Προς το περιεχόμενο

Νέες πληροφορίες για τα επερχόμενα iPhone Pro και iPad καθώς και για το 16-inch MacBook Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι κατοχος των τωρινων ναυαρχιδων τοσο της Samsung οσο και της Apple.

Οφειλω να ομολογησω οτι το Note 10+ εχει πολυ καλυτερη ποιοτητα και αισθηση σαν συσκευη απο το Iphone XS Max.

Προσωπικα (και χωρις παρεξηγηση ) θα χαρω πολυ εαν πατωσει η Apple διοτι εχει κουρασει με αυτο το hype που δημιουργει τα τελευταια χρονια προβαλλοντας ανευ ουσιας καινοτομιες με την μορφη μικροβελτιωσεων.

Εαν δε εχει και αυτο το τεραγωνο εκτρωμα με τις πολλαπλες καμερες (στο νεο Iphone) δεν θα ηθελα αυτη τη συσκευη ουτε τζαμπα. Καλογουστος η κακογουστος θεωρω απολυτα ασχημο κατι τετοιο σε μια τοσο μικρων διαστασεων συσκευη.

Και το αστειο ειναι οτι πιστευω πως μπορει να φτιαξει μια συσκευη η οποια να τα εχει ολα οπως θα τα θελαμε οι περισοτεροι. 

Περα απο το απολυτα μελετημενο UI/UX της που ειναι (για μενα) εκκατομυρια ετη φωτος απο οτιδηποτε android ολα τα αλλα ειναι τα ιδια και τα ιδια.

Για τη Samsung ελπιζω να μην την δει (που εχει δυστηχως αρχισει να το κανει) τοσο γρηγορα (με οτι αυτο συνεπαγεται).

Αλλα σε ολες τις περιπτωσεις υπαρχουν και θα υπαρχουν και αλλες τουλαχιστον τιμιες επιλογες (βλεπε Xiaomi)

 

Ολα τα παραπανω χωρις παρεξηγηση και με ολο το θαρρος που μου δινουν οι αγορες των ναυαρχιδων (και οχι μονο αυτων αλλα και αλλων συσκευων) και των δυο εταιριων (Samsung και Apple) ανελειπως τα τελευταια χρονια.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 λεπτά πριν, 360kias είπε

Σωστός θα συμφωνήσω μαζί σου ίσως πλέον η apple να μην καινοτομεί ίσως πλέον να αντιγράφει όπως αντέγραψες κάποτε αλλά όσο τρέχεις το σκατοαντροιντ εγώ θα γελάω 

Και γω θα γελάω με τις μπακαγελες που βγάζει. Η καινοτομία στα 11 είναι η τριπλή κάμερα και το reverse wireless charging. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polaki είπε

Ρε μάγκα. Αφού ΟΛΟΙ μας που είμαστε της συνομοταξίας Apple/iOS είμαστε ΚΥΡΙΩΣ για το software σε όλο του το οικοσύστημα, δηλαδή το iOS και το MacOS, γιατί με το ΖΟΡΙ προσπαθείς να μας πείσεις ότι το android, στην οποιαδήποτε ΘΛΙΒΕΡΗ μορφή του από άποψης hardware είναι καλύτερο. Αυτό (προσπάθησε) να μας εξηγήσεις. Γιατί με το ΖΟΡΙ να προσπαθείς να μου πεις ότι οι 2323 πυρήνες είναι καλύτεροι απτον επεξεργαστή του iPhone X, ή τα 32783278 GB RAM είναι καλύτερα από τα 12? Σου είπε κανείς μας ότι μας ενδιαφέρει? Εγώ δεν θυμάμαι ΚΑΝ πόση ram έχει το iPhone μου! Ξέρεις γιατί? Γιατί ΑΠΛΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!

Πόσες εκατοντάδες φορές θα πούμε ότι δεν μας ενδιαφέρουν τα specs όταν η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΧΡΗΣΗΣ του iOS δεν συγκρίνεται με κανένα λειτουργικό? 

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν για τίποτα. Εάν είσαι για το ios μπράβο σου από κει και πέρα όμως μη μου συγκρίνεις το xs με το Note 10+ και μην μου μιλάς για τεχνολογία.Oι επόμενες συσκευές θα έχουν οθονες BOE και πολύ πιθανόν να είναι assembled in India. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν για τίποτα. Εάν είσαι για το ios μπράβο σου από κει και πέρα όμως μη μου συγκρίνεις το xs με το Note 10+ και μην μου μιλάς για τεχνολογία.Oι επόμενες συσκευές θα έχουν οθονες BOE και πολύ πιθανόν να είναι assembled in India. 

μα στο ειπα και παραπανω δεν θελουμε να μπουμε σε διαδικασια συγκρισης. Ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο το Note 10+ εαν θελεις ειναι και το καλυτερο. Αλλα εμας μας αρεσει το Iphone μας αρεσουν τα δευτερα τα υποδιαιστερα ρε συ τι να κανουμε τωρα! Τετοιοι ειμαστε! Θα σου επαναλαβω μια ερωτηση ομως που δεν μου απαντησες. εσυ γιατι ασχολεισαι με τα iphone και τις καινοτομιες που υποτιθεται πως εισαγουν?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, apostkourtis είπε

μα στο ειπα και παραπανω δεν θελουμε να μπουμε σε διαδικασια συγκρισης. Ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο το Note 10+ εαν θελεις ειναι και το καλυτερο. Αλλα εμας μας αρεσει το Iphone μας αρεσουν τα δευτερα τα υποδιαιστερα ρε συ τι να κανουμε τωρα! Τετοιοι ειμαστε! Θα σου επαναλαβω μια ερωτηση ομως που δεν μου απαντησες. εσυ γιατι ασχολεισαι με τα iphone και τις καινοτομιες που υποτιθεται πως εισαγουν?

Γιατί θα σου ζητήσω την άδεια για να σχολιάσω τα νεα Iphone? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Deadpool 1 είπε

Γιατί θα σου ζητήσω την άδεια για να σχολιάσω τα νεα Iphone? 

δεν σου αφαιρεσα καποιο δικαιωμα σχολιασμου για να μου κανεις αυτη την ερωτηση. Σε ρωτησα απλα γιατι ασχολεισαι τοσο πολυ με τα σαπακια iphone. γιατι τοσος ζηλος να μας πεισεις για το ποσο πισω τεχνολογικα ειναι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, apostkourtis είπε

δεν σου αφαιρεσα καποιο δικαιωμα σχολιασμου για να μου κανεις αυτη την ερωτηση. Σε ρωτησα απλα γιατι ασχολεισαι τοσο πολυ με τα σαπακια iphone. γιατι τοσος ζηλος να μας πεισεις για το ποσο πισω τεχνολογικα ειναι. 

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν εγώ απλά σχολίασα ότι είναι πίσω τεχνολογικά. Εσείς προσπαθείτε να πείσετε τον εαυτό σας ότι εχετε κάνει την αγορά του αιώνα. Δεν είναι τυχαίο ότι πολλοί τα πετάνε και αγοράζουν Samsung και λοιπές συσκευές Android. Αλλα ξέχασα εσύ το πήρες για το Garmin κάποιος άλλος για τα ακουστικά και κάποιος τριτος για το Iwatch. Εγώ προς το παρόν αγοράζω smartphone

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν εγώ απλά σχολίασα ότι είναι πίσω τεχνολογικά. Εσείς προσπαθείτε να πείσετε τον εαυτό σας ότι εχετε κάνει την αγορά του αιώνα. Δεν είναι τυχαίο ότι πολλοί τα πετάνε και αγοράζουν Samsung και λοιπές συσκευές Android. Αλλα ξέχασα εσύ το πήρες για το Garmin κάποιος άλλος για τα ακουστικά και κάποιος τριτος για το Iwatch. Εγώ προς το παρόν αγοράζω smartphone

Είπαμε...ζείτε ανάμεσά μας. Δεν έχεις ιδέα όμως γιατί μιλάς. ΙΔΕΑ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν εγώ απλά σχολίασα ότι είναι πίσω τεχνολογικά. Εσείς προσπαθείτε να πείσετε τον εαυτό σας ότι εχετε κάνει την αγορά του αιώνα. Δεν είναι τυχαίο ότι πολλοί τα πετάνε και αγοράζουν Samsung και λοιπές συσκευές Android. Αλλα ξέχασα εσύ το πήρες για το Garmin κάποιος άλλος για τα ακουστικά και κάποιος τριτος για το Iwatch. Εγώ προς το παρόν αγοράζω smartphone

Εγω το πηρα οντως για το Garmin γιατι το δουλευω για λογους υγειας ,και ειναι το μονο λειτουργικο με το οποιο συνεργαζεται αψογα, οποτε δεν μπορεις να το κρινεις! Επισης το πηρα γιατι οταν αποφασισω να το πουλησω θα το δωσω σε πολυ καλη τιμη ενω εσυ κατα πασα πιθανοτητα οχι και επισης το πηρα γιατι θα μου δινει αναβαθμισεις για τουλαχιστον τεσσερα χρονια ενω το note 10+ μολις 2 το πιθανοτερο. Εσυ συνεχισε να παιρνεις smartphone

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, makridis είπε

Είπαμε...ζείτε ανάμεσά μας. Δεν έχεις ιδέα όμως γιατί μιλάς. ΙΔΕΑ.

Εμείς πέσαμε με αλεξίπτωτο μόνο εσύ είσαι φράγκατος και πήρες iPhone.

14 λεπτά πριν, apostkourtis είπε

Εγω το πηρα οντως για το Garmin γιατι το δουλευω για λογους υγειας ,και ειναι το μονο λειτουργικο με το οποιο συνεργαζεται αψογα, οποτε δεν μπορεις να το κρινεις! Επισης το πηρα γιατι οταν αποφασισω να το πουλησω θα το δωσω σε πολυ καλη τιμη ενω εσυ κατα πασα πιθανοτητα οχι και επισης το πηρα γιατι θα μου δινει αναβαθμισεις για τουλαχιστον τεσσερα χρονια ενω το note 10+ μολις 2 το πιθανοτερο. Εσυ συνεχισε να παιρνεις smartphone

Για το Garmin, για το Iwatch για τα 6 χρόνια αναβαθμίσεις, για να μην χάστε λεφτά στη μεταπώληση. Έχετε κριτήρια δεν μπορώ να πω. Εδώ μιλάμε για τεχνολογία δεν είμαστε στη xe. 

58 λεπτά πριν, makridis είπε

Είπαμε...ζείτε ανάμεσά μας. Δεν έχεις ιδέα όμως γιατί μιλάς. ΙΔΕΑ.

Για πες μας μια νέα τεχνολογία που έφεραν τα Iphone? Εκτός από την αηδία το notch που ευτυχώς πέρασε ανεπιστρεπτί. Ακόμα και το όνομα (pro) αντιγραφή είναι από τους Κινέζους 

1 ώρα πριν, apostkourtis είπε

Εγω το πηρα οντως για το Garmin γιατι το δουλευω για λογους υγειας ,και ειναι το μονο λειτουργικο με το οποιο συνεργαζεται αψογα, οποτε δεν μπορεις να το κρινεις! Επισης το πηρα γιατι οταν αποφασισω να το πουλησω θα το δωσω σε πολυ καλη τιμη ενω εσυ κατα πασα πιθανοτητα οχι και επισης το πηρα γιατι θα μου δινει αναβαθμισεις για τουλαχιστον τεσσερα χρονια ενω το note 10+ μολις 2 το πιθανοτερο. Εσυ συνεχισε να παιρνεις smartphone

Σας γλέντανε οι κινεζοι

https://www.thebest.gr/article/499830-

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, apostkourtis είπε

196gr vs 208gr Για αυτα τα 12 παραπανω γραμμαρια δεν βλεπω να λες κατι..

6.8 οθόνη,  162.3 x 77.2 x 7.9 mm, 12Gb ram, 4300mAh μπαταρια, τριπλή κάμερα,+ γραφιδα =196gr

6.5 οθόνη, 157.5 x 77.4 x 7.7 mm, 4Gb ram, 3100mAh μπαταρία, διπλη κάμερα =208gr

Τι να πει? Έχει μεινει άφωνος. Ίσως τα emoji να είναι βαρια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παίδες, μια χαρά τηλέφωνα είναι και το note και iPhone.  Προσωπικά αν έδινα τόσα λεφτά θα έπαιρνα μονο iPhone ( μεταπωλητικη αξία) .

Επίσης όσες φορές έχω apple προϊόν στα χέρια μου δεν με ξενίζει κάτι και δεν κοιτάω γύρω γύρω παρόμοια.

Από τα χέρια μου έχουν περάσει iPad 1 iPad 3 και το τελευταίο macbook air. Και τα 3 τα ευχαριστήθηκα πλήρως. Δεν είχα ποτέ καλύτερη εμπειρία χρήσης. Αυτή τη στιγμή έχω 2 λάπτοπ το macbook air και Asus ( 2000 ευρώ) . Το Asus ανοίγει μονο για το πρόγραμμα της δουλειάς ( παίζει μόνο σε windows ).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τα emoji βαριά μαστορα είναι το bezel από ανοξείδωτο ατσάλι που έχει το xs παραπάνω αντίθετα με το note που λόγω edge είναι απειροελάχιστο και αλουμίνιο,και με το παραμικρό πέσιμο πήγες  για 300€ χαχαχαχα.

Πέρα από αυτά μου θυμίζεις,κάτι τύπους που συζητάνε ότι τα evo δεν είναι καλά και οδηγανε yugo !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

6.8 οθόνη,  162.3 x 77.2 x 7.9 mm, 12Gb ram, 4300mAh μπαταρια, τριπλή κάμερα,+ γραφιδα =196gr

6.5 οθόνη, 157.5 x 77.4 x 7.7 mm, 4Gb ram, 3100mAh μπαταρία, διπλη κάμερα =208gr

Τι να πει? Έχει μεινει άφωνος. Ίσως τα emoji να είναι βαρια

Ρε φίλε για την δική μας ψυχική υγεία απλά...σταμάτα! Γράφεις ασυναρτησίες. Σε ρωτάω να μου πεις γιατί το max είναι μπακατέλα και εσύ μου έχεις ανοίξει το kimovil ή το gsmarena και μου κάνεις copy paste τα specs. Υποστηρίζεις ότι είναι μπακατέλα επειδή είναι 12 γραμμάρια πιο βαρύ (stainless steel vs aluminium) και ότι έχει notch (3d face recognition, ότι πιο ασφαλές). Το ότι είναι 2 γενιές μπροστά σε soc απο την αρχή των πάντων δεν φαίνεται να το ξέρεις. Το ότι τα 12gb έναντι των 4gb χρειάζονται διότι με το που ανοίξω το note το σύστημα μου δεσμεύει 6gb μόνο για το λειτουργικό και τα services, δεν το ξέρεις. Το ότι Με 3100mah μπαταρία βγάζει όλη την μέρα με βαριά χρήση και έχει το καλύτερο standby time από ότι οτιδήποτε κυκλοφορεί εκεί έξω, ούτε αυτό φαίνεται να ξέρεις. Το ότι η Apple δημιούργησε το smartphone όπως το ξέρεις σήμερα...το γνωρίζεις;

Και να σε ρωτήσω ρε παλικάρι μου...Τι συσκευές έχεις δουλέψει τα 2 τελευταία χρόνια; Έτσι για να καταλάβω από που προέρχονται όλα αυτά που γράφεις.

Επεξ/σία από makridis
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...