Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε αρα πως λετε οτι τελος τα κρυα και η κακοκαιρια

εδω λεει

https://www.aftodioikisi.gr/koinonia/merominia-2022-oi-provlepseis-gia-ton-kairo-apo-tora-mechri-to-pascha/

Από 21 έως 31 Μαρτίου μάλιστα εκτός από βροχές, μπουρίνια, και καταιγίδες δεν αποκλείεται να δούμε και χιόνια.

Αναφορά σε κείμενο

 

Το ίδιο σκηνικό συνεχίζεται και από 1 έως 5 Απριλίου. Τα φαινόμενα γίνονται πιο ήπια από 6 έως 13 Απριλίου που ο καιρός θα είναι βροχερός, όπως επίσης και για το διάστημα από 14 έως 20 του μήνα. Για την περίοδο αυτή τα μερομήνια δείχνουν ήπιο καιρό με ισχυρούς όμως ανέμους και ενδεχομένως βροχοπτώσεις.

 

Πως θα ψήσουμε τον οβελία

Εάν επαληθευτούν τα μερομήνια μάλλον Πάσχα θα κάνουμε με άσχημο καιρό, καθώς σύμφωνα με τον εμπειρικό μετεωρολόγο από 21 έως 30 Απριλίου, μέσα στο Πάσχα δηλαδή, όλα δείχνουν κακοκαιρία (γκρίζα σύννεφα από βορειοδυτικά προς νοτιοανατολικά και δυτικά προς νότο και ανατολικά προς δυτικά).

Ο Μάιος μπαίνει με κακοκαιρία, μπουρίνια και καταιγίδες το διάστημα από 1 έως 5 του μήνα. Ο καιρός καλυτερεύει από 6 έως 20, αλλά ανήμερα του Αγίου Κωνσταντίνου, δηλαδή από 21 Μαΐου έως 31 του μήνα, προβλέπονται βροχές και ισχυροί άνεμοι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, therock είπε

Ε αρα πως λετε οτι τελος τα κρυα και η κακοκαιρια

εδω λεει

https://www.aftodioikisi.gr/koinonia/merominia-2022-oi-provlepseis-gia-ton-kairo-apo-tora-mechri-to-pascha/

Από 21 έως 31 Μαρτίου μάλιστα εκτός από βροχές, μπουρίνια, και καταιγίδες δεν αποκλείεται να δούμε και χιόνια.

 

Tα μερομηνια δεν ειναι προγνωση. Ειναι κατι σαν καζαμιας....

Επισης τα μερομηνια απο σαιτ που μεχρι και την ημερομηνια γραφει λαθος , δεν πρεπει να λογιζονται ουτε ως καζαμιας.

Κατα τ'αλλα θα συμφωνησω πως το να λεμε "τελος ο χειμωνας κλπ" παιζει μεν ψηλα στις πιθανοτητες - 25 Μαρτιου πιασαμε-, αλλα με την προγνωσιμοτητα να ειναι ως τις 7, αντε το πολυ 10 μερες, ειναι νωρις να το πει κανεις με τετοια βεβαιοτητα. Μια χαρα κρυο μπορει να φερει μια-δυο φορες ακομα μεχρι τελος Απριλη.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για όλους πάνω κάτω ισχύει αυτό. Έξω σε καίει ο ήλιος το μεσημέρι, στα σπίτια μέσα έχει δροσιά ακόμα. Τώρα όμως που θα αυξηθεί και η εσωτερική θερμοκρασία θα έχουμε θέμα και εντός σπιτιών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου σήμερα πλησίασε τους 24°C προς το απόγευμα που έκανε ένα peak στους ~28°C έξω (Άγιος Δημήτριος).

2-3 βαθμοί ακόμα να ανέβει και εμπρός καλά μου κλιματιστικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ χτες το βράδυ τσίμπησα μια δόση το καλοριφέρ γιατί είχε αρχίσει να ψυχραίνει στο σπίτι. Για σήμερα, είμαι εδώ κι εδώ να το ανάψω.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ο ήλιος αυτές τις μέρες έχει ακριβώς την ίδια ένταση με τον ήλιο μέσα Αυγούστου (οι δυο ημερομηνίες ισαπέχουν από το θερινό ηλιοστάσιο 21 Ιουνίου). Απλά οι θερμοκρασίες τώρα σε ξεγελάνε ότι δεν καίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Το δικό μου σήμερα πλησίασε τους 24°C προς το απόγευμα που έκανε ένα peak στους ~28°C έξω (Άγιος Δημήτριος).

2-3 βαθμοί ακόμα να ανέβει και εμπρός καλά μου κλιματιστικά.

Winter Is Coming  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, phanispal είπε

Το δικό μου σήμερα πλησίασε τους 24°C προς το απόγευμα που έκανε ένα peak στους ~28°C έξω (Άγιος Δημήτριος).

2-3 βαθμοί ακόμα να ανέβει και εμπρός καλά μου κλιματιστικά.

ΔΕΗ loved your post!!! ❤️

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κι εγώ στο αμάξι από το Σάββατο έβαλα κλιματισμό. 

Γι ακόμα μια χρονιά παμε απότομα στο καλοκαίρι κι όχι τπτ αλλο, τόσα συνολακια ανοιξιάτικα πάνε στο βρόντο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το βράδυ χωρίς αέρα, δίπλα στη θάλασσα 21 βαθμούς ήταν τέλεια.

Μακάρι κάθε βράδυ να ήταν έτσι.

Προβλέπω πολύ σύντομα να έχουμε νύχτες με 26-30 βαθμούς που θα κολλάς από την υγρασία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...