Προς το περιεχόμενο

Νέος στη Revolut


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην Ομάδα , ως νέο μέλος της Revolut και εγώ έχω τις απορίες μου  και θα ήθελα την βοήθεια σας για να ξεδιαλύνω 4-5 αρχικές απορίες . 

i) Κάθε φορά που θα φορτώνω την κάρτα με χρηματα θα έχω χρεωση 1 ευρώ (Εθνική e-banking), υπάρχει τρόπος να γλιτώνεις το χρέωμα το 1 κάθε φορά ?

ii) Μπορείς από την Revolut να στείλεις χρήματα στην τράπεζα σου πίσω (Εθνική στην προκειμένη) , ποια η διαδικασία ? μέχρι τι όριο μπορώ να στείλω πίσω στην τράπεζα μου χωρίς να  έχω κρατήσεις ? είναι π.χ από 10 ευρώ και πάνω η ανεξαρτήτου ποσού πάντα θα έχω επιβάρυνση ?

iii) Βλέπω διαφορά από ανάληψη ATM 200 σε 400 (Standar σε Premiun) , αφορά μόνο αυτό ? η αναφέρεται και σε όριο αγορών , δλδ μπορώ να κάνω μέχρι 200 ευρώ τον μήνα αγορές μέσο της Standar Revolut ?

iv) Αν πάω στην Premium έκδοση λόγω της περιπτωσης (iii) βλέπω χρέωση 7.99/μήνα , όποτε είναι αναγκαστικό πακέτο για 1 χρόνο ? υπάρχουν εκπτωσεις αν πχ πληρώσω για χρόνο επί το που ?

v) Μπορείς να βγάλεις πχ Metal και να την χρησιμοποιεις σαν Premiun η σαν Standar ? δλδ  Metal 13.99/μήνα αλλά να την έχω εμφανισιακά και μόνο και να πληρώνω το Premium στα 7.99 η και για χρήση όπως η Standar χωρίς καμία συνδρομή ?

    **Συγνώμη εκ των προτέρων για τις πολλές ερωτήσεις αλλά και γω σαν άνθρωπος δεν εχω κάποιων που να την έχει για να μου εξηγήσει 5 βασικά πράγματα.

       Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Telecaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 υπάρχει και το  top up που δεν έχει έξοδα.

 κάθε εισερχόμενο εμβασμα έχει έξοδα απο ένα ποσό και πάνω.Την εφαρμογή δεν την έχεις ψάξει καθόλου;Λέει κάπου  payments και μετα bank transfer.

 οριο στις αγορες δεν υπάρχει.στο upgrade  γράφει σε κάθε πρόγραμμα τι προσφερει.Αν το θες μόνο για το πλαστικό χαμένα λεφτά γιατι όταν θα την περάσεις στο google pay δεν θα βλέπει κανείς την κάρτα.

Είσαι του θεαθήναι και του δήθεν ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εφαρμογή την ψάχνω παρότι δεν έχει έρθει η κάρτα ακόμα...Επίσης αναφέρω και ρωτάω αν υπάρχει όριο σε αγορές για αυτό σκέφτηκα να πάω σε premium οπότε Όχι φίλε μου δεν είμαι του θεαθήναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I) κάνε top up κατευθείαν από την κάρτα της εθνικής 

ii)Μπορεις να στείλεις χρήματα κανονικά σε οποιαδήποτε iban χωρίς χρέωση. Θα σε χρεώσει η εθνική μετά για εισερχόμενο έμβασμα

III)μόνο για ανάληψη αναφέρεται. Δεν έχεις όριο στις αγορές 

Iv) 1 χρόνο αναγκαστικά, έχεις έκπτωση αν προπληρώσεις όλο το χρόνο 

V) όχι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Telecaster είπε

Την εφαρμογή την ψάχνω παρότι δεν έχει έρθει η κάρτα ακόμα...Επίσης αναφέρω και ρωτάω αν υπάρχει όριο σε αγορές για αυτό σκέφτηκα να πάω σε premium οπότε Όχι φίλε μου δεν είμαι του θεαθήναι...

Οταν γραφεις 

Αναφορά σε κείμενο

αλλά να την έχω εμφανισιακά και μόνο και να πληρώνω το Premium στα 7.99 η και για χρήση όπως η Standar χωρίς καμία συνδρομή ?

εκεί πάει το μυαλό μου.

Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, george1807 είπε

I) κάνε top up κατευθείαν από την κάρτα της εθνικής 

ii)Μπορεις να στείλεις χρήματα κανονικά σε οποιαδήποτε iban χωρίς χρέωση. Θα σε χρεώσει η εθνική μετά για εισερχόμενο έμβασμα

III)μόνο για ανάληψη αναφέρεται. Δεν έχεις όριο στις αγορές 

Iv) 1 χρόνο αναγκαστικά, έχεις έκπτωση αν προπληρώσεις όλο το χρόνο 

V) όχι 

Καλησπέρα,

 

Από τα λίγα που διάβασα για ρεβολουτ,  αφορά κυρίως αυτούς που κάνουν ταξίδια εκτός Ε.Ε. .

δύο τρεις σύντομες απορίες;

- τι σημαίνει top-up ? 

- Η κάρτα που δίνουν αν κατάλαβα ως χρεωστική μπορεί να "φορτώσει" με πολλαπλά συναλλάγματα; δηλ. π.χ. ευρώ + δολλάρια; Άρα όταν κάποιος πληρώνει με την κάρτα π.χ. σε ΗΠΑ, αυτόματα η κάρτα πληρώνει σε δολλάρια; 

- Η μεταφορά ή "φόρτιση" της κάρτας μέχρι ένα συγκεκριμένο όριο είναι δωρεάν;; π.χ. μεταφορά ενός ποσού από Εθνική Τράπεζα με internet banking?

 

 

Επεξ/σία από stavpup
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, stavpup είπε

Καλησπέρα,

Από τα λίγα που διάβασα για ρεβολουτ,  αφορά κυρίως αυτούς που κάνουν ταξίδια εκτός Ε.Ε. .

δύο τρεις σύντομες απορίες;

- τι σημαίνει top-up ? 

- Η κάρτα που δίνουν αν κατάλαβα ως χρεωστική μπορεί να "φορτώσει" με πολλαπλά συναλλάγματα; δηλ. π.χ. ευρώ + δολλάρια; Άρα όταν κάποιος πληρώνει με την κάρτα π.χ. σε ΗΠΑ, αυτόματα η κάρτα πληρώνει σε δολλάρια; 

- Η μεταφορά ή "φόρτιση" της κάρτας μέχρι ένα συγκεκριμένο όριο είναι δωρεάν;; π.χ. μεταφορά ενός ποσού από Εθνική Τράπεζα με internet banking?

Για όσους κάνουν ταξίδια γενικώς και για όσους δελεαζονται από κάποια υπηρεσία της. 

- Φορτωση - γέμισμα 

- Κάπως έτσι 

- Δεν θα δεις ποτέ κάποια προμήθεια από τη revolut. Ότι προμήθεια εμφανιστεί είναι από άλλη τράπεζα, ίδρυμα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εσυ για ποιο λόγο την θες;

Είδα ένα βίντεο "ποτέ ξανά ελληνική τράπεζα" και μου φάνηκε πολύ καλό για να είναι αληθινό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους, ευχές να είστε όλοι καλά στην υγεία σας.

Κατέβασα προχθές το app, έφτιαξα λογαριασμό, ανέβασα την ταυτότητα μου, έφτιαξα virtual κάρτα, παρήγγειλα και μία απλή φυσική κάρτα:

Ερωτήσεις:

Έχουν περάσει 2 24ωρα και ακόμα βρίσκομαι σε διαδικασία επαλήθευσης ταυτότητας. Πρέπει/μπορώ να κάνω κάτι;

Απ'ότι καταλαβαίνω οι κάρτες της revolut είναι visa ή μου ξέφυγε κάτι και μπορούσα να βγάλω και mastercard;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Underscore7 είπε

Καλησπέρα σε όλους, ευχές να είστε όλοι καλά στην υγεία σας.

Κατέβασα προχθές το app, έφτιαξα λογαριασμό, ανέβασα την ταυτότητα μου, έφτιαξα virtual κάρτα, παρήγγειλα και μία απλή φυσική κάρτα:

Ερωτήσεις:

Έχουν περάσει 2 24ωρα και ακόμα βρίσκομαι σε διαδικασία επαλήθευσης ταυτότητας. Πρέπει/μπορώ να κάνω κάτι;

Απ'ότι καταλαβαίνω οι κάρτες της revolut είναι visa ή μου ξέφυγε κάτι και μπορούσα να βγάλω και mastercard;

Καλησπέρα,

υπομονή να κάνεις. Αν το βιάζεσαι στείλε στο τσατ να το επισπεύσουν.

Visa είναι οι δωρεάν κάρτες και οι virtual. MasterCard είναι οι premium και metal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...