Προς το περιεχόμενο

Σκούπα ρομπότ


udroxoos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H vacumm της xiaomi στα 279 στον Κωτσόβολο για όσους ενδιαφέρονται να λάβουν την εγγύηση της αντιπροσωπείας:

https://basket.kotsovolos.gr/site/small-home-appliances/vacuum-cleaners/skoupes-robot/191584-xiaomi-mi-robot-vacuum-eu?cmicc=skroutz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Cyber Monday νομιζω μονο αν αγορασεις απο Κινα. Τα skroutzoμαγαζα δεν νομιζω να κανουν τοτε καμια εκπτωση αν και δεν χανουμε κατι να περιμενουμε. Σε 3 μερες ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω και εγώ μια και φτάνουν τα Χριστούγεννα. Διαβάζοντας το νήμα με ξεσηκώσατε για roborocks s50. Έχω μπερδευτεί λίγο όμως. Άλλη η s50, η s55 και άλλη η s5; Ποιά είναι πιο καινούργια. Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο μαγαζί για αγορά; Ευχαριστώ εκ των προτέρων είμαι σίγουρος ότι αρχικά θα την ακούσω από την γυναίκα μου λόγω της τιμής αλλά στο τέλος πιστεύω πως θα υσιχάσω από την γκρίνια του σκουπίσματος. Επίσης ανταλλακτικά βρίσκουμε εύκολα, αν χρειάζονται όπως βούρτσες, πατάκια κα

Επεξ/σία από tsitadim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S5 ειναι το μοντέλο οπως το δίνει η ιδια η Roborock. S50 σε ασπρο , S55 σε μαυρο.

Το επομενο μοντέλο ειναι η S6. Ολο το ιντερνετ αναφερει οτι δεν αξιζει η τιμή της διαφορας και οτι η S5 βγαινει και καλυτερη σε συγκριτικα.

Για μαγαζι απο ελλαδα κοιτα προς Ομονοια μερια. Απο εξω υπαρχουν safe επιλογες στα γνωστα κινεζομαγαζα και γλυτωνεις περιπου 30-40€ με οποιο ρισκο...

Απο ανταλλακτικα και εδω υπαρχουν αλλα και απέξω βρίσκεις τα παντα πανφθηνα. Πηρα πακετο με 2 βουρτσες +4 φιλτρα + 4 βουρτσακια(τα μικρά) με 10€. Θεωρώ οτι θα με βγάλουν για πολύ καιρο. Μετα απο σχεδον 2 μήνες χρήσης η βουρτσα δεν εχει παθει τιποτα. Το μικρό βουρτσάκι δείχνει μια μικρη κόπωση αλλα οχι σημαντικη. Και τα φίλτρα (είχε 2 στην συσκευασια) τα παω εναλλαξ ανα βδομαδα με πλύσιμο και είναι σε πολύ κατασταση. Οποτε τα ανταλλακτικα ακόμα ουτε που εχω σκεφτει να τα ανοιξω.
Αντιστοιχα υπαρχουν και πανακια κτλ. Αυτα απο τα αναλώσιμα. Για τα πιο σημαντικα ανταλλακτικα μακαρι να μην έρθει η ώρα ποτε! Αλλα και παλι βρίσκεις.

 

Οσο για την γυναικα... Θα ησυχάσουν τα αυτιά σου!! Ειναι μεγάλη ευκολία. Τα αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Viomi v2 pro ή s6 . Θέλω σκούπα ρομπότ που να έχει το χαρακτηριστικό multi floor για την αποθηκευση στη μνήμη διαφορετικών ορόφων. Τη viomi v2 pro την ξέρει κανείς; 

https://www.gearbest.com/vacuum-cleaners/pp_009376705044.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Bakxos είπε

Viomi v2 pro ή s6 . Θέλω σκούπα ρομπότ που να έχει το χαρακτηριστικό multi floor για την αποθηκευση στη μνήμη διαφορετικών ορόφων. Τη viomi v2 pro την ξέρει κανείς; 

https://www.gearbest.com/vacuum-cleaners/pp_009376705044.html

Δες ένα review εδώ για την viomi. Το μόνο μειονέκτημα που αναφέρει είναι ότι δεν αναγνωρίζει χαλιά και πρέπει να τα απομονώνεις στο χάρτη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την Viomi v2 pro εδώ και 1 μηνα και ειναι το απόλυτο εργαλείο.....ειναι εύκολο να την κάνεις να μην πηγαίνει στα χαλιά να τα σφουγγαρίσει ,βάζοντας αόρατους τοίχους....(δλδ τραβάς γραμμές εκει που δεν θέλεις να πάει....μέσα στον χάρτη )!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, speedlife είπε

έχω την Viomi v2 pro εδώ και 1 μηνα και ειναι το απόλυτο εργαλείο.....ειναι εύκολο να την κάνεις να μην πηγαίνει στα χαλιά να τα σφουγγαρίσει ,βάζοντας αόρατους τοίχους....(δλδ τραβάς γραμμές εκει που δεν θέλεις να πάει....μέσα στον χάρτη )!!!

Να ρωτήσω κάτι δεν μπορείς να απομονώσεις το σφουγγάρισμα; να μην κάνει σφουγγάρισμα αλλά μόνο σκουπισμα; Επίσης έχει multi floor δυνατότητα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Bakxos είπε

Να ρωτήσω κάτι δεν μπορείς να απομονώσεις το σφουγγάρισμα; να μην κάνει σφουγγάρισμα αλλά μόνο σκουπισμα; Επίσης έχει multi floor δυνατότητα? 

ναι το απομονωνεις κανονικα.!!

μπορεις η σκουπισμα η σφουγγαρισμα η και τα 2 μαζι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάρει την Alfawise V10 Max! Στα 210 από gearbest.

Σκουπίσει και σφουγγαριζει αλλά όχι μαζί!

Πρέπει να της αλλαξεις χειροκίνητα τον κάδο και να της βάλεις το σπανάκι στον πωπω της! Χαχαχα

Έχει ζώνες να ορισεις να πάει ή να μην πάει ή να κάνει δυο φορές περασμα και τέτοια! Value for money θα έλεγα! Ημουν πολύ θετικός αλλά με εξέπληξε! Απίστευτη η Ριτσα!

 

Screenshot_2020-02-21-09-08-00.png

Επεξ/σία από F117
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...