Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Georgegr3 είπε

Ναι το αντιλαμβανομαι! Πιο πολυ εννοω πως τον ρωτησα για αρκετα σετακια και εκει ανοιξε καταλογο για να μου πει τιμες για διαφορους συνδυασμους, με διπλη ενεργεια, χωρις κλπ. Πιο πολυ το αναφερω γιατι αντιμετωπισα και αλλους(λιγους), οι οποιοι ελεγαν φιλαρακι βαζω αυτο σε ταδε τιμη, τι ψαχνεσαι για αλλα φτανει αυτο που σου προτεινω.

Μπορω να στειλω πμ για να ρωτησω τη γνωμη σου; (οχι τιμες)

μου εχουν ξαναπει οτι οι περισσοτεροι κλειδαραδες (κυριως) και πορταδες (σε 2ο χρονο) ειναι αγενεις, βαριεστημενοι, "ωχ αδερφε, χαρη σου κανω" κλπ.

συνεχιζω ν'απορω πως γινεται καποιος να θελει να δωσει τα λεφτα του και καποιος αλλος να του λεει "οχι μεγαλε, πεταξε τα στη θαλασσα"...

τοσο μεγαλος ανταγωνισμος...τοση ανεργια, τοσο εχθρικο κρατος ως προς τον ελευθερο επαγγελματια και παραυτα ακομη εχουμε συμπεριφορες του '70..

μπορεις να στειλεις πμ για οτιδηποτε. ολοι μπορουμε να στειλουμε προσωπικα μηνυματα και ολοι μπορουμε ν'απαντησουμε ή να προσπερασουμε :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους.

Εχω μια ερώτηση σε οποιον γνωρίζει. Προσπαθησα να αλλαξω μια κλειδαριά ασφαλείας atra με κλειδι χρηματοκιβωτιου (4 πίρους μια γλωσσα κατω και κεντρο 65 mm) σε μια αντιστιχη Cisa αλλα με αφαλό.

Το προβλημα μου ειναι οτι δεν βρίσκω πως θα σταθεροποιησω τον μήλο αφου δεν βλεπω κάποια τρύπα στο πλαι της κλειδαριάς να περασω την βίδα.... 

Επεξ/σία από dj_mano_n
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dj_mano_n είπε

Καλημέρα σε όλους.

Εχω μια ερώτηση σε οποιον γνωρίζει. Προσπαθησα να αλλαξω μια κλειδαριά ασφαλείας atra με κλειδι χρηματοκιβωτιου (4 πίρους μια γλωσσα κατω και κεντρο 65 mm) σε μια αντιστιχη Cisa αλλα με αφαλό.

Το προβλημα μου ειναι οτι δεν βρίσκω πως θα σταθεροποιησω τον μήλο αφου δεν βλεπω κάποια τρύπα στο πλαι της κλειδαριάς να περασω την βίδα.... 

Υπάρχει βίδα πάνω στην κλειδαριά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, dj_mano_n είπε

Καλημέρα σε όλους.

Εχω μια ερώτηση σε οποιον γνωρίζει. Προσπαθησα να αλλαξω μια κλειδαριά ασφαλείας atra με κλειδι χρηματοκιβωτιου (4 πίρους μια γλωσσα κατω και κεντρο 65 mm) σε μια αντιστιχη Cisa αλλα με αφαλό.

Το προβλημα μου ειναι οτι δεν βρίσκω πως θα σταθεροποιησω τον μήλο αφου δεν βλεπω κάποια τρύπα στο πλαι της κλειδαριάς να περασω την βίδα.... 

atra και 60αρα ? πρεπει να ειναι πολυ παλια η πορτα...

τελικα βρεθηκε η βιδα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ringboy είπε

Νομιζω οτι ο φιλος εχει βιδα. Αυτο που δεν εχει

ειναι τρυπα για να περασει τη βιδα και μαλλον πρεπει να την ανοιξει

με τρυπανι.

"Το προβλημα μου ειναι οτι δεν βρίσκω πως θα σταθεροποιησω τον μήλο αφου δεν βλεπω κάποια τρύπα στο πλαι της κλειδαριάς να περασω την βίδα...."

Πόσο πιο καθαρά να το γράψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Alejandro είπε

"Το προβλημα μου ειναι οτι δεν βρίσκω πως θα σταθεροποιησω τον μήλο αφου δεν βλεπω κάποια τρύπα στο πλαι της κλειδαριάς να περασω την βίδα...."

Πόσο πιο καθαρά να το γράψει;

εχει δικιο ο ring. σιγουρα δεν εχει κανει τρυπα στην πορτα για να δει τη βιδα της κλειδαριας.

αλλωστε οταν εισαι ασχετος με το αθλημα (φυσιολογικο για καποιον μη επαγγελματια) δεν ειναι πολυ ευκολο να πιστεψεις οτι η πλαϊνη βιδα σπρωχνει καποια αλλη και μπλοκαρει τον κυλινδρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Αγαπητοί γνώστες, τί κλειδί είναι αυτό?

Προέρχεται από αξιοπρεπή κύλινδρο ή θέλει αλλαγή? 

IMG_20190827_130127.jpg

Secura Diamond K3. Απλός κύλινδρος των 25~30€. Όπως έχει αναφερθεί και στο παρελθόν, καλό είναι να αντικατασταθεί.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως είχα αναφέρει σε προηγούμενο πόστ και αφού μου είχαν ανοίξει το σπίτι με κύλινδρο securemme k2 άλλαξα αφαλό με έναν τα agb που μου πρότεινε ο κλειδαράς των 30€.Αφου άρχισα να το ψάχνω κατάλαβα ότι δεν είναι κάτι πολύ καλό και θα ήθελα κατι καλύτερο.Την πόρτα την είχα βάλει γύρω στα 700€.Σε πρώτη φάση θα ήθελα να αλλάξω κύλινδρο και αργότερα μάλλον κα defender μαγνητικό.Μπορειτε να μου προτείνετε κάποιους κυλίνδρους και defender?

 

Και εδώ η πόρτα...

IMG_20190827_160704.jpg

 

Επεξ/σία από johnmlrs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

α. κατεβασε το κλειδι, ξεραμε ετσι κι αλλιως οτι προκειται για agb5000s.

b. ποσα χρηματα θελεις να δωσεις για τον κυλινδρο ; 

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το ποσο αρκει να ειναι vfm.Μεχρι 100-150 ευρωγια κυλινδρο.Αν αξιζει και για κατι πιο ακριβο θα το δω αφου προκειτε για την ασφαλεια μου..Αναλογα και για Defender..

Επεξ/σία από johnmlrs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnmlrs είπε

Το κλειδι το εβγαλα αλλα φενεται στην παραθεση που εκανες?

Για το ποσο αρκει να ειναι vfm.Μεχρι 100-150 ευρωγια κυλινδρο.Αν αξιζει και για κατι πιο ακριβο θα το δω αφου προκειτε για την ασφαλεια μου..Αναλογα και για Defender..

μεχρι τα 150€, μπορεις να παρεις οτι κυλινδρο θελεις :D

απο evva 4ks μεχρι mt5, nw5, abloy, x-tra, n-tra, rs3s, dck, experT και παει λεγοντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...