Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θα μπορούσατε να μου προτείνετε έναν καλό μηχανισμό επαναφοράς εξώπορτας αλουμινίου πολυκατοικίας;ο υπάρχον μηχανισμός όλο απόρυθμίζεται και δεν κλείνει η πόρτα, μάλλον τα έφαγε τα ψωμιά του, ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε παλιά ξύλινη πόρτα τι θα μπορούσα να αλλάξω με χαμηλό κόστος ώστε να αυξηθεί η ασφάλεια? Απλά να είναι λίγο ποιο δύσκολο ώστε να είναι αποτρεπτικό δεν θέλω κάτι ακραίο. Πχ με αλλαγή μύλου και ένα defender? Αυτά τα λέω έχοντας διαβάσει μερικά πράγματα από το thread

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα δεν παινεύω και ουτε με νοιάζει ........τωρα ποιος ειναι ο μπαρμπας που λες δεν τον ξερω ........ απλα ακουσα για μια διαφήμιση για την συγκεκριμένη και επειδη δεν μπορουσα να την βρω στην αγορα το γκουγκλαρα και εβγαλε τα λεγόμενά σου........ και επειδη εχω φαει τρελη παραμυθά απο τους εμπορους και περισοτερο ΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ κλειδαράδες που βγαζουν τα παντα σκαρτα χωρις αποδείξεις επειδη ο πελατης δεν ξερει τι παραβιάστηκε και τι οχι........αλλιως δεν θα πουλουσαν τίποτα.

Οσο αναφορα της φωτογραφίες ειναι εν μερί λαθος μου που ειπα οτι πρεπει να ποσταροντε οι παραβιάσεις συνήθως δεν ΓΙΝΟΝΤΑΙ λογω προσωπικών δεδομένων.

Παντως οποιος θελει πορτα που να βαζει οτι θελει αυτος επανω και για να μην πειτε για διαφήμιση οποιος θελει απο αθηνα να βαλει καινουρια πορτα με οτι κλειδαριες γουσταρει επανω να μου πει με πμ και θα του πω τον ανακάλυψα σημερα τυχαια.

Επισης μην πιστεύετε κανενα κλειδαρα αν σας πει οτι το κλειδί σου εχει ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ως προφιλ ρωτηστε αντιπρόσωπο της εταιρίαςνα σας πει.

Για την ιστορια εχω βαλει σιπιερε κλειδαριά με κεσο 8ετιας που δεν εχει ξεκλειδωσει προφιλ και ντισεκ με διαμαντι επανω το 250.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Violator1978 είπε

Καλησπέρα, θα μπορούσατε να μου προτείνετε έναν καλό μηχανισμό επαναφοράς εξώπορτας αλουμινίου πολυκατοικίας;ο υπάρχον μηχανισμός όλο απόρυθμίζεται και δεν κλείνει η πόρτα, μάλλον τα έφαγε τα ψωμιά του, ευχαριστώ πολύ 

ολα εξαρτωνται απο τα κιλα της πορτας & το ρευμα αερα που υπαρχει/δημιουργειται στην εισοδο.

C1415 απο cisa θεωρω οτι ειναι το μαξ που θα χρειαστεις.

10 ώρες πριν, dimo69 είπε

Σε παλιά ξύλινη πόρτα τι θα μπορούσα να αλλάξω με χαμηλό κόστος ώστε να αυξηθεί η ασφάλεια? Απλά να είναι λίγο ποιο δύσκολο ώστε να είναι αποτρεπτικό δεν θέλω κάτι ακραίο. Πχ με αλλαγή μύλου και ένα defender? Αυτά τα λέω έχοντας διαβάσει μερικά πράγματα από το thread

εαν χωραει, μια προσθετη κλειδαρια 2 ή 3 στροφων με defender & κυλινδρο.

9 ώρες πριν, Al_pacino είπε

Κανενα δεν παινεύω και ουτε με νοιάζει ........τωρα ποιος ειναι ο μπαρμπας που λες δεν τον ξερω ........ απλα ακουσα για μια διαφήμιση για την συγκεκριμένη και επειδη δεν μπορουσα να την βρω στην αγορα το γκουγκλαρα και εβγαλε τα λεγόμενά σου........ και επειδη εχω φαει τρελη παραμυθά απο τους εμπορους και περισοτερο ΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ κλειδαράδες που βγαζουν τα παντα σκαρτα χωρις αποδείξεις επειδη ο πελατης δεν ξερει τι παραβιάστηκε και τι οχι........αλλιως δεν θα πουλουσαν τίποτα.

Οσο αναφορα της φωτογραφίες ειναι εν μερί λαθος μου που ειπα οτι πρεπει να ποσταροντε οι παραβιάσεις συνήθως δεν ΓΙΝΟΝΤΑΙ λογω προσωπικών δεδομένων.

Παντως οποιος θελει πορτα που να βαζει οτι θελει αυτος επανω και για να μην πειτε για διαφήμιση οποιος θελει απο αθηνα να βαλει καινουρια πορτα με οτι κλειδαριες γουσταρει επανω να μου πει με πμ και θα του πω τον ανακάλυψα σημερα τυχαια.

Επισης μην πιστεύετε κανενα κλειδαρα αν σας πει οτι το κλειδί σου εχει ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ως προφιλ ρωτηστε αντιπρόσωπο της εταιρίαςνα σας πει.

Για την ιστορια εχω βαλει σιπιερε κλειδαριά με κεσο 8ετιας που δεν εχει ξεκλειδωσει προφιλ και ντισεκ με διαμαντι επανω το 250.

τιποτα δεν ειναι σκαρτο μεχρι αποδειξεως....επισης ο καθενας εχει την αποψη του κ οταν ρωτησεις 5 ή 10 καταλαβαινεις αν σε κοροϊδευει κ ακολουθως απαντας κ στην ερωτηση "γιατι".

επισης, τι να πουμε για παραβιασεις οταν οι 250 πορτες που τοποθετουνται καθημερινα στο 1/3 οι κυλινδροι ειναι για τα σκουπιδια απο εγκατασταση & στο 80% οι κλειδαριες-βασεις επισης μετριοκακης ποιοτητας ;;;; ποιος ακουει κ ποιος θελει να πληρωσει ;;;; 

τον κλειδαρα δε χρειαζεται να τον ρωτησεις αν εχει ξεκλειδωσει το προφιλ....μπορεις πολυ απλα να του πεις να σου αντιγραψει ενα κλειδι. εαν σου πει δε γινεται, τοτε ή το κλειδι ειναι ακομη patented ή πας σε ακομη καλυτερο συναδελφο του και επιβεβαιωνεις.

υγ - keso 8 ετιας τι σημαινει ; μηπως εννοεις keso 8000 οπου αντιγραφεται με το κλειδι KE20 του Silca με ελαφρα τροποποιηση στα στοπ ωστε να αγκαλιαζουν τον κυλινδρο ;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λετε παλι καλα που υπαρχει και αυτο το θεμα να μαθαινουμε κατι, είτε για ασφαλεια, ειτε για αγορα κλειδαρια κυλίνδρου κλπ. 

Εγω αν δεν διαβαζα και δεν ρωτουσα εδω μεσα θα πηγαινα σε ενα χρωματοπωλειο και θα επαιρνα εναν κυλινδρο "ασφαλειας" και θα κοιμόμουν "ησυχος" και κανενα μελος απο εδω δεν με εστειλε π.μ για να προωθησει τα προϊόντα του.

Οπως ολα τα θεματα για πισι, για τηλεοράσεις, ετσι και αυτο στο μπλα μπλα εχεις μερικους ανθρώπους με καποια ενασχόληση εμπειρία. 

Και το ίντερνετ καλο χρυσο, αλλα αν βγαλεις κατι στο δερμα και το ψαξεις, θα σε βγαλει οτι σε ενα μηνα θα πεθάνεις ή εχεις καρκινο, δεν νομιζω να το πιστέψεις 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Δεν λετε παλι καλα που υπαρχει και αυτο το θεμα να μαθαινουμε κατι

Έτσι.

Απίστευτα χρήσιμη η πληροφόρηση που έχουμε λάβει εδώ μέσα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το thread αυτο ειναι θησαυρός!!.

Αν δεν το ειχα διαβάσει/παρακολουθεί πιθανόν θα με είχαν κλέψει και ακόμα θα αναρωτιόμουν πως ξεκλείδωσαν τον σουπερ-ντουπερ αφαλο που μου εβαλε ο πορτας σαν "ασφάλειας!". 😅

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστούμε φίλε (mclain) που μας δίνεις πληροφορίες και μας ανοίγεις τα μάτια. 

Πες μου σε παρακαλώ την γνώμη σου για τον κύλινδρο CISA RS3S

Επεξ/σία από costas_
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα, ειμαστε τυχεροι που υπαρχουν ανθρωποι σαν τον @mclein² κατα κυριο λογο αλλα και τον @swayback που μας ενημερωνουν αλλιως θα πηγαιναμε στα τυφλα και θα αγοραζαμε οτι μας πασαρουνε χωρις να ειμαστε υποψιασμενοι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, costas_ είπε

Ευχαριστούμε φίλε (mclain) που μας δίνεις πληροφορίες και μας ανοίγεις τα μάτια. 

Πες μου σε παρακαλώ την γνώμη σου για τον κύλινδρο CISA RS3S

normal, ολα καλα θεωρω.

ειναι ακριβος γι'αυτο που προσφερει εναντι του ανταγωνισμου αλλα ειναι σιγουρα στο τοπ ραφι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mclein² είπε

 

εαν χωραει, μια προσθετη κλειδαρια 2 ή 3 στροφων με defender & κυλινδρο.


 

Όποτε θέλω μια νέα κλειδαριά  εκτός από την παλιά..το 2ή 3 στροφών ?

κύλινδρο σε τι μπατζετ είναι κάτι οκ, defender επίσης. Από θέλω να είναι λίγο αποτρεπτικό όχι ότι ποιο ασφαλές υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dimo69 είπε

Όποτε θέλω μια νέα κλειδαριά  εκτός από την παλιά..το 2ή 3 στροφών ?

κύλινδρο σε τι μπατζετ είναι κάτι οκ, defender επίσης. Από θέλω να είναι λίγο αποτρεπτικό όχι ότι ποιο ασφαλές υπάρχει.

τα παλια ειναι τα παλια.

προσθετη κλειδαρια περιπου 30 ~ 50 ποντους επανω απο τη βασικη θα μπει.

μπατζετ νορμαλ : cisa/gevy διστροφες + εναν οποιοδηποτε break secure (cisa, hugo, gevy κλπ) + securemme defender θα σου βγει στο 100 ~ 130 ευρω αναλογα την πορτα και το μαστορα

εαν θελεις 3στροφη + εναν astral s + defender securemme θα πας στα 150 ~ 170 αναλογα το μαστορα

εαν θελεις omega εξαγωνο θα πας στα 130 με 180 αναλογα το μαστορα παλι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Eνδιαφερομαι να βαλω μια θωρακισμενη πορτα και δεν γνωριζω κλειστου τυπου η ανοιχτου να διαλεξω κασα. Πηγαν να κλεψουν την μητερα μου χθες το απογευμα μενει μονη της και βαραγε την πορτα με το  σκουποξυλο για να φυγει ο κλεφτης πηρε και την αστυνομια αλλα τιποτα εφυγε ο κλεφτης, αλλα φοβαται τορα και αποφασισα να παρω μια πορτα. Tα λεφτα δεν μου περισσευουν αλλα τι να κανω μια μανα την εχω και μενει μονη της τα λεφτα που μπορω να διαθεσω ειναι εως  850e  αν μπορειτε να μου πειτε καποια πληροφορια  θα σας ειμαι ευγνωμων

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Συμφωνώ απόλυτα! Το φόρουμ μας έχει βοηθήσει απίστευτα. Ειδικά Mclein, Swayback και άλλα παιδιά που γνωρίζουν, προσφέρουν τις γνώσεις τους χωρίς ανταλλάγματα σε όλους μας.

Αν δεν είχα ρωτήσει τα παιδιά, δεν ξέρω τι πόρτα θα είχα τελικά επιλέξει.

Καθαρά από τύχη να είχα τον 4ks με μαγνητικό defender, επειδή τα πρότεινε συγκεκριμένος επαγγελματίας, τον οποίο είχα επισκεφτεί. 

Ευχαριστούμε παιδιά!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...