Προς το περιεχόμενο

Έτερος εγώ


NikosRocknRolla

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΕΤΕΡΟΣ ΕΓΩ[Season 1][ΧΑΜΕΝΕΣ ΨΥΧΕΣ]

COSMOTE-TV-POSTER-e1559128096486.jpg

https://www.imdb.com/title/tt10478048/episodes?season=1

Εχει αναφερθει πολλες φορες οτι το Ετερος Εγω ειναι μια πολυ καλη δουλεια στον χωρο της 7ης τεχνης για τα ελληνικα δεδομενα. Εγω θα πω οτι ειναι μια πολυ καλη δουλεια που στεκεται ανετα και για τα παγκοσμια δεδομενα της 7ης τεχνης. Η πρωτη σεζον ειναι το αποκορυφωμα ευφανταστες και εξυπνες οι δολοφονιες με ενα πραγματικο κινητρο απο πισω και οπως και η ταινια σεβασμος στην ελληνικη ιστορια. Αρτια χωρις να κανει κοιλια ζυγισμενη σκηνοθεσια και αρκετα σοκαριστικη στις σκηνες εγκληματος που ειναι κατι πρωτοφανες για τα ελληνικα δεδομενα. Ολοι οι ηθοποιοι μου φανηκαν μια χαρα για το ρολο τους ακομα και ο Παπαδοπουλος που οκ καπως υποτονικος αλλα επαιξε τοσο λιγο που δεν του δωθηκε η ευκαιρια να δειξει κατι παραπανω. Μετα τους τιτλους τελους εχει 1 λεπτο ακομα σαν promo για τη δευτερη σεζον. 9/10
 

ΕΤΕΡΟΣ ΕΓΩ[Season 2][ΚΑΘΑΡΣΙΣ]

ezgif-7-b0ebb6354ea7.jpg

https://www.imdb.com/title/tt10478048/episodes?season=2

Η δευτερη σεζον του Ετερος Εγω κυμανθηκε σε διαφορετικα μονοπατια χωρις να εχουμε καποιον serial killer καταπιανεται με πολλα πραγματα ταυτοχρονα και ενω φαινεται οτι το παει πολυ καλα πεφτει σε καποιες παγιδες με καποιες ευκολιες ωστε να κυλησει το σεναριο ειδικα προς το τελος. Δεν λειπουν και εδω 2-3 σοκαριστικες σκηνες για γερα στομαχια αρκετα αληθοφανης οπως και το φουτουριστικο περιβαλλον[φυλακες/αστυνομια] οπως στην πρωτη σεζον που εκει ειχαμε το ψυχιατρειο δεν με χαλασε μιας και ειναι σκηνοθετικη ματια στο συμπαν του Ετερος Εγω του Τσαφουλια. Τιμιες οι νεες προσθηκες ειδικα του Γριπα και του προισταμενου το τελος ηταν λιγο αλα Usual Suspects κατι ειχα ψιλιαστει αλλα ειναι αρκετα σοκαριστικο οταν το μαθαινουμε. Μασατος εξαιρετικος και εδω με αρκετα περισσοτερο τηλεοπτικο χρονοα απο την ταινια και την πρωτη σεζον ο Πυγμαλιων σταθερος οπως τον μαθαμε αυτιστικος με μετρημενα και σωστα λογια. Η δευτερη σεζον αν δεν επεφτε σε 2-3 σοβαρα λαθη για την ευκολια του σεναριου θα ηταν εφαμιλλη με την πρωτη. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν ειναι μια ακομα πολυ καλη σεζον που βλεπετε μονορουφι και σε κραταει σε αγωνια σε καθε στιγμη. Εχουμε και εδω 1 λεπτο μετα τους τιτλους τελους και αναμενω πως και πως την τριτη σεζον. 8.7/10

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 459
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"ο νέος κύκλος γράφεται τώρα, θα είναι μεγαλύτερος, καλύτερος και πιο δυνατός και έχει έρθει η ώρα της Νέμεσις»."

θα αργησει....εδω ακομα μειναμε στο νετφλιξ που μαλλον δεν προχωρησε,
ακυρο δεν το ειχα δει ναι δεν προχωρησε βεβαια
https://www.iefimerida.gr/zoi/netflix-diakaos-eteros-ego-logoi-nayagise-symfonia

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ερώτηση: Πέρα από το να αγοράσω σήμερα το βράδυ CosmoteTV και να το βγάλω το Σ/Κ που θα έχω τελειώσει τους 2 κύκλους, υπάρχει άλλος τρόπος να δούμε (και επί πληρωμή δηλαδή) τα "Χαμένες Ψυχές" και "Κάθαρσις";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Vibes απο Usual Suspects μου έφερε στο μυαλό η 2η σεζόν.Παρότι υπαρχουν κάποια σεναριακά κενά,η σειρά είναι εξαιρετική.Αν ήταν Ισπανική ή Γερμανική παραγωγή,θα έπαιζε ήδη στις δημοφιλείς streaming πλατφόρμες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνα με τον προγραμματισμο που εχουν, κανονικα τωρα πρεπει να ξεκινησουν τα γυρισματα. Αν οντως βεβαια ολοκληρωθηκε το γραψιμο κατα τον Μαρτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, vforvaggelis είπε

Σύμφωνα με τον προγραμματισμο που έχουν, κανονικά τώρα πρέπει να ξεκινήσουν τα γυρίσματα. Αν όντως βέβαια ολοκληρώθηκε το γράψιμο κατά τον Μάρτιο.

Κάπου ακουσα πριν λίγο καιρο οτι το γράψιμο εχει τελειώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, epicouros είπε

Κάπου ακουσα πριν λίγο καιρο οτι το γράψιμο εχει τελειώσει.

Αν τελειωσε τον Μαρτιο καλα ειμαστε. Αν τελειωσε προσφατα, τοτε καλο 2022 για γυρισματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα γυρισματα πρεπει να εχουν αρχισει ή να αρχιζουν αυτες τις μερες.. Γι αυτο και η παραγωγη του Σασμος εδωσε στον Νουσια τον ρολο του Στεφανη που ηταν μικρος.. Συμφωνα με πληροφοριες (οχι δυστυχως δικες μου) το σεναριο ειναι πολυ δυνατο και τα επεισοδια θα ειναι 10 ή 12 γιατι πρεπει να κλεισουν ολα τα ανοιχτα μετωπα και ειδικα αυτα που μας ακολουθουν απο την ταινια πχ τι ρολο εχει ο Μανθος στην ολη υποθεση κι αν ειναι οντως αυτος πανω απο το Ερπετο κλπ.. Συμφωνα με τις ιδιες πληροφοριες ο τελευταιος κυκλος της σειρας δηλαδη το Νεμεσις θα ανεβει στην Κοσμοτε περιπου σε ενα χρονο.. Τα γυρισματα θα κρατησουν αρκετους μηνες γιατι πρεπει να ειναι διαθεσιμοι και οι υπολοιποι ηθοποιοι που παιζουν σε αλλες σειρες οπως ο Νουσιας..

Επεξ/σία από geogr13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, geogr13 είπε

Τα γυρισματα πρεπει να εχουν αρχισει ή να αρχιζουν αυτες τις μερες.. Γι αυτο και η παραγωγη του Σασμος εδωσε στον Νουσια τον ρολο του Στεφανη που ηταν μικρος.. Συμφωνα με πληροφοριες (οχι δυστυχως δικες μου) το σεναριο ειναι πολυ δυνατο και τα επεισοδια θα ειναι 10 ή 12 γιατι πρεπει να κλεισουν ολα τα ανοιχτα μετωπα και ειδικα αυτα που μας ακολουθουν απο την ταινια πχ τι ρολο εχει ο Μανθος στην ολη υποθεση κι αν ειναι οντως αυτος πανω απο το Ερπετο κλπ.. Συμφωνα με τις ιδιες πληροφοριες ο τελευταιος κυκλος της σειρας δηλαδη το Νεμεσις θα ανεβει στην Κοσμοτε περιπου σε ενα χρονο.. Τα γυρισματα θα κρατησουν αρκετους μηνες γιατι πρεπει να ειναι διαθεσιμοι και οι υπολοιποι ηθοποιοι που και αυτοι παιζουν σε αλλες σειρες..

ποιος ειναι ο μανθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimis98 είπε

ποιος ειναι ο μανθος?

Μανθος Κοζορος.. Ο Χρυσοστομου.. Το παιδι που εμεινε αναπηρος στο ατυχημα της ταινιας.. Απο εκει ξεκινανε και τελειωνουν ολα κατα την δικια μου αποψη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, geogr13 είπε

Μανθος Κοζορος.. Ο Χρυσοστομου.. Το παιδι που εμεινε αναπηρος στο ατυχημα της ταινιας.. Απο εκει ξεκινανε και τελειωνουν ολα κατα την δικια μου αποψη.. 

ακαταλαταβιστικο το πρωτο

αυτη που ξερει τον διδακαριδη που τον επισκεφτηκε στις φυλακες ειναι απο τον πρωτο κυκλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...