Προς το περιεχόμενο

ΔΕΔΔΗΕ Απαράδεκτη συμπεριφορά


fotisdra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Υπάρχει και άλλη σφραγίδα πιο μέσα που είναι για τον μετρητή.Η εξωτερικη σφραγίδα είναι για το καβούκι.

Αυτό δεν σημαίνει κάτι.. Ή εξωτερική δεν θα έπρεπε να ήταν κομμένη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Φιλαρακο μου, εισαι τοσο  πτωχος που νομιζεις οτι με το ποστ μου τους υποστηριζω και δεν καταλαβαινεις οτι κανω απελπιδα προσπαθεια να σε συνεφερω γιατι μπορει οντως να μπλεξεις και για τη σπασμενη σφραγιδα και για τα βρισιδια που εριξες και που επιμενεις να ψαχνεσαι "να παρεις το αιμα σου πισω" για μια παρεξηγηση επιπεδου γυμνασιου με εναν κακο επαγγελματια... Αντι να παρεις πισω κανα τηλεφωνο να απολογηθεις για τα βρισιδια και να δεις τι μπορει να γινει για το θεμα της σπασμενης σφραγιδας για να λυθει και να ξεμπερδευεις, εσυ καθεσαι και ψαχνεσαι πως θα βρεις τα στοιχεια του για να παρεις εκδικηση που σου την ειπε ενας Χ τηλεφωνητης στο τηλ, ενω κι εσυ με τη σειρα σου τον εβρισες... Αυθαιρετα θεωρω πως μιλαμε για νεαρο ηλικιας. Αν οχι, τοτε καλα κρασια. Σε καθε περιπτωση κοιτα να ξεμπερδευεις και τους τσαμπουκαδες αστους για αλλη ωρα.

Όλες οι υποθέσεις σου είναι αυθαίρετες μην είσαι τόσο θύμα στην ζωή σου και κόψε τα κρασιά

Επεξ/σία από fotisdra
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κόψιμο της σφραγίδας της χελώνας δεν είναι ένδειξη ρευματοκλοπής αλλά πρέπει να ελεγχθεί μήπως είναι κομμένη και η σφραγίδα του μετρητή που είναι ένδειξη ρευματοκλοπής, το ότι κάποιος δηλώνει ότι δεν είναι κομμένη δεν σημαίνει κάτι για τον δεδδηε χωρίς να το ελέγξει. Φυσικά η χελώνα πρέπει να ξανασφραγιστεί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nvel είπε

το κόψιμο της σφραγίδας της χελώνας δεν είναι ένδειξη ρευματοκλοπής αλλά πρέπει να ελεγχθεί μήπως είναι κομμένη και η σφραγίδα του μετρητή που είναι ένδειξη ρευματοκλοπής, το ότι κάποιος δηλώνει ότι δεν είναι κομμένη δεν σημαίνει κάτι για τον δεδδηε χωρίς να το ελέγξει. Φυσικά η χελώνα πρέπει να ξανασφραγιστεί.

Σωστός δεν αρνήθηκα να ελεγχθεί οτιδήποτε. Εξάλλου όποιος θέλει να κλέψει στην ΔΕΗ κάθεται και δεν πληρώνει τα μαλλιά της κεφαλής του κάθε δυο μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dtzgr είπε

Οκ. Εσύ τώρα τι ακριβώς ζητάς;

Δεν ξέρω μου φαίνεται περίεργο να με απειλεί κάποιος που δεν ξέρω τα στοιχεία του και αυτός τα ξερει . Αυτό περισσότερο τώρα αν μου τα είχε δώσει μπορεί και να το τράβαγα μπορεί και όχι αν αυτό ρωτάς. Πάντως δεν τσακώνομαι για να περνά η ώρα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σφραγίδα απαγορεύεται να κοπεί. Τώρα αν το ψάξεις η μισή Αθήνα έχει σπασμένες σφραγίδες, ιδικά τα παλιά κτίρια αλλα τρέχα γύρευε.

Σε συγγενικό πρόσωπο σε σπίτι 60 χρονών. ΟΠΟΥ το νοικιάζει από την πρώτη ημέρα που κτίστηκε είχε σπάσει η σφραγίδα. Δεν είμαι σίγουρος όμως αν ήταν και η εσωτερική.
Η ΔΕΔΔΗΕ, είδε αλλαγή στην κατανάλωση μέσα απο το σύστημα της και έστειλε συνεργείο να το ελέγξει. Ήταν καιρός τότε όπου είχε ξενοικιάσει το σπίτι μια οικογένεια και αμέσως μπήκε μια κοπέλα μόνη της. Λογικό δηλαδή να φανεί σαν να πειράχτηκε κάτι.

Η μ@λ@κ1α ήταν οτι δεν είχε γίνει αλλαγή στο όνομα και τα τελευταία 20 χρόνια ήταν στο όνομα της ιδιοκτήτριας.

Η ΔΕΔΔΗΕ κίνησε τις διαδικασίες και κλήθηκε και η ιδιοκτήτρια να καταθέσει στο τμήμα ενώ ορίσθηκε και δικαστήριο για κάποιους μήνες μετά Ο αστυνομικός τότε είπε ότι γενικά τρέχουν όλη την περιοχή. Έπεσαν δηλαδή σε έλεγχο.

Για να μην πολυλογώ, μετά απο τρέξιμο ξήλωσαν το ρολόι και το πήγαν στα εργαστήρια τους στον Ταύρο για έλεγχο. Το ρολόι βρέθηκε τελικά απαραβίαστο, πέρα από τις σφραγίδες αλλά η ζημιά είχε γίνει και έπρεπε να γίνει το δικαστήριο, οπού τελικά δεν έγινε γιατί ήταν οι απεργίες τον δικηγόρων. Τελικά η ΔΕΗ πέρασε την διαφορά που ορίσαν μόνοι τους ως το ρεύμα που κλάπηκε (700 ευρώ) και το βάλαν στον λογαριασμό, η ιδιοκτήτρια τώρα δεν μπορεί να κάνει νέα σύνδεση εάν δεν πληρώσει αυτό το ποσό. Κάποια στιγμή μάλλον θα γίνει δικαστήριο κατά της ΔΕΗ.

Τώρα σχετικά με το τύπο στο τηλεφωνο, δεν νομίζω να υπάρχει μεγαλύτερη κολοφάρα στην Ελλάδα. Εφόσων όμως είναι ηχογραφημένα όλα και δεν έχεις κάτι να φωβάσε, άσε τον. Πιστεύω μεγαλύτερο θέμα είναι μην σε τρέχουν με το ρολόι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

από περιέργεια, θυμάσαι αν όταν πήρες τηλέφωνο σου είπαν ότι η κλήση ηχογραφείται; πριν ξεκινήσεις να μιλάς με τον τεχνικό..

Επεξ/σία από sotirisl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sotirisl είπε

από περιέργεια, θυμάσαι αν όταν πήρες τηλέφωνο σου είπαν ότι η κλήση ηχογραφείται; πριν ξεκινήσεις να μιλάς με τον τεχνικό..

Όχι δεν είπε στο τέλος το είπε που τον έβρισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, fotisdra είπε

Όλες οι υποθέσεις σου είναι αυθαίρετες μην είσαι τόσο θύμα στην ζωή σου και κόψε τα κρασιά

Αρχιζω και καταλαβαινω ποιος απο τους δυο οντως ηταν ο εριστικος της υποθεσης.

Το ποιος ειναι θυμα και ποιος οχι θα το διαπιστωσεις μολις ερθει η ωρα να βγαλεις απο την τσεπη 16 ευρω στην καλυτερη. Και στη χειροτερη λιγα, εως πολλα παραπανω. Μεχρι τοτε αρκεσου στο να γαυγιζεις σε οποιον δε σου τα λεει οπως σε βολευουν ή οπως τα φανταζεσαι.

 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά θεωρητικά μια σπασμένη σφραγίδα δε θα έπρεπε να ανακαλύπτεται το αργότερο τέσσερεις μήνες αφότου σπάσει;

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, fotisdra είπε

Όχι δεν είπε στο τέλος το είπε που τον έβρισα

Τι δε το ειπε βρε μαν μου; Εχεις παρει χαμπαρι τι λεει το ηχογραφημενο μηνυμα του αυτοματου τηλεφωνητη με το που απαντηθει η κληση σου, πρωτου καν μιλησεις με τον ανθρωπο; Η παλι τα φανταζεσαι οπως θες;

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fotisdra είπε

 Ε τον εβρησα άσχημα και το χάρηκα. Αν τον είχα μπροστά μου θα γινόταν μακελειό. Πως θα τον βρω;

Spoiler

spacer.png

 

Επεξ/σία από momotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, sotirisl είπε

από περιέργεια, θυμάσαι αν όταν πήρες τηλέφωνο σου είπαν ότι η κλήση ηχογραφείται; πριν ξεκινήσεις να μιλάς με τον τεχνικό..

Μια χαρα ενημερωμενος ηταν. Αλλα αμα ο αλλος παιρνει ετοιμος για καυγα αυτα ειναι λεπτομερειες και παραβλεπονται :P

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...