Προς το περιεχόμενο

Πιστωτική κάρτα


poka333

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, sdikr said:

Μπορείς εύκολα να δεις πχ στο Πλαισιο,  έχει   πράγματα που τα δίνει με άτοκες δόσεις και το τονίζει  πχ 12  και πάνω απο 13 τις κάνει έντοκες  ή τα δίνει απο την αρχή εντοκές.

Το κατάστημα κάνει ειδική σύμβαση με την τράπεζα για παροχή άτοκων δόσεων

Δεν είπα κάτι διαφορετικό, είπα πως οι δόσεις είναι επιλογή του καταστήματος, όχι του κατόχου της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

56 λεπτά πριν, alexander098 είπε

Γνωριζει καποιος αν στη Eurobank υπαρχει μετα απο καποιο ποσο αγορων μηδενικη συνδρομη; 

Σε παλιες κάρτες ίσως, Πλέον στην Eurobank είναι πολύ δύσκολοι να δώσουν πίσω την συνδρομή όσες αγορες και να έχεις κάνει. Σου λένε αγορασε το μηνιαίο προγραμμα με 3 ευρω που δίνει δωρεάν συνδρομή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, alexander098 είπε

Γνωριζει καποιος αν στη Eurobank υπαρχει μετα απο καποιο ποσο αγορων μηδενικη συνδρομη; 

Όχι. Κατά τη γνώμη μου αν δε σκοπευεις να κάνεις μεγάλες αγορές απο καταστήματα με επιστροφή ώστε να εκμεταλλευτείς προσφορές τύπου 10% στο ΙΚΕΑ ανα περιόδους, απο τη Eurobank αξίζει είτε η YES είτε η Μασούτης. Γιατί σου δινουν 1% σε όλες τις αγορές, ανεξαρτήτως των υπολοίπων, οπότε η συνδρομή βγαίνει σχετικά ευκολα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τη στιγμή που ο 1ος χρόνος είναι δωρεάν και η συνδρομή ξεκινάει από τον 2ο χρόνο, μπορείς να ακυρώσεις την κάρτα σου όταν λήγει ο 12ος μήνας και στη συνέχεια να αιτηθείς για νέα;

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Αν θυμάμαι καλά η Eurobank έχει 60€ ανανέωση; (όχι gold κάρτες)

Επεξ/σία από agn0spt93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, agn0spt93 said:

Από τη στιγμή που ο 1ος χρόνος είναι δωρεάν και η συνδρομή ξεκινάει από τον 2ο χρόνο, μπορείς να ακυρώσεις την κάρτα σου όταν λήγει ο 12ος μήνας και στη συνέχεια να αιτηθείς για νέα;

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Αν θυμάμαι καλά η Eurobank έχει 60€ ανανέωση; (όχι gold κάρτες)

Θεωρητικά μπορείς τον 11ο μήνα να κάνεις αίτηση για άλλη κάρτα με δωρεάν το 1ο έτος (στη eurobank σε κάποιες κάρτες είναι 6 μήνες δωρεάν συνδρομή) και μετά να ακυρώνεις την υπάρχουσα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, agn0spt93 said:

Από τη στιγμή που ο 1ος χρόνος είναι δωρεάν και η συνδρομή ξεκινάει από τον 2ο χρόνο, μπορείς να ακυρώσεις την κάρτα σου όταν λήγει ο 12ος μήνας και στη συνέχεια να αιτηθείς για νέα;

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Αν θυμάμαι καλά η Eurobank έχει 60€ ανανέωση; (όχι gold κάρτες)

Νομίζεις πως μπορείς να κοροϊδέψεις τις τράπεζες; :)

Φυσικά και μπορείς να την ακυρώσεις πριν περάσει ο πρώτος χρόνος, αλλά στην επόμενη που θα βγάλεις θα χρεωθείς κανονικά την συνδρομή με την έκδοση, μόνο αν δεν έχεις ξαναβγάλει είναι δωρεάν για τον πρώτο χρόνο.

Επίσης η συνδρομή δεν είναι η ίδια για όλες τις κάρτες, το στάνταρ για τις απλές είναι 30€, για να μάθεις με ακρίβεια πρέπει να δεις τι προβλέπεται για τη συγκεκριμένη κάρτα που σε ενδιαφέρει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Φυσικά και μπορείς να την ακυρώσεις πριν περάσει ο πρώτος χρόνος, αλλά στην επόμενη που θα βγάλεις θα χρεωθείς κανονικά την συνδρομή με την έκδοση, μόνο αν δεν έχεις ξαναβγάλει είναι δωρεάν για τον πρώτο χρόνο.

Προσωπικά, το έχω δοκιμάσει σε Πειραιώς, Alpha Bank και Eurobank και ποτέ δεν χρεώθηκα συνδρομή, επειδή ακύρωσα* την προηγούμενη κάρτα. Κάθε κάρτα έχει τους δικούς της όρους και κάθε φορά που εκδίδεις καινούρια, ισχύουν οι εκάστοτε όροι από την στιγμή της υπογραφής της σύμβασης, δεν σε ακολουθούν οι όροι της προηγούμενης πιστωτικής κάρτας, ώστε να χρεωθείς ετήσια συνδρομή.

*Όταν λέω ότι ακύρωσα, εννοώ το οριστικό κλείσιμο της προηγούμενης κάρτας και αίτηση από την αρχή για καινούρια, όχι για ακύρωση και επανέκδοση της ήδη υπάρχουσας.

4 ώρες πριν, agn0spt93 είπε

Από τη στιγμή που ο 1ος χρόνος είναι δωρεάν και η συνδρομή ξεκινάει από τον 2ο χρόνο, μπορείς να ακυρώσεις την κάρτα σου όταν λήγει ο 12ος μήνας και στη συνέχεια να αιτηθείς για νέα;

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Αν θυμάμαι καλά η Eurobank έχει 60€ ανανέωση; (όχι gold κάρτες)

Μπες εδώ (σελ. 120-121) και θα δεις τι ισχύει αναλυτικά για κάθε κάρτα όσον αφορά την ετήσια συνδρομή. Η μόνη κάρτα που δεν έχει ετήσια συνδρομή, είναι η Euroline Style, αρκεί αν την αποπληρώνεις πριν εκδοθεί ο μηνιαίος λογαριασμός.

Επεξ/σία από pluss
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, pluss said:

Προσωπικά, το έχω δοκιμάσει σε Πειραιώς, Alpha Bank και Eurobank και ποτέ δεν χρεώθηκα συνδρομή, επειδή ακύρωσα* την προηγούμενη κάρτα. Κάθε κάρτα έχει τους δικούς της όρους και κάθε φορά που εκδίδεις καινούρια, ισχύουν οι εκάστοτε όροι από την στιγμή της υπογραφής της σύμβασης, δεν σε ακολουθούν οι όροι της προηγούμενης πιστωτικής κάρτας, ώστε να χρεωθείς ετήσια συνδρομή.

*Όταν λέω ότι ακύρωσα, μιλώ για οριστικό κλείσιμο της κάρτας και αίτηση από την αρχή για καινούργια, όχι για ακύρωση και επανέκδοση της ήδη υπάρχουσας.

Κάθε φορά έβγαζεις την ίδια ακριβώς κάρτα, δλδ ακύρωνες ας πούμε την miles and more και στο καπάκι νέα αίτηση για miles and more ή για κάποια άλλη;

Σε πιστωτική δεν το έχω κάνει ποτέ, αλλά στις χρεωστικές που το έχω κάνει μόνο αν ακυρώσεις και βγάλεις άλλο τύπο δεν θα σε χρεώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Κάθε φορά έβγαζεις την ίδια ακριβώς κάρτα, δλδ ακύρωνες ας πούμε την miles and more και στο καπάκι νέα αίτηση για miles and more ή για κάποια άλλη;

Σε πιστωτική δεν το έχω κάνει ποτέ, αλλά στις χρεωστικές που το έχω κάνει μόνο αν ακυρώσεις και βγάλεις άλλο τύπο δεν θα σε χρεώσουν.

Όποτε το έχω δοκιμάσει, κάνω αίτηση για άλλη κάρτα, όχι την ίδια.

Επεξ/σία από pluss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, pluss said:

Όποτε το έχω δοκιμάσει, κάνω αίτηση για άλλη κάρτα, όχι την ίδια.

Ε τότε λογικό ήταν που δεν σε χρέωσαν συνδρομή μια και πάντα ήταν διαφορετικό προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...