Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series S|X]


ilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, skiabox είπε

Μπορώ αν μου γυαλίσει ένα καινούριο σπαθί που βρήκα να βγάλω όλα τα smithing stones από άλλο σπαθί και να τα βάλω σε αυτό;

Όχι δυστυχώς. Πρέπει να φαρμάρεις άλλα stones.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, Charismo είπε

Όχι δυστυχώς. Πρέπει να φαρμάρεις * άλλα stones.

Με τον αστερίσκο να σημαίνει ότι ουσιαστικά δε μπορείς να φαρμάρεις (αφού δε θα έχεις τα bells) πριν κάνεις σημαντικό progress στο game - οπότε και μετά είναι δώρον άδωρον για το pve αφού θα είσαι κοντά στο ending.😂 Και για τα somber weapons πάει στο καλό γιατί χρειάζεσαι από 1 και υπάρχουν άπειρα να βρεις οπότε μπορείς να φτιάξεις άνετα 4-5-6 όπλα στο playthrough σου και να παίζεις με αυτά. Για τα απλά όπλα δυστυχώς η λύση είναι μόνο trade με φιλαράκι και muling αν δε θες να φτάσεις μέχρι zamor ruins και godskin duo...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο bell πάντως το πήραν οι μάγισσες στην στρογγυλή τράπεζα, οπότε μπορώ να αγοράσω εκεί smithing stone 1 και 2.

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω δεύτερο bell?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, skiabox είπε

Το πρώτο bell πάντως το πήραν οι μάγισσες στην στρογγυλή τράπεζα, οπότε μπορώ να αγοράσω εκεί smithing stone 1 και 2.

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω δεύτερο bell?

Bell για τα επόμενα επίπεδα smithing stone τα βρίσκεις σταδιακά και προς το τέλος του παιχνιδιού. Μπορείς να τσεκάρεις οδηγό ώστε να πας νωρίτερα ή και να δεις που είναι τα ορυχεία αν δεν έχεις πάει σε κάποια ώστε να μαζέψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2022 στις 7:31 ΜΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Πρώτον σιγά το talisman, δεύτερον γιατί να τον σκοτώσεις, τρίτον πάντα τα npcs δίνουν items ανάλογος το quest stage και τέταρτον όλα τα games έτσι ήταν, είναι εσκεμμένο design και στην τελική στα τόσα καλά που έχει το game ας υπάρχουν και μερικά που δεν αρέσουν σε όλους.

Όχι δεν θέλει guide το game, πέρα από πολύ συγκεκριμένα σημεία, όπως για παράδειγμα πως να ελευθερώσεις τον Blaidd, που και εκεί πάλι ένα hint υπάρχει. Θέλει απλά exploration, να διαβάζεις description και να δίνεις προσοχή στους διαλογους. Να μου πεις για Bloodborne ναι, εκεί ήθελε guide ακόμα και για απλά πράγματα.

Aλλωστε είναι και ένας από τους λόγους για multiple playthroughs το να μην βρίσκεις τα πάντα με την μια.

Δεν ισχύει αυτό φίλε μου. Πολύ ευκολα μπορει να σε κλειδώσει απο κάποιο quest. Σε κάθε playthrough συναντώ και κάποιο θέμα. Είτε με τον varys να μην κάνει invade, είτε με sanguine noble και την Anastasia στα Consecrated Grounds να μην κάνουν invade. Επίσης ο Seluvis είναι λίγο μπελάς αν θέλεις να κάνεις puppet τον dung eater. Δεν παίζει να το βρείς απο μόνος σου αυτο. Γενικά πρέπει να δείς guide για να μην ξεπεράσεις κάποιο σημείο που θα σε κάνει lock out απο κάποια quests.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Anakha είπε

Δεν ισχύει αυτό φίλε μου. Πολύ ευκολα μπορει να σε κλειδώσει απο κάποιο quest. Σε κάθε playthrough συναντώ και κάποιο θέμα. Είτε με τον varys να μην κάνει invade, είτε με sanguine noble και την Anastasia στα Consecrated Grounds να μην κάνουν invade. Επίσης ο Seluvis είναι λίγο μπελάς αν θέλεις να κάνεις puppet τον dung eater. Δεν παίζει να το βρείς απο μόνος σου αυτο. Γενικά πρέπει να δείς guide για να μην ξεπεράσεις κάποιο σημείο που θα σε κάνει lock out απο κάποια quests.

15 λεπτά πριν, Anakha είπε

Όχι δεν θέλει guide το game, πέρα από πολύ συγκεκριμένα σημεία

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

 

 

Έχεις δίκιο. Για το main quest δεν χρειάζεται κανένα guide αλλά με το που συναντάς κάποιον npc είναι απαράιτητο να τον ψάχνεις στο wiki να δεις για το quest του και τα βήματα που χρειάζεται να κάνεις αλλίως είναι πολύ πιθανό σε κάποιο σημείο ή να το χάσεις ή να κλειδωθείς εκτός. Να φανταστείς ακόμα το magic scorpion charm δεν το έχω πάρει και έχω κάνει 4-5 playthroughs επείδη είναι interlocked ο Seluvis με τη Ranni. Είναι το μόνο που μου λείπει και θα κάνω άλλο ένα playthrough μονο και μόνο για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για κάποια minor quest stages θέλει guide ναι και για κάποια αντικείμενα, αλλα γενικά είναι πιο εύκολο να τα ακολουθήσεις σε σχέση με τα προηγούμενα games. Προσωπικά προτιμώ να τα ανακαλύπτω μονος μου και ας χάσω κάποια. Παρόλα αυτά μέχρι στιγμής κανένα αντικείμενο που είναι δύσκολο να το βρείς δεν λέει κάτι ιδιαίτερο imho. Σου δίνω τον Dung Eater που παίζει να είναι το καλύτερο summon, αλλα είναι τελείως end game οποτε και σχετικά αδιάφορο, πέρα από NG+.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, moure είπε

Με αυτό το boss φίδι στο volcano manor ταλαιπωρηθήκατε και εσείς;Μετά από 30 προσπάθειες απλά έφτασα στη δεύτερη φάση…

Χρησιμοποιείς το όπλο Serpent Hunter που βρίσκεις στην αρχή της μάχης? Είναι το κατάληλο γι αυτή την συγκεκριμένη μάχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Χρησιμοποιείς το όπλο Serpent Hunter που βρίσκεις στην αρχή της μάχης? Είναι το κατάληλο γι αυτή την συγκεκριμένη μάχη.

Ναι αυτό έχω.75 λεβελ είμαι αλλά με δυσκολεύει αρκετά.Θα το παλέψω σήμερα και αν δεν τα καταφέρω θα τον αφήσω για αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, moure είπε

Ναι αυτό έχω.75 λεβελ είμαι αλλά με δυσκολεύει αρκετά.Θα το παλέψω σήμερα και αν δεν τα καταφέρω θα τον αφήσω για αργότερα.

Αξιζει ομως, το οπλο που θα παρεις ειναι ανετα μεσα στο top 3 του παιχνιδιου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, moure είπε

Ναι αυτό έχω.75 λεβελ είμαι αλλά με δυσκολεύει αρκετά.Θα το παλέψω σήμερα και αν δεν τα καταφέρω θα τον αφήσω για αργότερα.

Δοκιμασε αλμα + δυνατο χτυπημα κ παρε ασπιδα αν δεν εχεις . Επισης μπορεις να αναβαθμισεις το οπλο λιγο, με τις πετρες μπορεις να αγορασεις απεριοριστα στην εμπορο του roundatable με τα bells (μη χαλασεις πετρες που δε μπορεις να ξαναμαζεψεις ευκολα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι να ανεβάσω για να σηκώνω πιο άνετα μια πανοπλία που κέρδισα σκοτώνοντας έναν αντίπαλο;

Τώρα μου βγάζει κόκκινα νούμερα, οπότε μάλλον πρέπει να ανεβάσω κάποια χαρακτηριστικά του χαρακτήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...