Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Live ρεπορτάζ από παράδεισο Ομονοίας. Τα παπούτσια μου είναι σαν να πατάω σε πυρακτομενο σιδερο. Ο απευθείας ήλιος σε καίει και σε τσουρουφλιζει. Έκανα μια στάση για κρύο νερό πορτοκαλαδιτσα και σνακ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2021 στις 2:43 ΜΜ, kirileman είπε

Ήρθα σπίτι και τι να δω; Ανοιχτές μπαλκονόπορτες και κλειστά ac, για να αεριστεί το σπίτι και καλά, να ξεμυρίσει. Και το θερμόμετρο στους 31! Μετά φταίει ο γυναικοκτόνος...

Εγώ τώρα τι να της πω που έφυγε από το σπίτι με ανοιχτή τη μπαλκονόπορτα για 4 ολόκληρες ώρες, με ανοιχτό το αιρκοντίσιον; Έβλεπα στο telegram μηνύματα "Fujitsu's consumption over 1000W" και έλεγα WTF? Κανονικά θα έπρεπε να παίζει στα 450W (όπως είναι τώρα).

Και όταν γύρισε έκλεισε τη μπαλκονόπορτα (την είχα πρήξει στα τηλέφωνα) και μετά αφήνει ανοιχτό ένα παράθυρο (κόκκινο βελάκι).

😱😤😡🤬

 

image.png.4c1251649dfbd715d928464f5ba52164.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, liakjim είπε

Εγώ τώρα τι να της πω που έφυγε από το σπίτι με ανοιχτή τη μπαλκονόπορτα για 4 ολόκληρες ώρες, με ανοιχτό το αιρκοντίσιον; Έβλεπα στο telegram μηνύματα "Fujitsu's consumption over 1000W" και έλεγα WTF? Κανονικά θα έπρεπε να παίζει στα 450W (όπως είναι τώρα).

Και όταν γύρισε έκλεισε τη μπαλκονόπορτα (την είχα πρήξει στα τηλέφωνα) και μετά αφήνει ανοιχτό ένα παράθυρο (κόκκινο βελάκι).

😱😤😡🤬

 

image.png.4c1251649dfbd715d928464f5ba52164.png

Ποιο σύστημα είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ettöre είπε

Ποιο σύστημα είναι αυτό;

Grafana σε homeassistant. Κατανάλωση με tplink hs110 και θερμοκρασίες με θερμομετράκια xiaomi (τα μικρά τετράγωνα με bluetooth).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, liakjim είπε

Grafana σε homeassistant. Κατανάλωση με tplink hs110 και θερμοκρασίες με θερμομετράκια xiaomi (τα μικρά τετράγωνα με bluetooth).

Ευχαριστώ! Έστειλα μνμ για να ζητήσω περαιτέρω πληροφορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουτε και στις σημερινες προγνωσεις , εκτιμησεις κλπ διαφαινεται ποτε θα τελειωσει.

Επιπλεον για τις περισσοτερες περιοχες οι εκτιμησεις για τις θερμοκρασιες αναβαθμιστηκαν περαιτερω…

Οπως απο το Σαββατο ειχα γραψει, μιλαμε για καυσωνα μεγαλης εντασης και μεγαλης διαρκειας που δυνητικα και δυστυχως, μπορει να σπασει διαφορα ρεκορ. Κοινως προκειται για ιστορικο καυσωνα για τα μερη μας. Ας ελπισουμε να ειναι μονο μικρη ταλαιπωρια και ρεκορ αυτα που θα προκαλεσει.

Προσοχη κι εξτρα φροντιδα σε ηλικιωμενους συγγενεις, ευπαθεις ομαδες και κατοικιδια. 
 

Εκτακτο δελτιο επικινδυνων καιρικων φαινομενων και απο την ΕΜY μιλαει για διαρκεια τουλαχιστον ως την επομενη Παρασκευη και κορυφωση στις αρχες της ερχομενης εβδομαδας.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakjim είπε

Εγώ τώρα τι να της πω που έφυγε από το σπίτι με ανοιχτή τη μπαλκονόπορτα για 4 ολόκληρες ώρες, με ανοιχτό το αιρκοντίσιον; Έβλεπα στο telegram μηνύματα "Fujitsu's consumption over 1000W" και έλεγα WTF? Κανονικά θα έπρεπε να παίζει στα 450W (όπως είναι τώρα).

Και όταν γύρισε έκλεισε τη μπαλκονόπορτα (την είχα πρήξει στα τηλέφωνα) και μετά αφήνει ανοιχτό ένα παράθυρο (κόκκινο βελάκι).

😱😤😡🤬

 

image.png.4c1251649dfbd715d928464f5ba52164.png

να αεριστει το σπιτι βρε! δεν παει να εχει 44 εξω ή -10 παντα να αεριστει το σπιτι. Αυτα τα κληρωνουμουν απο μαναδες γιαγιαδες και δεν εχει τελειομο. Να εισαι εσυ με μπουφαν μεσα τον χειμωνα για ΝΑ ΑΕΡΙΣΤΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ !!

δεν υπαρχει παιδι που να μην το εχει μισησει αυτο το πραγμα.

Εγω με aircondition ειμαι απο τις 11. 

32.2 λεει εξω τωρα, Βραδυ δεν βαζω aircondition δεν νομιζω να εχω βαλει ποτε στα 8 χρονια που ειμαι εδω. Ανεμιστηρας καθως το δωματιο ειναι ουσιαστικα θαμένο υπογειο και εχει δροσια και κραταει.

Χθες το aircondition σαλονι το εκλεισα κατα τις 19:00 με κλειστα σχεδον παντζουρια και τζαμια παντα κλειστα και ειμουνα με τον ανεμιστηρα. Παλευοταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Ο απευθείας ήλιος σε καίει και σε τσουρουφλιζει.

Βγήκα και εγώ να πάω να ψωνίσω κάτι πράγματα και αναγκαστικά έπρεπε να πάω με πόδια.

Βγαίνω από το σπίτι και ήταν λες και μπήκα σε φούρνο, αλλά οκ κάπως αντέχεις, ιδρωμένος φουλ με, αλλά αντέχεις. Τρέμω στην ιδέα του τι θα συμβεί αν ισχύουν αυτά περί 44 βαθμών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολυδας στο star. Δευτέρα και Τρίτη οι πιο κρίσιμες ημέρες που θα έχουμε peak. Αύριο 44 στα Τρίκαλα σίγουρο με αρκετά 43αρια πχ σε Λάρισα. Έδειξαν και έναν χάρτη με χρώματα που πρέπει να ήταν ίδιος ή παρόμοιος με αυτόν που παρέθεσε εδώ ο BackFromHell. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέγιστες θερμοκρασίες Αττικής σήμερα 29/7

42.3 Κ.Πατήσια Davis Weatherlink

41.7 Χαροκόπειο ΕΑΑ

41.3 Ελευσίνα ΕΑΑ

41.3 Μάνδρα Davis 100μ

41.2 Βλυχάδα ΕΑΑ

41.0 Ελευσίνα  ΕΜΥ 

Μέγιστες Ελλάδας 29/7

42.7 Άργος και Κόνιτσα ΕΜΥ

42.5 Αρφαρά ΕΑΑ

Επεξ/σία από Suntrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...