Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Camal είπε

Εννοείς Disec MAG3G , σωστά;

Αυτός όμως έρχεται με 2 κλειδιά. Αν θέλω κι άλλο τι γίνεται;

nope.

Omega Plus + MRM10800 (πρωην σκορπιος). Ερχεται με 2 ή 3 μαγνητακια.

εναλλακτικα, κλειδαρια κυλινδρου + mrm29 / mrm23 / mag3g / mag4g / mg3551

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, swayback είπε

Ναι. Συνδυάζεις τα πλεονεκτήματα ενός καλού μαγνητικού (με 3 μαγνητάκια εσωτερικά) και την αντοχή ενός πολύ ενισχυμένου defender.

Όμως, ένα τέτοιο σενάριο, κοστίζει από 230€ έως 300€ περίπου. Πέραν του ότι είναι παρανοϊκό ποσό για defender, αν κάποιος θέλει ντε και καλά ότι καλύτερο υπάρχει, σε αυτά τα λεφτά, θα προτιμούσα να δοκιμάσω το Geminy.

Ή αλλιώς θα έπαιρνα το MAG3G στα 150~170€ και δεν θα ασχολούμουν άλλο. Μπορεί το MAG3G να μην είναι τόσο ενισχυμένο όσο το Diamond ή το CLS5, αλλά μην τρελαθούμε, η χρήση τροχού με σκοπό το κόψιμο του defender, είναι ιδιαίτερα σπάνια νομίζω. Και το τρύπημα του MAG3G, είναι πολύ δύσκολο ακόμα και με ποτηροτρύπανο καρβιδίου και δυνατό τρυπάνι.

Αυτό το ποτηροτρύπανο είναι μετάλλου; Για μπετού/τοιχοποιίας μοιάζει. Του μετάλλου δεν είναι τόσο χοντρό, και έχει περισσότερα δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, petasis είπε

Αυτό το ποτηροτρύπανο είναι μετάλλου; Για μπετού/τοιχοποιίας μοιάζει. Του μετάλλου δεν είναι τόσο χοντρό, και έχει περισσότερα δόντια.

Μάλλον ξεγελάει η μικρή διάμετρος. Αυτό στο βίντεο δεν είναι πάνω από 25mm (παράδειγμα) ενώ σε μεγαλύτερης διαμέτρου είναι εμφανής η διαφορά.. Στα μπετού είναι ακόμη πιο αραιά όπως λες αλλά είναι και διαφορετικά σχεδιασμένα. Συνήθως ή θα έχουν μεγάλα κενά και λίγα δόντια ή περισσότερα δόντια και καθόλου κενά.

Αλλά υπάρχουν και πιο λεπτά και με αρκετά περισσότερα δόντια, όπως τα Diablo ή τα αντίστοιχα lenox. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xrist0s4 είπε

Aφαλο για πόρτα αλουμινίου γύρω στα 70 € ποιόν μου προτείνετε ;

EVVA EPS. 

Η πόρτα έχει κλειδαριά 3 σημείων ή κλειδώνει μόνο στη μέση; Κάποια φωτογραφία θα βοηθούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xrist0s4 είπε

Aφαλο για πόρτα αλουμινίου γύρω στα 70 € ποιόν μου προτείνετε ;

evva eps / agb 9000 / astral s / winkhaus n-tra / astral tekno pro

εξαρταται τη διασταση & αν υπαρχει κλειδαρια 3 ή περισσοτερων σημειων...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, νοικιάζω και έχω μάλλον κινεζικη πόρτα που έχει κάτι κλειδιά που έχουν κουρμπα από τη μια μεριά. Είναι δλδ κάπως καμπυλωτα. Να φανταστώ είναι της πλάκας ο αφαλός, σωστά; Επίσης δεν μπορούν να μου βγάλουν αντίγραφα γιατί θέλει άλλο μηχάνημα λόγω καμπυλότητας και ένας που μπορεί ζητάει 10€ το κλειδί. Επειδή χρειάζομαι 2, σκέφτομαι να αλλάξω τον αφαλο. Υπάρχει κάποια οικονομική και σχετικά ασφαλής επιλογή γύρω στο 50ρικο? Θεσσαλονίκη είμαι, ευχαριστω πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, vins είπε

Καλημέρα παιδιά, νοικιάζω και έχω μάλλον κινεζικη πόρτα που έχει κάτι κλειδιά που έχουν κουρμπα από τη μια μεριά. Είναι δλδ κάπως καμπυλωτα. Να φανταστώ είναι της πλάκας ο αφαλός, σωστά; Επίσης δεν μπορούν να μου βγάλουν αντίγραφα γιατί θέλει άλλο μηχάνημα λόγω καμπυλότητας και ένας που μπορεί ζητάει 10€ το κλειδί. Επειδή χρειάζομαι 2, σκέφτομαι να αλλάξω τον αφαλο. Υπάρχει κάποια οικονομική και σχετικά ασφαλής επιλογή γύρω στο 50ρικο? Θεσσαλονίκη είμαι, ευχαριστω πολύ

φωτογραφια της πορτας ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, swayback είπε

EVVA EPS. 

Η πόρτα έχει κλειδαριά 3 σημείων ή κλειδώνει μόνο στη μέση; Κάποια φωτογραφία θα βοηθούσε.

3ων σημείων ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, xrist0s4 είπε

3ων σημείων ειναι

οποτε μπορεις να τοποθετησεις οτι θελεις και να εχει νοημα !

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vins είπε

Καλημέρα παιδιά, νοικιάζω και έχω μάλλον κινεζικη πόρτα που έχει κάτι κλειδιά που έχουν κουρμπα από τη μια μεριά. Είναι δλδ κάπως καμπυλωτα. Να φανταστώ είναι της πλάκας ο αφαλός, σωστά; Επίσης δεν μπορούν να μου βγάλουν αντίγραφα γιατί θέλει άλλο μηχάνημα λόγω καμπυλότητας και ένας που μπορεί ζητάει 10€ το κλειδί. Επειδή χρειάζομαι 2, σκέφτομαι να αλλάξω τον αφαλο. Υπάρχει κάποια οικονομική και σχετικά ασφαλής επιλογή γύρω στο 50ρικο? Θεσσαλονίκη είμαι, ευχαριστω πολύ

Με αφορμη τους κινεζικους κυλινδρους με το κλειδι που μοιαζει με χαμογελο, θυμηθηκα πως ειχα δει τον yuesa 750. Το αξιο λόγου σε αυτόν τον κύλινδρο ειναι πως ειναι free spinning αρα θεωρητικα δεν μπορεις να βαλεις πιεση και να κανεις pick.
http://en.yuemalock.com/en_products/showproduct.php?lang=en&id=1594

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, ghostrider είπε

Με αφορμη τους κινεζικους κυλινδρους με το κλειδι που μοιαζει με χαμογελο, θυμηθηκα πως ειχα δει τον yuesa 750. Το αξιο λόγου σε αυτόν τον κύλινδρο ειναι πως ειναι free spinning αρα θεωρητικα δεν μπορεις να βαλεις πιεση και να κανεις pick.
http://en.yuemalock.com/en_products/showproduct.php?lang=en&id=1594

αν υπαρχει μια μακρια καρφιτσα κ ακουμπας το ροτορακι στο μεσο του κυλινδρου, δε θα μπορει να γυρισει ολο μαζι πακετο ;;;

ωραια θα ηταν να μπορουσαμε να φερουμε εναν 60αρη κυλινδρο για τεστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Geo νομιζω μια εποχη το ειχα δει ebay καπου 50-60 ευρω. τωρα εχουν βγαλει τον 760. δεν νομιζω να ειχε καμια προστασια απο τρυπημα η αλλα ομορφα.

αναρωτιεμε ομως αν εφτασε κανας τετοιος κυλινδρος εδω ελλαδα μεσω chinatown. ειναι σιγουρο πως για τον μεσο κλεφτη θα ηταν μια μεγαλη εκπληξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ghostrider είπε

Geo νομιζω μια εποχη το ειχα δει ebay καπου 50-60 ευρω. τωρα εχουν βγαλει τον 760. δεν νομιζω να ειχε καμια προστασια απο τρυπημα η αλλα ομορφα.

αναρωτιεμε ομως αν εφτασε κανας τετοιος κυλινδρος εδω ελλαδα μεσω chinatown. ειναι σιγουρο πως για τον μεσο κλεφτη θα ηταν μια μεγαλη εκπληξη.

θα το ψαξω λιγο γιατι μου κανει εντυπωση αν δε γυριζει ακομη κι αν πιεσω το σταυρό μεσα στο κεντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.
Σκέφτομαι να αλλάξω την παραδοσιακή κλειδαριά σιδερένιας εξώπορτας αυλής με μια ηλεκτρική, σαν αυτές που έχουν στις εξώπορτες πολυκατοικιών που είναι μονιμα κλειδωμένες κ με ηλεκτρικό ρεύμα (μπζζζζ) ή χειροκίνητα με κλειδί ανοίγουν στιγμιαία. Fail secure δηλαδή. Σε συνδυασμό με sonoff να την κάνω smart lock. 
Γνωρίζει κανείς καμιά αξιόπιστη fail secure κλειδαριά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...