Προς το περιεχόμενο

Ηλιακοί θερμοσίφωνες


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα! 

Έφαγε τα ψωμιά του ο ηλιακός μου και ψάχνω για αντικαταστατη. 

Ειδα λοιπόν στις προσφορές του κωτσοβολου αυτόν: https://basket.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/hliakoi-thermosifones/129615-calpak-gigaxs-160/2.6-trien

Επειδή θα είναι η πρώτη φορά που αγοράζω ηλιακό με γυάλινο δοχείο και το ψιλό φοβάμαι για αντοχή στον χρόνο σε σχέση με τον χαλκό η το innox ποια είναι η άποψη σας; 

Επίσης γενικά επειδή διαβάζω και καλά και κακά σχόλια για τους calpak, τελικά τα προϊόντα τους είναι ποιοτικά η για τα λεφτά που δίνεις δεν αξίζουν; 

Θέλω να δώσω μέχρι 800 ευρώ, ενώ τώρα το δοχείο σε αυτόν που είχα ήταν 150αρι. Στο σπίτι είμαστε 3 άτομα, Αθήνα, νότια προάστια. 

Ευχαριστώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Crus είπε

Καλησπέρα! 

Έφαγε τα ψωμιά του ο ηλιακός μου και ψάχνω για αντικαταστατη. 

Ειδα λοιπόν στις προσφορές του κωτσοβολου αυτόν: https://basket.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/hliakoi-thermosifones/129615-calpak-gigaxs-160/2.6-trien

Επειδή θα είναι η πρώτη φορά που αγοράζω ηλιακό με γυάλινο δοχείο και το ψιλό φοβάμαι για αντοχή στον χρόνο σε σχέση με τον χαλκό η το innox ποια είναι η άποψη σας; 

Επίσης γενικά επειδή διαβάζω και καλά και κακά σχόλια για τους calpak, τελικά τα προϊόντα τους είναι ποιοτικά η για τα λεφτά που δίνεις δεν αξίζουν; 

Θέλω να δώσω μέχρι 800 ευρώ, ενώ τώρα το δοχείο σε αυτόν που είχα ήταν 150αρι. Στο σπίτι είμαστε 3 άτομα, Αθήνα, νότια προάστια. 

Ευχαριστώ 

Βγάζει προσφορά την Παρασκευή η ίδια η εταιρεία.. Όντως για τα καζάνια της δεν ξέρω αν αξίζει, και δεν ξέρω και οι τιμές πόσο υψηλές είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Crus είπε

12 χρόνια εγγύηση δίνουν, τι διαολο δεν είναι καλή κατασκευή; 

Τι προϋποθέσεις ισχύουν για να έχετε αυτή την εγγύηση να ψάξετε.

Πολλοί υπόσχονται μεγάλες εγγυήσεις αλλά θέτουν υπερβολικούς όρους σε θέματα κόστους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες και εγώ δεν έχω βρει άκρη και ψάχνω να αγοράσω μεγάλο ηλιακό... 300 λίτρα. Ο κωτσόβολος όπως λέτε έχει προσφορά τώρα τους Calpak. Αξίζει όμως; και σε Nobel τα ίδια λεφτα μου βγαίνει (Nobel Classic) που άκουσα καλά λόγια και με πιο μεγάλο συλλέκτη.

Να τον πάρω τον ρημάδι τον καλπακ τελικά; 12 χρόνια εγγύηση και διάβασα τους όρους που φαινονται λογικοι νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Gadwin είπε

Παίδες και εγώ δεν έχω βρει άκρη και ψάχνω να αγοράσω μεγάλο ηλιακό... 300 λίτρα. Ο κωτσόβολος όπως λέτε έχει προσφορά τώρα τους Calpak. Αξίζει όμως; και σε Nobel τα ίδια λεφτα μου βγαίνει (Nobel Classic) που άκουσα καλά λόγια και με πιο μεγάλο συλλέκτη.

Να τον πάρω τον ρημάδι τον καλπακ τελικά; 12 χρόνια εγγύηση και διάβασα τους όρους που φαινονται λογικοι νομίζω.

Όλοι λένε ότι οι calpak είναι υπερτιμημενοι,αν είναι σε καλή τιμή,λογικά αξίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Gadwin είπε

Παίδες και εγώ δεν έχω βρει άκρη και ψάχνω να αγοράσω μεγάλο ηλιακό... 300 λίτρα. Ο κωτσόβολος όπως λέτε έχει προσφορά τώρα τους Calpak. Αξίζει όμως; και σε Nobel τα ίδια λεφτα μου βγαίνει (Nobel Classic) που άκουσα καλά λόγια και με πιο μεγάλο συλλέκτη.

Να τον πάρω τον ρημάδι τον καλπακ τελικά; 12 χρόνια εγγύηση και διάβασα τους όρους που φαινονται λογικοι νομίζω.

Πόσα άτομα είστε?

Με βάση τα άτομα θα υπολογίσουμε τον ηλιακό, διότι αν δεν καταναλώνεται όλο το νερό ο ηλιακός φθείρεται

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά επειδή μπερδεύει πολύ η περιγραφή του εκάστοτε κατασκευαστή (για κάποιον με πενιχρές γνώσεις επί του θέματος), προσφέροντας πληροφόρηση που ενδεχομένως δεν καταλήγει κάπου, υπάρχει πρόθεση από κάποιον να βοηθήσει δίνοντας 2-3 μοντέλα τα οποία θεωρεί καλύτερα, στα 160lt χωρίς να απαιτείται συνδεσιμότητα trien;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/11/2019 στις 2:10 ΜΜ, Crus είπε

Καλησπέρα! 

Έφαγε τα ψωμιά του ο ηλιακός μου και ψάχνω για αντικαταστατη. 

Ειδα λοιπόν στις προσφορές του κωτσοβολου αυτόν: https://basket.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/hliakoi-thermosifones/129615-calpak-gigaxs-160/2.6-trien

Επειδή θα είναι η πρώτη φορά που αγοράζω ηλιακό με γυάλινο δοχείο και το ψιλό φοβάμαι για αντοχή στον χρόνο σε σχέση με τον χαλκό η το innox ποια είναι η άποψη σας; 

Επίσης γενικά επειδή διαβάζω και καλά και κακά σχόλια για τους calpak, τελικά τα προϊόντα τους είναι ποιοτικά η για τα λεφτά που δίνεις δεν αξίζουν; 

Θέλω να δώσω μέχρι 800 ευρώ, ενώ τώρα το δοχείο σε αυτόν που είχα ήταν 150αρι. Στο σπίτι είμαστε 3 άτομα, Αθήνα, νότια προάστια. 

Ευχαριστώ 

Στα 820ε παιρνεις 200λ 4τμ brand με καλους συλλεκτες(αξιοπιστια-αποδοση) και θα εισαι αρχοντας σε σχεση με αυτον που κοιτας!!!

 

Επεξ/σία από gia_nnis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gia_nnis είπε

Στα 820ε παιρνεις 200λ 4τμ brand με καλους συλλεκτες(αξιοπιστια-αποδοση) και θα εισαι αρχοντας σε σχεση με αυτον που κοιτας!!!

Ενα λινκ παρακαλω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...