με ένα κομπρεσέρ στο ξύλο της πόρτας (άλλος από εκεί..) και πήρα μπροστά στον μάστορα τον Ατσαλένιο πόρτα για να μας πει τι θα στοιχήσει η αντικατάσταση του.... Τζάμπα είπε... Του είπα σίγουρα ε? Γιατί είναι εδώ ο μάστορας και ακούει... Ναι ξαναειπε. Εεε μαντέψτε... Μόλις το είδε άρχισε: εεεεε αυτό μωρέ είναι, θα το στοκαρουμε λίγο και όλα μια χαρά... Και για την αλλαγή ζητούσε λεφτά.

Τα συμπεράσματα δικά σας...

  • Thanks 1
  • Sad 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Ο Ατσαλένιος πόρτας είχε συμφωνήσει για Χ κλειδαριά και έβαλε από μόνος του χωρίς να ενημερώσει κανέναν Ψ κλειδαριά. Του είχα δώσει γραπτώς όλα τα χαρακτηριστικά της πόρτας  (σχέδιο, defender, κλειδαριά, κύλινδρος, πόμολο, χερούλι και τι χρώμα στο καθένα ξεχωριστά, για να μην γίνει λάθος!!!) Του είπα ότι δεν είμαι κανας άσχετος και ότι έχω κρατήσει και εγώ αντίγραφο του χαρτιού που του δίνω. Από ότι φάνηκε, στα π@π@ρι@ του. Ότι γουσταρε έκανε. 

Είχαμε συμφωνήσει να κοπεί απόδειξη Χ πόσο... Όταν, παρατήρησα την απόδειξη, έγραφε μικρότερο ποσό....

Μετά από 2-5 μέρες από την εγκατάσταση της πόρτας, ένας άλλος μάστορας έκανε ζημιά με ένα κομπρεσέρ στο ξύλο της πόρτας (άλλος από εκεί..) και πήρα μπροστά στον μάστορα τον Ατσαλένιο πόρτα για να μας πει τι θα στοιχήσει η αντικατάσταση του.... Τζάμπα είπε... Του είπα σίγουρα ε? Γιατί είναι εδώ ο μάστορας και ακούει... Ναι ξαναειπε. Εεε μαντέψτε... Μόλις το είδε άρχισε: εεεεε αυτό μωρέ είναι, θα το στοκαρουμε λίγο και όλα μια χαρά... Και για την αλλαγή ζητούσε λεφτά.

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Συμπερασμα:Καλες πορτες*/φερεγγυοτητα και αξιοπιστια σαν εταιρια στα ταρταρα!

*Με βασει τα σχεδια και στοιχεια που διαβαζουμε στο σαιτ του.(πρεπει να εχει να ενημερωθει καμια 10ετια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Patrikeas είπε

Συμπερασμα:Καλες πορτες*/φερεγγυοτητα και αξιοπιστια σαν εταιρια στα ταρταρα!

*Με βασει τα σχεδια και στοιχεια που διαβαζουμε στο σαιτ του.(πρεπει να εχει να ενημερωθει καμια 10ετια).

Του το είπα με όλο το θάρρος. Γιατί πίστευα ότι είναι κρίμα για την επιχείρηση του (μιας και νόμιζα ότι κάνει καλή δουλειά). Η απάντηση του: δεν έχω ανάγκη από τέτοια... Είμαι Χ χρόνια στην αγορά και ο κόσμος με ξέρει για την δουλειά μου και όχι για τις διαφημίσεις. Δεν χρειάζομαι τα φβ κτλπ....

  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

επειδή διαβάζω και άκρη δεν βγάζω θα ήθελα τη βοήθειά σας για best value for money προτάσεις με αποδεκτή ασφάλεια (για οικία) για πόρτα εισόδου πριν τα διαμερίσματα. Οπότε χρειάζομαι πόρτα εισόδου και απ ότι κατάλαβα καλό είναι να επιλέξω εγώ κλειδαριά; Επίσης ορισμένες πόρτες έχουν και πιστοποίηση 3,4,5 αυτή είναι αξιόπιστη; Με level 3 θα ήμουν ok ας πούμε;

Μου είπαν για ηλεκτρική κλειδαριά στα 750€ (που κλειδώνει μόνη της) αλλά επειδή είμαι άσχετος δεν ξέρω πόσα πρέπει να δώσω και τί να πάρω...οπότε θα με βοηθήσουν οι προτάσεις σας σε αυτό. Αυτές στις οποίες κλίνω περισσότερο είναι οι Dierre, αλλααά δεν αποκλείω και κάποια άλλη εταιρία...

Σας ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από getty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, taris είπε

Να κάνω μια ερώτηση για το nuki που αναφέρατε; Η απορία μου είναι η εξής : όταν ξεκλειδώνει την πόρτα τί συμβαίνει με την γλώσσα; Δεδομένου ότι η συντριπτική πλειοψηφία των πορτών δεν έχει πόμολο έξω, αναρωτιέμαι αν μπορεί κανείς να το χρησιμοποιει και για είσοδο. Kρατά την γλώσσα "συμπιεσμένη" προς τα μέσα και ανοιγεί η πορτά με απλό σπρώξιμο;

ναι, αυτη ειναι η συνηθισμενη χρηση.

ξεκλειδωμα, ειτε αφου πλησιασεις την πορτα μεσω bluetooth - ειτε μεσω εφαρμογης στο κινητο & πατημα κουμπιου/οθονης.

αφου ξεκλειδωσει, εχεις δυο ΠΡΟ-επιλογες : ειτε να τραβαει απευθειας τη γλωσσα για να μπορεις να μπεις ή να δωσεις access - ειτε να πρεπει να ξαναπατησεις απο το κινητο.

33 λεπτά πριν, getty είπε

Καλησπέρα σε όλους,

επειδή διαβάζω και άκρη δεν βγάζω θα ήθελα τη βοήθειά σας για best value for money προτάσεις με αποδεκτή ασφάλεια (για οικία) για πόρτα εισόδου πριν τα διαμερίσματα. Οπότε χρειάζομαι πόρτα εισόδου και απ ότι κατάλαβα καλό είναι να επιλέξω εγώ κλειδαριά; Επίσης ορισμένες πόρτες έχουν και πιστοποίηση 3,4,5 αυτή είναι αξιόπιστη; Με level 3 θα ήμουν ok ας πούμε;

Μου είπαν για ηλεκτρική κλειδαριά στα 750€ (που κλειδώνει μόνη της) αλλά επειδή είμαι άσχετος δεν ξέρω πόσα πρέπει να δώσω και τί να πάρω...οπότε θα με βοηθήσουν οι προτάσεις σας σε αυτό.

Σας ευχαριστώ

παρε μια οποιαδηποτε θωρακισμενη πορτα με μια αυτοματη κλειδαρια.

η αυτοματη κλειδαρια θα λεγεται x1r ή x-nova γιατι δυστυχως οι υπολοιπες ευρωπαϊκες επιλογες δεν αντιπροσωπευονται στην ελλαδα.

προσωπικα σε πορτα εισοδου που οδηγει σε αλλα διαμμερισματα / οροφους δε θα εδινα υπερβολικα χρηματα.

ουτε χρηματα για ομορφια - ουτε χρηματα για επενδυσεις & λαμαρινες ιδιαιτερες.

θεωρω αδιανοητο να ερθει καποιος να κοψει πορτες εισοδου σε οποιαδηποτε περιοχη της ελλαδος.

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...