Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Patrikeas είπε

Υγ.Στα σαιτ του παντως λεει πως εχεις την επιλογη της Axi,μηπως θελουν να ξεφορτωθουν τις Maxi;;

οχι, το σαιτ ειναι παλιο & δεν εισαγουν Axi οπως ειπα εδω και 2 χρονια :)

4 λεπτά πριν, tounion είπε

+ εγώ με πόρτα από το ίδιο κατάστημα, εγκατάσταση τέλος 2015, με iseo κλειδαριά γραναζωτη είμαι 

θενκιου !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, Patrikeas είπε

Υγ.Στα σαιτ του παντως λεει πως εχεις την επιλογη της Axi,μηπως θελουν να ξεφορτωθουν τις Maxi;;

Οχι ήταν σαφής στο τηλ. και στο email , δεν βάζουν πια την Axi και ώς αντικατάσταση της έχουν την Maxi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Asmodeus21 είπε

Η πόρτα είναι διπλής θωράκισης 1.2mm εξωτερικά και 1mm εσωτερικά , μαζί με ΦΠΑ και εγκατάσταση 1100ε , 3 έτη εγγύηση και πιστοποίηση κλάσης 5 από ΕΜΠ , αυτή τη προσφορά μου παρέδωσαν . Ζήτησα την Axi Home 3D αλλά μου είπαν δεν την βάζουν πια και η πιο καλή που έχουν είναι η Maxi Lock , οπότε δεν νομίζω ότι την τοποθετούν καθόλου πλέον την Axi

Σχεδον τα ιδια με την Αxi.

Απλα ρωτα τι κλειδαρια θα σου βαλουν,γιατι αν βαλει securreme,οπως αναφερθηκε,ειναι πολυ κατωτερη ακομα και απο iseo οπως λενε οι ειδικοι!

Και τι ντιφεντερ επισης,αν και δεν νομιζω πως ειναι και πολυ ευελικτος στο να δεχθει κατι αλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Patrikeas είπε

Σχεδον τα ιδια με την Αxi.

Απλα ρωτα τι κλειδαρια θα σου βαλουν,γιατι αν βαλει securreme,οπως αναφερθηκε,ειναι πολυ κατωτερη ακομα και απο iseo οπως λενε οι ειδικοι!

Και τι ντιφεντερ επισης,αν και δεν νομιζω πως ειναι και πολυ ευελικτος στο να δεχθει κατι αλλο!

Τους ρώτησα και περιμένω την απάντηση τους

Στη προσφορά λέει κλειδαριά Maxi Lock οπότε ίσως ο κύλινδρος έχει τη δική του κλειδαριά? ίσως λέω και μπαρούφες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Asmodeus21 είπε

Τους ρώτησα και περιμένω την απάντηση τους

Στη προσφορά λέει κλειδαριά Maxi Lock οπότε ίσως ο κύλινδρος έχει τη δική του κλειδαριά? ίσως λέω και μπαρούφες

o κυλινδρος ειναι ο maxi lock. η κλειδαρια & το defender θα ειναι κουκουρουκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, mclein² είπε

οχι πολλά...

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός; τον λάνσαρε το 2018 αν δεν κάνω λάθος, μέχρι σήμερα τι δεδομένα υπάρχουν για αυτόν; δηλαδή περιστατικά κλπ

Προσωπικά δεν μπορώ να βρω feedback στο ίντερνετ για τον MAXI LOCK

Επεξ/σία από Asmodeus21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Asmodeus21 είπε

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός; τον λάνσαρε το 2018 αν δεν κάνω λάθος, μέχρι σήμερα τι δεδομένα υπάρχουν για αυτόν; δηλαδή περιστατικά κλπ

προσωπικα γνωριζω οτι εχει παραβιαστει τον 1ο μηνα που βγηκε πορτα απ'το μαγαζι με μαξι λοκ και αυτο μου αρκει. 

(δειχνει οτι ειτε υπηρχε/υπαρχει inside info - είτε ο αφαλος δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο)

εκεινοι δεν το παραδεχονται και εγιναν σαν το Σιαμο γραφικοι : "φερε μου καποιον που ν'ανοιγει τον αφαλο".

η καταγγελια απο τη διαρρηξη υπαρχει κανονικα & εκτοτε υπαρχουν κι αλλα κρουσματα.

οχι πολλα για να πουμε οτι εγινε securemme k2 αλλα υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι να σου πω, αν δεν γνωρίζω τις λεπτομέρειες δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.

Το inside info πως μπορεί να ισχύει αφου τα κλειδιά έρχονται σφραγισμένα και δεν μπορεί να βγει άλλο; δηλαδή δεν αντίγραφονται;

τη τελευταία πρόταση δεν τη κατάλαβα

Επεξ/σία από Asmodeus21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Asmodeus21 είπε

τη τελευταία πρόταση δεν τη κατάλαβα

Εννοεί ότι δεν είναι τόσο μάπα όσο ο Κ2, αλλά παρόλα αυτά υπάρχουν καταγεγραμμένα περιστατικά διαρρήξεων.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάνεις δεν βγήκε να κράξει στο ίντερνετ; ρωτάω γιατί feedback δεν μπορώ να βρω στο ίντερνετ για το συγκεκριμένο κύλινδρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Asmodeus21 είπε

Και κάνεις δεν βγήκε να κράξει στο ίντερνετ; ρωτάω γιατί feedback δεν μπορώ να βρω στο ίντερνετ για το συγκεκριμένο κύλινδρο

Ποιός να κράξει?

Οι περισσότεροι είναι αδαείς με κυλίνδρους τύπου κ2, και όταν τύχει διάρρηξη πάνε και τους αλλάζουν με τους φτηνότερους που υπάρχουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Ποιός να κράξει?

Οι περισσότεροι είναι αδαείς με κυλίνδρους τύπου κ2, και όταν τύχει διάρρηξη πάνε και τους αλλάζουν με τους φτηνότερους που υπάρχουν. 

Αδαείς ναι, δεν θα πει μου διέρρηξαν το σπίτι και είχα MAXI LOCK, αλλά να βάλω πόρτα και να μπούνε στο μήνα, θα βγω και θα πω έβαλα πχ πόρτα μπαλωμένος και μπήκαν στο μήνα

Τέλος πάντων η επιλογή έγινε τώρα, τόσα χρόνια το διαμέρισμα έχει μια ξύλινη κλπ υπάρχει και το σκυλάκι μου (40 κιλά 😂) οπότε καλύτερα θα είναι τα πράγματα. Να βγάλω καμία 3 ετια και μετά αλλάζω το σετακι κλειδαριά και κύλινδρο

Απλά αναρωτιέμαι, σάπια κλειδαριά, σάπιο defender σάπιος κύλινδρος πως κατάφερε να πάρει πιστοποίηση από το πολυτεχνείο η πόρτα και πως έκανε ο τύπος όνομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Asmodeus21 είπε

Αδαείς ναι, δεν θα πει μου διέρρηξαν το σπίτι και είχα MAXI LOCK, αλλά να βάλω πόρτα και να μπούνε στο μήνα, θα βγω και θα πω έβαλα πχ πόρτα μπαλωμένος και μπήκαν στο μήνα

Τέλος πάντων η επιλογή έγινε τώρα, τόσα χρόνια το διαμέρισμα έχει μια ξύλινη κλπ υπάρχει και το σκυλάκι μου (40 κιλά 😂) οπότε καλύτερα θα είναι τα πράγματα. Να βγάλω καμία 3 ετια και μετά αλλάζω το σετακι κλειδαριά και κύλινδρο

Απλά αναρωτιέμαι, σάπια κλειδαριά, σάπιο defender σάπιος κύλινδρος πως κατάφερε να πάρει πιστοποίηση από το πολυτεχνείο η πόρτα και πως έκανε ο τύπος όνομα

οταν καποιον τον κλεβουν κ απευθυνεται στον κλειδαρα ή τον πορτά ή τον αλουμινα που του εφτιαξε το συστημα, εκεινος κανει το κοροϊδο και μπορει να επικαλεστει ακομη και το θεο ηλιο...

κανεις δε ψαχνει να δει γιατι ανοιγει ο maxi lock ? γιατι ανοιγει ο r50 ? γιατι ανακαλυφθηκε ο stealth ? γιατι προχωραμε σε αυτοματα & κρυφα συστηματα ?

η πιστοποιηση του πολυτεχνειου σε ποιο θεμα εχει δοθει ; στην αντοχη σε σεισμους ; στην αντοχη σε προσκρουση τανκς ; σε απαραβιαστη κλειδαρια ; 

οσο για το ονομα...και ο μυλωνας εχει 150 ενεχυροδανειστηρια & ο μαρινακης τον ολυμπιακο και εχουν ονομα. σε ποιους λεει κατι το ονομα & ποιο συνειρμο ακολουθουν ; 

διοτι εσυ ας πουμε που εισαι ενας απλος πολιτης, ασχετος με το θεμα, ειδες γκλαμουρ - φωτα - ταμπελες - διαφημισεις -> τσακ, πηγες εκει και σε επεισε.

εσυ ακολουθως της επιλογης σου, ψαχτηκες ενω επρεπε να το κανεις νωριτερα. ε, προφανως δεν τα πηγες καλα στον τομεα του scouting. ευχομαι να εισαι τυχεροτερος και να μη συμβει ποτέ τιποτα.

Υγ - περασαν 10 χρονια δηθεν κρισης κ ακομη ο ελληνας ψαχνει λαθος. σε αλλα 10 μπορει να εχει μαθει να διαλεγει...

24 λεπτά πριν, Asmodeus21 είπε

Και κάνεις δεν βγήκε να κράξει στο ίντερνετ; ρωτάω γιατί feedback δεν μπορώ να βρω στο ίντερνετ για το συγκεκριμένο κύλινδρο

εδω ο αλλος κλειδωνεται εξω απ'το σπιτι του και καλει τηλεφωνο που βρισκει σε καδο....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...