Προς το περιεχόμενο

Νέες πληροφορίες για τα επερχόμενα iPhone Pro και iPad καθώς και για το 16-inch MacBook Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Deadpool 1 Μαστορα καταντας κουραστικος.

Οταν λες τη γνωμη σου,οπως ισχυριζεσαι,να περιμενεις και αντιθετη απ τη δικια σου,γενικα τραβας ζορια πολλα σ εχω δει σε αρκετα threads περι apple,

και μονιμως εχεις και αυτο το υφακι τυπου εξυπνακια-ειρωνα,

Φιλικα στο λεω ,αλλα πολλα απ αυτα που μπορει να λες εχεις δικιο,το χανεις ομως με το τροπο που το λες.

Δικαιωμα σου να μην θες να συγκρινουν το Νοτε 10 με τη μπακατελα οπως το λες, το συγκεκριμενο thread ομως δεν ειναι για συγκριση προιοντων,οταν αναρτησουν τετοιο thread πηγαινε βγαλε ολα σου τα κομπλεξ 

Επεξ/σία από ts0ts0s
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Λες να με νοιάζει τι έχεις η τι θα πάρεις? Πάρε ότι θες αλλά μην ακούμε και ότι το Xs Max είναι καλύτερο από το Note 10+!!!Ουτε ο Cook δεν τα λέει αυτα. 

12gr και το Xs Max είναι μισή συσκευή σε σχέση με το Note 10+.Και ράδιο και microsd και σε όλα καλύτερο.

Για πες μας και για το ppi


το iPhone είναι καλύτερο γιατί έχει iOS 

όταν η Samsung βγάλει συσκευή με iOS τα ξαναλέμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν για τίποτα. Εάν είσαι για το ios μπράβο σου από κει και πέρα όμως μη μου συγκρίνεις το xs με το Note 10+ και μην μου μιλάς για τεχνολογία.Oι επόμενες συσκευές θα έχουν οθονες BOE και πολύ πιθανόν να είναι assembled in India. 

Δεν με νοιάζει ούτε η τεχνολογία, ούτε το που είναι φτιαγμένες οι οθόνες. Με ενδιαφέρει να δουλεύει όπως θέλω, και με εξαίρεση τα updates του iOS που μετά από κάποια χρόνια κάνουν επίτηδες (το αναγνωρίζω) τη συσκευή να σέρνεται και να είναι ουσιαστικά άχρηστη, η εμπειρία χρήσης είναι αυτό που θέλω. Σπάνια θα δεις κάποιον να φεύγει από IOS και να πηγαίνει Android. Δε νόμιζω ΟΛΟΙ πια να είναι ψώνια. Βασικά, δεν ξέρω καν από που προέκυψε το να θεωρείται κάποιος "ψώνιο" επειδή έχει iPhone. 

Δεν έχω δει ποτέ όχι εργοστάσιο, αλλά ούτε καν τη σημαία της Ινδίας και δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Ας τα φτιάξουν και στη Βόρεια Κορέα να επιβλέπει ο τρελός, δεν κατάλαβα γιατί πρέπει εμένα ως καταναλωτή να με ενδιαφέρει το που φτιάχνεται. Αυτά ήταν μαρκετίστικες αηδίες του 1985 όταν κάτι συσκευές γράφανε Made in WEST Germany, και ψάρωνε ο κόσμος και έλεγε είναι ποιοτικό. Έχουμε πλέον 2019.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Εμείς πέσαμε με αλεξίπτωτο μόνο εσύ είσαι φράγκατος και πήρες iPhone.

Εδώ έγκειται το πρόβλημα μάγκες ..  Και ο νοών νοείτω ...

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ασχολειστε ρε παιδια. Βγαινει ειδηση για apple και μπαινουν οι apple haters και γραφουν οτι τυος κατεβει. λες και θα πεισουν και κανενα να αλλαξει εταιρια.

Πολλοι απο αυτους να ξερετε ειναι οι τυποι που σε βλεπουν στον δρομο με iphone και  τους τρεχουν τα σαλια. Αλλοι ειναι  τυποι που εχουν android μονο και μονο για τα specs και να λενε εχω 12gb ram , 1tb χωρο και εχουν fb και insta μεσα , και οι υπολοιποι νομιζουν οτι ειναι χακερς με τα android και μπορει να τους παρουν στην ΝΑΣΑ.

Αφηστε εμας με τα σαπιο iphone , που ειμαστε χαζοι, προβατα και οτι αλλο να χαρουμε τις συσκευες μας.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ, όλο το θρεντ είναι σκουπίδι, συμπεριλαμβανομένων των δικών μου ποστς. Ελπίζω να είστε περήφανοι για την κατάντια σας και ελπίζω να δω κάποτε φασιστικό moderation, αφού η πολλή ελευθερία βλάπτει, όπως φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ts0ts0s είπε

@Deadpool 1 Μαστορα καταντας κουραστικος.

Ο συγκεκριμένος πρέπει να έχει κάνει τουλάχιστον 2-3 διαφορετικά accounts κατά καιρούς εδώ μέσα. Η επιμονή (ή εμμονή) του, ο τρόπος γραφής του και τα λεγόμενα του θυμίζουν έντονα κάποιες παλιότερες λογομαχίες σε Apple θέματα.

Αν είναι αυτός που υποπτεύομαι, κάθε προσπάθεια συζήτησης μαζί του είναι παντελώς άσκοπη και πάντα καταλείγει σε εκτροχιασμό του θέματος. 

Όταν καταλάβει ότι έχει γίνει αφόρητα κουραστικός, κάνει ένα διάλλειμα μερικών μηνών και επιστρέφει με νέα ταυτότητα... Ας κάνουμε μια χάρη στον εαυτό μας να τον βάλουμε σε ignore list (εγώ το έχω κάνει ήδη). 

Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο να σχολιάσεις κάτι επί του θέματος όταν συμμετέχουν τέτοια άτομα.

 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
41 minutes ago, kirileman said:

[...] και ελπίζω να δω κάποτε φασιστικό moderation, αφού η πολλή ελευθερία βλάπτει, όπως φαίνεται.

Ετοιμάζομαι... ;) 

Screenshot 2019-08-27 11.55.21.png

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, makridis είπε

Ρε φίλε για την δική μας ψυχική υγεία απλά...σταμάτα! Γράφεις ασυναρτησίες. Σε ρωτάω να μου πεις γιατί το max είναι μπακατέλα και εσύ μου έχεις ανοίξει το kimovil ή το gsmarena και μου κάνεις copy paste τα specs. Υποστηρίζεις ότι είναι μπακατέλα επειδή είναι 12 γραμμάρια πιο βαρύ (stainless steel vs aluminium) και ότι έχει notch (3d face recognition, ότι πιο ασφαλές). Το ότι είναι 2 γενιές μπροστά σε soc απο την αρχή των πάντων δεν φαίνεται να το ξέρεις. Το ότι τα 12gb έναντι των 4gb χρειάζονται διότι με το που ανοίξω το note το σύστημα μου δεσμεύει 6gb μόνο για το λειτουργικό και τα services, δεν το ξέρεις. Το ότι Με 3100mah μπαταρία βγάζει όλη την μέρα με βαριά χρήση και έχει το καλύτερο standby time από ότι οτιδήποτε κυκλοφορεί εκεί έξω, ούτε αυτό φαίνεται να ξέρεις. Το ότι η Apple δημιούργησε το smartphone όπως το ξέρεις σήμερα...το γνωρίζεις;

Και να σε ρωτήσω ρε παλικάρι μου...Τι συσκευές έχεις δουλέψει τα 2 τελευταία χρόνια; Έτσι για να καταλάβω από που προέρχονται όλα αυτά που γράφεις.

Κάπου εχις μπερδευτεί και σ έχει πιάσει παραλήρημα. Εδώ μιλάμε για τεχνολογια και για specs και συνεχίζεις να μας λες για το λειτουργικό. Το note10+ έχει επάνω του ότι πιο σύγχρονο υπάρχει και συνεχίζεις να μας λες για το αν την βγάζεις με 4Gb και 3100mAh μπαταρία. Δεν μας ενδιαφέρει!! Και το Nokia 6110 την βγάζει μια βδομάδα με μπαταρία 400mAh και δεν κόλλαγε με 40mb ram τι σημαίνει αυτό ότι ειναι καλύτερο από το Note 10+?Και το android με 4 Gb μια χαρά τη βγάζει και δεν κολλάει απλά τα 12 Gb τα βάζουν σε πραγματικές ναυαρχίδες. Όσο για το a12 σιγά μην είναι και 7 γενιές μπροστά. Έχει 8mb cashe ενώ ο snapdragon 3mb και νομίζεται ότι είναι το υπέρchip. Σ όλα το benchmarks είναι πίσω από τον 855.

Άσε που όταν δεν εχετε κάτι να μας πείτε αρχίζετε το παραμύθι για το ότι το iPhone δημιούργησε τα Smartphones σε πληροφορώ ότι Smartphones υπήρχαν και πριν το iPhone άσε που η LG έβγαλε πρώτη συσκευή με οθόνη capacitive. Ένα λειτουργικό έβγαλε η Apple και μόνο αυτό όλες οι υπόλοιπες τεχνολογίες υπήρχαν απλά από αυτά που λέτε βγάζουμε τα συμπεράσματα μας για το πόσο κολλημένοι είστε που τα παρουσιάζετε όλα όπως σαν βολεύει. 

3 ώρες πριν, ts0ts0s είπε

@Deadpool 1 Μαστορα καταντας κουραστικος.

Οταν λες τη γνωμη σου,οπως ισχυριζεσαι,να περιμενεις και αντιθετη απ τη δικια σου,γενικα τραβας ζορια πολλα σ εχω δει σε αρκετα threads περι apple,

και μονιμως εχεις και αυτο το υφακι τυπου εξυπνακια-ειρωνα,

Φιλικα στο λεω ,αλλα πολλα απ αυτα που μπορει να λες εχεις δικιο,το χανεις ομως με το τροπο που το λες.

Δικαιωμα σου να μην θες να συγκρινουν το Νοτε 10 με τη μπακατελα οπως το λες, το συγκεκριμενο thread ομως δεν ειναι για συγκριση προιοντων,οταν αναρτησουν τετοιο thread πηγαινε βγαλε ολα σου τα κομπλεξ 

Δεν έχω πρόβλημα να ακούω και την αντίθετη άποψη αλλά να στέκει. Συγνώμη που σχολιάζω τα Iphone και σας χαλάω τη ζαχαρένια αλλά πρέπει να λέμε και τα πράγματα όπως έχουν. Δεν ξεκίνησα καμία σύγκριση μεταξύ συσκευών κάποιος άλλος την ξεκίνησε και απλά του απάντησα γιατί δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Τα περί ειρωνικου λόγου τα βλέπουμε στον τρόπο γραφής σου καθως και των λοιπών εδώ μέσα που ζορίζονται. 

1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Εδώ έγκειται το πρόβλημα μάγκες ..  Και ο νοών νοείτω ...

Όταν είχα iPhone δεν ήξερες τι είναι το τηλ. 

2 ώρες πριν, teri23 είπε


το iPhone είναι καλύτερο γιατί έχει iOS 

όταν η Samsung βγάλει συσκευή με iOS τα ξαναλέμε 

Εάν έβαζε η samsung ios που λες αμφιβάλω εάν θα αγοραζε κάποιος iphone

Επεξ/σία από Deadpool 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Εάν έβαζε η samsung ios που λες αμφιβάλω εάν θα αγοραζε κάποιος iphone

αυτο ειναι μια μεγαλη αληθεια που εγραψες και ποτε δεν προκειται να γινει, ο λογος ειναι γνωστος απο πριν iphone εποχη οπως και με το macos οπου λειτουργουνε με συγκεκριμενο Hardware setup τωρα γτ θα πρεπει να το αποδεχτουμε δεν μπορω να το καταλαβω και τελικα η "εμπειρια χρησης" ειναι για τρεις συσκευες και τπτ πιο περα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dancer είπε

αυτο ειναι μια μεγαλη αληθεια που εγραψες και ποτε δεν προκειται να γινει, ο λογος ειναι γνωστος απο πριν iphone εποχη οπως και με το macos οπου λειτουργουνε με συγκεκριμενο Hardware setup τωρα γτ θα πρεπει να το αποδεχτουμε δεν μπορω να το καταλαβω και τελικα η "εμπειρια χρησης" ειναι για τρεις συσκευες και τπτ πιο περα.

Η apple πουλάει το λειτουργικό και χρεώνει όσα χρεώνει γιατί εάν κάποιος θέλει iOS δεν έχει άλλη επιλογή από το να τα σκάσει χοντρά.Εαν δεν είχε το iOS θα το χε κλείσει εχθές το μαγαζάκι της όπως επίσης εάν έβαζαν και οι υπόλοιποι iOS στις συσκευές τους.Ουτε μέρα δεν θα άντεχε.Το θέμα είναι πόσο θα αντέξει με ένα κλειστό λειτουργικό.Ηδη κάθε χρόνο πέφτει το ποσοστό του iOS παγκοσμίως. Υπάρχουν καλύτερες συσκευές στο εμπόριο και δεν θέλουν όλοι ένα κλειστό λειτουργικό 

25 λεπτά πριν, dancer είπε

αυτο ειναι μια μεγαλη αληθεια που εγραψες και ποτε δεν προκειται να γινει, ο λογος ειναι γνωστος απο πριν iphone εποχη οπως και με το macos οπου λειτουργουνε με συγκεκριμενο Hardware setup τωρα γτ θα πρεπει να το αποδεχτουμε δεν μπορω να το καταλαβω και τελικα η "εμπειρια χρησης" ειναι για τρεις συσκευες και τπτ πιο περα.

Από την άλλη μόλις σχολίασα ότι ο 855 είναι καλύτερος από τον 990 kirin και ότι είναι χάλια το mate30 pro και κανένας huaweiακιας δεν μου είπε τίποτα.Ενω αν πεις το ίδιο για iPhone θα πέσουν καμία 20αρια πάνω σου για να σου πουν πόσο τέλειο είναι το iOS, o CPU και ότι δεν πρέπει να σχολιάζεις γιατί είσαι hater και δεν πρέπει να τους χαλάς τη ζαχαρένια.Τα συμπεράσματα δικά σου.Περαστικα στους καμένους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Deadpool 1 είπε

 

Δεν έχω πρόβλημα να ακούω και την αντίθετη άποψη αλλά να στέκει. Συγνώμη που σχολιάζω τα Iphone και σας χαλάω τη ζαχαρένια αλλά πρέπει να λέμε και τα πράγματα όπως έχουν. Δεν ξεκίνησα καμία σύγκριση μεταξύ συσκευών κάποιος άλλος την ξεκίνησε και απλά του απάντησα γιατί δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Τα περί ειρωνικου λόγου τα βλέπουμε στον τρόπο γραφής σου καθως και των λοιπών εδώ μέσα που ζορίζονται. 

 

Δεν εχεις προβλημα να ακους αντιθετη αποψη,αλλα αν δεν ειναι συμφωνη με τη δικια σου τοτε δε στεκει.Σωραιος! αυτα τα σχολια τωρα τυπου σας χαλαω τη ζαχαρενια,πως τα σκεφτεσαι και τα λες πραγματικα δε μπορω να καταλαβω,εγω προσωπικα γραμμενο σ εχω απλα μ αρεσει να σε τρολαρω.

 

33 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

 

Από την άλλη μόλις σχολίασα ότι ο 855 είναι καλύτερος από τον 990 kirin και ότι είναι χάλια το mate30 pro και κανένας huaweiακιας δεν μου είπε τίποτα.Ενω αν πεις το ίδιο για iPhone θα πέσουν καμία 20αρια πάνω σου για να σου πουν πόσο τέλειο είναι το iOS, o CPU και ότι δεν πρέπει να σχολιάζεις γιατί είσαι hater και δεν πρέπει να τους χαλάς τη ζαχαρένια.Τα συμπεράσματα δικά σου.Περαστικα στους καμένους 

Ειπαμε δεν εχεις προβλημα αντιθετης αποψης,αλλα οσοι εχουν αντιθετη αποψη ειναι καμενοι.

Ακου πως θα γινει τωρα,προσεξε με γιατι σ εχω φτιαξει.Οταν με το καλο κυκλοφορησει το καινουριο iphone, που θα ναι κ αυτο μοντελο 2019 οπως το note 10 που εχεις λυσαξει τοτε θα τα συγκρινεις εσυ,θα μιλησουμε στους moderators και θα σ αφησουν να φτιαξεις δικο σου αρθρο συγκρισης.Oχι copy paste Ομως τα specs,oυτε Note10+ με τη μπακατελα iphone xs max.

Για να κλεισουμε κ ολας τετοια εμμονη που εχεις δικαιουσαι το κραξιμο που σου ριχνει ο καθενας εδω μεσα,ωραιο ειναι να γουσταρεις ενα κινητο οχι ομως να φανατιζεσαι.

Απο εκει και περα θα σου πω οτι αν εγω ειμαι χαζος και θελω το iphone και οχι το τεχνολογικο θαυμα note 10 ειναι γουστο μου και μαγκια μου.

Επεξ/σία από ts0ts0s
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...