Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

 CISA διπλής "ενέργειας" ανοίγει και με το κλειδί από πίσω 

Το ξέρω ότι νορμάλ ανοίγει και με το κλειδί από πίσω, η ερώτηση μου είναι αν μπορεί κάποιος να την διαρρήξει και πιο εύκολα αν το κλειδί είναι πάνω.

 

15 ώρες πριν, GeoMak7 είπε

καλο ειναι να μην υπαρχουν κλειδια. εχουμε 2-3 κρουσματα που ανοιξαν με το κλειδι, μεσω του ματιου της πορτας. (διαρρηκτικα τυπου αυτοκινητου)!

Ευχαριστώ. Ενδιαφέρομαι για μια Nuki smart lock, όμως με ανησυχεί το γεγονός πως το κλειδί πρέπει να είναι μονίμως πάνω στην πόρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, red7genius είπε

Το ξέρω ότι νορμάλ ανοίγει και με το κλειδί από πίσω, η ερώτηση μου είναι αν μπορεί κάποιος να την διαρρήξει και πιο εύκολα αν το κλειδί είναι πάνω.

Ευχαριστώ. Ενδιαφέρομαι για μια Nuki smart lock, όμως με ανησυχεί το γεγονός πως το κλειδί πρέπει να είναι μονίμως πάνω στην πόρτα.

δεν ειναι ουτε πιο ευκολο, ουτε πιο δυσκολο. στις κλειδαριες χρηματοκιβωτιου ειναι πιο ευκολο γιατι μπορει να πιαστει η μυτη του κλειδιου & να το γυρισεις.

η ανησυχια δεν καταλαβαινω πως προκυπτει. το νουκι ειναι (σαν) ενα τεραστιο κελυφος που θα καλυψει σχεδον 2/3 του διακοσμητικου της πορτας μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GeoMak7 είπε

δεν ειναι ουτε πιο ευκολο, ουτε πιο δυσκολο. στις κλειδαριες χρηματοκιβωτιου ειναι πιο ευκολο γιατι μπορει να πιαστει η μυτη του κλειδιου & να το γυρισεις.

η ανησυχια δεν καταλαβαινω πως προκυπτει. το νουκι ειναι (σαν) ενα τεραστιο κελυφος που θα καλυψει σχεδον 2/3 του διακοσμητικου της πορτας μεσα.

Η προηγούμενη που είχα ήταν χρηματοκιβωτίου αρκετά παλιά. Τώρα νομίζω έχω αυτή :

image.png.fdc61ede0fa5f42d6f4561c3cdb09f07.png

 

Τουλάχιστον το κλειδί είναι ίδιο (πιθανόν να μην παίζει ρόλο) και η υποδοχή του κλειδιού είναι αριστερά. Νομίζω είναι το CISA Astral S.

Η ανησυχία προκύπτει αφενός γιατί δεν γνωρίζω και πολλά για κλειδαριές και αφετέρου φαντάζομαι όλοι έχουν ακούσει το "μην αφήνεις τα κλειδιά πίσω από την πόρτα, θα στην ανοίξουν πιο εύκολα". Γι αυτό θα έλεγα ότι είμαι σκεπτικός για την Nuki.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, red7genius είπε

Η προηγούμενη που είχα ήταν χρηματοκιβωτίου αρκετά παλιά. Τώρα νομίζω έχω αυτή :

image.png.fdc61ede0fa5f42d6f4561c3cdb09f07.png

Τουλάχιστον το κλειδί είναι ίδιο (πιθανόν να μην παίζει ρόλο) και η υποδοχή του κλειδιού είναι αριστερά. Νομίζω είναι το CISA Astral S.

Η ανησυχία προκύπτει αφενός γιατί δεν γνωρίζω και πολλά για κλειδαριές και αφετέρου φαντάζομαι όλοι έχουν ακούσει το "μην αφήνεις τα κλειδιά πίσω από την πόρτα, θα στην ανοίξουν πιο εύκολα". Γι αυτό θα έλεγα ότι είμαι σκεπτικός για την Nuki.

ο κυλινδρος πρεπει να ειναι διπλης ενεργειας για να μπει το νουκι αλλιως καποια στιγμη θα μπλοκαρει. (αργα ή γρηγορα)!

αν εχεις astral s, σιγουρεψου οτι ειναι διπλης ενεργειας πριν κανεις τοποθετηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GeoMak7 είπε

ο κυλινδρος πρεπει να ειναι διπλης ενεργειας για να μπει το νουκι αλλιως καποια στιγμη θα μπλοκαρει. (αργα ή γρηγορα)!

αν εχεις astral s, σιγουρεψου οτι ειναι διπλης ενεργειας πριν κανεις τοποθετηση.

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι ο Astral S, 100% είναι διπλής ενέργειας, δοκιμασμένο!

Τι εννοείς θα μπλοκάρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, pintourikio είπε

@swayback

Το Mg3551 extended μαζί με ένα diamond ή ένα cls5 θεωρείται ότι πιο τοπ? ή υπάρχει κάτι άλλο που δεν ξέρω? 

Ναι. Συνδυάζεις τα πλεονεκτήματα ενός καλού μαγνητικού (με 3 μαγνητάκια εσωτερικά) και την αντοχή ενός πολύ ενισχυμένου defender.

Όμως, ένα τέτοιο σενάριο, κοστίζει από 230€ έως 300€ περίπου. Πέραν του ότι είναι παρανοϊκό ποσό για defender, αν κάποιος θέλει ντε και καλά ότι καλύτερο υπάρχει, σε αυτά τα λεφτά, θα προτιμούσα να δοκιμάσω το Geminy.

Ή αλλιώς θα έπαιρνα το MAG3G στα 150~170€ και δεν θα ασχολούμουν άλλο. Μπορεί το MAG3G να μην είναι τόσο ενισχυμένο όσο το Diamond ή το CLS5, αλλά μην τρελαθούμε, η χρήση τροχού με σκοπό το κόψιμο του defender, είναι ιδιαίτερα σπάνια νομίζω. Και το τρύπημα του MAG3G, είναι πολύ δύσκολο ακόμα και με ποτηροτρύπανο καρβιδίου και δυνατό τρυπάνι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, red7genius είπε

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι ο Astral S, 100% είναι διπλής ενέργειας, δοκιμασμένο!

Τι εννοείς θα μπλοκάρει;

αν δεν ειναι διπλης, θα δουλευει για λιγο και μετα θα κολλησει σε σημειο που δε θ'ανοιγει.

31 λεπτά πριν, swayback είπε


Όμως, ένα τέτοιο σενάριο, κοστίζει από 230€ έως 300€ περίπου. Πέραν του ότι είναι παρανοϊκό ποσό για defender, αν κάποιος θέλει ντε και καλά ότι καλύτερο υπάρχει, σε αυτά τα λεφτά, θα προτιμούσα να δοκιμάσω το Geminy.

Ή αλλιώς θα έπαιρνα το MAG3G στα 150~170€ και δεν θα ασχολούμουν άλλο. Μπορεί το MAG3G να μην είναι τόσο ενισχυμένο όσο το Diamond ή το CLS5, αλλά μην τρελαθούμε, η χρήση τροχού με σκοπό το κόψιμο του defender, είναι ιδιαίτερα σπάνια νομίζω. Και το τρύπημα του MAG3G, είναι πολύ δύσκολο ακόμα και με ποτηροτρύπανο καρβιδίου και δυνατό τρυπάνι.



Να υπαρχει και η αναλογη πορτα βεβαιως-βεβαιως...γιατι αμα εχεις πορτα των 500-700 ευρω, τοτε πετας λεφτα στο τζακι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εμένα. Θα ήθελα την γνωμη σας...σε πόρτα  Bal....nos με κλειδαριά τύπου χρηματοκιβωτίου τι θα προτείνατε;

Προσφορά από την εταιρεία μου προτείνει τις παρακάτω:

 

ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ  MAXI LOCK                                    350  € / τμχ.

ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥ ΜΕ ΓΡΑΝΑΖΙ ΓΙΑ ΑΘΟΡΥΒΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΕ 18 ΠΙΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΠΑΡΑ ΜΑΓΓΑΝΙΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΣΠΑΣΙΜΑΤΟΣ.

ΚΛΕΙΔΙΑ ΥΨΙΣΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ

ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ  DEFENDER ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΣΕ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΙΑΡΡΗΞΗΣ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ

 

ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ  FIAM  ISEO – R50                             300  € / τμχ.

ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥ ΜΕ ΓΡΑΝΑΖΙ ΓΙΑ ΑΘΟΡΥΒΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΕ 5 ΚΛΕΙΔΙΑ ΥΨΙΣΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΩΔΙΚΟ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ.

ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ  DEFENDER ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΣΕ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΙΑΡΡΗΞΗΣ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ

ΕΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ. ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΘΕ ΚΛΕΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ 15 €.

 

ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ  FIAM  ISEO – R6                             250  € / τμχ.                   

ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥ ΜΕ ΓΡΑΝΑΖΙ ΓΙΑ ΑΘΟΡΥΒΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΕ 5 ΚΛΕΙΔΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ  DEFENDER ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΣΕ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΙΑΡΡΗΞΗΣ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ

 

ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΕΝΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Stefiou είπε

Καλημέρα και από εμένα. Θα ήθελα την γνωμη σας...σε πόρτα  Bal....nos με κλειδαριά τύπου χρηματοκιβωτίου τι θα προτείνατε;

Προσφορά από την εταιρεία μου προτείνει τις παρακάτω:

ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ  MAXI LOCK                                    350  € / τμχ.

ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥ ΜΕ ΓΡΑΝΑΖΙ ΓΙΑ ΑΘΟΡΥΒΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΕ 18 ΠΙΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΠΑΡΑ ΜΑΓΓΑΝΙΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΣΠΑΣΙΜΑΤΟΣ.

ΚΛΕΙΔΙΑ ΥΨΙΣΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ

ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ  DEFENDER ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΣΕ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΙΑΡΡΗΞΗΣ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ

ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ  FIAM  ISEO – R50                             300  € / τμχ.

ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥ ΜΕ ΓΡΑΝΑΖΙ ΓΙΑ ΑΘΟΡΥΒΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΕ 5 ΚΛΕΙΔΙΑ ΥΨΙΣΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΩΔΙΚΟ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ.

ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ  DEFENDER ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΣΕ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΙΑΡΡΗΞΗΣ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ

ΕΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ. ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΘΕ ΚΛΕΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ 15 €.

ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ  FIAM  ISEO – R6                             250  € / τμχ.                   

ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥ ΜΕ ΓΡΑΝΑΖΙ ΓΙΑ ΑΘΟΡΥΒΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΜΕ 5 ΚΛΕΙΔΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ  DEFENDER ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΣΕ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΙΑΡΡΗΞΗΣ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ

ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΕΝΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

οι προσφορες αφορουν 2πλη υφισταμενη κλειδαρια mottura ή μονή ; 

και γιατι να πας εκει κι οχι σε εναν οποιοδηποτε κλειδαρα ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διπλή, με το δεύτερο κλειδί από κάτω, εάν εννοείς αυτό.

Έθεσα την ίδια εταιρεία σαν πρώτη επιλογή-βάση. Θα απευθυνθώ άμεσα και σε κλειδαρά να μάθω τιμές και τι άλλο παίζει.

Τα 350€ είναι Οκ για αυτή την κλειδαριά ή υπάρχουν καλύτερες επιλογές σε αυτά τα λεφτά; Δε γνωρίζω αρκετά πράγματα...

 

Επεξ/σία από Stefiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Stefiou είπε

Διπλή, με το δεύτερο κλειδί από κάτω, εάν εννοείς αυτό.

Έθεσα την ίδια εταιρεία σαν πρώτη επιλογή-βάση. Θα απευθυνθώ άμεσα και σε κλειδαρά να μάθω τιμές και τι άλλο παίζει.

Τα 350€ είναι Οκ για αυτή την κλειδαριά ή υπάρχουν καλύτερες επιλογές σε αυτά τα λεφτά; Δε γνωρίζω αρκετά πράγματα...

νομιζω οτι ειναι αρκετα ακριβες οι τιμες / ισως το σεναριο με το R6 να ειναι κομπλε η τιμη..

δεδομενο 1 = κλειδαρια ειναι η iseo μονου συστηματος μπλοκαρισματος.

δεδομενο 2 = κυλινδρος που προτεινεται / και οι 3 παραβιασμενοι εδω και καιρο & σε αρκετα μερη της Αττικης (που γνωριζω προσωπικα).

δεδομενο 3 = defender σφερικο απλό των 16€

Επεξ/σία από GeoMak7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή και την Maxi Lock που διαφημίζει σαν τελευταίας τεχνολογίας κλειδαριά την έχουν ήδη παραβιάσει;

GeoMak7 τι θα πρότεινες εσύ;

Υποθέτω πως έχεις γνώσεις ή ασχολείσαι με αυτά από τα σχόλια σου που διαβάζω, γι' αυτό και σε ρωτάω.

Επεξ/σία από Stefiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Stefiou είπε

Δηλαδή και την Maxi Lock που διαφημίζει σαν τελευταίας τεχνολογίας κλειδαριά την έχουν ήδη παραβιάσει;

GeoMak7 τι θα πρότεινες εσύ;

Υποθέτω πως έχεις γνώσεις από τα σχόλια σου που διαβάζω γι' αυτό και σε ρωτάω.

με το που βγηκε στην αγορα, ανοιξαν 2 οικιες τον επομενο μηνα στο Π.Φαληρο. (μπηκαν με την πορτα πακετο).

οι τιμες αφορουν ιντερνετικα καταστηματα + κλειδαραδες αττικης :

Omega Plus + Disec Bd10800, θα τα βρεις απο 280€ / Omega Plus + Disec MRM10800 (2 μαγνητικα κλειδια), θα τα βρεις απο 320€

Los Balomenos + MRM29 (3 μαγνητικα κλειδια) + WinkHaus N-Tra (5 κλειδια), θα τα βρεις απο 280€

Los Balomenos + MRM29 (3 μαγνητικα κλειδια) + Agb DCK (5 κλειδια), θα τα βρεις απο 280€

και μπορουν να υπαρξουν και καλυτεροι κυλινδροι με ή χωρις μαγνητικο defender / σε υψηλοτερες τιμες.

 

Επεξ/σία από GeoMak7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/5/2019 στις 3:18 ΜΜ, GeoMak7 είπε

μιλησες για defender, οποτε εκει πηγαινε η απαντηση σχετικα με τη ροζετα.

το μπατζετ ειναι οκ για σκετη κλειδαρια + μαγγανιο + ροζετες. με αγορα, εχεις ρεστα / και με τοποθετηση εχεις παλι ρεστα αλλα λιγοτερα.

ηλεκτροπυρος ανοιγει με οτι θες. tag, card, fingerprint, remote...

Έχω σχεδόν κατασταλάξει στην Omega Plus και ίσως αργότερα βάλω και defender Geminy. Τώρα είδα και κάποιες ηλεκτρονικές κλειδαριές όπως η e-ternal. Τι γνώμη έχετε;

Είναι πιο ακριβή λύση αλλά είπα να ανεβάσω το μπατζετ αν και εφόσον αξίζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Camal είπε

Έχω σχεδόν κατασταλάξει στην Omega Plus και ίσως αργότερα βάλω και defender Geminy. Τώρα είδα και κάποιες ηλεκτρονικές κλειδαριές όπως η e-ternal. Τι γνώμη έχετε;

Είναι πιο ακριβή λύση αλλά είπα να ανεβάσω το μπατζετ αν και εφόσον αξίζει.

η πορτα που μας εδειξες δε δικαιολογει κοστος για geminy. 

δεν εχω βρει τροπο ανοιγματος της e-ternal για εκτακτη αναγκη περαν του ξηλωματος της κασας.

αν μπορει ν'απαντησει ο αντιπροσωπος & οι πωλητες τους για το πως μπαινεις / βγαινεις σε εκτακτες περιπτωσεις, ειμαι υπερ του συστηματος γιατι απλά δε φαινεται !

απ'οσο καταλαβα εισαι Θεσσαλονικη. αν ναι, σε τοσο κακη περιοχη μενεις και θελεις τετοια συστηματα σε συνδιασμο ή απλα εισαι πολυ φοβισμενος ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...