Προς το περιεχόμενο

Οδηγός παραμετροποίησης FRITZ!Fon και VoIP Telephony στα FRITZ!BOX. Χαρακτηριστικά και δυνατότητες.


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, poulinos είπε

a.firmware update.

β. πριν επαιζε η τηλεφωνια σε αλλο router ή ειναι αλλη γραμμη?

γ.διαλεξες cosmote profile?

Ναι έπαιζε κανονικά με speedport plus πριν κι έχω βάλει την τελευταία έκδοση . Έχει παρει αυτόματα το προφίλ κοσμοτε 

IMG_2499.png

IMG_2498.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 371
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kanonika θα πρεπε να παιξει.και αν δεν επαιζε παλι θα πρεπε να μπουν μεσα να το φτιαξουν αυτοι . Ειχα ακουσει οτι σε ατομα που δεν επαιζε οταν πηραν στις βλαβες και εδωσαν το νουμερο τηλεφωνου που γινεται και ο πρωτος ελεγχος ,οτι μετα επαιξε πριν μιλησουν με αντιπροσωπο.

14 minutes ago, stiliandreas said:

Ναι έπαιζε κανονικά με speedport plus πριν κι έχω βάλει την τελευταία έκδοση . Έχει παρει αυτόματα το προφίλ κοσμοτε 

IMG_2499.png

IMG_2498.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, poulinos είπε

Kanonika θα πρεπε να παιξει.και αν δεν επαιζε παλι θα πρεπε να μπουν μεσα να το φτιαξουν αυτοι . Ειχα ακουσει οτι σε ατομα που δεν επαιζε οταν πηραν στις βλαβες και εδωσαν το νουμερο τηλεφωνου που γινεται και ο πρωτος ελεγχος ,οτι μετα επαιξε πριν μιλησουν με αντιπροσωπο.

 

Ναι το έχω δηλώσει έκαναν κάτι ενέργειες αλλά δεν έφτιαξε . Τώρα είναι δηλωμένο σαν βλάβη και ίσως λέει χρειαστεί να έρθει τεχνικός σπιτι να δει την δυσλειτουργία με το τηλέφωνο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, stiliandreas said:

Ναι το έχω δηλώσει έκαναν κάτι ενέργειες αλλά δεν έφτιαξε . Τώρα είναι δηλωμένο σαν βλάβη και ίσως λέει χρειαστεί να έρθει τεχνικός σπιτι να δει την δυσλειτουργία με το τηλέφωνο . 

το παραξενο ειναι οτι παιζει κανονικα με το speedport

εκτος αν ερθει με αλλο Fritz!box στο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, poulinos είπε

το παραξενο ειναι οτι παιζει κανονικα με το speedport

εκτος αν ερθει με αλλο Fritz!box στο σπιτι.

Και είναι αγορασμένο από Μsystems δηλαδή Ελλάδα . Δεν έχει κάποιο firmware γερμανικό πάνω . Είναι international έκδοση . Και πήγα να περάσω και recovery firmware αλλά δεν με αφηνε . Έλεγε ότι αν το κάνω δεν θα παίξει με τον πάροχο μου και το έκανε μόνο του abort 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσον ειναι International και εχει Profile cosmote και παιζει μια χαρα οτι δηλαδη δεν εχει γινει brick τοτε δεν εχει νοημα να κανεις recovery

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, poulinos είπε

εφοσον ειναι International και εχει Profile cosmote και παιζει μια χαρα οτι δηλαδη δεν εχει γινει brick τοτε δεν εχει νοημα να κανεις recovery

Ναι έλεγα μήπως είχε φάει κάνα σκάλωμα μόνο με το VoIP . Πολύ κουλό ρε γαμωτο . Το 99% το βάζανε και έπαιζαν όλα μπαμ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, stiliandreas said:

Ναι έλεγα μήπως είχε φάει κάνα σκάλωμα μόνο με το VoIP . Πολύ κουλό ρε γαμωτο . Το 99% το βάζανε και έπαιζαν όλα μπαμ . 

ισχυει.στην χειροτερη απλα επαιρναν ενα τηλεφωνο και επαιζε.firmware ειναι το τελευταιο το τσεκαρες? θα μπορουσες να δεις αν υπαρχει και beta αν και δεν στεκει να φταιει αυτο αφου σε ολους παιζει με το κανονικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, poulinos είπε

ισχυει.στην χειροτερη απλα επαιρναν ενα τηλεφωνο και επαιζε.firmware ειναι το τελευταιο το τσεκαρες? θα μπορουσες να δεις αν υπαρχει και beta αν και δεν στεκει να φταιει αυτο αφου σε ολους παιζει με το κανονικο.

Ναι το έχω κάνει . Θα ψάξω και για beta ή να δοκίμαζα πιο παλιά έκδοση . 

IMG_2510.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα βρεις ευκολα πιο παλια βεβαια.

3 minutes ago, stiliandreas said:

Ναι το έχω κάνει . Θα ψάξω και για beta ή να δοκίμαζα πιο παλιά έκδοση . 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

δεν θα βρεις ευκολα πιο παλια βεβαια.

 

Ναι θα ψάξω . Το reset από το μενού δεν γίνεται πάντα σε αυτό το μόντεμ ; Γιατί δεν έχω δει κουμπί reset 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, stiliandreas said:

Ναι θα ψάξω . Το reset από το μενού δεν γίνεται πάντα σε αυτό το μόντεμ ; Γιατί δεν έχω δει κουμπί reset 

ναι οταν εχεις προσβαση στο interface το κανεις απο το μενου.

απο το beta για να πας στο τελευταιο πας με το Recovery

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ αλλά ότι κι αν έχω κάνει τίποτα . Θα περιμένω τον τεχνικό . Πιο παλιό firmware όντως δεν βρίσκω με τίποτα . 

1 ώρα πριν, poulinos είπε

ναι οταν εχεις προσβαση στο interface το κανεις απο το μενου.

απο το beta για να πας στο τελευταιο πας με το Recovery

Έκανα τώρα αίτημα να μου στείλουν κωδικούς τηλεφωνίας μήπως τους περάσω και λυθεί το θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω πάθει ότι εσύ έρχεται τεχνικός τα κοιτάει δεν έχει ιδέα από το ρουτερ το καινούργιο ούτε ότι το πουλάει η cosmοte γιατί έλεγε ότι δεν κάνει ότι χάλασε και άλλα με τα πολλά την άλλη μέρα με πήρε τηλ. ότι κάτι βρήκε και το φτιάξανε άλλα 2 μέρες δεν είχα τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...