Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A3 Review - Πολυτελές, οικονομικό και Android One


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

πάντα την κλείνω γιατί  εκνευρίζει σπάνια δουλεύει σωστά 

ένα πράγμα που γενικά βρήκα ευχάριστο πάντως είναι η απενεργοποίηση της πολύ έντονης δόνησης κατά το ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα

τεσπά πρόσθεσα και face unlock να υπάρχει 

Πάντως το face unlock δουλεύει πολύ καλά , καλύτερα από poco mi 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, logistoulis είπε

πάντα την κλείνω γιατί  εκνευρίζει σπάνια δουλεύει σωστά 

ένα πράγμα που γενικά βρήκα ευχάριστο πάντως είναι η απενεργοποίηση της πολύ έντονης δόνησης κατά το ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα

τεσπά πρόσθεσα και face unlock να υπάρχει 

Δεν υπάρχει το face unlock τώρα το δοκίμασα ξανα

14 λεπτά πριν, logistoulis είπε

σε σκοτάδια τι λέει; ή με γυαλιά ηλίου;

Με κλειστά μάτια δεν θα σου πω δες τι λέει ο unbox therapy ...

.με κλειστά μάτια τπτ. Στο σκοτάδι δεν το δοκίμασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να σας ρωτήσω πως φορτίσατε την μπαταρία σαν πρώτη φορά και γενικά τις επόμενες;;; Το αφήνετε να κλείσει κλπ;;;
 

Για τους αισθητήρες και εγώ χρόνια περίμενα από το G4 έναν αισθητήρα μπροστά και με το που το είδα το άρπαξα, αλλά δεν με ενοχλεί που κάνει αυτό το δευτερόλεπτο να ξεκλειδώσει. Έχω βάλει και στα 2 χέρια αποτύπωμα και είμαι μια χαρά! Καθώς και το face unlock είναι πολύ καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NikosRocknRolla είπε

Παιδιά να σας ρωτήσω πως φορτίσατε την μπαταρία σαν πρώτη φορά και γενικά τις επόμενες;;; Το αφήνετε να κλείσει κλπ;;;
 

Για τους αισθητήρες και εγώ χρόνια περίμενα από το G4 έναν αισθητήρα μπροστά και με το που το είδα το άρπαξα, αλλά δεν με ενοχλεί που κάνει αυτό το δευτερόλεπτο να ξεκλειδώσει. Έχω βάλει και στα 2 χέρια αποτύπωμα και είμαι μια χαρά! Καθώς και το face unlock είναι πολύ καλό!

Εμένα με ενοχλεί λίγο γιατί του α1 συγκριτικά είναι σφαίρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, logistoulis είπε

Εμένα με ενοχλεί λίγο γιατί του α1 συγκριτικά είναι σφαίρα

 

Ναι όντως είναι πολύ γρήγορο το έχει ένας συνάδελφος και το δοκίμασα αλλά είναι πίσω και δεν βολεύομαι καθόλου! Δεν είχα αποτύπωμα ποτέ οπότε εγώ δεν μπορώ να συγκρίνω για αυτό είμαι ικανοποιημένος με αυτό απόλυτα!

Για μπαταρία κάποια πρόταση;

Επεξ/σία από NikosRocknRolla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, NikosRocknRolla είπε

Ναι όντως είναι πολύ γρήγορο το έχει ένας συνάδελφος και το δοκίμασα αλλά είναι πίσω και δεν βολεύομαι καθόλου! Δεν είχα αποτύπωμα ποτέ οπότε εγώ δεν μπορώ να συγκρίνω για αυτό είμαι ικανοποιημένος με αυτό απόλυτα!

Για μπαταρία κάποια πρόταση;

μπαταρία δεν κάνεις τίποτα, μη σε νοιάζει , κανονική χρήση και δεν υπάρχει άλλωστε και  λόγος για "στρώσιμο" στις σημερινές μπαταρίες 

 

επίσης επειδή έχω περάσει αρκετά από lg (g3/g4 ήταν τα τελευταία μέσα στο σπίτι) , δεν υπάρχει γενικά σχέση μεταξύ lg και xiaomi στη μπαταρία, η lg είναι για γέλια

 

και εκεί  που θα δεις τη μεγάλη διαφορά είναι στο πόσο πιο αργά θα πέσει η απόδοση σε σχέση με το lg σου ,οπότε μην το έχεις ιδιαίτερο άγχος 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Oscar_Mike είπε

όταν μπορέσετε πείτε μας κ εντυπώσεις από τη φωτεινότητα στο min και στο max!

Η φωτεινότητα όντως είναι πιο υψηλή στο μιν από το α1 και πιο χαμηλή στο μαξ

 

Το πρωί που ξύπνησα δεν ήθελα να βρίσω πάντως από τη φωτεινότητα αυτό είναι καλό σημάδι

 

Όσο για τον ήλιο που είναι το βασικό  ενδιαφέρον μου θα περιμένω να πάω θάλασσα

Σήμερα που στην Αθήνα δεν έχει φουλ λιακάδα είναι μια χαρά δε χρειάζεται καν να το έχω τέρμα

 

Τα χρώματα είναι πολύ πιο ζωντανά από την ξεπλυμμενη οθόνη του α1, παρόλα αυτά θα έλεγα ότι παραειναι υπερκορεσμενα

 

Επίσης να πω ότι η μετάβαση από τη μια Android one συσκευή στην άλλη ήταν πανευκολη δε χρειάστηκε να κάνω πολλά πράγματα ακόμα και οι ρυθμίσεις μου στο notification bar ήταν ίδιες μέχρι και το χρώμα στο πληκτρολόγιο

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Η φωτεινότητα όντως είναι πιο υψηλή στο μιν από το α1 και πιο χαμηλή στο μαξ

 

Το πρωί που ξύπνησα δεν ήθελα να βρίσω πάντως από τη φωτεινότητα αυτό είναι καλό σημάδι

 

Όσο για τον ήλιο που είναι το βασικό  ενδιαφέρον μου θα περιμένω να πάω θάλασσα

Σήμερα που στην Αθήνα δεν έχει φουλ λιακάδα είναι μια χαρά δε χρειάζεται καν να το έχω τέρμα

 

Επίσης να πω ότι η μετάβαση από τη μια Android one συσκευή στην άλλη ήταν πανευκολη δε χρειάστηκε να κάνω πολλά πράγματα ακόμα και οι ρυθμίσεις μου στο notification bar ήταν ίδιες μέχρι και το χρώμα στο πληκτρολόγιο

Νομίζω απο το Α2 που είχα είναι πολύ πιο εξελιγμένο το android one 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

 

σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

η 720p σε προβολή βίντεο, σου έχει κακοφανεί?

είμαι και εγώ τώρα σε pure android συσκευή, και έλεγα για το rn7 αλλά δεν ξέρω αν θα με βολέψει η miui οπότε γλυκοκοιτάζω το mi a3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vargas είπε

Νομίζω απο το Α2 που είχα είναι πολύ πιο εξελιγμένο το android one 

εγώ τραβάω γενικά restore από το cloud εδώ και πόσες συσκευές, απλά αυτή τη φορά άγγιξε την τελειότητα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, logistoulis είπε

μπαταρία δεν κάνεις τίποτα, μη σε νοιάζει , κανονική χρήση και δεν υπάρχει άλλωστε και  λόγος για "στρώσιμο" στις σημερινές μπαταρίες 

επίσης επειδή έχω περάσει αρκετά από lg (g3/g4 ήταν τα τελευταία μέσα στο σπίτι) , δεν υπάρχει γενικά σχέση μεταξύ lg και xiaomi στη μπαταρία, η lg είναι για γέλια

και εκεί  που θα δεις τη μεγάλη διαφορά είναι στο πόσο πιο αργά θα πέσει η απόδοση σε σχέση με το lg σου ,οπότε μην το έχεις ιδιαίτερο άγχος 

Οπότε κάπου με 15%-20% το βάζω να φορτίσει μέχρι 90%-95% κομπλέ! Θα περιμένω να δω αποτελέσματα, άλλωστε μια φόρτιση έχω κάνει μέχρι τώρα! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Oscar_Mike είπε

σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

η 720p σε προβολή βίντεο, σου έχει κακοφανεί?

είμαι και εγώ τώρα σε pure android συσκευή, και έλεγα για το rn7 αλλά δεν ξέρω αν θα με βολέψει η miui οπότε γλυκοκοιτάζω το mi a3

η 720p όπως έχω πει κι άλλες φορές σε άλλα θέματα ενοχλεί κυρίως σε κείμενο ψείρες (που εγώ συνηθίζω και διαβάζω γιατί δεν μου αρέσει να κάνω ζουμ)

 

εκεί η διαφορά είναι ψιλοαισθητή και ενοχλήτική, όπως επίσης υπάρχουν και κάποιες διαφορές με το aspect ratio, η προεπιλογή των κανονικών γραμματοσειρών είναι οι μικρές του α1 και οι μεγάλες εδώ είναι οι κανονικές του α1

 

οπότε για να μην έχεις θέματα και ξεχειλίζουν πράγματα  διαβάζεις γενικά πιο μικρό κείμενο και εκεί θα σε ενοχλήσει η πιο μικρή ανάλυση (βέβαια η χρήση με το ένα χέρι είναι πολύ πολύ πιο εύκολη)

 

σε media περιεχόμενο κλάιν, εδώ απολαμβάνω παιχνίδια στο switch σε 720 δεν με αφορά καν σε αυτό το κομμάτι 

Μόλις τώρα, NikosRocknRolla είπε

Οπότε κάπου με 15%-20% το βάζω να φορτίσει μέχρι 90%-95% κομπλέ! Θα περιμένω να δω αποτελέσματα, άλλωστε μια φόρτιση έχω κάνει μέχρι τώρα! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

η γενικότερη συμβουλή (και το μόνο που μπορείς να κάνεις σε μια μπαταρία λιθίου) είναι να μην την αφήνεις να αδειάζει τελείως, δηλαδή στο 25% να το φορτίζεις ας πούμε

 

στο μαξ υπάρχει προστασία από την υπερφόρτιση δεν σε ενδιαφέρει 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

η γενικότερη συμβουλή (και το μόνο που μπορείς να κάνεις σε μια μπαταρία λιθίου) είναι να μην την αφήνεις να αδειάζει τελείως, δηλαδή στο 25% να το φορτίζεις ας πούμε

στο μαξ υπάρχει προστασία από την υπερφόρτιση δεν σε ενδιαφέρει 

Να΄σαι καλά! Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...