Προς το περιεχόμενο

Πιστωτική κάρτα


poka333

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/7/2022 στις 10:14 ΠΜ, Bitbit είπε

προφανώς δεν είναι αυτός ο στόχος αλλά το να αυξήσουν την πίστωση.

Γιατί "προφανώς"; Εικασίες κάνουμε όλοι, από την στιγμή που δεν μας λέει το λόγο που τη θέλει. Μπορεί απλά να θέλει να εκμεταλλεύεται και η ίδια κάποιο πρόγραμμα ανταμοιβής ή μπορεί να θέλει να βάζει άτοκες δόσεις σε καταστήματα, χωρίς να χρειάζεται να έχει πάντοτε μαζί της τον σύζυγό της ή την κάρτα του. Η πρόσθετη κάρτα, εάν θέλει να κάνει κάτι από τα παραπάνω, μια χαρά λύση είναι. Αν όμως θέλει να αυξήσει την συνολική πίστωση, τότε προφανώς όχι.

Επεξ/σία από pluss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα μου λέτε γιατί μου αυξάνουν το πιστωτικό μου όριο χωρίς να το ζητήσω; Έχει συμβεί 3εις φορές ως τώρα, τις 2 στην ίδια τράπεζα...

Όχι ότι μ' ενοχλεί, αδιάφορο είναι, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τη λογική να μου δίνουν κάτι χωρίς να τη ζητήσω. Ναι γειά σας, ορίστε το νέο σας αμάξι! Μα δε παρήγγειλα! Ε, δε πειράζει, πάρτε το! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Haldol είπε

Εμένα μου λέτε γιατί μου αυξάνουν το πιστωτικό μου όριο χωρίς να το ζητήσω; Έχει συμβεί 3εις φορές ως τώρα, τις 2 στην ίδια τράπεζα...

Όχι ότι μ' ενοχλεί, αδιάφορο είναι, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τη λογική να μου δίνουν κάτι χωρίς να τη ζητήσω. Ναι γειά σας, ορίστε το νέο σας αμάξι! Μα δε παρήγγειλα! Ε, δε πειράζει, πάρτε το! :P

Ποια τράπεζα το κάνει το 2022;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Haldol είπε

Εμένα μου λέτε γιατί μου αυξάνουν το πιστωτικό μου όριο χωρίς να το ζητήσω; Έχει συμβεί 3εις φορές ως τώρα, τις 2 στην ίδια τράπεζα...

Όχι ότι μ' ενοχλεί, αδιάφορο είναι, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τη λογική να μου δίνουν κάτι χωρίς να τη ζητήσω. Ναι γειά σας, ορίστε το νέο σας αμάξι! Μα δε παρήγγειλα! Ε, δε πειράζει, πάρτε το! :P

το ίδιο κάνανε και σε εμένα. Και το θέμα είναι ότι δε με ενημερώσανε καν. Απλά μπήκα στο ebanking και το είδα. Όχι ότι με χαλάει βέβαια. Το αντίθετο. Εδώ σκεφτόμουν να τους ζητήσω να το ανεβάσουν.

Τι σε χαλάει; Μια χαρά είναι. Προφανώς θεωρούν ότι είσαι αξιόπιστος και σου δίνουν μεγαλύτερη πίστωση.

γκρινιάζουμε όταν δε μας δίνουν. Ε μη γκρινιάζουμε και όταν μας δίνουν.

Ένα συν από εμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexiko είπε

Ποια τράπεζα το κάνει το 2022;

 Alpha η τελευταία (και αυτή που το 'κανε 2 φορές).

Μόλις τώρα, Bitbit είπε

το ίδιο κάνανε και σε εμένα. Και το θέμα είναι ότι δε με ενημερώσανε καν. Απλά μπήκα στο ebanking και το είδα. Όχι ότι με χαλάει βέβαια. Το αντίθετο. Εδώ σκεφτόμουν να τους ζητήσω να το ανεβάσουν.

Τι σε χαλάει; Μια χαρά είναι. Προφανώς θεωρούν ότι είσαι αξιόπιστος και σου δίνουν μεγαλύτερη πίστωση.

Δε μ' ενοχλεί. Και έγινε ακριβώς το ίδιο και με 'μένα. Σε μία φάση είχα π.χ. διαθέσιμο 1300 και ξαφνικά μπαίνω e-banking βλέπω 2300, και λέω τι έγινε; Πότε πλήρωσα και δε το θυμάμαι; :P

Απλά μου 'κανε εντύπωση που μου το αύξησαν από μόνοι τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Haldol είπε

 Alpha η τελευταία (και αυτή που το 'κανε 2 φορές).

Δε μ' ενοχλεί. Και έγινε ακριβώς το ίδιο και με 'μένα. Σε μία φάση είχα π.χ. διαθέσιμο 1300 και ξαφνικά μπαίνω e-banking βλέπω 2300, και λέω τι έγινε; Πότε πλήρωσα και δε το θυμάμαι; :P

Απλά μου 'κανε εντύπωση που μου το αύξησαν από μόνοι τους...

άστο να υπάρχει και ας μη το αξιοποιήσεις ποτέ. Τζάμπα είναι. Κάποια στιγμή μπορεί να το χρειαστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ποια πιστωτικη αξιζει πιστευτετε για αγορες τυπου ηλεκτρονικων ειδων και τετοια??

νομιζω περυσι στο black friday εβγαινες κερδισμενος με γιουρομπανκ..

της πειραιως που διατηρω λογαριασμο και καποιες καταθεσεις μου φαινονται τελειως βασικες οι πιστωτικες..

δεν το εχω ψαξει εις βαθος αλλα ψηνομαι σε μεγιστο βαθμο να βγαλω μια πιστωτικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, xristoss1 είπε

παιδια ποια πιστωτικη αξιζει πιστευτετε για αγορες τυπου ηλεκτρονικων ειδων και τετοια??

νομιζω περυσι στο black friday εβγαινες κερδισμενος με γιουρομπανκ..

της πειραιως που διατηρω λογαριασμο και καποιες καταθεσεις μου φαινονται τελειως βασικες οι πιστωτικες..

δεν το εχω ψαξει εις βαθος αλλα ψηνομαι σε μεγιστο βαθμο να βγαλω μια πιστωτικη.

Κάθε κάρτα έχει τις δικές της προσφορές. Π.χ. η Eurobank έχει πολύ συχνά επιστροφή 20% σε Πλαίσιο, ΙΚΕΑ. Πειραιώς συμφέρει πολύ με τον ΉΡΩΝ (αν έχεις σ' αυτόν ρεύμα). Alpha, αν έχεις Vodafone ή BP .

Το καλό είναι να 'χεις 2-3 να πληρώνεις αυτό που πρέπει απ' την κάθε μία, αυτοματοποιημένα. Γιατί τώρα αν κάθεσαι κάθε τρεις και λίγο να ψάχνεις ποια προσφορά παίζει με ποια κάρτα, κάηκες... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
6 λεπτά πριν, xristoss1 είπε

εφαγα ακυρο απο πειραιως λολ

μπορω να ξανα αιτηθω μηπως εφταιγε το πιστωτικο οριο η πρεπει να περιμενω καποιο διαστημα???

Θεωρητικά θα μπορούσαν να σου εγκρίνουν χαμηλότερο όριο από αυτό που αιτήθηκες. Δε χάνεις κάτι να ξανακάνεις αίτηση το πολύ πολύ πάλι κουβά. Θες οπωσδήποτε Πειραιώς ή ψάχνεσαι για κάρτα γενικά;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, xristoss1 είπε

εφαγα ακυρο απο πειραιως λολ

μπορω να ξανα αιτηθω μηπως εφταιγε το πιστωτικο οριο η πρεπει να περιμενω καποιο διαστημα???

Δεν νομίζω ότι είναι καθοριστικής σημασίας τι όριο ζήτησες. Αν ήθελαν να σου την εγκρίνουν με μικρότερο όριο από αυτό που ζήτησες, θα είχε προχωρήσει σε προέγκριση.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει ενα σφαλματακι που το περασα στα ψιλα το οποιο παιζει να μου στοιχισε???

ενω επισυναψα εκκαθαριστικο  με εισοδημα απο την εργασια μου κτλπ

σε ενα κουτακι ελεγε ανεργος που δεν ειχε τροπο αλλαγης...

ωστοσο μεσα στο webanking με βγαζει επικαιροποιημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, xristoss1 είπε

υπαρχει ενα σφαλματακι που το περασα στα ψιλα το οποιο παιζει να μου στοιχισε???

ενω επισυναψα εκκαθαριστικο  με εισοδημα απο την εργασια μου κτλπ

σε ενα κουτακι ελεγε ανεργος που δεν ειχε τροπο αλλαγης...

ωστοσο μεσα στο webanking με βγαζει επικαιροποιημενο.

Δεν χάνεις τίποτα να ξανακάνεις αίτηση με χαμηλότερο όριο και διορθωμένο το λάθος. Γενικά δοκίμασε και σε άλλες τράπεζες. Μπορεί η μια να μην σου βγάζει και με τα ίδια δεδομένα άλλη να σου βγάλει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xristoss1 είπε

εφαγα ακυρο απο πειραιως λολ

μπορω να ξανα αιτηθω μηπως εφταιγε το πιστωτικο οριο η πρεπει να περιμενω καποιο διαστημα???

Εγώ πάλι που έκανα αίτηση πριν 4 μήνες ηλεκτρονικά στην Alpha για πιστωτική δεν με ρώτησε πουθενά για όριο, και επίσης από άλλους που έχω ακούσει το όριο που ζήτησαν δεν είχε και πολύ σημασία, η τράπεζα έδωσε έγκριση για πιστωτική με το όριο που αυτή ήθελε.

Πάντως να περιμένεις κάποιο διάστημα για να ξανακάνεις αίτηση δεν νομίζω να βοηθήσει, εκτός και αν στο μεταξύ έχει αλλάξει η κατάσταση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xristoss1 είπε

εφαγα ακυρο απο πειραιως λολ

μπορω να ξανα αιτηθω μηπως εφταιγε το πιστωτικο οριο η πρεπει να περιμενω καποιο διαστημα???

Αν έφαγες άκυρο το ξεχνάς, δεν φταίνε τα όρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...