Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικος τουρισμος


Kritsina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελλαδαρα ρε!!!!! :lol:


 

Αναφορά σε κείμενο

 

Προσωρινά δεν είναι δυνατή η υποβολή αίτησης καθώς γίνονται τεχνικές εργασίες βελτίωσης της εφαρμογής λόγω της μεγάλης επισκεψιμότητας.

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα μπορέσουν σύντομα να υποβάλλουν την αίτησή τους. Ευχαριστούμε για την κατανόηση

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 672
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ερώτηση αδαούς. Δεν γνώριζα ότι το πρόγραμμα κοινωνικού τουρισμού δεν αφορά σε συνταξιούχους και πήγα να κάνω αίτηση (μέσω της ιστοσελίδας του οαεδ) για τον πατέρα μου και (μέσω κωδικών taxis) έκανα εγγραφή στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του οαεδ (φυσικά αίτηση για κοινωνικό τουρισμό δεν έκανα). Έχει στην καρτέλα που εμφανίζει και αριθμό μητρώου οαεδ.

Υπάρχει καμιά περίπτωση να τον ενέγραψα σαν άνεργο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mylo είπε

Έστω ότι είμαι δικαιούχος και τελικά δε πάω πουθενά. Του χρόνου μπορώ να ξανακάνω ή παπαλα; 

οχι δεν μπορεις. χανεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κουπόνια από πέρσι και θα τα χρησιμοποιήσω φέτος. Όταν έκανα την αίτηση και εγκρίθηκε δεν βγήκε κουπόνι για το παιδί γιατί ήταν 4 χρονών. Τώρα όμως είναι 5 από τον Μάιο. Θα πάμε έτσι σαν να είναι 4; Επειδή είναι και ψηλός και περνάει άνετα για 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CONAN_ είπε

οχι δεν μπορεις. χανεται

Αρα, αν δεν εισαι σιγουρος αν μπορεις να πας φετος(ή εστω, ως του χρονου), καλυτερα να μην κανει καποιος καν αιτηση, ωστε μην τυχον κληρωθει, και χασει το δικαιωμα να κανει του χρονου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mindreader είπε

Αρα, αν δεν εισαι σιγουρος αν μπορεις να πας φετος(ή εστω, ως του χρονου), καλυτερα να μην κανει καποιος καν αιτηση, ωστε μην τυχον κληρωθει, και χασει το δικαιωμα να κανει του χρονου;

Ισχύει αυτό. Μέχρι του χρόνου 31 Ιουλίου. Αλλά και τον χειμώνα τις διπλάσιες μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

Αρα, αν δεν εισαι σιγουρος αν μπορεις να πας φετος(ή εστω, ως του χρονου), καλυτερα να μην κανει καποιος καν αιτηση, ωστε μην τυχον κληρωθει, και χασει το δικαιωμα να κανει του χρονου;

Ακριβώς αυτό. Επιπλέον, αν κάποιος κληρωθεί και δεν πάει τελικά τότε η επιδότηση χάνεται. Αν δεν πρόκειται να πάει τότε γιατί να μην πάρει την επιδότηση κάποιος άλλος που όντως να θέλει να πάει κάπου; Πάει χαμένη η επιδότηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

Υπαρχει pdf με λιστα ξενοδοχειων, να μπορω να τα δω με την ησυχια μου ακομη και offline, ή να τα τυπωσω μαζικα κλπ;
Θα ηταν πολυ εξυπηρετικο αν υπηρχε...
Οχι μονο φορμες και ιστοσελιδες...

Επισης να ρωτησω, αν και δεν ξερω τι ισχυε τα τελευταια χρονια,
αλλα παλια ομως,
ειχε ξενοδοχεια με πολυ μικρο ποσοστο συμμετοχης απο πλευρας πελατη.
Εστω κι αν ηταν λιγων αστερων καταλλυματα.
Θυμαμαι δηλαδη,
οτι πριν δεκα χρονια, υπαρχαν δωματια σε καταλλυματα,
ακομη και με 5-7 ευρω συμμετοχη!
Τωρα, νομιζω οτι η μεγιστη καλυψη επιδοτησης ειναι 'μονο' 50% ?
Δηλαδη γενικα ακριβοτερη συμμετοχη του πολιτη/πελατη, αφου αν πχ ενα φτηνο δωματιο κοστιζει πες 30 ευρω, αυτοματως εσυ πρεπει να πληρωσεις 15 ευρω.
Εχω σωστη εντυπωση οτι ειναι μικροτερη η επιδοτηση σε σχεση με παλια, αρα ακριβοτερο κοστος συμμετοχης του πελατη, ή κανω καπου λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Addicted_21 είπε

Ερώτηση αδαούς. Δεν γνώριζα ότι το πρόγραμμα κοινωνικού τουρισμού δεν αφορά σε συνταξιούχους και πήγα να κάνω αίτηση (μέσω της ιστοσελίδας του οαεδ) για τον πατέρα μου και (μέσω κωδικών taxis) έκανα εγγραφή στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του οαεδ (φυσικά αίτηση για κοινωνικό τουρισμό δεν έκανα). Έχει στην καρτέλα που εμφανίζει και αριθμό μητρώου οαεδ.

Υπάρχει καμιά περίπτωση να τον ενέγραψα σαν άνεργο?

Δεν εκανες καποια εγγραφή. Όλα καλά.

5 λεπτά πριν, mindreader είπε

ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

Υπαρχει pdf με λιστα ξενοδοχειων, να μπορω να τα δω με την ησυχια μου ακομη και offline, ή να τα τυπωσω μαζικα κλπ;
Θα ηταν πολυ εξυπηρετικο αν υπηρχε...
Οχι μονο φορμες και ιστοσελιδες...

Επισης να ρωτησω, αν και δεν ξερω τι ισχυε τα τελευταια χρονια,
αλλα παλια ομως,
ειχε ξενοδοχεια με πολυ μικρο ποσοστο συμμετοχης απο πλευρας πελατη.
Εστω κι αν ηταν λιγων αστερων καταλλυματα.
Θυμαμαι δηλαδη,
οτι πριν δεκα χρονια, υπαρχαν δωματια σε καταλλυματα,
ακομη και με 5-7 ευρω συμμετοχη!
Τωρα, νομιζω οτι η μεγιστη καλυψη επιδοτησης ειναι 'μονο' 50% ?
Δηλαδη γενικα ακριβοτερη συμμετοχη του πολιτη/πελατη, αφου αν πχ ενα φτηνο δωματιο κοστιζει πες 30 ευρω, αυτοματως εσυ πρεπει να πληρωσεις 15 ευρω.
Εχω σωστη εντυπωση οτι ειναι μικροτερη η επιδοτηση σε σχεση με παλια, αρα ακριβοτερο κοστος συμμετοχης του πελατη, ή κανω καπου λαθος;

Το προγραμμα ειναι νεο και δεν ειναι ιδιο με του ΟΑΕΔ. Οπότε ναι, είναι ακριβότερη η συμμετοχή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δικοι μου που ειναι και οι 2 συνταξιουχοι, αλλα κανουν ξεχωριστες δηλωσεις πλεον στην εφορια, πρεπει να κανουν και ξεχωριστη αιτηση στο Τουρισμος για ολους ή κανει ο ενας και δηλωνει ωφελουμενο τον αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...