Προς το περιεχόμενο

Ασχολήθηκα με πληροφορική !έκανα λάθος επιλογή επαγγέλματος τελικά !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μπορεις να πας Αγγλια σαν κοντρακτορ και να βγαζεις 500-600 λιρες καθε μερα, περιπου 7-8000 ευρω το μηνα καθαρα δηλαδη :

https://www.indeed.co.uk/Contract-Java-Developer-jobs-in-London

Μηπως σου φαινονται λιγα κι αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού στοχεύεις σε τέτοια ποσά έπρεπε να γίνεις γιατρός ή δικηγόρος

Τι δουλειά έχεις με τους προγραμματιστές τους φουκαράδες, κι αν είσαι και υπάλληλος σε αυτή τη δουλειά, ακόμα χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αφού στοχεύεις σε τέτοια ποσά έπρεπε να γίνεις γιατρός ή δικηγόρος

Τι δουλειά έχεις με τους προγραμματιστές τους φουκαράδες, κι αν είσαι και υπάλληλος σε αυτή τη δουλειά, ακόμα χειρότερα.

μαζι σου 

μ#$$%ΙΑ ΕΚΑΝΑ δεν μου ειπε και κανενασ τιποτα απο καθηγητες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, kostakis81 είπε

μαζι σου 

μ#$$%ΙΑ ΕΚΑΝΑ δεν μου ειπε και κανενασ τιποτα απο καθηγητες κλπ

Νομίζω πως τα παραλες,  για πες μας και τα καθήκοντά σου για 1700 ευρώ το μήνα.  Τι κάνεις δηλαδή καθημερινά; Δε νομίζω να είσαι ριγμενος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, archer100 είπε

Καταρχην μιλαμε για επαγγελμα τελειως κλειστο, οπου το 90% των νεων ειναι γιοι και κορες παλιοτερων συμβολαιογραφων

Η διαδικασια για καποιον καινουργιο απαιτει και εγκριση απο επιτροπη, οπου προφανως θα παιζει μεσο (στην Ελλαδα ειμαστε)

http://edujob.gr/node/319

Επιπεον, σε μια πολη σαν τη Λαρισα υπαρχουν πανω απο 30-40 συμβολαιογραφοι. Ποσος ογκος μεταβιβασεων-συμβολαιων κλπ νομιζεις γινεται καθε χρονο ωστε να βγαζει ο καθενας τα δυσθεωρητα ποσα που αναφερεις; Το οτι ΜΠΟΡΕΙ υπο πιθανοτητα να βγαλει 80.000 ναι ειναι πιθανο, αλλα μπορει να του τυχει μια φορα σε ολη του την καριερα και απο αυτα τα μισα θα ειναι φορος. Μπορει και να μην του τυχει καθολου

Στην Πληροφορικη υπαρχουν χιλιαδες ατομα που υλοποιησαν την ιδεα τους και εβγαλαν πολλα ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ, οχι 80 και 200.000

ναι συμφωνω αλλα αυτο ειναι λαθος αλλα υπαρχουν πολοι που βγαζουν ενα μεσο ετησιο μισθο για πλακα ...επισεισ υπαρχει και το αρχειο που ειναι κληρονομικο να ξερεισ και βγαζεισ μισθουλακο απο εκει σαν συμβολαιογραφος 

 

Μόλις τώρα, giotis1982 είπε

Νομίζω πως τα παραλες,  για πες μας και τα καθήκοντά σου για 1700 ευρώ το μήνα.  Τι κάνεις δηλαδή καθημερινά; Δε νομίζω να είσαι ριγμενος 

αυτο που κάνω είναι να κυνηγάω με το "μαστίγιο" προγραμματιστες που παίρνουν 1000 το μήνα για να τελειώνουν τα εργα τους στην ωρα τους (pm) και επιδη έμενα δεν μου άρεσε ο κώδικας πηγα εκει αλλα στην κυριολεξία τα λυπαμε τα παιδια γιατι τα περισοτερα εχουν τελειωσει πολυτεχνειο (1200)μισθο και ειναι στην ιδια μοιρα με τα ιεκ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

μαζι σου 

μ#$$%ΙΑ ΕΚΑΝΑ δεν μου ειπε και κανενασ τιποτα απο καθηγητες κλπ

Να ξερες παντως οτι οι περισσοτεροι απο αυτους που σπουδασαν ΑΕΙ (δε μιλαω για καθολου σπουδες η κατωτερες) σε ζηλευουν.

Πηγαινε να σπουδασεις καμια φιλοσοφικη, θεολογια, οικονομικα, κλπ και βγες στην αγορα εργασιας να δεις τι γινεται και ελα να τα ξαναπυμε πως θα βλεπεις τους πληροφορικαριους

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

ναι συμφωνω αλλα αυτο ειναι λαθος αλλα υπαρχουν πολοι που βγαζουν ενα μεσο ετησιο μισθο για πλακα ...επισεισ υπαρχει και το αρχειο που ειναι κληρονομικο να ξερεισ και βγαζεισ μισθουλακο απο εκει σαν συμβολαιογραφος 

αυτο που κάνω είναι να κυνηγάω με το "μαστίγιο" προγραμματιστες που παίρνουν 1000 το μήνα για να τελειώνουν τα εργα τους στην ωρα τους (pm) και επιδη έμενα δεν μου άρεσε ο κώδικας πηγα εκει αλλα στην κυριολεξία τα λυπαμε τα παιδια γιατι τα περισοτερα εχουν τελειωσει πολυτεχνειο (1200)μισθο και ειναι στην ιδια μοιρα με τα ιεκ ...

Μια χαρά είσαι. Και πρόσεξε γιατί στη ζωή έχει και προς τα κάτω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε το ριγμένος είναι σχετικό …

Ναι όταν οι γύρο μου απόφοιτοι λυκείου διευθυντές παίρνουν 50 με 60κ το χρόνο εγω αισθάνομαι ριγμένος

1 λεπτό πριν, giotis1982 είπε

Μια χαρά είσαι. Και πρόσεξε γιατί στη ζωή έχει και προς τα κάτω 

φυσικά δόξα το ΘΕΟ λέω ρε φίλε . αλλα να εχεισ expectation δεν ειναι κακο ...

μην ξεχνάς οτι ζουμε σε μια κοινωνια οπου οι πιο μορφωμένοι και εξυπνοι ανθρωποι είναι γεμάτοι αμφιβολίες και οι πιο ηλίθιου ειναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση...  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

Φίλε το ριγμένος είναι σχετικό …

Ναι όταν οι γύρο μου απόφοιτοι λυκείου διευθυντές παίρνουν 50 με 60κ το χρόνο εγω αισθάνομαι ριγμένος

Που εχει τετοιους διευθυντες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

Φίλε το ριγμένος είναι σχετικό …

Ναι όταν οι γύρο μου απόφοιτοι λυκείου διευθυντές παίρνουν 50 με 60κ το χρόνο εγω αισθάνομαι ριγμένος

φυσικά δόξα το ΘΕΟ λέω ρε φίλε . αλλα να εχεισ expectation δεν ειναι κακο ...

μην ξεχνάς οτι ζουμε σε μια κοινωνια οπου οι πιο μορφωμένοι και εξυπνοι ανθρωποι είναι γεμάτοι αμφιβολίες και οι πιο ηλίθιου ειναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση...  

κ ποδοσφαιριστές που ουτε το ονομα τους δεν γράφουν καλά βγάζουν μυρια τι παει να πει αυτο?

Έχουμε 2019 κ ακομα θεωρείς οτι πρέπει να βγάζεις παραπάνω χρήματα μονο κ μόνο γιατί σπούδασες. Φιλος δουλεύει σε εταιρεία IT οπου ο ιδιοκτήτης δεν τελείωσε ποτέ τπτ κ εχουν κ την ίδια ηλικία. Δλδ πως έπρεπε να νιώθει που ο τύπος βγάζει μύρια?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bilya είπε

κ ποδοσφαιριστές που ουτε το ονομα τους δεν γράφουν καλά βγάζουν μυρια τι παει να πει αυτο?

Έχουμε 2019 κ ακομα θεωρείς οτι πρέπει να βγάζεις παραπάνω χρήματα μονο κ μόνο γιατί σπούδασες. Φιλος δουλεύει σε εταιρεία IT οπου ο ιδιοκτήτης δεν τελείωσε ποτέ τπτ κ εχουν κ την ίδια ηλικία. Δλδ πως έπρεπε να νιώθει που ο τύπος βγάζει μύρια?

τιποτα ...

αλλα το αναφερω σαν παραδειγμα ωστε να παιρνουν χαμπαρι τα νεα παιδια και εγω μεσα σε αυτα ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

σε περισσότερα σημεία απο οπού φανταζεσε ...

Ειναι μυστικο να φανταστω;

Τελος παντων, ψαχνεις ατελειες σε μια αγορα εργασιας που μπαζει απο παντου και σε μια χωρα με κριση

Αν δεν εισαι ικανοποιημενος, μπορεις απλα να παρεις το αεροπλανο και ακολουθησεις τους υπολοιπους 700.000 συμπατριωτες που διαλεξαν αν κυνηγησουν την τυχη τους

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, archer100 είπε

Ειναι μυστικο να φανταστω;

Τελος παντων, ψαχνεις ατελειες σε μια αγορα εργασιας που μπαζει απο παντου και σε μια χωρα με κριση

Αν δεν εισαι ικανοποιημενος, μπορεις απλα να παρεις το αεροπλανο και ακολουθησεις τους υπολοιπους 700.000 συμπατριωτες που διαλεξαν αν κυνηγησουν την τυχη τους

οχι δεν είναι μυστικό απλα δεν εχει νοημα να αναφερω εταιριες και ονοματα ...

για δεσ τουσ συμβουλουσ υπουργων επι συριζα και θ ακαταλαβεισ πολλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...