Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Menelaos83 είπε

Εμενα παντως τον παραγωγικο οταν τον ειχαν φερει 2 ατομα απο σκαλες στον 4ο οροφο τον ανεβασαν.

Ναι άμα ήταν τίποτα γυμνασμένοι ντουκια προφανώς θα την πάνε, ο μέσος άνθρωπος η και μεταφορέας που δεν είναι ντουκι έχει αρκετή δυσκολία να μεταφέρει 50 κιλά κατά μέσο όρο από σκάλες, μέχρι 20-30 είναι ανεκτό. Σε εμάς σε μετακόμιση παλιά 6 άτομα είχανε κατεβάσει πιάνο 250 - 300 κιλά από σκάλα αλλά τους βγήκε το λάδι μετά. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Ποια η άποψη των ειδικών για αγορά κυλίνδρου διπλής ενέργειας "Κύλινδρος Ασφαλείας Yale Y2s με Σύστημα Διπλής Ενέργειας Break Secure";

https://www.skroutz.gr/s/29407187/Κύλινδρος-Ασφαλείας-Yale-Y2s-με-Σύστημα-Διπλής-Ενέργειας-Break-Secure-64mm-32x32-Nickel.html

Καποια άλλη πρόταση αλλά δεν θα ήθελα να ανέβω παρά πολύ σε τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, σε σπίτι το οποίο θα νοικιάσω, θέλω να αλλάξω αφαλό. Αυτή που έχει τώρα είδα ότι είναι 75mm.

Γενικά δεν έχω θέμα, αλλά επειδή μέσα υπάρχουν πράγματα αξίας θα ήθελα να υπάρχει μια Α ασφάλεια. Οπότε τι αφαλό θα προτείνατε; Εγώ πριν μπω στο θέμα και να αρχίσω να διαβάζω είχα κατασταλάξει στον Mauer Elite 2 Red Line με break secure. Καταλαβαίνω ότι είναι αντιγράψιμο, αλλά σκέφτηκα ότι είναι λίγο τραβηγμένο.

Τι προτείνετε; Έλεγα να μην ξεπεράσω τα 60-70, αλλά εδώ βλέπω προτάσεις 120+.

χρειάζεται να αλλάξω και κάτι ακόμα; 

 

 

239700145_370250024559545_2043425148726126692_n.jpg

IMG_2685.jpg

IMG_2686.jpg

Επεξ/σία από Romanzo Criminale
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Romanzo Criminale είπε

Καλησπέρα, σε σπίτι το οποίο θα νοικιάσω, θέλω να αλλάξω αφαλό. Αυτή που έχει τώρα είδα ότι είναι 75mm.

Γενικά δεν έχω θέμα, αλλά επειδή μέσα υπάρχουν πράγματα αξίας θα ήθελα να υπάρχει μια Α ασφάλεια. Οπότε τι αφαλό θα προτείνατε; Εγώ πριν μπω στο θέμα και να αρχίσω να διαβάζω είχα κατασταλάξει στον Mauer Elite 2 Red Line με break secure. Καταλαβαίνω ότι είναι αντιγράψιμο, αλλά σκέφτηκα ότι είναι λίγο τραβηγμένο.

Τι προτείνετε; Έλεγα να μην ξεπεράσω τα 60-70, αλλά εδώ βλέπω προτάσεις 120+.

χρειάζεται να αλλάξω και κάτι ακόμα; 

 

 

239700145_370250024559545_2043425148726126692_n.jpg

IMG_2685.jpg

 

κανονικα θα επρεπε να αλλαξεις κ την κλειδαρια σε γραναζωτη & το defender.

θεωρω οτι ο ιδιοκτητης δε συμμετεχει οποτε την κλειδαρια την προσπερνας, οταν κολλησει/χαλασει την πληρωνει μαζι με το ανοιγμα.

κυλινδρο μπορεις να παρεις σοβαροτερο μεχρι τα 100€ (winkhaus o-ntra, mottura champions pro, agb dck, evva eps κλπ)

defender θα αλλαζα στη θεση σου εαν η περιοχη ειναι δυσκολη (ζωγραφου, παγκρατι, γαλατσι, εξαρχεια κλπ). εαν εισαι ομως καπου σχετικα κυριλλε κ ησυχα, τοτε μην το αλλαξεις κ με δεδομενο οτι δεν πληρωνει τιποτα ο ιδιοκτητης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, mclein² είπε

κανονικα θα επρεπε να αλλαξεις κ την κλειδαρια σε γραναζωτη & το defender.

θεωρω οτι ο ιδιοκτητης δε συμμετεχει οποτε την κλειδαρια την προσπερνας, οταν κολλησει/χαλασει την πληρωνει μαζι με το ανοιγμα.

κυλινδρο μπορεις να παρεις σοβαροτερο μεχρι τα 100€ (winkhaus o-ntra, mottura champions pro, agb dck, evva eps κλπ)

defender θα αλλαζα στη θεση σου εαν η περιοχη ειναι δυσκολη (ζωγραφου, παγκρατι, γαλατσι, εξαρχεια κλπ). εαν εισαι ομως καπου σχετικα κυριλλε κ ησυχα, τοτε μην το αλλαξεις κ με δεδομενο οτι δεν πληρωνει τιποτα ο ιδιοκτητης.

Όχι δε θα συμμετέχει και δε νομίζω να πληρώσει ποτέ κλειδαρά 😜

Γενικά δεν έχει θέματα η εδώ περιοχή (Νέο Ψυχικό), οπότε θα παίξω με κύλινδρο μόνο (EVVA EPS). Αυτό που συγκράτησα είναι ότι αξίζουν όσοι έχουν πατέντα και αντικλείδια βγαίνουν μόνο σε εργοστάσια γιατί για τα αλλά μου είπε κλειδαράς (χωρίς σχόλια παρακαλώ) ότι αν σκάσει γνωστός θα του βγάλει και χωρίς κάρτα. Απλώς ο κάθε ένας μου λέει τα δικά του και προτίμησα να αφιερώσω λίγο χρόνο και να το ψάξω και εγώ με τη συμβολή του ποστ.

Επεξ/σία από Romanzo Criminale
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Romanzo Criminale είπε

Όχι δε θα συμμετέχει και δε νομίζω να πληρώσει ποτέ κλειδαρά 😜

Γενικά δεν έχει θέματα η εδώ περιοχή (Νέο Ψυχικό), οπότε θα παίξω με κύλινδρο μόνο. Αυτό που συγκράτησα είναι ότι αξίζουν όσοι έχουν πατέντα και αντικλείδια βγαίνουν μόνο σε εργοστάσια γιατί για τα αλλά μου είπε κλειδαράς (χωρίς σχόλια παρακαλώ) ότι αν σκάσει γνωστός θα του βγάλει και χωρίς κάρτα. Απλώς ο κάθε ένας μου λέει τα δικά του και προτίμησα να αφιερώσω λίγο χρόνο και να το ψάξω και εγώ με τη συμβολή του ποστ.

οταν μπλοκαρει η πορτα θα πληρωσει. ειτε φιλικα - ειτε εχθρικα. αν ειναι πασχα ή χριστουγεννα...σιγουρα φιλικοτατα :D

παρε ενα σοβαρο κυλινδρο πατενταρισμενο ή μη κ κανεις τη δουλεια σου οπως ειπες.

πχ και ο agb 9000s δεν ειναι πατενταρισμενος - 50 ~ 60 ευρω κανει κ εισαι πολυ καλυτερα απο δηθεν πατενταρισμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου την όλη παρέα. Ήρθε η ώρα να αλλαχτεί η πόρτα εισόδου του σπιτιού (που αγόρασε πρόσφατα) ενός κολλητού φίλου ο όποιος ψάχνει κάτι ασφαλές. Να φανταστείτε η πόρτα είναι μάλλον δεκαετίας 70' και όπως καταλαβαίνετε και μόνο κλωτσιά να φάει, μάλλον θα φύγει μαζί με τη κάσα... Θέλει λοιπόν αλλαγή πόρτας και βέβαια μια καλή κλειδαριά μιας και η περιοχη είναι ζόρικη.

Διαβάζοντας λίγο , είδα ένα συνδυασμό omega plus + mrm10800.

Το ποσό που διαθέτει είναι περίπου 600 με 700€.

Κάθε γνώμη είναι ευπρόσδεκτη.

Σας ευχαριστω για το χρόνο σας 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ghostrider είπε

και πορτα ασφαλειας και omega plus και mrm10800 λογικα ειναι πανω απο τα 700.

Αν έφτανε τα 800€ θα ήταν εντός;

Από πόρτες ασφαλείας τι προτάσεις υπάρχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mitsoschios είπε

Αν έφτανε τα 800€ θα ήταν εντός;

Από πόρτες ασφαλείας τι προτάσεις υπάρχουν;

μια νορμαλ προς φθηνη πορτα των 500 ~ 600 σε συνδιασμο με omega plus + μαγνητικο θα βγει 700 με 800.

ολα εξαρτωνται απο το ποσο πολυ θελει ο πορτας να εξυπηρετησει.

το σετ της κλειδαριας που περνανε εχει μαξ κοστος 45€ και η omega με το μαγνητικο περιπου τα 3πλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/8/2021 στις 3:51 ΜΜ, mclein² είπε

defender θα αλλαζα στη θεση σου εαν η περιοχη ειναι δυσκολη (ζωγραφου, παγκρατι, γαλατσι, εξαρχεια κλπ). εαν εισαι ομως καπου σχετικα κυριλλε κ ησυχα, τοτε μην το αλλαξεις κ με δεδομενο οτι δεν πληρωνει τιποτα ο ιδιοκτητης.

Ζωγράφου είναι δύσκολη περιοχή? Ε ρε που φτάσαμε :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Herald είπε

Ζωγράφου είναι δύσκολη περιοχή? Ε ρε που φτάσαμε :( 

χρονια ειναι δυσκολο μερος...ισως το 80 ~ 90 να ηταν οκ αλλα απο 2000 και μετα εχει πολλη δουλεια η περιοχη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mclein² είπε

μια νορμαλ προς φθηνη πορτα των 500 ~ 600 σε συνδιασμο με omega plus + μαγνητικο θα βγει 700 με 800.

ολα εξαρτωνται απο το ποσο πολυ θελει ο πορτας να εξυπηρετησει.

το σετ της κλειδαριας που περνανε εχει μαξ κοστος 45€ και η omega με το μαγνητικο περιπου τα 3πλα...

Υπάρχει καποια πρόταση για συγκεκριμένη μάρκα πόρτας;

Άρα, αν κατάλαβα καλά είναι στην ευχέρεια του πορτά (προφανώς να είναι γνώστης) να περάσει omega plus + μαγνητικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...