Προς το περιεχόμενο

ΔΕΔΔΗΕ Απαράδεκτη συμπεριφορά


fotisdra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα παιδιά που απαντούν στα 5ψηφισ δυστυχώς δεν είναι υπάλληλοι ΔΕΔΔΗΕ αλλά εργολάβου και έχω την εντύπωση ότι δεν τολμούν να μιλήσουν έτσι. Σε ποιο 5ψηφιο πήρες; 

Όσο για την σφραγίδα αν δεν είναι πειραγμένος μέσα ο μετρητής μικρή η ζημιά. 

Κάπου 20 ευρώ η αντικατάσταση της 

Αν όμως είναι πειραγμένος ο μετρητής μέσα άσχημα τα πράγματα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

Ε συγνώμη, εσυ δεν είπες ότι κάλεσες; 

Ακυρο σε πήραν πίσω ε;

Ακριβώς άνοιξα πρώτα την βλάβη και μετά με κάλεσε κάποιος από το τοπικό τμήμα του ΔΕΔΔΗΕ

5 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Τα παιδιά που απαντούν στα 5ψηφισ δυστυχώς δεν είναι υπάλληλοι ΔΕΔΔΗΕ αλλά εργολάβου και έχω την εντύπωση ότι δεν τολμούν να μιλήσουν έτσι. Σε ποιο 5ψηφιο πήρες; 

Όσο για την σφραγίδα αν δεν είναι πειραγμένος μέσα ο μετρητής μικρή η ζημιά. 

Κάπου 20 ευρώ η αντικατάσταση της 

Αν όμως είναι πειραγμένος ο μετρητής μέσα άσχημα τα πράγματα. 

Δεν είναι πειραγμενη η μέσα σίγουρα ουτε έχει γίνει κάτι παράτυπο.να ρωτήσω όταν θα έρθουν για τον έλεγχο θα με καλέσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fotisdra είπε

 

Δεν είναι πειραγμενη η μέσα σίγουρα ουτε έχει γίνει κάτι παράτυπο.να ρωτήσω όταν θα έρθουν για τον έλεγχο θα με καλέσουν;

Ευχομια αλλα δεν μπορεις να το ξερεις αυτο σιγουρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην μασάς , δηλαδή αν ΔΕΝ έχει πειράξει εσυ το ρολόι (και δεν γίνεται υποκλοπή ρεύματος) και κάποια μέρα το τσεκάρεις και δεις βγαλμένη την σφραγίδα και το δηλώσεις αρμοδίως.

Τι θα σου κάνουν?  Το πολύ-πολύ να σου κλάσουν μια μάντρα. Δηλαδή αυτοί τα συντηρούν όπως προβλέπεται και μετρήσεις παίρνουν εκπαιδευμένοι. Μην το φοβίζετε τον άνθρωπο με κουταμάρες.

 

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η σφραγίδα (εξωτερική) που καλύπτει τον μετρητή είναι σπασμένη έχει ένα κόστος που ο φίλος οποίος άνοιξε το θέμα θα πληρώσει είτε θέλει είτε όχι

αν η σφραγίδα (εσωτερική) του μετρητή είναι σπασμένη τότε έχεις πρόβλημα γιατί αυτό θεωρείται "κλοπή ρεύματος".

ότι αφορά το πενταψήφιο 11500 της ΔΕΔΔΗΕ απαντάνε υπάλληλοι που ανήκουν σε ιδιώτη εργολάβο (αν δεν άλλαξαν τα πράγματα)

όλες οι κλήσεις καταγράφονται έτσι καλό είναι να συγκρατείς τα νεύρα σου και να μην παρεκτρέπεσαι ούτε να βρίζεις γιατί μπορεί να μπλέξεις σε νομικές περιπέτειες αν θελήσει η άλλη πλευρά να το τραβήξει στα άκρα...

 

10 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Μην μασάς , δηλαδή αν ΔΕΝ έχει πειράξει εσυ το ρολόι (και δεν γίνεται υποκλοπή ρεύματος) και κάποια μέρα το τσεκάρεις και δεις βγαλμένη την σφραγίδα και το δηλώσεις αρμοδίως.

Τι θα σου κάνουν?  Το πολύ-πολύ να σου κλάσουν μια μάντρα. Δηλαδή αυτοί τα συντηρούν όπως προβλέπεται και μετρήσεις παίρνουν εκπαιδευμένοι. Μην το φοβίζετε τον άνθρωπο με κουταμάρες.

όπως είπα ανάλογα την σφραγίδα που είναι σπασμένη...

το άλλο που αναφέρεις για μάντρες θα το αφήσω ασχολίαστο γιατί δεν ξέρεις και προφανώς δεν έχεις μπλέξει ποτέ με το νομικό τμήμα του ΔΕΔΔΗΕ να δεις πόσο ωραία μπορεί να περάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ikorolis είπε

αν η σφραγίδα (εξωτερική) που καλύπτει τον μετρητή είναι σπασμένη έχει ένα κόστος που ο φίλος οποίος άνοιξε το θέμα θα πληρώσει είτε θέλει είτε όχι

αν η σφραγίδα (εσωτερική) του μετρητή είναι σπασμένη τότε έχεις πρόβλημα γιατί αυτό θεωρείται "κλοπή ρεύματος".

ότι αφορά το πενταψήφιο 11500 της ΔΕΔΔΗΕ απαντάνε υπάλληλοι που ανήκουν σε ιδιώτη εργολάβο (αν δεν άλλαξαν τα πράγματα)

όλες οι κλήσεις καταγράφονται έτσι καλό είναι να συγκρατείς τα νεύρα σου και να μην παρεκτρέπεσαι ούτε να βρίζεις γιατί μπορεί να μπλέξεις σε νομικές περιπέτειες αν θελήσει η άλλη πλευρά να το τραβήξει στα άκρα...

όπως είπα ανάλογα την σφραγίδα που είναι σπασμένη...

το άλλο που αναφέρεις για μάντρες θα το αφήσω ασχολίαστο γιατί δεν ξέρεις και προφανώς δεν έχεις μπλέξει ποτέ με το νομικό τμήμα του ΔΕΔΔΗΕ να δεις πόσο ωραία μπορεί να περάσεις...

Όσες φορές μίλησα με τα παιδιά από το πενταψηφιο ήταν ευγενικά και άψογα και εννοείται ότι ενημέρωνε ηχογράφηση ότι καταγράφεται η κλήση πριν το σηκωσουν μετά αυτός με πήρε στο κινητό μου από το τοπικό τμήμα που προφανώς έστειλαν την βλάβη για επίλυση και δεν ενημερωσε για κάτι τέτοιο ούτε τα στοιχεία του έδινε. Όχι πως φοβάμαι για κάτι ξαναλεω .Τες πα εκεί που κατέληξα είναι ότι θα πάρω στο τοπικό τμήμα να μάθω τα στοιχεία του . Αυτός μπορεί να ήταν απλά τηλεφωνητής, διευθυντής ,υποδιευθυντής η κάποιος από ιδιωτικό συνεργείο που βγαίνει έξω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fotisdra είπε

Μετά λέει σε ηχογραφώ έχω και τα στοιχεία σου θα δεις τι θα πάθεις και το έκλεισε.

https://i.makeagif.com/media/2-23-2016/43P9DG.mp4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fotisdra είπε

Όσες φορές μίλησα με τα παιδιά από το πενταψηφιο ήταν ευγενικά και άψογα και εννοείται ότι ενημέρωνε ηχογράφηση ότι καταγράφεται η κλήση πριν το σηκωσουν μετά αυτός με πήρε στο κινητό μου από το τοπικό τμήμα που προφανώς έστειλαν την βλάβη για επίλυση και δεν ενημερωσε για κάτι τέτοιο ούτε τα στοιχεία του έδινε. Όχι πως φοβάμαι για κάτι ξαναλεω .Τες πα εκεί που κατέληξα είναι ότι θα πάρω στο τοπικό τμήμα να μάθω τα στοιχεία του . Αυτός μπορεί να ήταν απλά τηλεφωνητής, διευθυντής ,υποδιευθυντής η κάποιος από ιδιωτικό συνεργείο που βγαίνει έξω;

εννοείται ότι ήταν από τον τοπικό ΔΕΔΔΗΕ και όχι από το πενταψήφιο

δεν έχει σημασία το τι είναι (τεχνικός/υπάλληλος)

σημασία έχει ότι εσύ πέρασες τα όρια και αν θέλει να το τραβήξει στα άκρα και να τρέχεις μπορεί να το κάνει.

αυτό να έχεις στο μυαλό σου

δεν μπλέκεις με ΔΕΗ - ΔΕΔΔΗΕ κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Μπορει και οχι.

Σπασμενη σφραγιδα σε ρολοι της ΔΕΗ, αν ο τυπος θελει να τον παει, τον παει μεχρι τελους και....γλεντωντας κιολας.

Εντυπωσιακο οτι ενω ο τυπος της protergia του χτυπησε το καμπανακι , ο ts αντι να παρει τηλ στη ΔΕΔΔΗΕ με κατεβασμενα αυτια μπηκε με τσαμπουκα, εβρισε, εκανε, ερανε, και τωρα θελει να τον βρει κιολας να τα πουνε γιατι το θεματακι του δεν τελειωσε στο τηλ...

Τον δικαιολογω. Πιθανως να μην εχει παρει ακομα χαμπαρι σε τι μπλεξιμο μπορει στ'αληθεια να οδηγηθει. Και οταν το παρει χαμπαρι θα ανοιγει τα γνωστα τοπικ, τυπου "πως θα αποδειξω στο δικαστηριο οτι δεν εσπασα εγω τη σφραγιδα κλπ".

Επισης οντως ηχογραφειται η συνομιλια και ο λογος που συμβαινει αυτο ειναι...μαντεψε. Τεκμηριο.

Σιγά μην πάει και στον Άρειο Πάγο για μια σφραγίδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλό πας στον τοπικό ΔΕΔΔΗΕ ζητάς τον προϊστάμενο του λες το και το, και έρχονται και σου φτιάχνουν την σφραγίδα τα βίσματα που ξύνονται...

Αν θέλεις κάνεις και μια αίτηση με Αρ. πρωτοκόλλου ζητώντας την ηχογράφηση επιφυλασσόμενος παντός νομίμου δικαιώματος σου καθώς δεν ενημερώθηκες σχετικά, επικαλούμενος και τον Γενικό Κανονισμό Προστασίας Δεδομένων...κάνε τους ΕΣΥ να χεστούν.

Και όλα θα πάνε καλά...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Σιγά μην πάει και στον Άρειο Πάγο για μια σφραγίδα

ανάλογα πια σφραγίδα είναι σπασμένη

γιατί αν είναι η εσωτερική σφραγίδα φίλε μου

αυτό σημαίνει κλοπή ρεύματος = αδίκημα που διώκεται σύμφωνα με τον νόμο.

1 λεπτό πριν, mechpanos είπε

Απλό πας στον τοπικό ΔΕΔΔΗΕ ζητάς τον προϊστάμενο του λες το και το, και έρχονται και σου φτιάχνουν την σφραγίδα τα βίσματα που ξύνονται...

Αν θέλεις κάνεις και μια αίτηση με Αρ. πρωτοκόλλου ζητώντας την ηχογράφηση επιφυλασσόμενος παντός νομίμου δικαιώματος σου καθώς δεν ενημερώθηκες σχετικά, επικαλούμενος και τον Γενικό Κανονισμό Προστασίας Δεδομένων...κάνε τους ΕΣΥ να χεστούν.

Και όλα θα πάνε καλά...

θα συμφωνήσω με τον φίλο

αυτή είναι η σωστή προσέγγιση/αντιμετώπιση για επίλυση του προβλήματος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ikorolis είπε

ανάλογα πια σφραγίδα είναι σπασμένη

γιατί αν είναι η εσωτερική σφραγίδα φίλε μου

αυτό σημαίνει κλοπή ρεύματος = αδίκημα που διώκεται σύμφωνα με τον νόμο.

θα συμφωνήσω με τον φίλο

αυτή είναι η σωστή προσέγγιση/αντιμετώπιση για επίλυση του προβλήματος σου

Ποιος μίλησε για εσωτερική?  Επιμένω ΚΑΝΕΝΑΝ δεν έχουν πειράξει επειδή πήρε τηλέφωνο και τους είπε ότι η εξωτερική είναι ξηλωμένη. Κακώς τον φόβιζες , τώρα διευκρίνισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jgeorgiou είπε

Ποιος μίλησε για εσωτερική?  Επιμένω ΚΑΝΕΝΑΝ δεν έχουν πειράξει επειδή πήρε τηλέφωνο και τους είπε ότι η εξωτερική είναι ξηλωμένη. Κακώς τον φόβιζες , τώρα διευκρίνισες.

κανέναν δεν φόβισα

από την αρχή έχω διευκρινίσει την άποψη μου

από την αρχή λέω ότι όταν μιλάς στο τηλέφωνο οφείλεις να είσαι ευγενικός απέναντι στον συνομιλητή σου (είτε καταγράφεται η κλήση είτε όχι) καθώς έτσι έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να επιλυθεί το πρόβλημα σου

αν μιλάς με ειρωνικό ύφος ή βρίζεις δεν θα πετύχεις κάτι με την συμπεριφορά σου

δεν θα επιλυθεί το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις

μπορεί η άλλη πλευρά να το τραβήξει στα άκρα όσο πάει με την πολιτική και τους κανόνες της εταιρείας και να βρεθείς μπλεγμένος άσχημα

ενώ μπορεί να τα είχες γλυτώσει όλα αυτά αν τηρούσες μια πιο προσεκτική / σωστή προσέγγιση / αντιμετώπιση για την επίλυση του προβλήματος σου

καθώς δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι και από την άλλη μεριά μιλάμε με ανθρώπους σαν εμάς.

όπως στην δική μας δουλειά δεν μας αρέσει να μας βρίζουν από το τηλέφωνο

μην το κάνουμε στους άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ' ότι ξέρω υπάρχει υπάλληλος εργολάβου μάλλον, που έχει αναλάβει τη καταμέτρηση. Ξέρω ότι κι αυτοί είναι υπεύθυνοι για την κατάσταση του ρολογιού. Έχω γνωστό που δούλευε σε καταμέτρηση και τα ανέφεραν τέτοια περιστατικά, τώρα γιατί τους ξέφυγε αυτή η περίπτωση είναι άλλο θέμα.

Επεξ/σία από link67
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει σοβαρο θεμα με τους "εργολαβους" τους . Εχω δει πεταμενες κομμενες σφραγηδες ετσι τις χαλανε οι ιδιοι και μετα τρεχα και απεδειξε το . Και τον ειχα πιασει τον αλητη που "μετραγε" του δειχνω τι ειναι αυτο γιατι η σφραγηδα ειναι κατω ; εφυγε τρεχοντας ουτε ταυτοτητα υπαληλου δεη ειχε 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...